Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar 2019
sponsorlu reklamlar

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar 2019

Bu sayfadan faizsiz konut kredisi veren bankalar listesine göz atabilir, faizsiz ev kredisi başvurusu yaparak katılım bankalarından islami kredi alabilirsiniz.

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar 2019
sponsorlu reklamlar

  Ev almak isteyen kişiler faizsiz konut kredisi veren bankalar 2019 yılında hangi bankalardır diye araştırma yapmaktadır. Peki, faizsiz bankaları merak ediyorsanız, bizde araştırmalarımız sonucunda bu sayfayı sizler için oluşturduk. İslami koşullara göre faizsiz olarak katılım bankaları Türkiye'de oldukça fazla talep görmektedir. Bu bankalar arasında Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Vakıf Katılım yer almaktadır. Peki, faizsiz olarak konut kredisi nasıl alınabilir ve koşulları nelerdir, işte detaylar.


Faizsiz ev kredisi 2019
Faizsiz katılım bankalarını yukarıda sizler için paylaştık. Peki bu katılım bankaları hiç mi faiz almıyor ve çalışma prensipleri nelerdir şimdi onlara bakalım. Öncelikle belirtmek gerekirse katılım bankalarında "faiz" kelimesi kesinlikle kullanılmaz ve faizin yerine "kar payı" denilir. Ancak diğer bankalara göre bu bankalar vadeli faiz işlemleri yoktur ve faizle mevduat hesapları ürünlerini sunmazlar. Diğer bankalardan ayıran en önemli özellikte budur. Faizsiz bankacılık adı altında müşterilerine özel olarak imkanlar tanıyan bu bankalardan konut kredisi kullanmak isteyen kişiler ilk olarak banka şubesine müracaat ederler. Daha sonrasında ise kredi siciliniz ve kredi notunuz incelenir. İlk aşamayı geçtikten sonra yine bankanın ekspertizi alacağınız evin değerini kontrol eder, sizin onayınızdan sonra banka evi satın alır. Evi aldığı değerin üzerine belirlenen kar payını da ekleyip tekrardan size satışı yapılır. Ancak diğer bankalarda olduğu gibi, kredi ödemeniz bitene kadar eve rehin işlemi yapılır. Yani kredi ödemeniz bitene kadar evi satamazsınız, kredi ödemeleri bitince de banka rehini kaldırır ve evin tamamını size verir. İşte faizsiz bankacılığın çalışma şekli böyledir. Şimdi de faizsiz konut kredisi veren bankaları listeleyelim;

 

Faizsiz ev kredisi nedir?

Türkiye’de hizmet veren katılım bankaları, İslami usullere uygun olarak ev kredisi vermektedir. Bu bankalar faiz yerine “kar payı” ile hareket ederek finansman sağlarlar. Faizsiz ev kredisinin anlamı “sıfır faizli” demek değildir. Bu bankalar da faaliyetlerini sürdürmek için belli bir kar oranı koyarak kişilere kredi verirler.

 

Faizsiz konut kredisi veren bankalar

  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım
  • Kuveyt Türk
  • Albaraka Türk
  • Türkiye Finans

 

ÖNEMLİ SAYFA:

Faizsiz katılım bankaları hakkında bilmeniz gerekenler

 

Ziraat Katılım Faizsiz Konut Kredisi 2019

120 aya varan vadeler ile siz de Ziraat Bankası’nın katılım bankası olan Ziraat Katılım’a başvuru yaparak faizsiz olarak konut kredisi kullanabilirsiniz. Almak istediğiniz evin %80’ine kadar miktarı kredi olarak kullanabilirsiniz. Yani alınacak evin eksper değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Geriye kalan yüzde 20’lik kısmı peşin olarak vermeniz gerekmektedir.

 

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Kredisi 2019

Faizsiz olarak kredi veren katılım bankaları arasında yer alan Kuveyt Türk’e başvuru yaparak, 120 aya varan vadeler ve çok uygun kar payı oranlarıyla kredi kullanabilirsiniz.  Bu sayfayı güncellediğimiz 3 Temmuz 2019 gününde Kuveyt Türk’te konut kredisi oranları %1,79’dan başlamaktadır. Kuveyt Türk’te “Düzensiz ödemeli, Kentsel dönüşüm, 2B Finansmanı, anlaşmalı konut kredisi finansmanı” gibi pek çok farklı alanda krediler verilmektedir.

 

Vakıf Katılım Faizsiz Konut Kredisi

Vakıfbank’ın katılım bankası olarak hizmet vermeye devam eden Vakıf Katılım’dan siz de çok uygun kar payı oranları ve 120 aya varan taksitler ile konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. %1,89’dan başlayan kar payı oranlarıyla siz de konut finansmanınızı Vakıf Katılım’dan kullanabilirsiniz.

 

Türkiye Finans Faizsiz Ev Kredisi

İslami koşullara uygun olarak Türkiye’de konut finansmanı sağlayan bir diğer banka Türkiye Finans’tır. Türkiye Finans’ta konut kredisi kar payı oranları %1,82’den başlayan kar oranlarıyla ev kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Türkiye Finans konut kredisi yıllık maliyet oranı ise %25 ile %32,27 arasında vadeye göre değişmektedir.


Faizsiz konut kredisi 2019

Bu bankalardan birisini seçerek, uygun kar payı oranlarıyla evinizi satın alabilirsiniz ve uzun vadelerde kredi ödemenizi yapabilirsiniz. Sizde en uygun konut kredisi 2019 yılında hangisi diyorsanız sitemizdeki konulara göz atabilirsiniz. Ayrıca konut kredisi kampanyalarına ulaşmak istiyorsanız Facebook'tan kredibankalar.com'u takip edebilirsiniz. Diğer yandan faizsiz konut kredisi ile ilgili sormak istediklerinizi konunun altında bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz. Faizsiz ev kredisi almak, faizsiz konut kredileri için bankalarda pek çok seçenek sunulmaktadır. İslami bankalar olarak da anılan bu bankalara başvurularınızı yaparak sizde hayalinizdeki evin sahibi olabilirsiniz. 

 

Toki Faizsiz Konut Kredisi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından şehit aileleri, gazi ve vazife malulleri için faizsiz konut kredisi verilecek. 2019 yılında çıkan haberlere göre, 20 Yıl taksitli olarak 260 Milyon TL kredi faizsiz olarak verilecek. TOKİ, geçtiğimiz yıl içerisinde 1.758 aileye 194 milyon TL’lik faizsiz konut kredisi vererek, toplam olarak 23 bin 151 aileye 1 milyar TL’lik faizsiz konut kredisi kullandırmıştı.

 

%1 Masraf Alınıyor:

Kredinin geri ödemesi, hak sahibinin tazminatı dahil olmak üzere SGK tarafından maaşının dörtte biri kesilmesiyle yapılmaktadır. Kredi faizsiz olsa da, kredi  kullandırıldığı sırada yüzde 1 oranında masraf ücreti alınıyor.

 

Güncel:  Konut kredisi faiz oranları 2019

Katılım bankasından faizsiz konut kredisi almak yerine ayrıca devletimizin son zamanlarda başlattığı "ilk konuda devlet desteği" uygulamalarından da yararlanabilirsiniz. Bu haberi inceleyerek konuyla alakalı daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Siz de bu sayfa aracılığıyla faizsiz konut kredisi veren bankalar listesine ulaşabilir ve 2019 yılında ev kredisi başvurusu yaparak en uygun kar payı oranlarıyla evinizi alabilirsiniz.

 

 

Faizsiz kredi veren bankalar

Faizsiz hac kredisi

 

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: