Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar - 2022 Güncel Liste

Evin tamamına peşinatsız konut kredisi veren bankalar hangileri diye merak ediyorsanız bu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar - 2022 Güncel Liste

Günümüzde hemen hemen herkesin hayali kiradan kurtularak bir ev sahibi olmak. Bunun için de özel ve devlet bankalarının verdiği konut kredileri ile bir çok kişi yeni bir ev sahibi olarak hayalini gerçekleştiriyor. Ancak konut kredilerinde evin değerinin %20 - %25'lik kısmını konut kredisi kullanacak olan kişiler "peşin olarak" ödemek zorunda kalabiliyor. Bu durum, bir çok kişinin ev sahibi olmasını engelleyebiliyor. Bu durumu gören ve evin tamamına kredi vermek isteyen bazı bankalar kampanyalar yaparak peşinatsız konut kredisi veren bankalar konut kredisi veriyorlar. Siz de bu bankaların hangileri olduklarına, konut kredisi kampanyalarına ve güncel konut kredisi faiz oranlarına kredibankalar.com'dan ulaşabilir, tüm bankaların kredi tekliflerini karşılaştırarak siz de hayalinizdeki evin sahibi olabilirsiniz.


Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Yüzde yüz konut kredisi veren bankalar elbetteki bulunmaktadır. Bunu çoğu vatandaşımız bilmez ancak konutun yüzde yüzüne kadar kredi çekmek vereceğimiz yöntemlerle mümkündür. Ancak bu durumda aşağıda yazan bazı pürüzleri de taşımıyor olmanız gerekiyor. Öncelikle konut kredisi alacak kişinin düzenli bir belgelenebilir geliri olması gerekiyor. Bunun için sigortalı olarak son çalışılan yerde en az 3 ay çalışmalısınız. Bu şartı geçtikten sonra kredi notunuz ve kredi siciliniz iyi derecede olması gerekiyor. Konut kredilerinde de kredi notu dikkat edilmekte ve krediler ona göre değerlendirilmektedir. Diğer yandan, alacağınız konutun tapusunu bankaya sunmalı ve bankanın evi araştırma sürecini ve bir değer vermesini beklemelisiniz. Bu süreç bazen uzamakla beraber en fazla 1 hafta içerisinde bankadan olumlu yada olumsuz olarak yanıt alacaksınız. Peşinatsız konut kredisi veren bankalar:

 • Akbank peşinatsız konut kredisi.
 • QNB Finansbank.
 • Garanti BBVA.
 • Yapı Kredi.
 • Halkbank.
 • Türkiye Finans.

 

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Herhangi bir peşinat vermeden konut kredisi alabilmek bazı bankalarda mümkündür. Bunu yapabilmek için öncelikle bir kaç şartı taşımanız gerekmektedir. BDDK tarafından uygulanan yasada evin en fazla %80'ine kredi kullandırılırken, vereceğimiz yöntemlerle bu yasa aşılabilmektedir. Unutmayın; krediyi onaylamak bankanın insiyatifindedir ve tüm şartları yerine getirseniz bile bankalar bazı durumlarda kredi başvurusunu onaylamazlar. Şimdi gelelim %100 konut kredisi nasıl alınır;
 

1 - İpotek göstererek:

Alacağınız evin değerinin tamamına kredi almak istiyorsanız, yapmanız gereken şey, bankaya bir taşınmazınızı ipotek ettirip peşinat için kalan kısma kredi çekmektir. Yada diğer yandan ipotek göstereceğiniz bir ev ise ve bu evin kira geliri varsa bu geliri de bankaya sunarak daha fazla kredi çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için seçtiğiniz en uygun faizli konut kredisi veren bankanın müşteri temsilcisi ile görüşmenizde yarar var. Teminat karşılığı konut kredisi alabilmek için yapılması gereken şey, kendi üzerinize yada birinci dereceden akrabalarınızın üzerine olan bir malı bankaya teminat göstererek kredi başvurusu yapmaktır. Bu yöntem çoğu bankada uygulanmaktadır ve kolaylıkla evin tamamına kredi avantajı sağlamaktadır. Bu maddeyi kullanarak evin eksper değerinin %100'ünü kredi olarak alabilirsiniz.
 

2 - Kefil göstererek:

Bankalar evin tamamına kredi verebilmek için ikinci şart olarak kefil isteyebilmektedir. Bir tanıdığınızı kefil göstererekte evin hepsine kredi çekebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta ise, kefil gösterilecek kişinin de güvenilir bir kişi olmasıdır. Genellikle bankalar emekli yada memurları kefil olarak kabul etmektedir. Yani kefil olacak kişinin kredi sicili ile kredi notu iyi derecede yer alması gerekmektedir. Bazı bankalar, birikimi olmayan kişiler için de peşinatsız konut kredisi 2020 kampanyalarını sunmuşlardır. Bunun için de kişilerin sahip oldukları ev, arsa, arazi, bahçe yada benzeri taşınmazları banka ipotek altına alarak kalan %20'lik kısım için kredi imkanı sunmaktadır. Bu yöntemi kullanarak ülkemizde birçok vatandaşımız ipotek karşılığı konut kredisi alma avantajına sahip olmuştur. Bu yöntemle kredi başvuruları ise; Ziraat Bankası, İş Bankası, Teb, Qnb Finansbank, Vakıfbank, Yapı Kredi, Garanti Bankası ve diğer bankalara yapılabilmektedir. Hiçbir peşinat olmadan konut kredisi kullanmak isteyen kişiler bu bankaları tercih edebilirler. 

 

Akbank Peşinatsız Konut Kredisi

Peşinatınız yoksa Akbank yanınızda. Siz de %0,99'dan başlayan konut kredisi faiz oranları ve 120 aya varan uzun dönem ödeme seçenekleriyle "Peşinatsız Mortgage" başvurusu yapabilir, hayalinizdeki evin sahibi olabilirsiniz. Almak istediğiniz evin eksper değerinin %100'üne kadar krediyi siz de Akbank şubelerinde kullanabilirsiniz. Bu krediyi kullanarak evi hiç bir peşinat ödemeden satın alabilirsiniz. Bu kredi sabit faizlidir, eksper değerinin tamamına kadar kredi kullanılabilir. 

Kredi Özellikleri:

 • 120 aya varan vade.
 • Sabit faizli olarak kullanılabilir.
 • %1,39'dan başlayan faiz oranları.
 • Evin değerinin tamamına kadar kredi kullanılabilir.
 • Bu krediyi kullanmak için kendinize, ailenize veya 3. şahsa ait bir konutu ipotek ettirmeniz istenecektir.

 

Akbank Peşinatsız Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Miktarı

Vade

Faiz Oranı

Aylık Ödemesi

100.000 TL

120 Ay

%1,39

1.717 TL

120.000 TL

120 Ay %1,39

2.061 TL

200.000 TL

120 Ay %1,39

3.435 TL

250.000 TL

120 Ay

%1,39

4.294 TL


 

QNB Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi

QNB Finansbank'ta "peşinatsız konut kredisi" kapsamında eski evinizin satılmasını beklemeden %100 konut kredisi kullanabilirsiniz. Finansbank'tan peşinatsız kredi için banka ipotek isteyebilmektedir. Bu kredi seçeneğine göz atmak ve hesaplamaları incelemek istiyorsanız Finansbank konut kredisi hesaplama sayfamıza göz atabilirsiniz. Bu krediyi 180 aya varan vadelerle kullanabilir, hayalinizdeki evin sahibi olurken hiçbir peşinat ödemezsiniz. QNB Finansbank peşinatsız konut kredisinde faiz oranları %1,55'dan başlamaktadır.

Kredi Şartları:

 • Kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz.
 • Hem mevcut hem de satın alınacak konut için eksper değerlendirmesi yapılır.
 • Yalnızca tapuda “mesken” olarak görünen yerler için gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.
 • Sabit faizli kredilerde kredi taksitlerinin bir ya da birden fazlasının erken ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı aşmıyorsa ödenen anapara tutarının %1'ini, 36 aydan fazla ise %2'sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilir.
 • Teminat olarak mevcut evinizin ve satın alınacak evin gösterilmesi yeterlidir. Genel olarak kefil koşulu aranmamakla birlikte bankamız gerekli gördüğü durumlarda kefil talep edebilir.

 

"Peşinatsız konut kredisi için İhtiyaç kredisi kullanabilirsiniz"

Evin değerinin %80'ine kredi başvurusu yapıp yine aynı gün kalan yüzde 20 içinde ihtiyaç kredisi kullanaabilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç kredisi ile peşinat ödenir ve bu şekilde ev %100 olarak kredili olarak almış olursunuz. Yukarıda yer alan maddeleri sağlayamayan kişiler alternatif olarak ihtiyaç kredisi kullanıp bu açığı kapatmış olurlar. Ayrıca aynı gün 2 bankadan kredi çekmek konusuna da bakabilirsiniz. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Teb, Garanti Bankası, Akbank, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Türkiye Finans, Denizbank gibi bankalar evin tamamına kredi vermektedir. Bu bankalar peşinatsız konut kredisi veren bankalar içerisinde yer almakta ve yukarıda saydığımız şartlar altında bu kredilerini sunmaktadır. Sizde bu bankalardan birisini tercih ederek 2021 yılında en uygun faiz oranlarıyla konut kredisi ile birlikte bir ev satın alabilirsiniz.

Yorum Yap: