Kredi Notu Yükseltme Yolları 2022

Bankalardan kredi alamayan kişiler genellikle kredi notu nasıl yükselir 2022 diye sormaktadır. İşte sizler için araştırdık, kredi notu yükseltme teknikleri

Kredi Notu Yükseltme Yolları 2022

 Bankalara yapılan kredi başvurularına red gelmesinin en büyük nedeni kredi notunun kötü olmasından dolalyıdır. Kredi notu nasıl yükselir yılında diye soran kişiler için K.K.B (Kredi Kayıt Bürosu) sistemi üzerinde tutulan ve 0 ile 1900 arası bir puanlama sistemidir. Bankalar bu puanlama sistemine bakarak kredi başvurularını değerlendirmektedir.
Kredi notu, sizin ödeme geçmişinize, gelir durumunuza ve banka sicilinize göre not vermektedir. KKB sisteminde kayıtlarda tutulan kredi notunuzun kötü olduğunu öğrendiyseniz kredi notu nasıl yükseltilir sorusunu sorabilirsiniz. 2021 yılında sizlere sunduğumuz bu teknikler ile findeks kredi notunuzu artırabilecek ve bankalardan kredi çekebileceksiniz.

 

Kredi Notu Yükseltme

Kredi notu nasıl yükseltilir diye soranlar için aşağıda yer alan bilgiler ile hızlı olarak yükseltmek mümkündür. Eğer kredi notunuzu bilmiyorsanız tek bir mesajla kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Eğer kredi notunuzu bilmiyorsanız Findeks üzerinden sorgulama yaptıktan sonra kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Sizler için banka uzmanlarıyla beraber araştırma yaparak aşağıda yer alan önerileri sunduk. Bu önerileri uygulayarak kısa zaman içinde KKB üzerinde tutulan kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Eğer kredi borcunuzun kısa zamanda düzelmesini istiyorsanız bu önerilere kulak vermelisiniz. İşte sizler için araştırıp sunduğumuz kredi notunun yükselmesi için yapılması gerekenler.

Buna da bakın: Ücretli kredi notu artırma

"ÖDEMELERİ DÜZENLİ YAPIN"
Eğer daha önceden kredi çekmiş ve kredinizi ödemekte güçlük çekiyorsanız borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Eğer borçlarınızı yapılandırmaz ve kredi borcunuzu düzenli olarak ödemezseniz, kredi notunuz yükselmeyecek tam tersine düşüşe geçecektir.
Yine aşağıda sunacağımız ödeme planları ile kredi borçlarınızı düzenli ödeyebilirsiniz.
Kredi notunuzun düşmemesi için, ödemelerinizi geciktirmeden zamanında yapmanız gerekir. 
Kredi başvurusu yapıyor ve olumsuz sonuç alıyorsanız, büyük ihtimalle red yeme nedeniniz kredi notunuzun kötü olmasından dolayıdır. Eğer bankalardan sürekli olarak red yiyorsanız bu yine kredi notunuzun düşmesini sağlayacaktır. Sürekli yapılan kredi başvuruları, kredi notuna olumsuz etki etmekte ve kredii puanınızın düşmesini sağlayacaktır. 


"Borçlarınızı bütçenize göre yeniden yapılandırın"
Kredi ödemelerinizi, kazancınıza göre yeniden yapılandırmalısınız. Eğer aylık gelirinizin üstünde ödemeleriniz varsa, bankalarla görüşerek ödemenizi tekrardan yapılandırın. Vade uzatılacağı için ödemeleriniz düşecektir. Bunu yaptıktan sonra aylık ödemelerinizi düzene bindirebilir, kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Eğer bankalara olan borçlarınızı zamanında ödemezseniz bu KKB kayıtlarına gidecek ve kredi notunuzun düşmesini sağlayacaktır.

İlgili içerik: Kredi notunu etkileyen faktörler

"Kredi borçlarınızı tek bir bankada toplayın"
Eğer kredi borçlarınızı ödeme güçlüğü çekiyorsanız, tüm borçlarınızı tek bir bankada birleştirerek yeniden ödeme planı çıkarabilirsiniz. Birden fazla bankaya kredi borcunuz olduğunda, bir borcu unutursanız ya da ödeme planınızı bankalara göre yapmazsanız kredi notunuz düşecektir. Kredi notunuzu yükseltmek için, bankalara olan borçlarınızı tek bir bankaya topladıktan sonra gecikme yaşamadan ödemelerinizi yapmaktır.


"Geç ödeme yapmayın"
Bankalara olan kredi borçları ve kredi kartı borçlarınızı kesinlikle geç ödemeyin. İmkanınız varsa, 1 gün önceden borçlarınızı ödeyerek kredi notunuzun yükseltilmesini sağlayabilirsiniz. Kredi ödemeniz cumartesi ya da pazar gününden dolayı gecikme yaşıyorsa, sorun olmayacaktır. Haftasonuna denk gelme durumunda banka ödemenizi otomatik olarak pazartesi gününe atacaktır. Kredi ve kredi kartı borçlarınız için ödeme planı hazırlamalı, ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız.

"Takibe düşen borçlardan kurtulun"

Kredi notu nasıl yükselir, yine bu bankaya olan borcunuzu zamanında ödemediniz ve takibe düştüyseniz, ilk olarak borçlarınızın tamamını kapatmalısınız. Borçlarınızı ödemediğiniz sürece üstünüzdeki takip kalkmaz, bu da kredi notunuzun düşmesine neden olur. Eğer borçlarınızı ödememekte ısrarcı olursanız, hiçbir bankadan finansal bir işlem gerçekleştiremezsiniz. Takibe düşen krediler için ilk olarak kredinizin takibe düştüğü bankayla anlaşma yapmalısınız. Krediyi yapılandırdıktan sonra borçlarınızı tek tek kapatmalısınız. Banka avukatları da zaten takibe  düşen kredileriniz yapılandırılması için sizinle irtibata geçeceklerdir. Bu süreçte size bazı pazarlık teklifleri sunacaklardır ve bu pazarlık tekliflerini değerlendirmeniz gerekir. Aksi halde borçlarınızı ödememekte ısrarcı olursanız, bankalar borcunuzu varlık şirketlerine devreder ve sonrasında daha kötü yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz. 

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?
Takibe düşen kredileriniz için yapılandırma kapsamında vadeyi uzatmanızı öneririz. Bütçenize uygun olarak taksitlendirme yaparak borçlarınızdan kurtulmaya çalışın. Eğer borcu ödeyeceğiniz banka yetkilileri anlarsa zaten size yardımcı olacaklardır. 2017 yılında kredi notunuzu artırmak istiyorsanız bu konudaki yazılanları uygulayabilirsiniz. Üzerinizdeki takibi kaldırdıktan sonra kredi notunuz alt seviyelerde olacaktır. Yine riskli durumda olduğunuz için bankalardan kredi ürünlerini kullanamayacaksınız. Bankalar üzerinde tekrardan çalışmalara başlamazsanız kredi notunuzu yükseltemezsiniz. Bu süreçten sonra ise aşağıdaki yolları izlemelisiniz;

Eğer borçlarınızdan dolayı kredi kartlarınız kapatıldıysa, bankalara giderek mutlaka kredi kartı almaya çalışın. Çok düşük kredili de olsa kredi kartı başvurusu yapın. Eğer kredi kartı için olumsuz yanıt alırsanız, çoğu banka kart limiti kadar parayı hesapta tutmak şartıyla kredi kartı vermektedir. Buna benzer yolları uygulayarak kredi kartı alırsanız, kredi notunuzu kısa zaman içinde yükseltebilirsiniz. Eğer banka üzerinden otomatik ödeme talimatı verirseniz hesabınız üzerinde hareketlilik gösterebilirsiniz. Bu da bankaların size güvenmesini sağlayacaktır. Yine bu aşamayı tamamladıktan sonra finansal ürünleri kullanmanız daha kolay olacaktır. Ortalama olarak bankaların kredi notuna yaklaşımları aşağıdaki şekilde olmaktadır. 

Kredi Notu Artırma Teknikleri 2022
Bu sayfada kredi bankalar ekibi olarak kredi notu yükseltme taktiklerini sizlere sunduk. Uzun araştırmalar sonucunda ulaştığımız bu verileri kullanarak sizde hızlı kredi notu yükseltebilir, bankalardan kredi ve kredi kartı kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi notu 1 ayda ne kadar artar diyenlere de, performansa göre artacağını örneğin 1100 seviyesinde yer alan kişi yukarıda yer alan taktikleri uyguladıktan sonra rahatlıkla 1300 seviyelerine geleceğini de söyleyebiliriz.


Kategori: Kredi Notu Sorgulama

Yukarıdakilere ek olarak kredi notunuzun yükseltilmesi için blokeli olarak kredi çekebilirsiniz. Bankaya giderek hesabınıza en az 2 bin TL para yatırın. Bu işlemden sonra müşteri temsilcisine giderek blokeli kredi kullanmak istediğinizi belirtin. Hesabınızdaki 2 bin TL'ye bloke koyularak size kredi verilecektir. Krediyi çektikten sonra ödemelerinizi mutlaka düzenli olarak yapın. Blokeli kredinin vade sayısını en fazla 12 ay yapın ve yaklaşık olarak 5 ay sonra kredinin tamamını kapatın. Kredi puanı nasıl yükseltilir diye soranlar, yukarıdaki taktikleri uygulayabilirler. Kredi borcunuz bittikten sonra hesabınızdaki blokeli parayı kullanıma açtırabilirsiniz. Kredi notu nasıl yükselir diye soran kişiler için yukarıdaki önerilerin yanı sıra, sanıldığı gibi tüm bankalarla irtibatı kesmek değildir. Daha çok bankalarda işlem yaparak, bankalara güvenilir bir kişi olduğunuzu kanıtlamalısınız.

Yorum Yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

Kredibankalar.com

Ahmet Bey merhabalar. Kredi başvurusu yapıldığında bankalar sadece kredi notuna bakmazlar. Ayrıca banka sicilinize, geçmiş ödemelerinize ve hatta bazı bankalar 1. dereceden akrabalarınızın borç durumlarına bile bakabilmektedir. Sizde bankaya giderek neden kredi çekemediğinizi öğrenebilir ve ona göre hareket edebilirsiniz. Takibiniz için biz teşekkür ederiz.

2017-05-14 16:50:20 -
Ahmet Türkoğlu

Merhabalar. Benim kredi notum 1250 seviyelerinde ve bankalardan kredi çekemiyorum. Acaba kredi notumu yükseltmek için neler yapmam gerekiyor. Kredi notu nasıl yükseltilir konusunu hazırladığınız için sizlere teşekkür ediyorum. 1750 tl maaşım var ve bankalar kredi vermiyor.

2017-05-14 16:48:55 -