TURKCELL Kredi Notu Sorgulama

Turkcell hat sahipleri tek bir sms yollayarak kredi notunu sorgulayabiliyor. Turkcell kredi notu sorgulama servisini kullanabilmek için bu makaleyi okuyabilirsiniz.

TURKCELL Kredi Notu Sorgulama

TURKCELL SMS KREDİ NOTU SORGULAMA

Turkcell faturalı yada kontörlü hat sahipleri artık tek bir sms göndererek kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Sizde bu servisi kullanarak 9 TL karşılığında Findeks Kredi notunuzu hızlı olarak öğrenebilirsiniz. Bu sorgulamayı yapabilmek için sizden istenilen bilgiler arasında T.C. Kimlik Numaranız ve Doğum yılınızı sms ile göndermektir. Vodafone ve Turk Telekom'da (Avea) olduğu gibi Turkcell hat sahipleri de cep telefonlarından mesaj servisinden sorgulama yapabilmektedirler.

Turkcell ile Findeks arasında yapılan anlaşma sonrasında faturalı ve ön ödemeli hatlar üzerinden kredi notu sorgulaması yapılabilecek. Ayrıca Banka kredi notu sorgulama konumuza bakarak diğer yöntemleri de öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrendikten sonra ise bankaların size nasıl yaklaşacağını öğrenecek ve kredi durumunuz hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Kredi Kayıt Bürosu üzerinde tutulan veriler, Turkcell sms sorgulaması yaptıktan sonra incelenip size doğru olarak iletilmektedir. Bunun için geri dönüş yine kısa mesajla yapılacaktır. Turkcell kredi notu sorgulama yaparak ayrıca sms dışında Findeks sitesi üzerinden de kredi notu sorgulamak mümkündür.


Diğer operatörlerin sms kredi notunu sorgulamasını öğrenmek istiyorsanız bu konuyu inceleyebilirsiniz:
Güncel içerik: Sms ile kredi notu öğrenme


TURKCELL KREDİ NOTU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girdikten sonra T.C. Kimlik numaranız ve Doğum yılınızı aralarında bir boşluk bıraktıktan sonra 1122'ye sms gönderin. Bu mesajı ilettikten sonra hattınızdan 9 tl kesildikten sonra tarafınıza findeks kayıtlarında yer alan bir puan gönderilecektir. Peki kredi notunuzu öğrendiniz ve kredi notunun kaç olması gerektiğini bilmiyorsunuz. O halde kredi notu kaç olmalı konumuza göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Size gelen sms mesajı ile kredi notunuzu öğrendikten sonra eğer durumunuz iyiyse bankalara kedi başvurusu yapabilirsiniz.


Sorgulama yapmak neden önemli?

Turkcell kredi notu sorgulama yaparak kredi notunuzun düşük olduğunu düşünüyorsanız bankalara kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz gerekir. Çünkü, bankalara yaptığınız ve red yani olumsuz yanıt aldığınız her kredi ve kredi kartı başvurusu sizin kredi notunuzun düşmesini sağlayacaktır. Kredi notunuzun daha fazla düşmemesi içinde öncelikle kredi notunuzu öğrenmeli ve ona göre kredi başvurusu yapmalı yada eğer düşükse kredi notu nasıl yükseltilir konusundaki teknikleri uygulamalısınız.

 

Yorum yap: