Kredi Notum Sıfır Diyenler Ne Yapmalı

Kredi nptu sorgulama yazımızdan sonra yine bir diğeri olan kredi notum sıfır diyenler için bu araştırmayı yayınlıyoruz. Kredi notunuzun neden sıfır olduğunu öğrenebilir ve buna göre kredi notunuzu yükseltmek için ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Kredi Notum Sıfır Diyenler Ne Yapmalı

  Kredi notum sıfır diyenler için bu araştırmayı hazırladık. Kredi Bankalar sitesi olarak sizlere kaliteli hizmet sunmak için tüm ekibimizle berabe çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Kredi Notu Neden Sıfır?

Öncelikle kredi notu ne olduğunu belirtmekte yarar olduğunu düşünüyoruz. KKB sistemi üzerinde kaydedilen kredi nonu bankalardan kredi ve ürünlerini kullandığınız zaman ön plana çıkmaktadır. Siz bankaya kredi başvurusu yaptığınız zaman yine banka yetkilileri sizin sicilinizi ve kredi notunuzu incelerler. Bunu da KKB sistemi üzerinden yaparlar. Eğer kredi notunuz olumlu seviyedeyse kredi alabirsiniz ancak olumsuz seviyede yada sıfır olarak gözüküyorsa kredi almanız çok zor bir durumdur. 
Diğer yandan KKB sistemi yani kredi notları artık alışveriş merkezlerinde hesap açarken bile kullanılmaktadır. Özellikle hesaba taksitli alışveriş hizmeti veren mağazalarda hesap açarken kkb notunuza göz atmak isterler. Kredi notunun gözüktüğü gibi önemi her geçen gün artmaktadır. Böyle bir durumdakredi notunu yükseltmekise kaçınılmaz bir olaydır.

Çoğu insan kredi notunun kaç olduğunu merak etmekte ve nereden öğrenildiğini bilmemektedir.Kredi notu öğrenmemakalemizden buna ulaşabilir ve siz de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. KKB üzerinden ücretli olarak sorgulama yapıldığı gibi kredi notları banka şubelerinden de ücretli olarak öğrenilebilmektedir.

Kredi notunuzu sorguladınız ve karşınıza kocamaz bir sıfır (0) çıktı. Kredi notunuzun sıfır olduğunu gördünüz. Peki bunun nedeni ne olabilir ve kredi notum sıfır diyenler ne yapabilir? İşte adım adım anlattık.
Kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmalıyazısına da mutlaka göz atınız.

Kredi notu 0 ile 1900 arasında bir skorlama sistemidir. Yukarıya çıktıkça kredi kullanımlarınız daha kolay olmaktadır. Yani 1900'e yakın olan notlar iyi 0'a yakın olan notlar kötü değerlendirilmektedir. 

Kredi notu neden sıfır?

Kredi notunuzun sıfır olması, belli başlı nedenleri vardır. Öncelikle daha önce bankalarla avukatlık, icralık gibi durumlarınız söz konusu olduysa kredi notunuz düşürülmüş olabilir. Diğer yandan daha önce bankalarla hiçbir konuda alışverişiniz olmadıysa yani bir banka hesabı açmamış yada bir banka kredi kartı kullanmamış kişiler genellikle sıfır (0) olarak gözükür. Sıfır olarak gözüken kredi notundan kurtulmak için de bir kaç adım atmalısınız. Bunları da aşağıda sıraladık.

Hesap açın:Bir bankadan acilen banka hesabı açmanız gerekmektedir. Banka hesabınızı düzenli kullanarak kredi notunuzu hemen yükseltebilirsiniz. Özellikle otomatik fatura talimatı, e-vadeli hesap, döviz alım satımını internet şubesi yada mobil şubeden gerçekleştirebilirseniz kredi notunuz hızlı şekilde yükselecektir.

Faturalara otomatik ödeme: Bankalar, bilindiği gibi para kazanmayı severler. Eğer otomatik ödeme talimatı verirseniz sizden hiçbir komisyon kesilmez ama fatura şirketinden en az 1 tl para alırlar. Bu da bankanın işine gelmektedir. Bankalara ne kadar çok para kazandırırsanız ve işlem yaparsanız ona göre kredi notu yükselecektir.

Ödemeler: Alışverişlerinizde banka hesabınızı sık sık kullanmaya çalışın. Banka hesabı üzerinde yaptığınız her işlem KKB tarafından değerlendirilecek ve kredi notunuz yükselecektir.

Havale:Hesabınızdan ödemelerinizi yapmaya çalışın ve sık sık para transferi yapın. Bu da kredi notunuza olumlu olacaktır.

Döviz Hesabı:Hesabınız üzerinden döviz hesabı açarak ara sıra da olsa döviz alıp satımını yapın. Banka hesabınızı sürekli güncel tutmaya çalışın.

E-vadeli hesap: E vadeli hesap açarak kredi notunuzu yükseltmeniz mümkündür. Bunun için internet şubesine girerek en az 500 tl ve en az 2 günlük vadeli hesaba para yatırın.

Yukarıda sıralamış olduğumuz adımları gerçekleştirirseniz hızlı şekilde kredi notunuz yükselecektir. Kredi notum neden sıfır diye soranlar için bu araştırmayı hazırladık. Umarız ki kısa zamanda sizin de kredi notunuz düzelir ve kredi kullanabilirsiniz.


Kategori: Kredi Notu Sorgulama

 

 

Yorum yap: