Borç kapatma kredisi nasıl alınır?

Sizde borç kapatma kredisi 2021 yılında kullanarak tüm bankalara olan borçlarınızı tek bir bankada toplayabilirsiniz.

Borç kapatma kredisi nasıl alınır?

Kredileri tek bankada toplamak için öncelikle kredi yada kredi kartı borçlarının hangi bankaya taşınacağı karar verilmelidir. Borç kapatma kredisi adı altında sunulan kredilerle avantajlı tekliflere sahip olabilir ve borçlarınızı tek bir bankada toplayabilirsiniz. Bu soruya yanıt vermeye çalışacağız. Tüm detayları aşağıda bulabileceksiniz. İnsnalar çeşitli ihtiyaçlarını zamanında karşılayabilmek adına bankalardan kredi çekmektedirler. Nakit ihtiyaçlarımıza da kısa zamanda bu şekilde çözüm bulabiliyoruz. Fakat, bazı nedenlere tabi tutularak bir kredi yerine başka bankalardan birden fazla kredi kullanabiliriz. Durum böyle olunca da kredilerin her kredinin farklı ödeme yükümlülüğü ve günü olabilmekte ve kredi ödemelerinde aksaklıklar meydana gelebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmışsanız, birden çok borcu ödemede sıkıntı yaşıyorum diyorsanız da sizlere banka kredilerinizi tek bir banka çatısı altında toplama önerisinde bulunabiliriz.Sizin için en mantıklı karar da bu olacaktır.

 

Borç kapatma kredisi nasıl alınır?

Birden çok bankadan kredi kullandığınız zaman bu borcunuzun dağınık olması sebebiyle ödeme güçlüğüyle karşılaşmanız durumunda bu borçlarınız toplanır ve tek bir banka üzerinden ödeme sağlanır. Sizlerin kredi borçları ödemekte hem  zamandan hem de bazı günlerde yaşadığınız nakit sıkıntısından tasarruf etmek adına borçları tek bankada toplama kararı alabilirsiniz. Bu da bankalar tarafından mümkün olan bir durumdur. Kredi borçlarınızı tek bankada toplama işlemi, krediyi alacak olduğunuz banka görevlisiyle görüşme sağlanarak kredilerinizi detayları görüşerek ödeme gücüne göre anlaşma sağlayabilirsiniz. İşte borç kapatma kredisi veren bankalar:
  • Akbank
  • Vakıfbank
  • Yapı Kredi
  • Denizbank
  • Halkbank
  • TEB
  • İş Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Odeabank
  • Kuveyt Türk.
 

İhtiyaç kredisi hesaplama yaparak en uygun borç kapatma kredisi veren bankaları öğrenebilirsiniz.

Borç kapatma kredisi veren bankalar sayfasına bakarak hangi bankaların borç transfer kredisi verdiğini öğrenebilirsiniz.

Borç transfer kredisi 2021

Banka kredileri tek bankada birleştirme adına dikkat etmeniz gereken detaylardan bahsedecek olursak; borç kapatma kredisi alacak olduğunuz bankaya diğer bankanın kredisini kapatacağınızı ispatlamak durumunda kalabilirsiniz. Çoğu banka, borç kapatma kredisini diğer bankalara ödenecek tutarı kendileri ödemeyi kabul edebilir. Bu konuda her banka birbirinden farklı şekilde çalışmaktadır. Fakat borçlarınızı elden yatırmak için ve kredi alacak olduğunuz bankadan para almak isterseniz de bunu bankalara bildirerek teklifte bulunmanız halinde bunu da değerlendirmeye tabi tutabilirler. Borçlarınızı kapatmak için kredi alacaksanız da bu durum direk olarak kredi çekeceğiniz bankaya devretmek de mantıklı bir şeçim olacaktır. Bu durumda sizin yapacağınız şey sadece kredilere ait bilgileri bankaya sunarak geriye kalan işlemleri bankalar eft yoluyla ödemeyi halledecektir. Kredi onayı çıktıktan sonraki en doğru seçim bu olacaktır. Bankaların istediği durum da zaten parayı size elden vermek değil, aslı olan borcu kapatmaktır. En önemli özelliği de zaten paranın elinize geçmeden kısa bir zamanda ödeme kolaylığı sağlanması ve işlemlerin tek bir banka çatısı altında toplanmasıdır. Dikkat etmeniz bir diğer nokta ise bankalara olan borçlarınız için ödeme tutar taksiti aylık gelirinizin yarısını geçmiyorsa, borç kapatma kredisi yerine direk olarak kredi çekerek borcu kapatmak da mantıklı olabilmektedir. Bununla beraber borçları kapatır ve tek bir noktadan ödeme sağlarsınız.
 
Borçlarınızı kapatmak (borç transfer kredisi) için ülkemizde genellikle bir çok devlet bankası ve özel bankalar yardımcı olabilmektedir. Bankalara olan kredilerinizin borcunu tek bir bankada toplamak için aşağıdaki listede yer alan bankalar ile başvuru yapabilirsiniz. Yukarıda yer alan bnakalar dışında da çoğu banka borç kapatma kredisi verebilmektedir. Özellikle sürekli işlem yaptığınız bankalara başvurursanız alacağınız sonuç daha olumlu olacaktır. Ayrıca borç kapatma kredisi veren bankalar kullanmadan önce faiz oranlarına dikkat etmeli, ödeme planını gelirinize göre ayarlamalısınız.
 

Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma

Krediyi başka bankaya taşımak

Yorum yap: