sponsorlu bağlantılar

Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Bankalardan kredi çekmek isteyenler için Konut kredisi faiz oranları 2018 yılına ait verileri bu sayfada hazırladık. Sizde konut kredisi hesaplama örneklerine göz atabilir, karşılaştırmalı olarak sunulan faizleri inceleyebilirsiniz.

Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

2018-04-18 14:40:42

sponsorlu bağlantılar

 

 ANINDA ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Akbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın, başvuru formunu doldurun kartınızı hemen kullanmaya başlayın.

 

 Yeni bir ev sahibi olmak isteyen kişiler bankaların konut kredisi faiz oranları 2018 yılı verilerini inceleyerek, bankaları karşılaştırarak en uygun faizli kredi arayışı yapmaktadır. Bizde tüketicilerin daha uygun faizlerle kredi alabilmeleri için Kredi Bankalar sitemiz üzerinde sık sık faiz bankaların faiz oranlarını inceleyerek en uygun faizli kredileri sunuyoruz. Bu sayfamızda en çok tercih edilen bankaların 2018 yılına ait konut kredisi faizlerini karşılaştırarak hazırladık. En uygun faizli konut kredisini tercih edebilmek için bu sayfada yer alan tabloları karşılaştırabilir, ilgili bankanın konut kredisi sayfalarına göz atabilir ve en uygun faizli konut kredisine başvuru yapabilirsiniz.


KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI 2018

Ev sahibi olmak isteyen kişiler bankalardan konut kredisi alabilmek için başvuru yapıyorlar. Bilinçli bir tüketici olarak faiz oranlarını karşılaştırmadan konut kredisi başvurusu yapmak yanlış bir karar olacaktır. Sizde internet siteleri üzerinden bankaların konut kredilerini karşılaştırabilir, en uygun faizli konut kredisini tercih edebilir ve banka şubesine giderek anında kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Konut kredisi alabilmek için yeterli düzeyde kredi notunuz olması gerekmektedir. Kredi notunun iyi olmasının yanı sıra aylık düzenli ve belgelenebilir bir geliriniz olmalı, kredi siciliniz de temiz olması gerekmektedir. Bu şartları taşıyorsanız bankalardan kolaylıkla konut kredisi alabilirsiniz. İşte 2018 yılında ev kredisi için faiz oranları ve bankaların teklifleri. Geçtiğimiz günlerde en düşük faizli konut kredisi 1,15'den başlarken, 10.05.2018 tarihinde hükümetin çalışmaları sayesinde konut kredisi faizlerinde indirim yapıldı. Ziraat Bankası'nda 500 bin TL'ye kadar konut kredileri yüzde 0,98'e düşürüldü. 

 

Banka

Konut Kredisi faiz oranları 2018

Ziraat Bankası

0,98

Vakıfbank

0,95 - 1,23

Halkbank

1,16

İNG Bank

1,22

Garanti Bankası

1,39

QNB Finansbank

1,29

İş Bankası

1,21

Akbank

1,34                      

 

Teb

1,35

Burgan Bank

1,37                        

 

Denizbank

1,47

Anadolubank

1,50                        

 

 Yukarıdaki tablode yer alan Konut kredisi faiz oranları 2018 yılına ait veriler, bankaların internet sitesinden alınmış olup, 80.000 TL - 120 ay (10 yıl) vadeli olacak şekilde hesaplanmıştır. Bazı bankalarda ev kredisi faiz oranları vade sayısı veya kredi tutarı değiştikçe, faiz oranları da değişebilmektedir.

Konut kredisi hesaplama:

 


50 Bin TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Hesaplama
100 Bin TL konut kredisi 120 ay vadeli

 
Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Bir bankadan kredi alabilmek için öncelikle alacağınız eve karar vermeniz gerekmektedir. Alınacak eve karar verdikten sonra evin tapu fotokopisi ve kimlik belgenizle beraber banka şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Konut kredisi başvurusu sonrasında banka ilk olarak başvuru yapan kişinin kredi notu ve banka sicili, aylık geliri gibi bilgileri inceledikten sonra başvuru 2. aşamaya geçilir. İkinci aşamada ise banka belirlenen eve ekspertiz göndererek evin değerini tespit eder. Banka evin değerinin %70'ine kadar kredi vermektedir ve bu yasal olarak Bddk tarafından tüm bankalarda uygulanmaktadır. Örnek olarak 100.000 TL piyasa değeri olan bir eve banka en fazla 70.000 TL konut kredisi verebilmektedir. Daha fazla kredi alabilmek mümkün değildir çünkü bu yasal bir şarttır. Yani evin değerinin %30'unu peşin olarak vermek zorundasınız. Kalan %30 için de (eğer kredi limitiniz yeterliyse) ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Aşağıdan bir kaç bankanın konut kredisi faiz oranları hesaplama örneklerine göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları

Türkiye'nin en köklü devlet bankalarından olan Ziraat Bankası'nda her zaman düşük faizlerle konut kredisi verilmektedir. Güncel kampanyaları ile hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası'nda uygun faizlerle kredi kullanmak istiyorsanız bankanın en yakın şubesine gidebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde Ziraat'te faizler 1,15 civarında olsa da, Binali Yıldırım'ın çalışmaları sonrasında 0,98'e kadar faizlerin düşürülmesi sağlandı. Hükümet yaptığı çalışma ile ekonomiye canlılık kazandırmayı hedefliyor. Ziraat Bankası'ndan sonra diğer bankaların da faizleri indirmesi bekleniyor. Daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler
Ziraat Bankası konut kredisi faizleri 2018sayfasına göz atabilir.


Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Devlet bankalarında en uygun faiz oranı olmasından dolayı Vakıfbank'ı ikinci sıraya yerleştirdik. Vakıfbank konut kredisi faiz oranları 2018 yılında 0,96'ya düşürülmüştür. (Faiz oranları vade ve miktara göre 0,96 - 1,21 arasında değişmektedir.) Vakıfbank'ta 50.000 TL 120 ay vadeli konut kredisi için 1,21 faiz oranıyla aylık ödemesi 792 TL olmaktadır. Yine Vakıfbank'ta 100.000 TL 120 ay vadeli konut kredisi için faiz oranları 1,21 aylık taksit tutarı ise 1584 TL olmaktadır.


QNB Finansbank Konut Kredisi

QNB Finansbank'ta da uygun faiz oranlarıyla konut kredisi teklifleri bulunmaktadır. QNB Finansbank'ta konut kredisi faizleri 2018 yılında 1,29 olarak gözükmektedir. 60.000 TL 120 ay vadel konut kredisi için aylık taksit tutarı 985 TL olmaktadır. Bu sayfamız aracılığıyla sizde konut kredisi faiz oranları 2018 yılına ait bankaları karşılaştırarak incelemenizi gerçekleştirebilirsiniz. En uygun konut kredisi faizini tespit ederek kredi başvurusu yapabilir ve istediğiniz evi satın alabilirsiniz.
sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
Akbank Hesap Kapatma
Tarih : 2019-08-31 19:34:45
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA