sponsorlu bağlantılar

Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 (En Uygun Konut Kredisi)

Nisan 2019 - Ev almak isteyenler Konut kredisi faiz oranları 2019 yılında tüm bankaların karşılaştırması bu sayfada! 2019 yılı en uygun konut kredisi hangi bankada?

sponsorlu reklamlar
Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 (En Uygun Konut Kredisi)

2019-04-19 18:50:50

sponsorlu bağlantılar

  Bankaların kredi kampanyalarını karşılaştırarak, en uygun faizli krediyi tercih edebilir ve kredi kullanırken siz de faizlerden kar edebilirsiniz. Bu sayfadaki bilgilere göz atarak siz de konut kredisi faiz oranları 2019 araştırmasını karşılaştırabilir, her hafta güncellenen faizleri karşılaştırarak tüm bankaların ev kredisi faizini öğrenebilirsiniz. Ayrıca konu altında yer alan konut kredisi hesaplama örneklerine de göz atarak hangi bankada ne kadar faiz ödeyeceğinizi görebilirsiniz. 2018 yılında doların birden bire fırlamasıyla beraber bankalardaki ev kredisi faizleri de %0,98'den %2,50'lere kadar çıkmıştır. Bu durum krediyle ev alacak kişileri zora sokmuş ve bir çok ev satışını da engellemiştir. Ancak faizlerde yavaş yavaş gerileme söz konusu ve durumun daha iyiye gittiğini gözlemleyebiliyoruz. Bunun için ev kredisi alacak kişiler aşağıda bulunan tüm bankaların faizlerini karşılaştırıp en uygun konut kredisi veren bankayı tercih edebilir.

Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Aşağıda yer alan konut kredisi faizleri, 100.000 TL 120 ay vadeli konut kredisine göre hesaplanmış olup; Faiz oranları vade sayısı ve kredi miktarına göre bankalarda değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca faiz indirimi yapan bankalar Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Şekerbank olmuştur. Bu bankalar anlaşmalı firmalara özel olarak faizlerini oldukça düşük seviyelere çekmiştir. Ayrıntılar aşağıda yer alıyor.

 

Banka

Konut Kredisi Faiz Oranı

 Ziraat Bankası

 %1,45

 Halkbank

 %1,45

 Vakıfbank

 %1,55

İCBC

 %1,60

İNG Bank

%1,65

Türkiye İş Bankası

%1,72

Garanti Bankası

 %1,81

 HSBC

 %2,30

 Yapı Kredi

 %1,79

 TEB

 %1,94

 Odeabank

 %1,99

 Fibabanka

 %1,99

 Akbank

 %1,99

 

Güncelleme: 19.04.2019

 

Siz değerli kredibankalar.com ziyaretçileri için içeriklerimizi sık sık güncellemeye çalışıyoruz. Tüm içerikleri kendimiz oluşturduğumuz için anlık olarak güncelleme söz konusu olmasa da, faiz oranları gibi bilgiler artık haftalık bazda güncellenmektedir. Facebook sayfamızı da takip ederek en güncel konut kredisi kampanyalarına da ulaşmanız mümkündür. En çok tercih edilen bankaların faizlerini, ilgili bankanın resmi sitesiden aldık ve aşağıda sıraladık. Sıralama herhangi bir sponsorluk veya öne çıkarma bulunmadan "rastgele" yapılmıştır. Siz de aşağıda bulunan faiz karşılaştırma tablosunu inceleyebilir ve en uygun konut kredisi 2019'u hangi bankanın verdiğini tespit ederek hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz. Hayalinizdeki evi satın almak için en uygun konut kredisi veren banka hangisi sorusuna yanıt veriyoruz. Sıralamanın en üstünde kamu bankası olarak hizmet veren devlet bankaları listelenmiştir.

2019 gelmesiyle beraber ilk olarak Ziraat Bankası anlaşmalı inşaat firmalarına özel olarak faizleri 0,98'e çektiğini açıkladı. Bundan sonra Halkbank, Vakıfbank ve faiz indirimi yapan ilk özel banka Şekerbank da indirim yaptığını açıkladı. Şekerbank 60 ay vadede aylık faiz oranını %0.98'e düşürdü. Vakıfbank ise 500.000 TL'ye kadar olan konut kredilerinde 10 yıla kadar vadede 0.98'e faizleri indirdiğini duyurdu.

Bu bankalardan, anlaşmalı firmalara (sıfır ev satan inşaat firmaları) özel olarak ev satın almak isteyen kişiler 0.98 faiz oranıyla kredi kullanabilecek.


 

 

Diğer kredi faizleri:
İhtiyaç kredisi faiz oranları 2019
Taşıt kredisi faiz oranı 2019


Yukarıda yer alan faiz oranları 12.01.2019 tarihinde ilgili bankaların resmi sitelerinden alınmış olup sadece bilgi verme amacıyla burada paylaşılmıştır. Faiz oranları piyasa koşullarına göre anlık olarak güncellenebilmektedir, bundan dolayı kredi başvurusu yapmadan önce güncel faiz oranlarını bankanızda kontrol ediniz.
 


Konut kredisi hesaplama:

 


50 bin tl konut kredisi hesaplama
70 bin tl 120 ay vadeli konut kredisi
80 bin tl 120 ay vadeli konut kredisi
100 bin 120 ay vadeli konut kredisi

 

 
Evin Değerinin Yüzde Kaçına Kredi Çıkar?

Bankaya konut kredisi başvurusu yaptığınızda başvuru süreci belirli kriterlerde ilerlemektedir. Konut kredileri, ekspertiz değerine göre hesaplanarak verilir ve evin ekspertiz değerinin yasal olarak en fazla %80'ine kadar kredi çıkar. İlk olarak kredi başvurusu yaptığınızda banka sizden konutun tapu fotokopisini isteyecektir. Bu işlemden sonra bankaya bağlı olarak çalışan ekspertizler evin piyasa değerini araştırarak bankaya bildirir. Örneğin 200.000 TL değeri olan bir konuta en fazla 160.000 TL kredi verilir. Konut kredisinde en fazla vade 10 yıla yani 120 aya kadar yapılabilir, bunun dışında daha uzun dönemlerde şuan için vade yapmak mümkün değildir.

Bir çok kişi bankalardan evin tamamına kredi alınabileceği kanısı oluştuğundan dolayı "kira öder gibi ev sahibi olma algısı" malesef ki bir çok kişi de vardır. Bundan dolayı kredi başvurusu yaptıktan sonra peşinatı verecek para bulunamadığından dolayı kredi başvuru süreci olumsuz şekilde sonuçlandırılmaktadır. Bundan dolayı ev almaya karar verdiyseniz evin değerinin en az yüzde 20'si kadarını peşinat olarak biriktirmiş olmanız gerekmektedir. Ayrıca yasal olarak peşinat verilecek kısma ihtiyaç kredisi verilmesi de yasaktır. Yani "ben oeşinatı kredi çekerim, ev kredisini de üstüne koyarak tamamlarım" diyenler yanılıyor. Çünkü yasal olarak bu da mümkün değildir.

Kredi faizlerinin, 2018 yılında ekonomide giden kötü gidişattan sonra oldukça yüksek oranlara çıktığını konumuzun başında belirtmiştik. Bir çok kişi 2019'da ev alabilmek için mortgage kredisi faizleri düşer mi diye merak etmektedir. Kesin bir şeyin belli olmamasıyla birlikte "büüyk ihtimalle" yeni yıla girerken veya ilk çeyrekte kredi faizlerinin düşeceğini bekliyoruz. Kredi faizlerinin yükselmesiyle beraber inşaat sektörü de durma noktasına kadar geldi ancak doların yavaş yavaş düşmesiyle beraber bankalar da kredi faizlerini indirmeye başladılar. 2019 yılından beklentimiz ise bankaların inşaat firmalarıyla mortgage kredisi kampanyaları yaparak faizleri düşürmeleri yönündedir. Ev alacak kişiler biraz daha faizlerin inmesini bekleyerek daha uygun faiz oranlarıyla ev kredisi çekebilirler. Bu sayfamızda yer alan 18 bankayı karşılaştırarak siz de en uygun ev kredisi faiz oranları 2019 hesaplamasını inceleyebilirsiniz. Şu an için faizlerin %1,45'den başladığını görmekteyiz. İlerleyen zamanlarda bu sayfamızda konut kredisi hesaplama örneklerine de yer vereceğiz. Konumuzu ve sitemizi takip ederek en güncel konut kredisi kampanyalarından da yararlanabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
Ziraat Katılım Konut Kredisi
Tarih : 2019-07-10 13:15:00
Türkiye Finans Konut Kredisi
Tarih : 2019-07-07 14:29:00
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA