KOSGEB Kredisi Veren Bankalar Listesi 2022

Bu sayfada Kosgeb kredisi veren bankalar ile Kosgeb'le anlaşmalı bankaların hangileri olduklarını öğrenebilirsiniz.

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar Listesi 2022

KOSGEB kredi desteklerinden yararlanarak 2022 yılında iş kurmak isteyen pek çok kişi Kosgeb anlaşmalı bankaların hangileri olduklarını merak etmektedirler. Özellikle yeni iş kuran girişimcilere ve esnaflara büyük desteklerde bulunan Kosgeb ile faizsiz iş kurma kredisi çekebilirsiniz. Kosgeb'in onayladığı kredileri kullandıran banka genellikle Ziraat Bankası oluyor ancak diğer anlaşmalı bankalardan da destek kredilerini çekme imkanınız vardır.

Kosgeb Kredisi Veren Bankalar

İş kurmak ve işini geliştirmek isteyen esnaflara özel olarak sunulan faizsiz kredi desteği her yıl olduğu gibi bu yıl da Kosgeb kurumu tarafından sağlanmaktadır. KOSGEB'in anlaşmalı olduğu 9 banka ile siz de faizini Kosgeb'in ödediği krediyi kullanabilirsiniz. Kosgeb'e kredi başvurusu yaptığınızda eğer krediye Kosgeb onay verdiyse ikinci onayı almak için aşağıda yer alan Kosgeb anlaşmalı bankalara gitmeniz gerekmektedir. Eğer siciliniz kötü durumdaysa veya kredi notunuz düşükse Kosgeb krediyi onaylasa bile geri ödemesini ilgili banka alacağından dolayı krediyi onaylamayabilir. Siz de aşağıda yer alan bankalara giderek Kosgeb'in onayladığı kredinin başvuru sürecini tamamlayabilirsiniz. Kosgeb anlaşmalı bankalar 2021 listesi:

Halkbank Kosgeb Kredisi

Halkbank, Kosgeb ile işini kuran girişimcilere faizsiz kredi desteğinde bulunmaktaıdr. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bir çok farklı sektöre kredi desteğinmde bulunan Halkbank'tan 2020 yılında da faizsiz kredi çekebilirsiniz. Halkbank; Kosgeb ile işini kuran işletmelerin acil finansman ihtiyaçlarına özel olarak üretim, kalite standart artışı, istihdam yatırımları, uluslararası rekabet edilmesi gibi pek çok farklı kategorilerde destek kredileri vermektedir. Halkbank Kobi Kosgeb paketi ile İşletme kredisi ile makine ve teçhizat kredisi çekebilir, farklı vadeler ve ödemesiz dönemlerle kredinizi rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz. Halkban'tan Kosgeb destek paketi kapsamında 50 bin TL ile 500 bin TL arasında finansman desteği çekebilirsiniz. Halkbank Kosgeb kredi paketi kapsamında:

 • Girişimci işletmelere özel: 50 bin TL'ye kadar,
 • Stratejik ve öncelik verilen sektördeki işletmelere özel olarak: 500.000 TL'ye kadar kredi desteği alabilirsiniz.

Söz konusu girişimcinin kadın, genç, engelli, gazi yada birinci derece şehit yakını olanların 70.000 TL'ye kadar kredi çekebilirler.

İşletme kredilerinin vadesi 12 ile 18 aydır,

Makine teçhizat kredilerinin vadesi ise 12, 18, 24, 30 veya 36 ay vadelidir.

İlgili kredilerden yararlanmak istiyorsanız öncelikle Kosgeb veritabanına kayıtlı olarak hizmet veren bir firma olmanız gerekmektedir.

Halkbank Faizsiz Kredi Başvurusu

Halkbank ekonomiye destek olmaya devam ediyor. Özellikle genç girişimcilere ve kaybolmaya yüz tuıtan meslek kollarına, ustalık belgesine sahip esnaf ve sanatkarlara sıfır faizli esnaf kredileri vermektedir. Bu kredi çeşitleri aşağıda yer almaktadır.

Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarındaki Esnaflara Özel Faizsiz Kredi

Kaybolmaya yüz tutan meslek dallarında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlarımıza özel olarak faizsiz kredi imkanı sunan Halkbank, bir çok esnafımızın rahat bir nefes almasını sağlamaktadır. Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi bulunan esnaflar bu krediden yararlanabilmektedir. Halkbank tarafından aşağıdaki mesleklerde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarların faizsiz kredi kullandırımı Maliye Bakanlığı tarafından üstlenilmektedir.

 • Kaşıkçılık,
 • Bakır işletmeciliği,
 • El dokuma işleri,
 • Çini ve çömlek yapımı,
 • Kaşıkçılık,
 • Semercilik, Bastonculuk, Yazmacılık, Yorgancılık,
 • Keçecilik,
 • Lüle ve oltu taşı işçiliği,
 • Çarıkçılık, yemencilik, oyacılık vb. gibi meslek dallarında faaliyet gösteren esnaflar faizsiz kredilerden yararlanabilir.

Ustalık Belgesi Olan Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Faizsiz Kredi

Halkbank tarafından sağlanan bir diğer kredi de 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında en az 1 yıllık ustalık belgesi sahibi olanlar, daha önce Kosgeb kredilerinden yararlanmamış olmak şartıyla esnaflar faizsiz olarak krediden yararlanabilir.

Genç Girişimcilere Faizsiz Kredi İmkanı

Kosgeb tarafından daha önce faizsiz veya destek kredilerinden yararlanmamış olmak kaydıyla; Kosgeb girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayan 30 yaşını aşmamış genç girişinmcilerin iş kurmalarında destek olmak amacıyla onaylanan projelere özel olarak Halkbank'a başvuru yapılmasıyla birlikte 100 bin TL'ye kadar faizsiz kredi çekebilirsiniz. Bu şartları sağlamak şartıyla siz de %100 faiz indirimli kredilerden yararlanabilir ve Kosgeb & Halkbank işbirliği faizsiz kredi desteklerinden yararlanabilirsiniz.

Kosgeb Faizsiz Kredi Bankaların İstediği Belgeler

KOSGEB tarafından onaylanan projelerde ödemeyi bildiğiniz gibi Kosgeb anlaşmalı bankalar üstlenmektedir. Kosgeb tarafından girişimciye krediyi kullanmak için onay kodu verilecektir. Bu onay kodu ile istediğiniz anlaşmalı bankaya giderek faizsiz kosgeb kredisi için başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankalardan Kosgeb kredisinin çekilebilmesi için işletmenin kurulu ve faal olması gerekmektedir. İşte anlaşmalı bankaların istediği evraklar:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Oda kayıt belgeleri,
 • Ticaret sicil gazetesi
 • Vergi levhası,
 • İmza beyannamesi,
 • Kosgeb tarafından verilen belgeler.

Kosgeb Kredisi Alma Yolları

2022 yılında Kosgeb'den kredi çekerek iş kurmak isteyenler için araştırmalarımızı yaparak yeni konular üretmeye devam ediyoruz. Siz de Kosgeb'den kredi almak istiyorsanız öncelikle girişimcilik eğitimini tamamlamanız gerekmektedir. Eğitimi tamamladıktan ve sertifikayı aldıktan sonra ise iş planı projesi hazırlamalı ve bunu Kosgeb'e sunmalısınız. Projeyi Kosgeb'e sunduktan sonra işinizi kendi öz sermayenizle kurmanız ve işletme açıldıktan sonra kredinizi almanız gerekmektedir. Kosgeb, iş kurulmadan ve faaliyete geçmeden herhangi bir destek kredisi ödemesi yapmamaktadır. İş kurulacak yerde hizmet veren bir projeciyle anlaşarak kredinin onaylanması ihtimalini yükseltebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız Kosgeb kredisi nasıl alınır sayfamızı mutlaka ziyaret ediniz.

Yukarıda yer alan belgelerin bşir çoğunu muhasebecinizden veya Gib online portalından çıkartabilirsiniz. Yukarıda yer alan belgeler listesi ile Kosgeb onay kodunuzla beraber Kosgeb kredisi veren bankalara başvuru yaparak devlet destekli Kosgeb faizsiz kredilerinden faydalanabilirsiniz. Başvuru yapılan banka kredi başvurusunu kendi kriterlerine göre araştırarak yanıt verecektir. Yani krediyi Kosgeb onayladı diye başvuru yapılan banka kreyi vermek zorunda değildir. Bundan dolayı sicilinizi ve kredi geçmişinizi her zaman temiz tutmanız sizin yararınıza gelişecek bir durumdur. Bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak siz de Kosgeb kredisi veren bankalar listesine ulaşabilir ve hangi bankaların KOSGEB ile anlaşmalı olduklarını öğrenebilirsiniz.

Kosgeb desteklenen sektörler

Kosgeb destekleri 2022

Kosgeb başvuru şartları

Yorum yap: