KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Başvurusu 2022

Siz de Kosgeb girişimcilik eğitimi başvurusu yaparak hemen girişimcilik sertifikasının nasıl alınacağını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Başvurusu 2022

KOSGEB, Türkiye'de iş kurmak ve mevcut işini geliştirmek isteyen girişimcilere faizsiz, hibe ve geri ödemesiz kredi desteğinde bulunan en önemli kurumlar arasında yer almaktadır. Kosgeb kredisi almak için en önemli şart Kosgeb girişimcilik eğitimi başvurusu yaparak Kosgeb'den girişimcilik kursu almaktır. Girişimcilik eğitimini başarılı olarak bitiren herkes Kosgeb'in sunduğu faizsiz kredi desteklerinden hemen yararlanmaya başlayabilir.

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Başvurusu

2022 yılında girişimcilik eğitimi, daha önceki yıllara göre pek çok değişiklik yapılmıştır. Özellikle Korona virüs salgınının ülkemizi de etkilemesi sonrasında tüm ortamlarda online eğitime geçilen sistem, Kosgeb'de de uygulanmıştır. Siz de Kosgeb'in online girişimcilik eğitimlerine katılarak hemen girişimcilik sertifikasını almaya hak kazanabilirsiniz. Biz de Kosgeb kredi bilgi sitesi olarak sizler için araştırmalarımızı gerçekleştirerek, Kosgeb girişimcilik eğitimi nasıl alınır, kaç saat, sınavı zor mu, nereden ve nasıl alınır gibi aklınıza takılan tüm soruları maddeler halinde araştırarak aşağıda hazırladık. Geçtiğimiz yıllarda İşkur ve Kosgeb işbirliğiyle düzenlenen Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimi kursları, artık uzaktan eğitim olarak düzenlenmektedir.

2022 yılında siz de Kosgeb kredilerinden yararlanarak iş kurmak istiyorsanız bu kursu mutlaka almanız gerekmektedir. Siz de herhangi bir kuruma giderek yüz yüze başvuru yapmadan, hiçbir sıra beklemeden online eğitimlere katılarak girişimcilik kursunu tamamlayabilirsiniz. Kurslara katılım önceki eğitimlerde olduğu gibi zorunludur ve kursları tamamen bitirmeyen kişiler sertifika alamazlar. Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimini Kosgeb'in sitesinden e-devlet şifrenizle girerek hemen tamamlayabilirsiniz. İstediğiniz zaman aralığında, evinizde veya işyerinizde istediğiniz yerden ders videolarıı izleyerek kursu bitirebilirsiniz. Geleneksel ve ileri girişimcilik eğitimlerinde online sunulan derslerin ortalama olarak her bir ders 5 saat, toplamda ise 10 saat içerisinde tüm eğitimi bitirebilirsiniz. Aşağıda yer alan Kosgeb'in resmi girişimcilik eğitim sitesine giderek e-devlet şifrenizle giriş yapabilir ve eğitimleri hemen alabilirsiniz.

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sayfası için tıklayınız.

Eğitim videolarını izledikten sonra platformda sorulan test sorularına doğru yanıt vermeniz gerekmektedir. Bundan dolayı kurstaki eğitici videoları izlerken not almanızı ve dersi iyi dinlemenizi tavsiye ederiz. Online Kosgeb girişimcilik eğitimi başvuruları için e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden yeni e-devlet şifresi alabilirsiniz. E-devlet Kosgeb sayfasından ayrıca kurs bitiminde sertifika sorgulama ve yazdırma gibi araçları da kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kosgeb kredisi nasıl alınır

Kosgeb Girişimcilik Eğitimi 2022

Daha önceki yıllarda Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursları toplamda 70 saat sürüyordu. Yapılan düzenleme sonrasında kurs saati 32 saate düşürüldü. Yüz yüze yapılan kurslar saat 10:00 ile saat 15:00 arasında düzenlenmektedir. Bu kurslar hafta içi her gün olarak ayarlanır. Kurslarda sınıf mevcudu ise 15 - 20 kişi arasındadır. Derste verilen konular ise genel olarak girişimcilikle alakalı olarak sunulmaktadır. Muhasebe, pazarlama, girişimcilik gibi size fayda sağlayacak dersleri kursta görebilirsiniz. Kurslar Kosgeb ve İşkur işbirliğiyle düzenlendiğinden dolayı herhangi bir ücret alınmamaktadır. Kurslarda kayıtlı öğrencilerin yoklamaları alınarak derse gelmeyen kişilerin sertifika alması engellenir. Kosgeb girişimcilik eğitimi artık online olarak düzenlendiğinden dolayı siz de Kosgeb online eğitimlere başvurunuzu yaparak internet ortamında girişimcilik belgenizi alabilirsiniz.

Kosgeb kredisi veren bankalar

Kosgeb hangi işlere destek veriyor

Kosgeb başvuru şartları

Yorum yap:

Kapat