Sms ile Kredi Notu Sorgulama


Sms ile Kredi Notu Sorgulama

Sms ile Kredi Notu Sorgulama
24 Nisan 2017 Pazartesi 11:54 tarihinde paylaşıldı.

Cep telefonlarından tek bir mesaj göndererek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Sms ile kredi notu sorgulama servisi tüm operatörlerden 9 TL karşılığında yapılabilmektedir.

  Sms kredi notu sorgulama 2017 yılında tüm operatörler tarafından yapılabilmektedir. Avea, Turkcell, Vodafone gibi servislerden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Son zamanlarda kredilerin çıkmamasındaki en önemli etken kredi notudur.
En ufak bir sorunda bile kredi notunuzun düşmesi; kredi başvurularının olumsuz olabileceği sonucunu doğurmuştur. Böyle olunca insanlar kredi notlarını takip etmek istiyorlar. Kredi notu sorgulama için pek çok yol olduğu gibi artık tek bir mesaj göndererek kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu yazımızda Turkcell, Vodafone ve Avea sms ile kredi sorgulama işlemlerine değineceğiz. Sizde bu konudaki yazanlar ile cep telefonunuzdan tek bir mesaj göndererek anında kredi notunuzu öğrenebileceksiniz.

Sms ile kredi notu sorgulama

Öncelikle kredi notunun ne olduğunu hatırlayalım. Kredi notu, KKB üzerinde her vatandaşın 0-1900 arası bir puanlamaya tabii olduğu bir sistemdir. Bu sistemi bankalar kullandıkları için pek önemli hale gelmiştir. Kredi başvurusu yaptığınızda banka ilk etapta bu sistem üzerinden sizin verilerinizi inceler ve kredi notunuzu öğrenir. Eğer kredi notunuz olumluysa kredi başvurunuz olumlu olur, kötü derecede ise kredi başvurunuz banka tarafından reddedilir. Diğer yandan, kredi notu sorgulamak için alternatif arıyorsanız Banka kredi notu sorgulama konumuza bakabilirsiniz.


TEK BİR MESAJLA KREDİ NOTU SORGULAMA

KKB kayıtlarında yer alan kredi notunuzu öğrenmek isteyenler için bu konuyu hazırladık. Artık insanlar sadece tek bir sms göndererek kredi notunun ne olduğunu öğrenebilecek. Bu yöntem ile kredi notunuzun takibini yapabilir ve siz de kredi notunuza göre hareket edebilirsiniz. 900- 1200 arasındaki notta olan kişiler bankalardan sorunsuz şekilde kredi çekebilirler. 1500 üzeri kredi notuna sahip olan kişiler de bankalardan kısa zaman içerisinde yüklü miktarda kredi kullanabilirler.


Turkcell sms kredi notu sorgulama

 Turkcell operatörünü kullananlar için sms ile kredi notu öğrenme işlemi çok basittir. Turkcell bu işlemden 9 TL ücret almaktadır. Telefonunuzun sms bölümüne girerek TC Kimlik Numaranız ve Doğum Yılınızı aralarında bir boşluk bırakarak 1122'ye sms gönderiniz. Bu sorgulama sonucunda kredi notunuzun iyi, kötü, çok iyi seviyede yer aldığı bilgisi size iletiliyor ve kredi kullanılabilirlik seviyenizi öğrenmiş oluyorsunuz.


Yukarıda yer alan bilgilerle Turkcell operatörünüzden sms kredi sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Peki avea (Türk Telekom) operatöründe sms sorgulaması nasıl oluyor ve ücreti ne kadar?


Avea sms ile kredi notu sorgulama

Turk Telekom (Avea) hattınızdan tek bir sms göndererek kredi notu sorgulama işlemi için yapmanız gereken şey telefonunuzun sms bölümüne girerek Tc Kimlik Numaranızı ve Doğum Yılınızı aralarında bir boşluk bıraktıktan sonra 1122'ye yollmanızdır. Turk Telekom bu sorgulama ücreti olarak 9 TL talep etmektedir.
Vodafone sms kredi notu sorgulama

Türkiye'de en çok kullanılan 2. operatör olan Vodafone ile kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Telefonunuzun sms bölümüne girerek Tc kimlik numarası ve doğum yılınızı aralarında bir boşluk bırakarak 1122'ye sms yollayınız. Vodafone da bu sorgulamadan 9 TL ücret yansıtlaktadır.Yukarıda yazan bilgilerle birlikte sizde sms kredi notu sorgulama işlemini başarılı şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca en sade biçimde de yine sms ile kredi notu öğrenme işlemini yazma gereginde bulunduk.

Avea sms ile kredi notu sorgulama: TC Kimlik Numaranız Doğum Yılınız 1122
Turkcell sms kredi notu sorgulama: TC Kimlik Numarası Doğum yılı 1122
Vodafone sms ile kredi notu sorgulama: Tc Kimlik Numarası Doğum Yılı 1122

Yukarıda yazan bilgilere göre tüm operatörler bu sorgulamayı 9 TL ücretle yapmaktadırlar. Sizde yukarıdaki bilgileri telefonunuzdan mesaj göndererek sms ile kredi notu sorgulama yapabilirsiniz. Tüm operatörlerden Tc Kimlik Numaranız ve Doğum yılınızı yazdıktan sonra 1122'ye kısa mesaj göndererek hızlı şekilde kredi notunuza ulaşmak mümkündür.

2017 yılında kredi notunuzu öğrenerek kredi başvurusunu ona göre yapabilirsiniz. Unutmayın bankaya yapılan ve red gelen her kredi başvurusu kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır. Aynı zamanda sizde kredi notunuzu düzenli olarak kontrol ederek, banka durumunuzu iyi derecede tutabilirsiniz. Bu sayede, acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılarken "acaba bana kredi çıkar mı?" diye tereddüte düşmeden kredi başvurusu yapabilirsiniz.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  Kredi başvurusu
  
  Diğer projeler: Bayilik veren firmalar
  2018 © Tüm hakları saklıdır. Kredi Başvurusu - Kredi Bankalar - Kredi Notu Sorgulama