Kredi Notu Yükseltme Teknikleri 2021

Kredi notu nasıl artar, hızlı şekilde kredi notu yükseltme tekniklerini bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri 2021

Kredi notu yükseltme teknikleri 2021 yılında yapmak istiyorsanız, sizler için bu araştırmayı yaptık. Kredi çekmek isteyen ve banka hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişiler kredi notunun düşmemesi için elinden geleni yapıyor. Yakın tarihte, bankalar dolandırıcılık yöntemine karşı kredi notunu devreye soktular. Dünyanın her yerinde uygulanan bu uygulama sayesinde, bankada geçmişi olsun ya da olmasın her bireyin kredi notu ile değerlendirmesi bulunuyor. Bankalara göre bir kişiye kredi ve kredi ürünleri verilmesi için kredi notunun iyi seviyede yer alması gerekiyor. Kredi notu yükseltme yöntemleri ayrıca bankaya borcunu ödemeyen ya da zamanında ödemeyen kişiler de listede "iyi durumda olmayan" durumunda adlandırılıyor ve kredi başvurularında red yanıtı veriliyor yani kredi onaylanmıyor.


Kredi Notu Yükseltme

Kredi notu yükseltme teknikleri isteyen kişiler öncelikle uzun bir konu olacağı için, kredi notu ile ilgili akıllardaki soruları yanıtlamaya çalışacağız. Kredi notunun ne işe yaradığını, nerelerde kullanıldığını, iyi seviyenin kaç olması gerektiği, kredi notunu yükseltmek için neler yapılması gerektiğini tek tek açıklayacağız. Öncelikle bu konumuzu, bankalarla arası iyi olmayan kişiler ve kredi notunun ne olduğunu a'dan z'ye kadar öğrenmek isteyen takipçilerimiz için hazırladığımızı da belirtelim. Şimdi gelelim kredi notunun ne olduğuna ve kredi puanınızı yükseltme yöntemlerine. Kredi notu yükseltmek isteyen kişiler, bu konuyu dikkatli inceledikten sonra hızlı şekilde yükseltme işlemlerini uygulayabilirler. Kredi puanınız bu uygulamalar sonucunda kısa süre içerisinde yükselebilir.

 

Kredi notu nedir?
KKB (Kredi Kayıt Bürosu) üzerinde kayıtlarda tutulan ve 0 ile 1900 arası bir notlanan bir kredi puanı sistemidir. Kredi notunuz, tüm bankalarda geçmişi olsun ya da olmasın Türkiye'de her vatandaşın kredi notu vardır yani tüm vatandaşlarımız KKB verilerinde kayıt altında tutulmaktadır. Kredi notu ilk durumda, bankalar için uygulamaya konsada; günümüzde mağazalar ve taksitle ürün veren yerler ya da, finansal kuruluşlar tarafından sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Öncelikle şunu da belirtelim, daha önce hiçbir bankada ürün kullanmamış, kredi çekmemiş ve kredi kartları kullanmayan kişiler sıfır (0) puan olarak gözükür ki, bu puan en alt seviyedir. Yani kötünün de kötüsüdür. Bankalar, bankadan ürün kullanan müşterilerini çok severler. Rakip banka olsun yada olmaksızın herhangi bir bankada ürün/hizmet alıyorsanız (kredi çekmek, kredi kartı kullanmak, para yatırmak, fatura ödemek vs.) sizin kredi notunuz sürekli olarak artış gösterecektir. Bunu aşağıda kısım kısım göstereceğiz.

Ücretsiz kredi notu sorgulama
 

Kredi notunun düşmesinin nedenleri nedir?

Öncelikle kredi notu yükseltme yöntemlerinden bahsetmeden önce konunun derinlerine inelim ki daha net bir sonuca ulaşalım. Kredi  notunun neden düştüğünden bahsedecek olursak, en önemli neden kredi ödemeleri ve kredi kartlarının ödemelerini (borçları) geç ödememiz ya da hiç ödememizden dolayıdır. Diğer yandan kredi notunun aşağı seviyelere inmesine en çok etkisi olan şey ise, sürekli  gerek internet üzerinden gerekse telefonla ya da bankalara giderek yapılan kredi başvurularıdır. Kredi başvurularının olumsuz sonuçlanmasından sonra tekrardan başka bir bankaya kredi başvuları yapılmasını kesinlikle önermiyoruz. Yada aynı gün birkaç bankaya kredi başvurusu yapılmasına da karşıyız. Eğer aynı anda 3 bankaya kredi başvurusu yapmış ve hepsinden olumsuz yanıt almışsanız aynı zamanda kredi notunuzda büyük bir düşüş yaşayacaksınız. Bu düşüşü yükseltmekte oldukça zamanınızı ve uğraşınızı alacaktır. Unutmayın, kredi notu düşürmek kolaydır ancak yükseltmek zaman alacaktır. Şimdide kredi notunun aşağı seviyelere inmesineneden olan diğer şeylere. Kredi kartlarınızın ödemelerini zamanında yapmamak, düzenli olarak bankacılık hizmetlerini kullanmamak, hesabınızı hareketli tutmamak ve diğer neden ise avukata gitmiş banka borçları. Kredi notunu artırmak isteyen kişiler, işte bu sorunun cevabını birkaç yöntemle sizlere anlatacağız. Bu sektöre uzun yıllarımızı vermemizden dolayı tüm bilgileri kendimizden direk alıp sizlere aktarıyoruz. Peki kredi notunun düşmesine neden olan şeyleri anlattık. Şimdi ise kredi puanını yükseltme yöntemlerine. Öncelikle bunu maddeler halinde sizlere sıralamayı daha uygun ve açıklayıcı görüyoruz. Hem daha açıklayıcı olacak, hem de okuma kolaylığı sağlayacaktır. Kredi notu yükseltme yapmak isteyenler aşağıdaki uygulamalara geçebilirler.

  1. Kredi notunuzu yükselten en büyük uygulama, kredi çekip düzenli ödemelerle borçlarınızı zamanında yatırmaktır. Eğer küçük meblada da olsa bir kredi çeker ve düzenli ödemelerinizi yaparsanız kısa zamanda kredi notunuz yükselecektir.
  2. E-vadeli mevduat hesabı açarak paranızı değerlendirmeye çalışın. Online bankacılık hizmetlerini sık sık kullanın ve e-vadeli hesabı sürekli olarak kullanmaya çalışın.
  3. İnternet bankacılığını aktif ederek sürekli ödediğiniz faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verin.
  4. Yine internet bankacılığı üzerinden döviz hesabı açın ve az meblalarda da olsa döviz alın/satın.
  5. Dövize ek alıp, altın hesabında da paranızı değerlendirebilirsiniz.
  6. Bankalar size kredi vermeye yanaşmıyorsa o zaman blokeli paranızla kredi çekin. Bunu linkte vereceğimiz konuda daha detaylı inceleyebilirsiniz.
  7. Kredi kartınız yoksa kredi kartı almaya çalışın. Direk bankaya giderek müşteri temsilcisine durumunuzu anlatın ve düşük limitli de olsa kredi kartlarından almak isteyin. Eğer kredi kartınızı düzenli kullanır ve borçlarınızı zamanında öderseniz kısa zamanda kredi notunuz artacaktır.
  8. Banka hesabınızı sürekli aktif tutun. Para havale edin ya da para alın. Atmlerden hesabınıza para yatırın ya da çekin.
  9. Alışverişlerinizi sürekli banka kartı ya da kredi kartlarınız ile ödemeye çalışın.
  10. Gsm tl yüklemeleri ya da fatura ödemelerinizi internet bankacılığından gerçekleştirmeye çalışın. Kredi notu yükseltme yöntemleri arasında da bu önerileri dikkate almanız gerekiyor.

 

Yukarıda maddelerde yazdıklarımıza da ekleme yapmak gerekirse, kredi notunu yükseltme yapan en büyük uygulama blokeli kredi çekmektir. Blokeli kredi çeker ve ödemelerinizi düzenli yaparsanız, kısa zaman içerisinde kredi notunuzdaki yükselişe şahit olacaksınız. Diğer yandan yukarıdaki maddeleri artırarak ve çoğunu uygulayacak kısa zamanda sizin de kredi notunuzun yüksek seviyelere geldiğine şahit olabilirsiniz. Kredi notu yükseltme teknikleri arayan kişiler için bu konumuzu hazırladık. Akıllarda kalan soruları bize mail yoluyla ya da konunun altındaki yorum bölümünü kullanarak sorabilirsiniz. Kredi puanı düzenli tutarak sizde istediğiniz bankadan kredi çekebilir ve düzenli ödeleriniz ile, kredi notunuzu iyi seviyelerde tutabilirsiniz.
 

Blokeli kredi kullanmak isteyenler için nakit blokaj karşılığı kredi konumuza da mutlaka bakınız.

Yorum Yap:

reklamı kapat
Kapat