SMS Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar

Bu sayfadan SMS kredi başvurusu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız tüm bankaların SMS ile kredi başvuru numaralarını inceleyebilirsiniz.

SMS Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar

Teknolojiye ayak uydurabilen şirketler her zaman bir adım daha önde olmaktadır. Türkiye'de sms kredi veren bankalar, çoğu finansal kuruluş tarafından uygulanmaktadır. Müşterilerin hizmetleri hızlı şekilde kullanmak için çoğu banka teknolojiden faydalanmaktadır. Peki hangi bankalar sms ile kredi vermektedir.  Sms kredi başvurusu  listesini sizler için hazırladık. Bu bankalar ve sıralamalar rastgele yapılmıştır. Aynı zamanda sms kredi ile yanı sıra bankalar müşteri hizmetlerine bağlanarak, atmlerinden, banka şubelerinden, mobil uygulamalarından veya internet sitelerinden de kredi başvurusu kabul etmektedir. Türkiye'de bankaların her geçen gün başvuru kanalını artırmasının en büyük nedeni müşterilerine zaman ve mekandan tasarruf ettirme isteğidir. Bununla beraber personelden de kısıtlama yapabilen bankalar, bu sayede karına kar katmaktadır.

SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS ile bir bankaya kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, cep telefonunuzdan mesaj bölümüne girerek bankanın istediği bilgileri yazdıktan sonra ilgili banka numarasına SMS göndermeniz gerekmektedir. Günümüzde internet bankacılığının gelişmesinden dolayı artık SMS başvurularında azalma görülmektedir. Siz de SMS ile kredi başvurusu yapmak yerine istediğiniz bankanın resmi internet siteleri aracılığıyla başvurunuzu kolaylıkla bankaya iletebilir ve anında kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Bankaların SMS başvuru bilgilerinin altında yer alan bağlantılara giderek de internetten kredi başvurusu yapabilirsiniz. İşte SMS ile kredi veren bankalar listesi:

  • Denizbank
  • QNB Finansbank
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
  • Odeabank
  • Vakıfbank
  • Türkiye İş Bankası

    Denizbank: Telefonunuzdan sırasıyla büyük harflerle KREDİM yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak TC Kimlik Numaranızı ekleyerek 3280'e göndermelisiniz. Örnek sms: KREDİM 12121231232 > 3280

Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu için tıklayın.


Garanti sms kredi başvurusu: Telefonunuzun mesaj bölümüne girerek Tc Kimlik Numaranız, istediğiniz kredi tutarı, vadesini, aylık gelirinizi TL olarak yazarak aralarında birer boşluk bıraktıktan sonra 3390'a yollayın. Örnek sms: 12121231232 10000 36 2100 > 3390

Garanti BBVA ihtiyaç kredisi başvurusu için tıklayın.


QNB Finansbank: TC Kimlik Numaranızı yazdıktan sonra 5030'a sms yollayabilirsiniz. Finansbank sms kredi başvurularında sadece Tc Kimlik Numarası istemektedir.

Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu için tıklayın.


Akbank sms kredi Kredi yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak TC Kimlik Numaranızı da ekleyin ve 4425'e sms gönderin.

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için buraya tıklayın.


Yapı Kredi: Kredi Türü, Tc Kimlik Numaranız, Aylık net gelirinizi aralarında birer boşluk bırakara 4411'e yollayın. Örnek sms: Bireysel 12121231232 2100 > 4411

Yapı Kredi kredi başvurusu için tıklayın.


Vakıfbank: Vakıfbank sms kredi başvurusu için TIK bir boşluk Tc Kimlik Numaranız bir boşluk aylık gelirinizi 5724'e yollayın. Örnek sms: TIK 12121231232 > 1500

Odeabank: KREDİM yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak Tc Kimlik numaranızı ekleyin ve 8444'e yollayın. Örnek sms: KREDİM 12121231232 > 8444

İş Bankası sms kredi başvurusu yapmak istiyorsanız yine NAKİT, Tc Kimlik No, Kredi Tutarı, Aylık Gelirinizi aralarında birer boşluk bırakarak 4402'ye yollayın. Bu sayede İş Bankası'na hızlı şekilde sms kredi başvurusu yapabilir ve sonuç alabilirsiniz.


Teb sms kredi Teb'in 4466 sms hattını kullanabilirsiniz. Telefonunuzdan KREDİ yazarak 4466'ya sms yollayın. Daha sonra bir sms daha gelecektir. Buna da Tc Kimlik Numaranız, Aylık Net Geliriniz, Toplam Kredi Miktarı ve diğer sorulara yanıt vererek cevaplayınız.

Ziraat Bankası sms kredi başvurusu, Ziraat kredi çeşidine göre sms kredisi kabul etmektedir. İhtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız TUKETİCİ yazıp boşluk bırakarak Tc Kimlik Numaranızı, Kredi tutarını,vade, aylık net gelirinizi aralarında birer boşluk bırakarak 4747'ye yollamanız gerekmektedir. Örnek sms: TUKETİCİ 12121231232 10000 48 1550 yada KONUT 12121233212 50000 120.

Diğer bankaların resmi internet sitesi adreslerini öğrenmek istiyorsanız Bankalar listesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Sms ile kredi başvurusu yapacak olanlara da bir uyarımız olacak. Bankalar sms ile kredi kabul ederken belli bir limite kadar kredi onaylamaktadır. Daha fazla kredi başvurusu için ise bankaya gitmeniz gerekmektedir. Sms kredi başvurusu numaraları ile kredi başvurusunu yukarıdaki bilgilere göre yapabilirsiniz. Sms ile kredi başvurusu yapamadıysanız konunun altındaki "yorum" bölümünden yardım isteyebilirsiniz. Telefonunuzun mesaj bölümüne girerek yapılabilen kredi başvurusu, bankanın ön incelemesinden hemen sonra müşteriye dönülmektedir. Sizin ön incelemeniz gelir durumunuz, kredi notunuz, banka siciliniz ve geçmişinize bakılmaktadır. Bunların olumlu olması durumunda kredi başvurusu için olumlu sonuç çıkabilmektedir. Aksi halde banka size red verir ve bu red ise yine kredi notunuzun düşmesini sağlar. Buna da çok dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü her red yemenizde kredi notunuz düşecek, bu da sizin banka sicilinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Bizim önerimiz sms ile kredi veren bankalar kanalıyla kredi başvurusu en fazla 3 adet yapılmalıdır. 3 bankadan da red gelme durumunda yine kredi notunuzu düzeltmek için uygulamalar yapmalı ve başka başvuru yakın zamanda yapmamalısınız.

Kredi Notunuz Önemli Faktör

SMS ile veya farklı alternatif kanallardan kredi başvurusu yaptığınızda, başvuru yaptığınız banka öncelikle kredi notunuzu sorgulayacaktır. 1200 altında yer alan kredi notu olan kişilerin başvuruları genellikle olumsuz olarak sonuçlanır. Eğer kredi notunuz iyi seviyedeyse bu durumda bankada geçmiş siciliniz ve kayıtlarınız da önemli bir faktör olmaktadır. Bununla beraber kredi kartı ödemeleriniz, fatura ödemeleriniz gibi düzenli ödemeleriniz de kredinin olumlu sonuçlanıp sonuçlanmamasında çok önemli faktörleri oluşturmaktadır.

Dilersenizücretsiz kredi notu sorgulama veyasms ile kredi notu sorgulamasayfamıza göz atabilirsiniz.

Sicilinizin kötü durumda olduğunu düşünüyorsanızsicili bozuk olanlara kredi veren bankalarsayfamıza mutlaka bakınız.

Eğer gelir belgesiz olarak çalışıyorsanız bu durumdagelir belgesiz kredisayfamızdan gelir belgesi ve kefil olmadan kredi veren bankalara göz atabilirsiniz.
 

Mobil Bankacılık
Mobil bankacılığın başladığı 2000 yıllarının başından itibaren çoğu banka internetle de tanışmış ve internet üzerinden kredi verebilmenin ilk sinyallerini vermişlerdir. Ayrıca şubesiz bankacılık adında kurulan yeni bankacılık sistemiyle beraber hiçbir şubesi olmadan internet üzerinden de kredi veren kuruluşlar hizmete başlamışlardır. Sms ile kredi veren bankalar kısa yoldan kredi başvurusu yapmak için de çok idealdir. Böylece hem zamandan hem de mekandan kazanmış olur, hızlı şekilde kredi başvurusunu bankaya iletebilirsiniz.


Türkiye'de Sms kredi başvurusu 2022 uygulamasını kullanan ve sms kredi başvurusu ile hızlı olarak kredi veren bankalar Denizbank, Garanti Bankası, Teb, İş Bankası, Finansbank, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank, Odeabank, Akbank, Ziraat Bankası olarak belirledik. Bu bankaların dışında kalan birkaç banka da sms ile kredi başvurusu kabul etmektedir ancak bunları bir sonraki konumuzda paylaşacağız. Yukarıda yer alan bilgiler doğrultusunda sms kredi başvurusu ile başvuru yapılabilmektedir. Bu yıl hazırladığımız konumuz güncelliğini korumakta ve sürekli olarak kontrol edilmektedir. Bankalara sms ile kredi başvurusu yapmak istiyorsanız yukarıdaki konudan faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda bir sonraki hazırlayacağımız konumuzu da takip etmek istiyorsanız sosyal medya hesaplarından bizi takip edebilirsiniz.

En kolay kredi veren bankalar

Şubeye gitmeden kredi veren bankalar

Yorum yap: