Kredi Notu Sorgulama 2018

Kredi çekmek isteyen kişiler kredi notu sorgulama 2018 yılında da yapmaya devam etmektedir. Kredi puanınızı kontrol altında tutarak daha kolay kredi çekebilirsiniz.

Kredi Notu Sorgulama 2018

 Bankaların KKB sistemi üzerinden baktıkları kredi notu, günümüzde çok önemli bir hale gelmiştir. Kredi notu sorgulama 2018 yılında da gerek sms ile gerek banka üzerinden yada Findeks ekranından yapılabilecektir. Son zamanlarda teknolojinin hız kazanması ve mobile dönüşen internet kullanımı ile birlikte, cep telefonlarından tek bir sms ile kredi notu öğrenebilmek mümkün olmuştur. Ayrıca kredi notu sorgulama ücretleri 2018 yılı verilerini de aşağıda paylaşacağız.

Kredi Notu Sorgulama

Günümüzde tüm bankalar tarafından önem kazanan ve kişilerin dikkat etmesi gerektiği kredi notunu düzenli tutarak istediğiniz zaman kredi çekebilirsiniz. Kredi çekmek için aranılan kriterler arasındaki en etkilisi, kredi notunuzun iyi seviyede yer almasıdır diyebiliriz. Kredi notu ile; kişilerin ödeme bilgilerine, geçmiş ödeme durumlarına, borç sadıklığına, güvenilirliğine bankalar ulaşmaktadır. Bankalar da vereceği krediyi düzenli ve zamanında almak istediğinden kredi notu günümüzde çok önem kazanmıştır. Eskiden sadece bankaların veri merkezinde saklanan kredi puanı, şimdilerde ise herkese açık hale gelmiş ve internet üzerinden yada sms ile sorgulama mümkün olmuştur.


Kredi notu sorgulama ücretleri

2018 yılında kredi sorgulama ücreti 8,85 TL kdv dahil olarak yansıtılmaktadır. Kredi ve kredi kartı alabilmek için oldukça önem taşıyan kredi notu sorgulaması için Findeks sitesini yada bankanızın internet şubesini kullanabilirsiniz. Diğer yandan telefonunuzdan sms göndererekte kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks sitesinde telefon numaranız ve T.c kimlik numarası gibi bilgileri doldurduktan sonra üyere olup, hesabınıza bakiye yükleyerek kredi puanınızı sorgulamak mümkündür.

Kredi Notu Sorgulama 2018

Kredi notunu sorgulamak için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, Findeks sitesine üye olarak 9 TL karşılığında kredi notunuzu sorgulamaktır. Diğer bir yöntem ise sms göndererek kredi notu sorgulaması yapılabildiği gibi, bankaların internet bankacılığına giriş yaparak yine sistem üzerinden sorgulama yapılabilmesi mümkündür. Ayrıca banka şubelerinden de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notu sorgulama 2018 yılında da genellikle 10 - 12 TL arasında bir ücretlendirmeye tabi tutulacaktır. Ayrıca bir çalışma ile e-devlet üzerinden de kredi notu sorgulama işlemi yapılacaktır.

KKB Sorgulama Paketleri

Findeks üzerinden çoklu kredi notu sorgulaması yapmak isteyenler için de özel paketler sunulmatadır. Bu paketler biseysel yada kurumsal olarak faydalanabilirsiniz. Elden ürün satan mağazalar, finans kuruluşları ve kredi notu ile çalışan kişiler bu paketleri satın alabilmektedir. Bu paketler 70 TL'den başlayıp, 30.000 TL'ye kadar çıkmaktadır.

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Abdullah

kredi notum kaç

2018-03-03 14:39:48 -