Az Riskli Olanlara Kredi Veren Bankalar

Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar hangileridir diye merak eden 1100 - 1499 arasında kalan kişiler için bu sayfamız yayında. Peki hangi bankalar kredi notu düşüklere kredi veriyorlar?

Az Riskli Olanlara Kredi Veren Bankalar

 Ülkemizde malum insanların az ücretle çalışmasından dolayı, daha iyi imkanlara sahip olmak isteyenler bankalardan kredi çekmektedir. Bankalara yapılan başvurularda kişinin kredi notunun oldukça önem taşıdığını da herkes bilmektedir. Peki kredi notu az riskli olanlara kredi veren bankalar hangileridir? Kredi notuna bakmadan kredi verenler var mı, işte sizler için  uzun araştırmalarımız sonucunda bu haber listesini hazırladık.

Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar

Kredi notu sorgulama işlemlerini yaptıktan sonra sizde bankaya kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için alınan kredilerde ilk olarak dikkat edilmesi gereken şey, faiz oranlarıdır. Eğer bankaları karşılaştırarak faiz oranlarını inceler ve hesaplamalar yoluyla bütçenize uygun krediyi seçerseniz, daha iyi olacaktır. Sitemiz üzerinden kredi kampanyalarına ve bankaların kredi başvuru kanallarına ulaşabilirsiniz. Kredi notu, KKB verilerinde saklanan ve Findeks üzerinden yada bankalar ile sms yoluyla sorgulanabilmektedir. Bankaya başvuru yapılmadan önce kredi notunuza göre hareket etmeniz sizin için gelebilecek bir red cevabına önceden önlem almanızı sağlar. Ayrıca kredi notunuzu öğrenip, bazı teknikleri de uygularsanız eğer puanınız düşükse artırma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Kısa zaman içerisinde notunuzu artırıp daha iyi koşullarda kredi çekebilmeniz de mümkündür.

Buna mutlaka bakın: Kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar

Bankalardan kredi alabilmeniz için her bankanın farklı prosedürleri bulunmaktadır. Bu şartları tamamlamanız halinde istediğiniz zaman ihtiyaç kredinizi yada diğer kredileri kullanabilirsiniz. İNG Bank, Akbank, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Odeabank özel bankalar olmasından dolayı kişilerin kredi notuna göre kredi vermektedir. Yani kredi notu yüksek olan bir kişiye uygun faizli kredi verirken, düşük kredi notu olanlara ise yüksek faizli kredi vermektedir. Eğer kredi notu sorunu yaşıyorsanız bu sorunu nasıl aşacağınız hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu sayede kredi notu yükseltme yollarını deneyebilirsiniz ve hem anında kredi çekebilir hem de daha düşük faizli kredileri kullanma avantajı elde edersiniz.
Senetle kredi veren yerler konusunu da inceleyin.


Az riskli kredi notu nedir?

Bankalar, başvurularda inceledikleri kredi notları farklı çerçevelerde incelenmektedir. Az riskli, riskli, düşük, çok kötü, çok iyi gibi kavramlarla banka personelleri bunları inceler. Eğer sizde az riskli olan grupta yer alıyorsanız, muhtemelen çoğu bankadan kolay kredi alabilirsiniz. Eğer bankalar bana kredi vermiyor diyorsanız, büyük ihtimalle bir kamu bankasına başvuru yapmışsınızdır. Bilindiği gibi kamu bankalar, devlet  himayesinde çalıştıkları ve risk almak istemediklerinden dolayı başvuruları büyük titizlikle incelemektedir ve başvuruda olan en ufak bir hatayı bile krediye red cevap verebilirler. Ancak, özel bankalar kar odaklı çalıştıklarından ve daha çok kredi kullandırmak istediklerinden dolayı ufak hataları görmezden gelebilir. Yani az riskli kredi notuna sahip olan kişiler, özel bankalardan daha kolay kredi alabilirler. Ayrıca az riskli kredi notu ise 1100 - 1499 arasında kalan kişilere denilmektedir.

Kredi notu Risk Kredi kullanabilme ihtimali
0-799 En Kötü Kredi alamaz
800-1099 Orta Bazı şartlar halinde kredi verilir
1100-1499 Normal Gelire göre  kredi verilebilir
1500-1700 İyi Yüksek
1700-1900 Süper Çok Yüksek

 


Kredi notu risk grupları

Her bankanın farklı bir risk grubu raporu olsa da, çoğu banka için kredilere cevap verirken aşağıda yer alan tabloya dikkat etmektedir. Bu inceleme sonrasında eğer 1200 üzerinde bir kredi notunuz varsa o zaman büyük ihtimal size kredi verilecektir. Eğer bunun aşağısında bir kredi notum var diyorsanız işte o zaman kredi notunuzu yükseltmek için çaba gösterin! Daha fazla ayrıntılı bilgilere ulaşmak isteyenler sitemizde bulunan bu konuyla alakalı makaleleri de inceleyebilirler.

Riskli

Orta Seviye

Az Risk

Normal

Çok İyi
 


0-799


800-1099


1100-1499


1500-1699


1700-1900


Kredi notu yükseltme teknikleri 2018 konumuzu inceleyin.

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Vecih Karabulut

Kredi notu 1164 Acil Kredi ihtiyaç var hagin banka Kredi çekbilirm 12000 tl

2019-09-14 10:44:43 -
Kapat