Konut kredisi faiz oranları 07.10.2022

100,000 TL 120 Ay vadeli konut kredisi hesaplama sonucu
Toplam Ödeme
263,574 TL
Faiz Oranı
%1.99
Aylık Taksit
2,196 TL
Toplam Ödeme
305,758 TL
Faiz Oranı
%2.40
Aylık Taksit
2,548 TL
Toplam Ödeme
302,603 TL
Faiz Oranı
%2.37
Aylık Taksit
2,522 TL
Toplam Ödeme
343,236 TL
Faiz Oranı
%2.75
Aylık Taksit
2,860 TL
Toplam Ödeme
189,216 TL
Faiz Oranı
%1.20
Aylık Taksit
1,577 TL
Toplam Ödeme
197,144 TL
Faiz Oranı
%1.29
Aylık Taksit
1,643 TL

Kredibankalar.com konut kredisi hesaplama, karşılaştırma ve detayları görüntülemek için ücretsiz olarak kullanılan bir internet platformudur. Kredi hesaplaması yaparken bankaların sunmuş olduğu kredi faiz oranları, anlaşmalı bankaların Kredibankalar'a ilettikleri güncel kredi faiz oranlarıdır. İndirimli olarak belirtilecek olan kredi faiz oranları sadece Kredibankalar'a özel olarak tanımlanan faiz oranlarıdır. Kredi hesaplama yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktaları aşağıdan inceleyebilirsiniz. Kredi hesaplama yaparken özellikle kredi erteleme, faiz oranları ve yıllık maliyet oranı karşılaştırmasının yanı sıra kredinin toplam ödeme tutarına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalara yapılacak konut kredisi başvurularında internet bankacılığı veya SMS ile ön başvuur yapılabilir. Şubeye gitmeden yapılacak olan konut kredisi başvurusu sonrasında kredi kullanmaya uygun olup olmadığınız belirlenir. Kredi kullanmaya uygun görüldüğünüzde ise başvuru yaptığınız banka konut kredisini kullandırmak için sizi en yakın şubesine davet eder. Gerekli evrakları şubeye ilettikten sonra ise kredi başvurusu tamamlanır.

Konut kredisi gerekli evraklar nelerdir?

Konut kredisinde başvuruyu tamamlamak için genel olarak istenilen belgeler başvuru formu, nüfus cüzdanı, tapı fotokopisi, gelir belgesi, ekspertiz raporu, kat irtifakı, şirket sahipleri için ticaret sicil gazetesi fotokopisi.

Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Ödenecek olan konut kredisi faizi, her taksit döneminde kalan anaparaya tekrar faiz uygulanarak hesaplanmaktadır. Ödeme planı oluşturulurken, kalan konut kredisi anapara tutarı, konut kredisi faiz oranı ile çarpılarak aylık ödemeler sabitlenir ve konut kredisi taksit tutarı belirlenir.

Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilirim?

Ne kadar konut kredisi alacağınız üç farklı değişkene bağlıdır: Evin eksper değeri, hanenin geliri ile mevcut kredi durumunuz. Evin ekspertiz değeri bankanın vereceği konut kredisi tutarını etkilemektedir çünkü evin ekspertiz değerinin en fazla %90'ına kadar kredi kullanılabilmektedir. Geri kalan %10 ise peşinat olarak ödenmesi gerekmektedir. Peşinatsız konut kredisi veren bankalar ise genellikle sıfır evlere ve bankaların anlaştığı firmalardan alınacak konutlar için kullanılabilir.

Konut kredisi veren bankalar hangileri?

Türkiye'de hizmet veren Akbank, Garanti BBVA, Yapı Kredi, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, İş Bankası, Albaraka Türk, Fibabanka, Odeabank, TEB, Denizbank ve diğer devlet bankaları ve özel bankalar konut kredisi vermektedir.

En uygun konut kredisi hangi bankada?

Her bankanın konut kredisi faiz oranları güncel piyasalara göre anlık olarak değişebildiğinden dolayı, sayfamızda yer alan konut kredisi hesaplama aracını kullanarak en uygun konut kredisi veren bankayı öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası, İNG, TEB, İş Bankası gibi pek çok farlı banka en uygun konut kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Konut kredisi en fazla kaç ay kullanılır?

Konut kredisi en fazla vade sayısı 120 Ay (10 Yıl) olarak belirlenmiştir. Ancak bazı bankalar belli dönemlerde kampanyalar yaparak konut kredisi vade sayısını 240 aya çıkarmaktadır.

Konut kredisi ödenmezse ne olur?

Konut kredisi ödemesini toplamda 90 gün boyunca yapmayan kişiler doğrudan yasal takibe alınmaktadır. Yasal takip süresi boyunca konut kredisi borcu ödenmemesi durumunda, bankalar ipotek koyduğu eve yasal olarak el koyabilir. Söz konusu ipotek konut kredisi borcunun tamamı ödenmediği sürece kalkmaz.