Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020
sponsorlu bağlantılar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

Ev hanımlarına faizsiz kredi, ev hanımlarına kredi, ev hanımlarına kredi veren bankalar ve iş kurma kredileri bu sayfada.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

2020-01-28 14:03

Tüm Bankaları Karşılaştır:

Mevduat faizi hesaplama

 

Türkiye'de hizmet veren bankalar, sigortasız olarak çalışan ve geliri olmayan kişilere kredi vermiyor ancak ev hanımlarına kredi veren bankalar ile bir çok farklı bankada kredi seçenekleri bulunmaktadır. Bu bankaların başvuru şartları ve kredi detayları aşağıda yer almaktadır.

 

Ev Hanımlarına Kredi

SGK'ya kayıtlı olarak çalışmıyor ve ev hanımıysanız kredi çekmek için kredi şartlarını taşımanız gerekiyor. Öncelikle bankalardan kredi alabilmeniz için geçmiş ödemelerinizin düzenli olması, kredi notu ve kredi sicilinizin iyi seviyede olması gerekiyor. Çekilen kredinin geri ödemesi için bir gelirinizin olması da aranan şartlar arasında yer alıyor. Bazı bankalar krediye kefil talep ederken, bazıları ise krediye karşılık taşınmaz teminat istemektedir. Teminat ise üzerinize kayıtlı ev, arsa, araç ve benzerleri taşınmaz mallar olabilir. Bunu da bankalar kredilerini güvenceye almak için isteyecektir. Diğer yandan çalışmayan ev hanımlarının, maaş bordrolu eşlerinin kefil olması sonrasında kredi alma imkânı da vardır. Eşinin gelir belgesiyle kredi başvurusu yapan ev hanımları 48 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi kullanabilir ve maaşın 10 katına kadar kredi çekebilir. Eğer teminat verilecek taşınmaz ortak tapulu ise eşin de yazılı rızası istenecektir. 2020 yılında ev hanımlarına belgesiz kredi veren bankalar bunlardır:

 

Banka

Belge Talebi

Kredi üst limiti

Cepteteb

İstemiyor

30.000 TL

İNG

İstiyor

25.000 TL

Enpara

İstemiyor

35.000 TL

Ziraat Bankası

İstiyor

30.000 TL

Aktif Bank N Kolay Kredi

İstemiyor

40.000 TL

 

Ev Hanımlarının Kredi Kullanması İçin Gereken Şartlar

Farklı türden vakıflar ile devlet kurumları  yeni iş kurmak isteyen ev hanımlarına özel olarak desteklemek  amacıyla SGK’ya kayıtlı olarak çalışmadığı sürece bankalardan çok zor şekilde kredi alabilirler. Teminat gösterilse bile bazı bankalar kredi vermek istemiyor. Öncelikle bankalardan ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız sabit bir gelirinizin (kira geliri de olabilir) olması gerekmektedir. Bunu resmi olarak belgeleyebiliyorsanız, siz de yukarıda yer alan listedeki bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca ev hanımları, şirket ortaklık  durumlarında ticari veya bireysel kredi kullanabilirler.

  • Kira geliri, mevduat geliri gibi ek iş sayılabilecek sabit gelirinin bulunması.
  • SGK’lı olarak çalışan olması veya SGK’sız olarak çalışıyorsa bu işte çalıştığını belgelemesi,
  • Teminat göstermesi,
  • Kefil talebi.

(Yukarıdaki şartlar her banka için değişiklik gösterebilir.)

  • Emekli - Dul Aylığı: Anne, babadan kalan veya eşden ayrılma durumunda dul aylığı alıyorsanız bu durumda bankalardan kredi kullanmanız da kolaylaşacaktır. Özellikle PTT kurumunda kredi başvurusu yaparsanız (aylığı Ptt'den alıyorsanız) sizin için daha kolay şartlarda kredi verilir. 
  • İpotek:Eğer üzerinize kayıtlı bir ev, arsa, arazi gibi ürünlere sahipseniz bu ürünü bankaya sunarak ürünün değerine yakın bir rakamı kredi olarak kullanabilirsiniz.
  • Kefil Göstererek:Çalışmayan ev hanımlarının kredi kullanabilmesi için bir diğer seçenek kefil göstermek. Krediye kefil olacak bir tanıdığınızı göstererek siz de bankalardan kolay kredi alabilirsiniz. Kefil göstereceğiniz kişinin de aylık geliri olmalı ve kredi notu düzgün olması gerekmektedir.

 

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası'ndan kredi çekmek istiyorsanız, kefil veya teminat göstermeniz gerekmektedir. Ayrıca belgelenebilir bir gelirinizin olması ve aylık ödemenin aylık net gelirinizin yüzde 50'sini geçmemesi gerekiyor. Ziraat Bankası'nda bu belgeleri sunarak ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi başvurusu yapabilir ve hemen krediyi kullanabilirsiniz. Bu kredinin onaylanması için kredi sicilinizin temiz olması ve kredi notunuzun iyi seviyede olması da aranan şartlar arasında yer almaktadır. Gerekli belgeler ise; Kimlik belgesi, gelir belgesi, teminat istenecekse taşınmazın tapu fotokopisi.

 

Ev Hanımlarına Kosgeb Kredisi

2020 yılında kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına, KOSGEB 50 Bin TL hibe (geri ödemesiz), 100 bin TL ise faizsiz olarak geri ödemeli 60 ay vadeli iş kurma kredisi veriyor. Siz de KOSGEB girişimcilik sertifikasını alarak yeni bir iş kurabilir ve KOSGEB’den hibe kredi desteğinde bulunabilirsiniz. KOSGEB desteklerinden yararlanarak hayalinizdeki işi kurmak ve artık siz de para kazanmak istiyorsanız öncelikle İş-kur tarafından organize edilen Kosgeb girişimcilik kursuna kayıt olmalı ve kurs başladıktan sonra bu kursu başarıyla tamamlamanız gerekir. Daha sonrasında girişimcilik kursunda size öğretildiği şekilde kuracağınız işle alakalı projeyi KOSGEB'e sunarak, hibe desteklerinden yararlanarak iş kurabilirsiniz. KOSGEB'in yanı sıra bir çok farklı devlet kurumu da ev hanımlarının iş kurması ve ekonomiye katkı sağlaması için kredi desteğinde bulunmaktadır. Özellikle faizsiz kredileri takip ederek siz de faizsiz kredi desteklerinden yararlanabilirsiniz.

 

PTT Ev Hanımlarına Kredi

PTT, Türkiye’nin her yerinde hizmet veren bir kurum olduğundan dolayı birçok ev hanımı, PTT’den kredi almak istemektedir. Özellikle son zamanlarda bankaların PTT ile anlaşması sonrasında bir form doldurarak hemen kredi başvurusu yapılıyor ve onay geldiği anda hemen paranızı PTT şubesinden alabiliyorsunuz. Ancak Postaneden de kredi almanız için yukarıda yer alan kredi şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. SGK veya belli bir geliriniz bulunmuyorsa, PTT’den de kredi alamazsınız.

 

PTT kredi başvurusu

PTT kredi faiz oranları 2020

 

Ev Hanımlarına Ne Kadar Kredi Çıkar?

Göstereceğiniz teminata göre alacağınız kredi miktarı da değişecektir. Örneğin 100.000 TL değeri olan bir evi bankaya teminat göstererek, yaklaşık 40-50 bin lira ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Ayrıca eşinizin maaşını kefil gösterecekseniz ve eşiniz asgari ücret çalışanıysa 10.000 TL'ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Ne kadar kredi çekip çekemeyeceğinizi yine banka şubelerine giderek net olarak öğrenebilirsiniz. Kredi vadesi 48 aydan, ağustos ayında Bddk tarafından alınan karara göre 36 aya indirilmiştir, yani ev hanımları 36 aya varan taksitli kredi kullanabilirler. Ev hanımlarının belli bir geliri olmasa da, her kişinin kredi notu vardır. Bankalara yapılan kredi başvurularında ilk olarak kişilerin kredi notu değerlendirilir. Eğer kredi notunuz, kredi çekecek düzeydeyse krediniz onaylanır. Eğer 1300 altında bir puana sahipseniz, bir an önce kredi notunuzu yükseltmek için çaba göstermelisiniz.

 

Teminat veya Kefil Kredi İçin Yeterli Mi?

Kefil veya ipotek göstermek, bankaların kredi vermesi için aranan şartlar arasında yer almaktadır. Kefil veya teminat kredinin ek teminatı olmasından dolayı kredinin onaylanma ihtimalini yükseltecektir. Krediye kefil olma işlemlerini detaylı şekilde anlattığımız krediye kefil olmak konumuzu da inceleyiniz.

 

 

Ev Hanımlarına Konut Kredisi

Ev hanımlarının konut kredisi süreci oldukça uzun olsa da yapılabilir. Ev hanımlarının belli şartları tamamlamaları halinde konut kredisi de çekebilir. Ev hanımlarının konut kredisi kullanabilmesi için ek gelir göstererek,(sigortasız yaptığınız işler olabilir, örnek olarak mevduat geliri) teminat göstererek, kefil göstererek ya da bankanın istediği şartları tamamlaması halinde krediyi kullanabilir. Ayrıca taşıt kredisi de alabilirsiniz.

 

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir Mi?

Yine ev hanımlarına ihtiyaç kredisinin yanı sıra bankalar kredi kartı da vermektedir. Özellikle Akbank, TEB, Yapı Kredi, Garanti Bankası, Finansbank ev hanımlarına özel kredi kartı avantajları vardır. Bu bankalara kart başvurusu yaparak bazı şartlar altında kredi kartınızı alabilirsiniz. Bunlardan birisi limit ilk olarak düşük verilmekte ve zamanla artmaktadır, diğeri ise teminat veya kefil de isteyebilmekteler. Ev hanımlarının kredi kartı alabilmesi için bir diğer yöntem, eşin rızasının alınmasıdır. Eşiniz kredi kartı alma konusunda kefil olursa bu yolla hemen kredi kartınızı alabilirsiniz.

İLGİLİ SAYFA:Ev hanımlarına kredi kartıBu sayfada ev hanımlarına kredi veren bankalar 2020 yılı konusunu bu sayfada sizler için hazırladık. İsterseniz yukarıda yazan şartlar adı altında bankalara online kredi başvurusu da yapabilirsiniz. Aynı zamanda eğer sigortasız olarak çalışıyorsanız bankaya çalıştığınıza dair belgeleri iletmelisiniz. Çalışmayan ev hanımları da dediğimiz gibi eşinin üzerinden kefil olmasıyla birlikte kredi kullanabilmektedir. Burada eşinin aylık geliri de etkili olmakla beraber, eşiniz daha önce kredi çektiyse sizin kredi almanız da zorlaşabilir.

 

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar

Gelir belgesiz kredi veren bankalar

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Ne Demişler?

4 yorum yapılmış

İrem Seken
İrem Seken

sigortalı olarak eşim çalışıyor, ancak eşimin kredi borcunun bitmesinden dolayı kredi çekemiyorum bana acil kredi lazım ne yapabilirim? Ev hanımlarına kredi veriliyor mu.

2019-07-22 11:35:50 -
Yasemin
Yasemin

ev hanımi olarak kredi çekmek istiyorum teminatim yok ama kocam sagolsun kefil olabilir sgkli olarak calisiyor evlendigimizden beridir bana en kolay kredi veren bankaya basvurmak istiyorum.

2019-07-13 23:23:21 -
Tülay Şahin
Tülay Şahin

çok zor durumdayım, belgem yok sigortam yok ev hanımı kredi başvurusu yapmak istiyorum.

2019-07-05 00:11:28 -
Aysel
Aysel

ev hanımıyım acil kredi çekmem lazım.

2018-10-06 19:21:18 -
Güncel:
,
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA
İlgili İçerikler: