Konut Kredisi Erteleme 2022 (Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank)

Bu sayfadan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredisi yapılandırma 2022 yılına ait bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Konut Kredisi Erteleme 2022 (Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank)

 Konut kredisi yapılandırma yapmak isteyen pek çok kişi banka şubesine giderek başvurularını yapmak ve faiz oranlarını düşürmek istemektedir. Özellikle 2020 yılının başlarında konut kredileri oldukça yüksek seviyelere çıkmıştı. %2'lere dayanan kredi faizleri sonrasında bir çok vatandaşımız konut kredisi kullanmaktan vazgeçmişti. Ancak 1,45 seviyelerine konut kredisinin düşmesi sonrasında on binlerce kişi faizlerin düşmesini fırsat bilerek ev satın aldı. Sonrasında ise Ziraat Bankası'nın başlattığı 0,99 faiz oranlı konut kredisi sonrasında daha önceden konut kredisi çeken kişiler Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma yapmak için araştırmalar yapmaktadır. Biz de Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın konut kredisi yapılandırma seçeneklerini araştırarak sizler için bu haberi oluşturduk.

Konut Kredisi Yapılandırma 2022

Faizlerin 0,99'da düşmesinden önce konut kredisi kullanan pek çok kişi krediyi yeniden yapılandırarak faizleri yeni faize göre düşürmek istemektedir. Durum böyle olunca konut kredisi faiz oranları da bir çok bankada düşüşe geçti. Öyle ki, Ziraat Bankası'nın başlattığı yüzde 0,99 faiz oranlı konut kredisine talep gittikçe artmaktadır. %0,99 faiz oranlı konut kredisi kampanyasından önce konut kredisi kullanan kişiler de gerek krediyi Ziraat Bankası'na taşımak, gerekse konut kredisi faizlerini yeni faizlere göre düzenletmek için yapılandırma şartlarını araştırmaktadır. Kredi bankalar sitesi olarak sizler için bankaların 2020 yılında konut kredisi faizlerini, yapılandırma şartlarını ve kredi taşıma süreçlerini araştırarak bu sayfamızı hazırladık. Siz de konut kredisi yapılandırma başvurusu yaparak vade sayınızı arttırabilir ve aylık taksit ödemelerinizi düşürerek daha uygun şartlarda ödemelerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Erteleme

Devlet bankalarımız arasında hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası, pek çok kişiyi ev sahibi yapmaya devam ediyor. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarını %0,99'a düşürdükten sonra krediye talep gittikçe artmaya devam ediyor. Ancak daha öncesinde daha yüksek faiz ile konut kredisi kullanan vatandaşlarımızda konut kredisi yapılandırma 2020 yılında yapmak için başvurular yapıyorlar. Ancak Ziraat Bankası'ndan yapılan son açıklamaya bakılırsa konut kredisi yapılandırma sadece eski faiz oranlarıyla yapılabilmektedir. Yani 1,40 faiz oranıyla konut kredisi çekmişseniz, bu durumda faiz oranlarınızı %0,99'a düşüremeyeceksiniz fakat bunun yerine aylık taksit oranlarınızı düşürmek için Ziraat Bankası'nda yapılandırma seçenekleri mevcuttur. Bu da, kredi vadesi arttırılarak örneğin sizin 60 ay kredi taksitiniz bulunuyorsa Ziraat Bankası bunu 120 aya çıkartarak yapılandırma işlemini başlatıyor ve konut kredisi kullanan müşterinin daha kolay ödeme yapabilmesi için aylık taksitleri düşürülüyor.

Daha detaylı ayrıntı: Ziraat Bankası kredi yapılandırma 2020

Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma

Halkbank da kamu bankaları arasında hizmetine devam eden bir bankadır. Halkbank, eylül ayında yaptığı konut kredisi kampanyasına göre 180 aya varan vadelerle konut kredisi kullanan kişilere %0,99 faiz oranıyla kredi verilecek. 500 Bin TL'ye kadar olan ve 180 aya varan vadelerle kullanılan konut kredileri için faiz oranları %0,99'dan başlamaktadır. 500 Bin Liradan fazla olan konut kredileri için de faiz oranı %1,39 olarak belirlenmiştir. 0,99 düşük faizli konut kredisi öncesinde kredi kullanan kişiler de Halkbank konut kredisi yapılandırma için araştırmalar yapmaktadır. Ancak Halkbank da daha öncesinde kredi kullanan kişilerin faiz oranlarını düşürmek yerine vadeyi yükselterek yapılandırmaları kabul ediyor. Yani, %0,99 konut kredisi kampanyası sadece yeni kullanılacak konut kredileri için geçerliliğini korumaktadır. Siz de konut kredisi yapılandırma yapmak istiyorsanız vadeyi arttırarak aylık taksitlerinizi düşürebilir ve daha rahat ödeme kolaylığından yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma

Vakıfbank konut kredisi faiz oranını 500.000 TL'ye kadar olan krediler için %0,99'a düşürdü. Bu indirim sonrasında daha öncesinden Vakıfbank'tan konutk kredisi kullanan kişiler de "acaba kredi faizlerimi düşürebilir miyim?" diye merak etmeye başladı. Bir çok haber sitesi de yalan haber yaparak Vakıfbank konut kredisi yapılandırma yapıyor diye bir çok kişiyi heyecanlandırarak banka şubelerine gitmelerini sağladılar. Ancak bu haberlere itibar etmemeniz sizin yararınıza olacaktır; Kredibankalar.com olarak araştırmalarımız sonrasında Vakıfbank'ın da düşük faizle konut kredisi yapılandırma yapmadığını açıkladı. Ancak yine Ziraat Bankası ve Halkbank'ta olduğu gibi Vakıfbank'ta da konut kredinizi yapılandırma yapabilirsiniz. Yapılandırma yaparak taksit sayınızı arttırabilir, aylık taksit oranınızı düşürerek daha uygun koşullarda ödeme yapabilirsiniz.

Konut kredisi yapılandırması yapmak istiyorsanız, öncelikle aylık bütçe analizi yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Öyle ki aylık gelirinize göre bankada bulunan kredinin ödemesini ayarlayabilir, kredi ödemesi geçmeden ödemelerinizi yaparak kredi notunuzu da arttırabilirsiniz. Siz de sayfamızda yer alan bilgilerle Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank, İş Bankası, İNG, Yapı Kredi Bankası gibi bankaların konut kredisi yapılandırma 2022 yılına ait şartlarını, kredi seçeneklerini ve faiz oranlarını karşılaştırarak en iyi faiz oranlarıyla kredinizi hemen yapılandırabilir ve daha uygun koşullarda konut kredisi ödemesi gerçekleştirebilirsiniz.

Konut kredisi hesapla

Yorum yap:

Kapat