3 Ay Sigorta İle Kredi Veren Bankalar

Kredi almak için kaç ay SSK'lı çalışmak gerekiyor? Bu sayfamızda 3 ay sigortalıya kredi veren bankalar listesini sizler için oluşturduk. İsterseniz anında online kredi başvurusu yapabilirsiniz.

3 Ay Sigorta İle Kredi Veren Bankalar

 3 ay sigortaya kredi veren bankalar sayfamızı "3 ay boyunca SGK'lı olarak çalışıp kredi çekmek isteyen kişiler için oluşturduk. Bu yazı kredibankalar.com editörleri tarafından hazırlanmış olup, 2018 yılına ait veriler içermektedir. Öncelkle şunu belirtelim, mail kutumuza en çok yöneltilen sorular arasında "Benim kredi çekebilmem için kaç ay SGK'lı çalışmam gerekiyor, Kredi için kaç ay sigortalı olmam lazım, kredi çekmek istiyorum kaç ay ssk lazım?" ve benzeri sorular gelmektedir. Daha önceki konumuzda 3-4 ay sgk'lı çalışan kişilerin kolaylıkla kredi alabileceğini belirtmiştik. Bu konuda ise 3 ay sigortalı olan kişilerin online başvuru yapabilmeleri için yol haritası hazırladık.

3 Aylık Sigortalı Kredi Çekebilir Mi?

Bu sorumuza belli kriterler dahilinde cevap vermek gerekiyor. Öncelikle şunu belirtmekte yarar var; Bir kişinin kredi çekebilmesi için bankanın belirlemiş olduğu kriterleri taşıması gerekir. Genel olarak kabul edilen kriterler ise: "Kredi notu, kişinin aylık geliri (SGK kayıtlarında), geçmiş ödemeleri, borç durumu, kredi limiti ve kara liste kontrolü" diye sıralayabiliriz. İlk olarak kredi başvurusu yapıldığında bankalar bu verileri kontrol eder ve kredi başvurusu onay aşamasına geçilir. Başvurular bir çok kalemden incelendiğinden dolayı, bankalar kredi başvurularına oldukça temkinli yaklaşır. Bunun nedeni de her zaman belirttiğimiz gibi krediyi riske atmamak içindir. Peki 2 - 3 ay sigortalı çalışanlar kredi alabilir mi?

Kredi çekmek için bankaların SGK şartının yanı sıra, SGK ay şartı da bulunmaktadır. Son çalışılan iş yerinde SGK kayıtlarında bir kişinin kredi alabilmesi için en az "3 ay sigortalı" çalışıyor olması gerekiyor. Yani devamlı olarak 90 gün çalışmış gözüken bir kişi bankaya giderek kolaylıkla kredi çekebilir. Ancak yine bu kişinin kredi alabilmesi için yukarıda saydığımız banka kredi başvuru kriterlerinin "iyi" gözüküyor olması da şarttır. Yine bankalar bazı durumlarda 2 ay çalışmış bir kişiye bile kredi verebilmektedir. 3 ay sigortalıya kredi için, Bunun nedeni de bu kişinin daha önce bankadan kredi kullanmış ve düzenli ödemeler yaparak kredi notunu yükseltmiş olmasıdır. Yani sizin de kredi notunuz yüksek ve geçmiş ödemeleriniz düzenliyse, 2 ay ssk'lı çalışarak bile kredi alabilirsiniz. 3 ay sigortalı olduktan sonra yukarıda yer alan şartları da taşıyorsanız Garanti Bankası, Akbank, Ziraat Bankası, Halkbank, İş Bankası, TEB, Yapı Kredi, QNB Finansbank, Odeabank, İNG Bank gibi bankalardan kredi alabilirsiniz.
3  ay sigortalıya kredi
3 ay sigorta ile kredi veren bankalar bahsedecek olursak, yine bir çok özel ve kamu bankası bu şartları taşımanız halinde kolaylıkla kredi vermektedir. Sizde bu bankalara online kredi başvurusu yada telefon bankacılığı, internet şubesi, mobil şubeden kredi başvurusu yaparak başvuru sonucunuzu hemen öğrenebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz ise kredi notunuzu her zaman yüksek seviyede tutmanızdır. Eğer kredi notunuzu düzenli olarak artırmak için teknikler uygularsanız, 3 ay değil 2 aylık sigortalı çalışma sonucunda bile bankalardan anında kredi çekebilirsiniz. Ayrıca "maaş müşterisi" olduğunuz bankadan, diğer bankalara göre daha kolay bir şekilde kredi kullanabilirsiniz. Bu sayfamızda 3 ay sigorta kredi almak ile ilgili bilgileri okudunuz. Ayrıca aşağıda yer alan sayfaları ziyaret edebilir, "forum" sayfasından istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

Bunlara da bakın: Kredi notu yükseltme teknikleri
Yararlanılan kaynak: Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor 2018?
Kredi çekmek için sigorta şartı var mı?

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Ekrem ediş

3 aylık sigortam yatırılmış kredi çıkarmı

2021-11-26 19:37:50 -
Kapat