sponsorlu bağlantılar

Peşinat Vermeden Konut Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız ev almak istiyorum diyen kişiler için, peşinat vermeden konut kredisi veren bankalar hangisidir? İşte peşinat istemeden konut kredisi veren banka 2018.

sponsorlu reklamlar

2018-06-09 20:02:41

 

ANINDA ONAYLANAN

KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın, başvuru formunu doldurun, kartınız hemen adresinize gönderilsin.

 

sponsorlu reklamlar
Eğer yeni bir ev sahibi olmak istiyorsanız sizde peşinatsız konut kredisi veren bankalar araştırmasını yapmış olmalısınız. Öncelikle belirtmemiz gerekirse normal olarak konut kredileri, evin değerinin en fazla %80'ine kadar verilebilmektedir. Yani 100 bin tl değerindeki bir eve banka en fazla 80 bin lira kredi verecek ve geri kalan %20'lik kısmı olan 20 bin lira için sizden peşinat isteyecektir. Bu durum kredili ev almak isteyen ancak peşin parası olmayan kişileri zora sokmaktadır. Bizde kredibankalar ekibi olarak peşinat vermeden ev sahibi olmanın, %100 konut kredisi nasıl çekilir diyenler için araştırmamızı yaptık.

Evin tamamına kredi nasıl kullanılır?


Yüzde yüz konut kredisi veren bankalar elbetteki bulunmaktadır. Bunu çoğu vatandaşımız bilmez ancak konutun yüzde yüzüne kadar kredi çekmek vereceğimiz yöntemlerle mümkündür. Ancak bu durumda aşağıda yazan bazı pürüzleri de taşımıyor olmanız gerekiyor. Öncelikle konut kredisi alacak kişinin düzenli bir belgelenebilir geliri olması gerekiyor. Bunun için sigortalı olarak son çalışılan yerde en az 3 ay çalışmalısınız. Bu şartı geçtikten sonra kredi notunuz ve kredi siciliniz iyi derecede olması gerekiyor. Konut kredilerinde de kredi notu dikkat edilmekte ve krediler ona göre değerlendirilmektedir. Diğer yandan, alacağınız konutun tapusunu bankaya sunmalı ve bankanın evi araştırma sürecini ve bir değer vermesini beklemelisiniz. Bu süreç bazen uzamakla beraber en fazla 1 hafta içerisinde bankadan olumlu yada olumsuz olarak yanıt alacaksınız. Peki şimdi de gelelim evin tamamına peşinat vermeden kredi nasıl kullanılır sorusuna.

Peşinatsız konut kredisi kullanmak istiyorum

Herhangi bir peşinat vermeden konut kredisi alabilmek bazı bankalarda mümkündür. Bunu yapabilmek için öncelikle bir kaç şartı taşımanız gerekmektedir. BDDK tarafından uygulanan yasada evin en fazla %80'ine kredi kullandırılırken, vereceğimiz yöntemlerle bu yasa aşılabilmektedir. Unutmayın; krediyi onaylamak bankanın insiyatifindedir ve tüm şartları yerine getirseniz bile bankalar bazı durumlarda kredi başvurusunu onaylamazlar. Şimdi gelelim %100 konut kredisi nasıl alınır;

1 - İpotek göstererek

Alacağınız evin değerinin tamamına kredi almak istiyorsanız, yapmanız gereken şey, bankaya bir taşınmazınızı ipotek ettirip peşinat için kalan kısma kredi çekmektir. Yada diğer yandan ipotek göstereceğiniz bir ev ise ve bu evin kira geliri varsa bu geliri de bankaya sunarak daha fazla kredi çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için seçtiğiniz en uygun faizli konut kredisi veren bankanın müşteri temsilcisi ile görüşmenizde yarar var. Teminat karşılığı konut kredisi alabilmek için yapılması gereken şey, kendi üzerinize yada birinci dereceden akrabalarınızın üzerine olan bir malı bankaya teminat göstererek kredi başvurusu yapmaktır. Bu yöntem çoğu bankada uygulanmaktadır ve kolaylıkla evin tamamına kredi avantajı sağlamaktadır. Bu maddeyi kullanarak evin eksper değerinin %100'ünü kredi olarak alabilirsiniz.


2 - Kefil göstererek

Bankalar evin tamamına kredi verebilmek için ikinci şart olarak kefil isteyebilmektedir. Bir tanıdığınızı kefil göstererekte evin hepsine kredi çekebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta ise, kefil gösterilecek kişinin de güvenilir bir kişi olmasıdır. Genellikle bankalar emekli yada memurları kefil olarak kabul etmektedir. Yani kefil olacak kişinin kredi sicili ile kredi notu iyi derecede yer alması gerekmektedir. Ayrıca krediye kefil olmak konusuna da mutlaka bakınız.

Bazı bankalar, birikimi olmayan kişiler için de peşinatsız konut kredisi 2018 kampanyalarını sunmuşlardır. Bunun için de kişilerin sahip oldukları ev, arsa, arazi, bahçe yada benzeri taşınmazları banka ipotek altına alarak kalan %20'lik kısım için kredi imkanı sunmaktadır. Bu yöntemi kullanarak ülkemizde birçok vatandaşımız ipotek karşılığı konut kredisi alma avantajına sahip olmuştur. Bu yöntemle kredi başvuruları ise; Ziraat Bankası, İş Bankası, Teb, Qnb Finansbank, Vakıfbank, Yapı Kredi, Garanti Bankası ve diğer bankalara yapılabilmektedir. Hiçbir peşinat olmadan konut kredisi kullanmak isteyen kişiler bu bankaları tercih edebilirler. Diğer yandan Konut kredisi faiz oranları 2018 yılına ait verilerin yer aldığı sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Akbank peşinatsız ev kredisi

Akbank, peşinatsız olarak ev kredisi kampanyasını sunmuştur. Bu krediden yararlanmak isteyenler Akbank'ın sitesi üzerinden kredi başvurusu ve hesaplaması yapabilirler. %1,24 faiz oranları ve 120 aya varan vade seçenekleriyle beraber %100 mortgage kredinizi Akbank'ta kullanabilirsiniz. Bu banka dışında peşinat vermeden konut kredisi almak isteyen kişiler diğer bankaların tekliflerini de değerlendirebilirler. Diğer peşinatsız konut kredisi veren bankaları aşağıda açıkladık.

İlgili sayfa: Akbank konut kredisi hesaplama

QNB FİNANSBANK PEŞİNATSIZ KONUT KREDİSİ

QNB Finansbank'ta "peşinatsız konut kredisi" kapsamında eski evinizin satılmasını beklemeden %100 konut kredisi kullanabilirsiniz. Finansbank'tan peşinatsız kredi için banka ipotek isteyebilmektedir. Bu kredi seçeneğine göz atmak ve hesaplamaları incelemek istiyorsanız Finansbank konut kredisi hesaplama sayfamıza göz atabilirsiniz.

Peşinatsız konut kredisi için ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz


Evin değerinin %80'ine kredi başvurusu yapıp yine aynı gün kalan yüzde 20 içinde ihtiyaç kredisi kullanaabilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç kredisi ile peşinat ödenir ve bu şekilde ev %100 olarak kredili olarak almış olursunuz. Yukarıda yer alan maddeleri sağlayamayan kişiler alternatif olarak ihtiyaç kredisi kullanıp bu açığı kapatmış olurlar. Ayrıca aynı gün 2 bankadan kredi çekmek konusuna da bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Teb, Garanti Bankası, Akbank, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Türkiye Finans, Denizbank gibi bankalar evin tamamına kredi vermektedir. Bu bankalar peşinatsız ev kredisi veren bankalar içerisinde yer almakta ve yukarıda saydığımız şartlar altında bu kredilerini sunmaktadır. Sizde bu bankalardan birisini tercih ederek 2018 yılında en uygun faiz oranlarıyla konut kredisi ile birlikte bir ev satın alabilirsiniz.

Başvur:

Akbank Axess kredi kartı başvurusu

 

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
Vakıfbank EFT Limiti Yükseltme
Tarih : 2019-06-07 18:20:00
İş Bankası Veri Uzmanı Sınavı 2019
Tarih : 2019-06-04 18:52:00
reklam kodu
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA