Ziraat Katılım Konut Kredisi

Bu sayfadan Ziraat Katılım konut kredisi hesaplama yapabilir, faiz oranları ve başvuru seçeneklerini inceleyerek ev finansmanınızı alabilirsiniz.

Ziraat Katılım Konut Kredisi

 Ülkemizdeki vatandaşların bir kesimi faiz gelirinden uzak durarak, bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek istiyor. Bu noktada da katılım bankaları hayatımıza giriyor. Katılım bankaları, faizsizlik prensibiyle çalışır ve bu doğrultuda her türlü bankacılık hizmetini müşterisine ulaştırmaya çalışır. Ziraat Katılım konut kredi ile sizler de İslami prensiplere uygun olarak kredi çekebilirsiniz. Katılım bankaları arasında ön sırada yer alan Ziraat Katılım, faizsizlik anlayışı ve İslami prensiplere uygun her türlü ürünü sunmaktadır. Bu düşüncedeyseniz ve konut kredisinden yararlanmak istiyorsanız, faizsiz konut kredisi ile ilgili paylaşımımızı sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Katılım Bankaları İslami koşullara uygun olarak hizmetini sürdürmektedir, faiz yerine "kar payı" alarak ticari faaliyetlerine devam etmektedirler.

 

Merak konusu: Faizsiz bankacılık hakkında bilmeniz gerekenler

 

Ziraat Katılım Konut Kredisi 

Ziraat Katılım ile krediye konu olan konutun ekspertiz değerinin % 80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Uygun kar payı oranlarıyla, 120 aya varan vade imkanlarından yararlanabilirsiniz. Konut üzerine ipotek tesis edilebilir, şube gerekli gördüğü durumda ek teminat ve kefil isteyebilir. Esnek ödeme planı ile bütçenize uygun konut kredisinden Ziraat Katılım ile yararlanabilirsiniz.

 

İLGİLİ SAYFA: Faizsiz konut kredisi veren bankalar 

 

Ziraat Katılım Konut Kredisi Hesaplama

(60 AY VADELİ)

MİKTAR

KAR PAYI

AYLIK TAKSİT

TOPLAM ÖDEME

30 Bin

% 1,70

802 TL

48.908 TL

50 Bin

% 1,70

1.336 TL

81.069 TL

70 Bin

% 1,70

1.870 TL

113.229 TL

90 Bin

% 1,70

2.405 TL

145.389 TL

100 Bin

% 1,70

2.672 TL

161.470 TL

150 Bin

% 1,79

4.099 TL

247.335 TL

200 Bin

% 1,79

5.465 TL

329.557 TL

 

 

Faizsiz Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler

 T.C. kimliği, ehliyet ya da pasaport

 Kredi başvuru formu

 Gelir belgesi

 Krediye konu olan konutun tapu belgesi

 Krediye başvuran kişiye ait 2 ay öncesine ait telefon, elektrik, su ya da doğalgaz faturası

 Ziraat Katılım tarafından istenen diğer belgeler

 

Ziraat Katılım Konut Kredisi Başvurusu

Siz de Ziraat Katılım Bankası'ndan en uygun kar payı oranlarıyla konut finansmanı kullanmak istiyorsanız, size en yakın Ziraat Katılım şubesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Faizsiz kredi


Faizsizlik prensibinden yararlanarak konut kredisi almak isterseniz, yukarıdaki belgeleri hazırlayarak Ziraat Katılım şubelerine gitmeniz yeterli olacaktır. Banka gerekli gördüğü durumda kefil isteyebilmektedir ve kefiller de gerekli belgeleri hazırlayarak bankaya teslim etmelidir. Ziraat Katılım konut kredisi ile sizler de bütçenizi zorlamadan ev sahibi olabilirsiniz. Bütçenize göre hazırlanan esnek ödeme planları ve uygun vadeleriyle kredinizi, Ziraat Katılım’dan kullanabilirsiniz.