Engellilere Kredi Veren Bankalar 2021

2021 yılında engelli maaşına ve özürlü maaşına kredi veren bankalar ile siz de uygun faiz oranlarıyla PTT'den ve bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Engellilere Kredi Veren Bankalar 2021

2021 yılında engelliye kredi veren bankalar arasında bir çok farklı banka bulunmaktadır. Bankaların yanı sıra PTT şubeleri de artık engelliye özel kredi paketleri düzenlemektedir. Günümüzde pek çok farklı bankadan ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Engelli bireylerin başvurabileceği krediler arasında ihtiyaç kredileri bulunmaktadır. Engelli vatandaşlarımız da diğer kişiler gibi engelli maaşı üzerine kolaylıkla bankalardan ihtiyaç kredisi çekerek tüm nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

 

Engellilere Kredi Veren Bankalar 2021

Engelli bir kişinin bankalardan kredi çekebilmesi için engelli kredi şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartlar arasında 18 yaşını doldurmuş olmak, geçmiş ödemelerinin düzenli olması, kredi notunun kredi çekmeye elverişli olması, kredi sicilinin temiz olması ve düzenli bir gelirinin olması sayılabilir. Engelli maaşına konut kredisi ve taşıt kredisi veren bankalar da bulunmaktadır. Bunların yanı sıra başvuru yapacak kişinin zihinsel engelli olmaması da gerekmektedir. Engellilere kredi başvurusu yapıldığı sırada kredi başvurusu yapacak kşinin kimlik belgesinin yanında olması gerekmektedir.

 

Hemen Hesapla: Kredi hesaplama

 

Ziraat Bankası Engelli Kredisi

Devlet bankaları arasında hizmetine devam eden Ziraat Bankası, engelli vatandaşlarımıza özel olarak kredi paketleri sunmaktadır. Ziraat Bankası engelliye özel sunduğu kredi paketinde kredi faiz oranları da oldukça uygun tutulmaktadır. Çekilecek ihtiyaç kredisinde en fazla vade sayısı ise 60 aydır. Engelsiz Destek Paketi olarak adlandırılan bu kredi paketinde, faiz oranları ve detaylı bilgileri öğrenmek ve kredi başvurusunda bulunarak kredinizi çekmek istiyorsanız en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz.

 

PTT Engelli Kredisi Başvurusu

PTT engelli kredisi kapsamında 2020 yılında da engellilere özel olarak ihtiyaç kredisi verilmektedir. Engelli vatandaşlarımız, engelli aylığı üzerinden PTT'den kolaylıkla ihtiyaç kredisi kullanabilirler. Sunduğu farklı banka teklifleri ve uygun faiz oranları ile PTT engelli kredisi, pek çok engelli vatandaşımız tarafından tercih edilmektedir. Bu krediden, kredi notu yüksek olmayan engelliler de kolaylıkla faydalanabilir. PTT'den 60.000 TL'ye kadar, 60 aya varan vade seçenekleriyle siz de anında onaylanan kredilerden yararlanabilirsiniz. PTT'den kredi alabilmeniz için aşağıdaki PTT kredi şartlarını da yerine getirmeniz istenmektedir:

  • Zihinsel engelli olunmaması gerekmektedir.
  • Engelli maaşında haciz olmaması.
  • Engelli maaşının PTT'den alınması veya PTT'ye taşınması.
  • En az 18, en fazla 81 yaşında olunması.
  • Engelli maaşı alıyor olması gerekmektedir.

 

Kredibankalar.com sizler için araştırmalarını yaparak en uygun faizle kredi veren bankaları sunmaya devam ediyor. Siz de bu sayfamızda yer alan bilgileri inceleyerek engellilere kredi veren bankalar ve PTT'den engelli kredi başvuru şartları ve detaylarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca sitemizden bankaların faiz oranlarını karşılaştırarak engelli kredi başvurusu yapmadan önce bankaları karşılaştırabilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat