Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2022 - Faizsiz Konut Kredisi

Faizsiz kredi veren bankalar ile siz de ev kredisi başvurusu yapabilir, faizsiz konut kredisi veren bankalardan uygun kar payı oranları ile kredi çekebilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2022 - Faizsiz Konut Kredisi

  Ev almak isteyen kişiler faizsiz konut kredisi veren bankalar  hangi bankalardır diye araştırma yapmaktadır. Peki, faizsiz bankaları merak ediyorsanız, bizde araştırmalarımız sonucunda bu sayfayı sizler için oluşturduk. İslami koşullara göre faizsiz olarak katılım bankaları Türkiye'de oldukça fazla talep görmektedir. Özellikle Ziraat Bankası ve Vakıfbank da devlet bankası olarak katılım bankacılığına Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım adı altında hizmet vermeye başlamıştır. Faizsiz devlet bankalarının yanı sıra 3 adet özel katılım bankası da bulunmaktadır. Bu bankaladan kar payı oranları ile faizsiz kredi çekebilir, İslami koşullara göre siz de kredi kullanabilirsiniz. Bu bankalar faizsiz ev kredilerinin yanı sıra ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, arsa kredisi gibi krediler de vermektedir.

 

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz katılım bankalarını yukarıda sizler için paylaştık. Peki bu katılım bankaları hiç mi faiz almıyor ve çalışma prensipleri nelerdir şimdi onlara bakalım. Öncelikle belirtmek gerekirse katılım bankalarında "faiz" kelimesi kesinlikle kullanılmaz ve faizin yerine "kar payı" denilir. Ancak diğer bankalara göre bu bankalar vadeli faiz işlemleri yoktur ve faizle mevduat hesapları ürünlerini sunmazlar. Diğer bankalardan ayıran en önemli özellikte budur. Faizsiz bankacılık adı altında müşterilerine özel olarak imkanlar tanıyan bu bankalardan konut kredisi kullanmak isteyen kişiler ilk olarak banka şubesine müracaat ederler. Daha sonrasında ise kredi siciliniz ve kredi notunuz incelenir. İlk aşamayı geçtikten sonra yine bankanın ekspertizi alacağınız evin değerini kontrol eder, sizin onayınızdan sonra banka evi satın alır. Evi aldığı değerin üzerine belirlenen kar payını da ekleyip tekrardan size satışı yapılır. Ancak diğer bankalarda olduğu gibi, kredi ödemeniz bitene kadar eve rehin işlemi yapılır. Yani kredi ödemeniz bitene kadar evi satamazsınız, kredi ödemeleri bitince de banka rehini kaldırır ve evin tamamını size verir. İşte faizsiz bankacılığın çalışma şekli böyledir. İslami kredi veren bankalar olarak da adlandırılan bu bankalar katılım bankacılığı prensipleri doğrultusunda hizmetlerine devam ederler. Faizsiz kredi ve ev kredisi veren bankalar:

 • Albaraka Türk
 • Kuveyt Türk
 • Türkiye Finans
 • Emlak Katılım
 • Vakıf Katılım
 • Ziraat Katılım

 

Faizsiz ev kredisi nedir?

Türkiye’de hizmet veren katılım bankaları, İslami usullere uygun olarak ev kredisi vermektedir. Bu bankalar faiz yerine “kar payı” ile hareket ederek finansman sağlarlar. Faizsiz ev kredisinin anlamı “sıfır faizli” demek değildir. Bu bankalar da faaliyetlerini sürdürmek için belli bir kar oranı koyarak kişilere kredi verirler. Faizsiz kredi veren bankalar olarak adlandırılan bu bankalar, katılım bankacılığı prensiplerine göre alınacak konutu kendi hesaplarına alarak uygun vade ve kar payı oranlarıyla size satarlar.

 

Faizsiz Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İslami kredi veren bankalar olarak da bilinen katılım bankalarına konut kredisi başvuruları genellikle şubelerden yapılmaktadır. Bazı bankaların internet sitelerinden ön başvuru alınmaktadır ancak ön başvuru kabul edilmesi durumunda presedürlerin tamamlanması için yine banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.

 

100.000 TL - 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Banka

Kâr Payı Oranı

Aylık Taksit

Kuveyt Türk Konut Kredisi

%1,62

1.895 TL

Vakıf Katılım Konut Kredisi

%1,60

1.880 TL

Albaraka Türk Konut kredisi

%1,60

1.880 TL

Ziraat Katılım Faizsiz Kredi

%1,70

1.959 TL

Türkiye Finans Konut Kredisi

%1,76

2.007 TL

Güncelleme: 30 Aralık 2020

İLGİLİ SAYFA:

Faizsiz kredi veren bankalar

Faizsiz araç kredisi veren firmalar

Ziraat Katılım Faizsiz Konut Kredisi

120 aya varan vadeler ile siz de Ziraat Bankası’nın katılım bankası olan Ziraat Katılım’a başvuru yaparak faizsiz olarak konut kredisi kullanabilirsiniz. Almak istediğiniz evin %80’ine kadar miktarı kredi olarak kullanabilirsiniz. Yani alınacak evin eksper değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Geriye kalan yüzde 20’lik kısmı peşin olarak vermeniz gerekmektedir.

 

Ziraat Katılım Konut Kredisi Özellikleri

- Bütçenize uygun olarak belirlenen kar payı oranları ile 180 aya varan vade imkanı.

- Alınacak konutun ekspertiz değerinin %80'ine kadar finansman kullanabilirsiniz.

- Taksit ödemelerinizi belirlediğiniz dönemlerde veya tutarlarda yapabilirsiniz.

- Hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılması zorunludur.

 

Ziraat Katılım Konut Kredisi Başvuru Kanalları

Ziraat Katılım'dan faizsiz konut finansmanı kullanacaksanız, Ziraat Katılım şubesine gitmeniz gerekmektedir.

 

Ziraat Katılım konut kredisi başvuru belgeleri:

 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport.
 • Gelir belgesi.
 • Alınacak konutun tapu fotokopisi.
 • Gerekli görülmesi halinde şubece istenilecek diğer belgeler.

 

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Kredisi

Faizsiz olarak kredi veren katılım bankaları arasında yer alan Kuveyt Türk’e başvuru yaparak, 120 aya varan vadeler ve çok uygun kar payı oranlarıyla kredi kullanabilirsiniz. Kuveyt Türk konut kredisi işlemlerinde 500.000 TL'ye kadar olan A ve B sınıfı konutların ekspertiz değerinin %90'ına kadar, diğer enerji sınıfında olan konutların %80'ine kadar kredi verilebilmektedir. 500.000 TL üzerinde ekspertiz değeri olan A sınıfı konutların ekspertiz değerinin %90'ına kadar, B sınıfı konutların ekspertiz değerinin %85'ine, diğer enerji sınıfında olan konutlara ise %80'ine kadar kredi verilmektedir. İşte Kuveyt Türk faizsiz konut kredisi seçenekleri:

 • Sabit ödemeli konut finansmanı.
 • Düzensiz ödemeli konut finansmanı.
 • Gurbetten sılaya gayrimenkul finansmanı.
 • Kentsel dönüşüm finansmanı.
 • Arsa-İşyeri finansmanı.
 • 2B Finansmanı.

Kuveyt Türk konut kredisi hesaplamak için tıklayınız.


 

Vakıf Katılım Faizsiz Konut Kredisi

Vakıfbank’ın katılım bankası olarak hizmet vermeye devam eden Vakıf Katılım’dan siz de çok uygun kar payı oranları ve 120 aya varan taksitler ile konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Alınacak konutun ekspertiz değerinin en fazla %80'ine kadar faizsiz konut finansmanı kullanabilirsiniz.

Vakıf Katılım kredi hesaplamak için tıklayınız.


 

Türkiye Finans Faizsiz Ev Kredisi

İslami koşullara uygun olarak Türkiye’de konut finansmanı sağlayan bir diğer banka Türkiye Finans’tır. Avantajlı kar payı oranları ile ev sahibi olmak istiyorsanız, siz de Türkiye Finans'a konut finansmanı başvurusu yapabilirsiniz. Satın almak istediğiniz evi katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak Türkiye Finans satın alır ve size istediğiniz vade üzerinden geri satışını yapar. İşte Türkiye Finans konut kredisi seçenekleri:

 • Artan taksitli mortgage finansmanı.
 • Azalan taksitli mortgage finansmanı.
 • Ara ödemeli mortgage finansmanı.
 • Değişken ödemeli konut finansmanı.

 

Türkiye Finans konut kredisi başvuru formu

Türkiye Finans konut kredisi hesaplama sayfası


Siz de bu sayfa aracılığıyla faizsiz ev kredisi veren bankalar listesine ulaşabilir, 2022 yılında ev kredisi başvurusu yaparak en uygun kar payı oranlarıyla evinizi alabilirsiniz. Bu bankalardan birisini seçerek, uygun kar payı oranlarıyla evinizi satın alabilirsiniz ve uzun vadelerde kredi ödemenizi yapabilirsiniz. Sizde en uygun konut kredisi 2021 yılında hangisi diyorsanız sitemizdeki konulara göz atabilirsiniz. Ayrıca konut kredisi kampanyalarına ulaşmak istiyorsanız Facebook'tan kredibankalar.com'u takip edebilirsiniz. Diğer yandan faizsiz konut kredisi ile ilgili sormak istediklerinizi konunun altında bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz. Faizsiz ev kredisi almak, faizsiz konut kredileri için bankalarda pek çok seçenek sunulmaktadır. İslami bankalar olarak da anılan bu bankalara başvurularınızı yaparak sizde hayalinizdeki evin sahibi olabilirsiniz. Katılım bankasından faizsiz konut kredisi almak yerine ayrıca devletimizin son zamanlarda başlattığı "ilk konuda devlet desteği" uygulamalarından da yararlanabilirsiniz. Bu haberi inceleyerek konuyla alakalı daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Faizsiz hac kredisi

Faizsiz katılım bankaları hakkında bilmeniz gerekenler

 

Yorum yap: