Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Artar

Kredi notu düşük olupta acilen kredi çekmek isteyenler, kredi notu 1 ayda ne kadar artar diye merak etmektedir. Bu sayfamızda 1 ay içerisinde kredi notunun ne kadar yükseleceği bilgileri yer almaktadır.

Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Artar

Günümüzde Findeks diye bilinen kurum aslında Kredi Kayıt Bürosu’nun alt kuruluşu olarak hizmet vermektedir. Kredi notu ise, bankaların kredi veya kredi kartı başvurularında en önemli değerlendirme aracıdır. Peki, kredi notu 1 ayda ne kadar artar, hangi şartlar altında kredi notu yükselir.


KREDİ NOTU 1 AYDA NE KADAR YÜKSELİR?

Findeks kredi notunun düşük olmasından dolayı bir çok kişi kredi çekememektedir. Özellikle 1300 puanın altında kalan kişilerin bir bankadan kredi çekebilmesi de çok zordur. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi çekebilmesi için 2 seçenek bulunmaktadır. Birincisi ya kredi notunuzu yükseltecek teknikler uygulamalı ve sonrasında kredi notunuz yüksekken kredi başvurusu yapma, diğeri ise kefil veya teminat göstererek kredi çekme. Bir diğer yöntem ise varsa ek geliriniz bunu da başvuru sırasında bankaya sunarsanız, kredinin onaylanma ihtimalini artırmış olursunuz. Kredi notu bazı finansal hareketlere göre otomatik olarak artmaktadır. Siz de kredi notunuzu hızlı artırmak istiyorsanız sitemizde yer alan kredi notu yükseltme tekniklerine göz atabilirsiniz.

İlgili:Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?


Peki Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Artar?

Kredi notununu hızlı artırmanın en kolay yolu yukarıda yer alan linkteki teknikleri ne kadar sıklıkla uyguladığınızla alakalı bir durumdur. Siz de bu teknikleri uyguladıktan 1 ay sonra kredi notunuzun oldukça büyük bir hareketlenme olduğunu göreceksiniz. Aslında kredi notu her zaman güncellense de, tam güncelleme işlemi ayda bir olmaktadır. Çünkü bankalar bilgilerini kredi kayıt bürolarına aylık olarak yolluyor ve her ay düzenli olarak otomatik kredi notu hesaplamaları yapılamaktadır.

Kredi notunu etkileyen faktörler
Kredi notu sorgulama

KREDİ NOTU 1 AYDA NE KADAR ARTAR?

Eğer kredi notunuz 500-800 seviyesinde yer alıyorsa 1 ayda en fazla 200 puan artar.
Eğer kredi notunuz 800-1100 seviyesinde yer alıyorsa 1 ayda en fazla 250 puan artar. Aslında işin püf noktası da sizin kredi notunuzun ne kadar “düşük” seviyede yer aldığıyla alakalı bir durumdur. Eğer kredi notunuz 1100 üzerinde yer alıyorsa ve kredi notu yükseltme tekniklerini uyguluyorsanız, banka sizin  “bir an önce kredi çekebilmeniz için” hızlı bir şekilde kredi notunuzu 1400 seviyelerine getirecektir. Bankalar kar elde edebilmek için kredi verirler ve kredi başvurusu yapan herkese kredi vererek daha çok kar etmek isterler. Eğer düzenli ödemeler yapıyor, kredi kartınızı veya varsa kredi borcunuzu gününden önce ödüyorsanız, e-vadeli hesap yada yatırım işlemlerini internet şubesinden yapıyor, fatura ödemeleriniz internet şubesinden gerçekleştiriyorsanız kısa zaman sonra kredi notunuzun yükseldiğini göreceksiniz. Ayrıca nakit bloke karşılığında kredi çekerek de kredi notunuzu artırabilirsiniz. (Uzun ama garanti yöntem*)


İlgili: Blokeli kredi kullanma

Yorum yap: