Arsa Kredisi Veren Bankalar - 2022 Güncel Banka Listesi

Bu sayfadan arsa kredisi veren bankalar listesine, arsa kredisi hesaplama ve gerekli tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Arsa Kredisi Veren Bankalar - 2022 Güncel Banka Listesi

Yatırımlarınızı arsa alarak değerlendirmek istiyorsanız siz de bu sayfadan  arsa kredisi veren bankalar  listesine ulaşabilir ve kredi şartları ile tüm gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz gibi arsa almak uzun dönemli bir yatırım aracı olarak değerlendirilebilir. Bu sayfamızda arsa alımı ile ilgili kredi başvuru süreçlerini ve hangi bankaların arsa alımına özel olarak kredi verdiğini araştırarak sizler için maddeler halinde yazdık.

 

Arsa Kredisi Veren Bankalar

Birçok farklı kalemde müştrerilerine kredi çıkartan bankalar, arsa almak isteyenlere özel de 2020 yılında kredi vermeye devam etmektedir. Bütün bankalarda arsa kredisi için çözüm bulunmasa da birçok bankada vardır. Özellikle devlet bankalarının sağlamıi olduğu arsa alımına özel krediler, arsa almak isteyen bir çok kişi için uygun faiz oranları sunmaktadır. Arsa fiyatlarının günümüz koşullarında her geçen gün arttığı göz önüne alınırsa, pek çok farklı yatırımcı için en iyi ve yatırımın kestirme ürünü olarak arsa satın almak olmaktadır. Arsaların bulundukları konum ve ileriki yıllarda karşısına çıkacak farklı özellikler bakımından fiyatları oldukça yüksek seviyelere çıkabilmekte ve iyi derecede kar bırakabilmektedir. Bunu da gözlemleyen pek çok yatırımcı kişi, bankaların vermiş oldukları arsa kredilerini yakından takip etmektedir. Arsa kredisi veren bankalar arasında Ziraat Bankası, TEB, İş Bankası, Şekerbank, Vakıfbank, Albaraka Türk ve Yapı Kredi yer almaktadır. Ayrıca farklı bankalardan da bu krediyi talep edebilirsiniz, biz bu bankaların kredi şartlarını ve gereken süreci araştırdık.

 

Arsa Kredi Başvurusu Yapmadan Bunlara Dikkat Edin

Bankalardan arsa kredisi çekmeden önce mutlaka arsanın bulunduğu konumu ve ileriki yıllarda oluşabilecek özelliklerini iyi araştırın. Çünkü alınacak her arsa kendini beklenen sürede amorti edemeyebiliyor.

Bazı yerlerde arsanın geri dönüş süresi birkaç yılda olsa da, bazı konumlarda ise 15 - 20 yıl beklemek gerekiyor. Bu süre de kredi çekmek için avantajlı gözükmüyor.

Arsanın, yatırım olarak alındığını düşünürsek, arsa kredisi bazı durumlarda avantajlı olmayabiliyor. Kredinin yüksek faiz oranları, arsanın getireceği kar marjını her zaman karşılamayabilir.

Bunlardan dolayı özellikle büyük yatırımcı olarak tabir edeceğimiz kişiler ellerinde bulunan nakit parayı değerlendirmek için "nakit olarak" arsa alımı yaparlar. Bu sayede kredi faizi gibi bir yükten kurtulmuş ve arsa alımında daha çok kar etmiş olurlar.

 

Arsa Alımı İçin Kredi Faiz Oranları Yüksek Mi?

Genellikle yatırım için kullanılan arsa kredisi faiz oranları her banka için değişiklik göstermektedir. Bankalar, arsa kredisine karşılık olarak arsayı ipotek ederek teminat altına alırlar. Ayrıca arsayı alabilmek için arsa bedeli kadar %100 krediyi hiçbir banka ödemez, arsa satın almak istiyorsanız belli bir birikmişinizin olması gerekmektedir. Arsa alımlarında, arsanın imarlı olup olmadığı da bankalar açısından çok önemlidir. Ancak bazı bankalar imarsız olan arsalara da kredi verebiliyor. Vade açısından arsa kredilerinde bankalar 35 aydan 120 aya kadar uzun vadeli kredi verebiliyor. Vadenin uzun olması bir çok yatırımcıya olumlu gibi gözüküyor ancak faiz oranlarının uzun vadede daha da yükselmesi göz önüne alındığında, bazı durumlarda uzun vadeli arsa kredisi kullanımı kar ettirmeyebilir.

 

Arsa Kredisi Nasıl Alınır?

Öncelikle yatırım amaçlı olarak almak istediğiniz arsayı belirlemeniz gerekir. Bu aşamadan arsanın konumu, yatırım değeri, kullanılacak kredi miktarı ve yatırımın geri dönüş süresi hesaplanır. Eğer alınacak arsa karlı olarak gözüküyorsa bu aşamada ise banka seçimi yapmanız gerekiyor. Günümüzde pek çok banka arsa kredisi vermektedir. Bu bankaların çoğunluğu imarlı belediye sınırları içerisinde arsalara kredi verse de bir kaç farklı banka imarsız olan arsalara da kredi verebilmektedir. Tüm hususlar belirlendikten sonra istenilen belgelerle beraber belirlediğiniz banka şubesine giderek arsa kredisi başvurusunu yapabilirsiniz. Günümüzde arsa kredi başvuruları sadece banka şubeleri aracılığıyla yapılmaktadır. İşte arsa kredisi veren bankalar ve kredi şartları.

 

Ziraat Bankası Arsa Kredisi (%50)

Arsa alımlarınız için en uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadelerle kredinizi siz de Ziraat Bankası'ndan kullanabilirsiniz. Bu krediye başvuruyu Ziraat Bankası şubelerinden yapabilirsiniz. İşte kredinin özellikleri ve kredi için gerekli belgeler.

  • 60 aya varan vedelerle krediyi kullanabilirsiniz.
  • Alınacak arsanın ekspertiz değerinin en fazla %50'sine kadar arsa kredisi kullanabilirsiniz. Arsa bedelinin %50 yani yarısını "peşin" olarak vermeniz gerekmektedir.
  • Alınacak arsa, krediye karşılık olarak banka tarafından ipotek altına alınır ve şubenin gerek görmesi halinde ek teminat da istenebilir.
  • Alınacak arsa imarlı ve belediye sınırları içerisinde yer alıyor olması gerekmektedir.

Kredi için gerekli belgeler ise kimlik belgeniz, alınacak arsanın tapu fotokopisi ve gelir belgeniz yeterlidir. Şubenin gerek görmesi durumunda ek belge isteme hakkı bulunmaktadır.

 

İş Bankası Arsa Kredisi

Birikimlerinizi yatırıma dönüştürmek istiyorsanız siz de İş Bankası'nın arsa kredisine başvuru yapabilirsiniz. Alacağınız arsanın ekspertiz değerinin en fazla %50'sine kadar arsa kredisi kullanabilirsiniz. Yani arsanın değerinin yarısını peşin olarak vermeniz gerekmektedir. Gerekli belgeler ise Ziraat Bankası kredisi ile benzerlik göstermektedir. Bu krediyi 120 aya varan uzun ödeme koşullarıyla kullanabilirsiniz.

 

TEB Arsa Kredisi

Sabit faiz oranlarıyla siz de TEB'den arsa kredisi çekebilirsiniz. 60 aya varan vadeler ve uygun faiz oranlarıyla bu krediye başvurunuzu TEB şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kredi şartları arasında ise arsa kredisine karşılık olarak sahip olduğunuz gayrimenkulu teminat göstermeniz istenmektedir.

 

Şekerbank Arsa Kredisi

Arsa almak istiyor ve nakite ihtiyaç duyuyorsanız siz de Şekerbank'ın arsa kredisine başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu krediyi sadece bireysel yani ticari alımlar dışı arsa alımı yapmak isteyen kişiler kullanabilir. 120 aya varan vadelerle ve ekspertiz değerinin %50'sine kadar krediyi siz de Şekerbank'tan alabilirsiniz. Kredi özellikleri ise aşağıda yer almaktadır:

  • 120 aya varan vadelerle krediyi kullanabilirsiniz.
  • Arsa imarlı ise teminat olarak alınacak arsa ipotek ettirilir. Eğer alınacak arsa imarsız ise bu durumda farklı bir gayrimenkulu teminat olarak göstermeniz gerekiyor.
  • Ticari alımlar dışında bu krediden yararlanabilirsiniz.

 

Albaraka Arsa Kredisi

Faizsiz kredi veren bankalar arasında hizmet vermeye devam eden Albaraka'dan siz de arsa finansmanı başvurusu yapabilirsiniz. 60 aya varan vadeler ile bu krediyi çekebilirsiniz. Albaraka Türk Katılım Bankası'nda arsa kredisinde en büyük avantajı ise kredinin eksper değerinin %100'üne kadar finansman desteği saplanıyor olmasıdır. Alınacak arsanın belediye sınırları içerisinde imarlı olması gerekmektedir.

 

Türkiye Finans Arsa Kredisi

Türkiye Finans Katılım Bankası'ndan siz de faizsiz arsa kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Türkiye Finans arsa kredisinde 84 aya varan uzun ödeme süresi ve %0,95'ten başlayan kar payı oranlarıyla siz de finansmanınızı kullanabilirsiniz. Başvuru ve gerekli detaylar için siz de en yakın Türkiye Finans şubesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Vakıf Katılım Arsa Kredisi

Faizsiz bankalar arasında yer alan Vakıf Katılım'dan 60 aya varan vadeler ve arsanın eksper değerinin %100'üne kadar kredi çekebilirsiniz. Vakıf Katılım'da kar payı oranları ise %0,99'dan başlamaktadır, en yakın şubeyi ziyaret ederek arsa kredi başvurusu yapabilir ve siz de arsanızı satın alabilirsiniz.

 

Konumuzu toparlamak gerekirse yukarıda yer alanlar dışında bir kaç farklı banka da arsa kredisi vermektedir. Bu bankalar karşılaştırarak size en uygun olan krediyi tercih edebilirsiniz. Arsa yatırımı, uzun dönemli bir yatırım aracı olabildiği gibi bazı farklı durumlarda kısa dönemde de iyi karlar bırakmaktadır. Bundan dolayı arsa yatırımı yapmadan önce iyi araştırmalı ve krediyi iyi planlamanız gerekmektedir. Sizler için  arsa kredisi veren bankalar  listesini ve kredi için tüm gerekli bilgileri bu sayfada toparladık. Aklınıza takılan detayları aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilir ve Kredibankalar.com'dan destek alabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek sayfalar:

Faizsiz kredi veren bankalar

Kredi çıkmayanlara tavsiyeler

Yorum Yap: