Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

Bu sayfadan ev hanımlarına kredi veren bankaları öğrenebilir, ev hanımlarına özel verilen krediye başvuru yapabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

HERKESE ANINDA KREDİ KARTI:

Anında onaylanan kredi kartı Akbank'a başvuru yapmak için buraya tıklayın,

formu doldurun kartınız hemen onaylansın!

 

 Türkiye'de hizmet veren bankalar, sigortasız olarak çalışan ve geliri olmayan kişilere kredi vermiyor ancak ev hanımlarına kredi veren bankalar ile bir çok farklı bankada kredi seçenekleri bulunmaktadır. Bu bankaların başvuru şartları ve kredi detayları aşağıda yer almaktadır. Türkiye'de yüzbinlerce kadın ev hanımı olarak hayatına devam etmektedir, bankalar da ev hanımlarına kredi kampanyalarını sunarak ev hanımlarının acil nakit ihtiyaçlarında destek olmak istemektedirler. Siz de uygun faiz oranlarıyla ev hanımına kredi imkanı sunan bankalar listesine aşağıdan ulaşabilir, kredi başvurusu yaparak anında onaylanan kredinizi hemen kullanabilirsiniz. 

 

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; Bankalar özellikle ev hanımlarına özel bir kredi paketi sunmamaktadır. Krediye başvurduğunuzda banka sizin ev hanımı olup olmadığınıza bakmaz ve kredi başvurusunu "ihtiyaç kredisi" olarak değerlendirmeye alır. Öncelikle bankalardan kredi alabilmeniz için geçmiş ödemelerinizin düzenli olması, kredi notu ve kredi sicilinizin iyi seviyede olması gerekiyor. Çekilen kredinin geri ödemesi için bir gelirinizin olması da aranan şartlar arasında yer alıyor. Bazı bankalar krediye kefil talep ederken, bazıları ise krediye karşılık taşınmaz teminat istemektedir. Teminat ise üzerinize kayıtlı ev, arsa, araç ve benzerleri taşınmaz mallar olabilir. Bunu da bankalar kredilerini güvenceye almak için isteyecektir. Diğer yandan çalışmayan ev hanımlarının, maaş bordrolu eşlerinin kefil olması sonrasında kredi alma imkânı da vardır. Eşinin gelir belgesiyle kredi başvurusu yapan ev hanımları 60 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi kullanabilir ve maaşın 10 katına kadar kredi çekebilir. Eğer teminat verilecek taşınmaz ortak tapulu ise eşin de yazılı rızası istenecektir. Ev hanımınlarına kredi veren bankalar listesi:

 • Cepteteb
 • Akbank
 • Denizbank
 • İNG Bank
 • İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi
 • Ziraat Bankası

 

Ziraat Bankası
Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bir diğer banka da Ziraat Bankası. Siz de Ziraat Bankası şubelerine giderek 60 aya varan vadeler ve %1,05 faiz oranıyla hemen onaylanan ihtiyaç kredisi kullanabilir, acil nakit ihtiyaçlarınızı bu kredi ile sağlayabilirsiniz. 50.000 TL'ye kadar onaylı kredi ayrıntılarına ulaşmak istiyorsanız Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 

Akbank İnternetten Belgesiz Kredi Başvurusu

Akbank, internet üzerinden kredi başvurusu almaya devam ediyor. Özellikle gelir belgesiz ev hanımlarının ihtiyaçlarını karşılayan bu kredi paketi düşük limitli olarak Akbank internet bankacılığı ve Akbank Direkt mobil şubeden kolaylıkla alınabilir. Siz de Akbank müşterisiyseniz Akbank internet bankacılığına (https://www.akbank.com/) giriş yaparak Başvurular - Kredi başvurusu adımlarını takip ettikten sonra ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak anında e-kredi avantajlarından yararlanabilirsiniz. 40 bin tl'ye kadar şubeye gitmeden kredi kullanabilir, hiçbir belge ve imza olmadan siz de kredinizi Akbank'tan 60 aya varan vadelerle çekebilirsiniz.
 
 

Denizbank Ev Hanımlarına Özel Kredi Veriyor

Ev hanımlarına özel kredi imkanı sunan bankalardan birisi de Denizbank'tır. Siz de Denizbank ev hanımları özel kredi paketi kapsamında Denizbank'a kredi başvurusu yaparak uygun faiz oranları ve 12 aya varan ödeme imkanı ile ihtiyaç kredisini hemen çekebilirsiniz. Ev hanımına sunulan belgesiz kredi başvurusunda en yüksek limit 10.000 TL olarak belirlenmiş olup en fazla 12 aya kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Ayrıca Denizbank'ta ev hanımlarına özel kredi kartı, altın günleri ve biriktiren mevduat hesabı gibi farklı ürünler de bulunmaktadır. Ayrıca Denizbank ev hanımlarına kredi sayfamızdan daha ayrıntılı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

 

Ev Hanımlarına Kredi Şartları 2020

Farklı türden vakıflar ile devlet kurumları  yeni iş kurmak isteyen ev hanımlarına özel olarak desteklemek  amacıyla SGK’ya kayıtlı olarak çalışmadığı sürece bankalardan çok zor şekilde kredi alabilirler. Teminat gösterilse bile bazı bankalar kredi vermek istemiyor. Öncelikle bankalardan ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız sabit bir gelirinizin (kira geliri de olabilir) olması gerekmektedir. Bunu resmi olarak belgeleyebiliyorsanız, siz de yukarıda yer alan listedeki bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca ev hanımları, şirket ortaklık  durumlarında ticari veya bireysel kredi kullanabilirler. Göstereceğiniz teminata göre alacağınız kredi miktarı da değişecektir. Örneğin 100.000 TL değeri olan bir evi bankaya teminat göstererek, yaklaşık 40-50 bin lira ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

 
Ayrıca eşinizin maaşını kefil gösterecekseniz ve eşiniz asgari ücret çalışanıysa 10.000 TL'ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Ne kadar kredi çekip çekemeyeceğinizi yine banka şubelerine giderek net olarak öğrenebilirsiniz. Kredi vadesi 48 aydan, ağustos ayında Bddk tarafından alınan karara göre 36 aya indirilmiştir, yani ev hanımları 36 aya varan taksitli kredi kullanabilirler. Ev hanımlarının belli bir geliri olmasa da, her kişinin kredi notu vardır. Bankalara yapılan kredi başvurularında ilk olarak kişilerin kredi notu değerlendirilir. Eğer kredi notunuz, kredi çekecek düzeydeyse krediniz onaylanır. Eğer 1,300 altında bir puana sahipseniz, bir an önce kredi notunuzu yükseltmek için çaba göstermelisiniz. Ev hanımlarına kredi şartları:
 • Kira geliri, mevduat geliri gibi ek iş sayılabilecek sabit gelirinin bulunması.
 • SGK’lı olarak çalışan olması veya SGK’sız olarak çalışıyorsa bu işte çalıştığını belgelemesi,
 • Teminat göstermesi,
 • Kefil talebi
(Yukarıdaki şartlar her banka için değişiklik gösterebilir.)
 
Emekli - Dul Aylığı: Anne, babadan kalan veya eşden ayrılma durumunda dul aylığı alıyorsanız bu durumda bankalardan kredi kullanmanız da kolaylaşacaktır. Özellikle PTT kurumunda kredi başvurusu yaparsanız (aylığı Ptt'den alıyorsanız) sizin için daha kolay şartlarda kredi verilir. 
 
İpotek: Eğer üzerinize kayıtlı bir ev, arsa, arazi gibi ürünlere sahipseniz bu ürünü bankaya sunarak ürünün değerine yakın bir rakamı kredi olarak kullanabilirsiniz.
 
Kefil Göstererek: Çalışmayan ev hanımlarının kredi kullanabilmesi için bir diğer seçenek kefil göstermek. Krediye kefil olacak bir tanıdığınızı göstererek siz de bankalardan kolay kredi alabilirsiniz. Kefil göstereceğiniz kişinin de aylık geliri olmalı ve kredi notu düzgün olması gerekmektedir.

 

Kredinin onaylanması için kredi notu kaç olmalı?

Ev hanımlarının yaptığı kredi başvurusunda çoğu banka ilk olarak kredi notunu incelemektedir. Kredi notu kötü olanlara, sicili bozuk olanlara çoğu banka kolay ve anında kredi vermezler. Bunun en önemli nedeni bankalar kredinin geri ödenmesi için kendilerini sağlama alırlar. Eğer geçmiş ödemeleriniz düzensiz ise, siciliniz bozuksa ve kredi notunuz 1200 seviyenin altında yer alıyorsa bankalardan kredi çekmeniz çok zor olacaktır. Eğer kredi notunuz düşükse ve bundan dolayı kredi çekemiyorsanız, ilk olarak yapmanız gereken şey kredi notunuzu arttırmak için gerekli faktörleri uygulamanız gerekmektedir. Siz de kredi notunuzu bazı belirli taktikleri kullanarak hızlı bir şekilde yükseltebilir ve istediğiniz bankadan anında onaylanan kredi çekebilirsiniz.
 
0-799: En düşük kredi notudur. Riskli grupta yer alır ve bunun en büyük nedeni düzensiz ödemelerdir. Bankada daha önce işleminiz yoksa da bu grupta yer alırsınız.
 
800-1299: Bu not aralığı da kredi çekmek için kefile ihtiyaç duyduğunuzu yada ipotek göstermeniz gerektiğini belirtir. Bu durum ise bankaların insiyatifine kalmış bir şeydir.
 
1300-1499: Bu not aralığı ise az risk grubu denmektedir. Genellikle herhangi bir sorun yoksa kolay olarak kredi kullanabilmektedirler.
 
1500-1699: Bu kredi notu aralığı ise başarılı bir seviyede yer almaktadır. Bu gruptakiler sadık müşterilerdir ve ödemelerini zamanında yaparlar. Bundan dolayı kredi başvuruları olumlu sonuçlanır.
 

Vakıfbank

Devlet bankaları arasında hizmet veren Vakıfbank, uygun faiz oranlarıyla kredi vermeye devam ediyor. 60 aya varan vadelerle siz de ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız, dilerseniz Vakıfbank internet bankacılığı, mobil bankacılık veya Vakıfbank şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında istenilen belgeler ise T.C. kimlik belgesi aslı ve fotokopisi ile gelir belgesi olmaktadır. Beyaz eşyadan evliliğe, tüm nakit ihtiyaçlarınız için siz de Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Vakıfbank'ın istediği gelir belgelerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.
Kredi özellikleri:
 • 60 aya varan vade imkanı.
 • Düzenli gelir sahibi olan kişilere özel kredidir.
 • Teminat karşılığı kullandırılır.
 • Kredi kullanan kişiye Hayat Sigortası da yapılır.
 

Gerekli Belgeler:

Çalışmayan, geliri olmayan ev hanımlarının bankalardan kredi alabilmeleri için bazı şartlar bulunmaktadır. Siz de bu şartları yerine getirerek bu sayfada yer alan bankalardan kolay kredi adı altında ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. İşte ev hanımlarına kredi için belgeler:
 • Kira geliri, emekli maaşı, mevduat gibi gelir bilgisi
 • Kefil
 • İpotek veya teminat
 • Banka varlığı, belgelenebilir birikim
 • İkamet belgesi

 

Cepteteb

Türkiye'de hizmet veren bankalar arasında yer alan TEB'in internet bankası olan Cepteteb ile banka şubesine gitmeden anında onaylanan krediye hemen başvurabilirsiniz. Siz de Cepteteb internet sitesine girerek anında online kredi başvurusu yapabilir, hiçbir şart ve belge, kefil olmadan anında kolaylıkla kredinizi çekebilirsiniz. Üstelik TEB müşterisi olmasanız bile hesabınız internet üzerinden anında açılır ve kredi onayı geldikten sonra para hesabınıza anında yatar. Kredi ödemeniz hesabınıza yattıktan sonra istediğiniz ATM'den hemen paranızı çekebilirsiniz. Kredi ödemesini ise isterseniz TEB şubesine giderek, isterseniz TEB bankamatiklerinden veya direk banka hesabınızın internet & mobil bankacılığına giriş yaparak ödeyebilirsiniz. Sizler için aşağıda TEB kredi hesaplama örneklerini de tablo halinde hazırladık.
 

Garanti BBVA

Ev hanımlarına bazı şartlar altında kredi veren bankalar arasında yer alan Garanti; uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor. Siz de en yakın Garanti BBVA şubesini ziyaret ederek veya Garanti internet bankacılığına (https://www.garantibbva.com.tr/tr) hemen ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. 0,99'dan başlayan faiz oranıyla ihtiyaç kredisi çekerek acil nakit ihtiyaçlarınızı kolaylıkla giderebilirsiniz. İşte Garanti Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama örnekleri:

 • 5.000 TL 60 Ay vadeli ihtiyaç kredisi aylık taksit: 144 TL (Faiz oranı: %1,68)
 • 10.000 TK 60 Ay vadeli ihtiyaç kredisi aylık taksit: 289 TL (Faiz oranı: %1,68)
 • 20.000 TL 60 Ay vadeli ihtiyaç kredisi aylık taksit: 571 TL (Faiz oranı: %1,64)
 • 50.000 TL 60 Ay vadeli ihtiyaç kredisi aylık taksit: 1.208 TL (Faiz oranı: %1,09)
 

PTT Ev Hanımlarına Kredi (Aktifbank)

PTT, Türkiye’nin her yerinde hizmet veren bir kurum olduğundan dolayı birçok ev hanımı, PTT’den kredi almak istemektedir. Özellikle son zamanlarda bankaların PTT ile anlaşması sonrasında bir form doldurarak hemen kredi başvurusu yapılıyor ve onay geldiği anda hemen paranızı PTT şubesinden alabiliyorsunuz. Ancak Postaneden de kredi almanız için yukarıda yer alan kredi şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. SGK veya belli bir geliriniz bulunmuyorsa, PTT’den de kredi alamazsınız. Aktifbank tarafından sağlanan PTT ihtiyaç kredisi, emeklilerden ev hanımlarına kadar pek çok kişiye verilmektedir. 60 aya varan vadelerle sağlanan bu krediden yararlanmak ve kredinizi hemen çekmek istiyorsanız, PTT'lerden Aktifbank PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca Aktifbank N Kolay Kredi sayfasından da internet üzerinden başvurunuzu Aktifbank'a gönderebilirsiniz.
 

Ev Hanımlarına Kosgeb Kredisi

2020 yılında kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına, KOSGEB 50 Bin TL hibe (geri ödemesiz), 100 bin TL ise faizsiz olarak geri ödemeli 60 ay vadeli iş kurma kredisi veriyor. Siz de KOSGEB girişimcilik sertifikasını alarak yeni bir iş kurabilir ve KOSGEB’den hibe kredi desteğinde bulunabilirsiniz. KOSGEB desteklerinden yararlanarak hayalinizdeki işi kurmak ve artık siz de para kazanmak istiyorsanız öncelikle İş-kur tarafından organize edilen Kosgeb girişimcilik kursuna kayıt olmalı ve kurs başladıktan sonra bu kursu başarıyla tamamlamanız gerekir. Daha sonrasında girişimcilik kursunda size öğretildiği şekilde kuracağınız işle alakalı projeyi KOSGEB'e sunarak, hibe desteklerinden yararlanarak iş kurabilirsiniz. KOSGEB'in yanı sıra bir çok farklı devlet kurumu da ev hanımlarının iş kurması ve ekonomiye katkı sağlaması için kredi desteğinde bulunmaktadır. Özellikle faizsiz kredileri takip ederek siz de fazsiz kredi desteklerinden yararlanabilirsiniz.

https://www.kosgeb.gov.tr/ Kosgeb resmi sitesine giderek kredi şartları, başvuru detayları ve hangi işlere destek verildiği hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Cepteteb ev hanımlarına kredi sayfamızı ziyaret ederek Cepteteb'in kredi şartları, faiz oranları, kredi detayı ve başvuru bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

 
 

Ev Hanımları Kredi Kartı Veren Bankalar

Yine ev hanımlarına ihtiyaç kredisinin yanı sıra bankalar kredi kartı da vermektedir. Özellikle Akbank, TEB, Yapı Kredi, Garanti Bankası, Finansbank ev hanımlarına özel kredi kartı avantajları vardır. Bu bankalara kart başvurusu yaparak bazı şartlar altında kredi kartınızı alabilirsiniz. Bunlardan birisi limit ilk olarak düşük verilmekte ve zamanla artmaktadır, diğeri ise teminat veya kefil de isteyebilmekteler. Ev hanımlarının kredi kartı alabilmesi için bir diğer yöntem, eşin rızasının alınmasıdır. Eşiniz kredi kartı alma konusunda kefil olursa bu yolla hemen kredi kartınızı alabilirsiniz. Artan ihtiyaçlarınızı anında karşılamak istiyorsanız siz de bankalardan anında onaylanan kredi kartı alabilirsiniz. Dilerseniz ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar sayfamızı da ziyaret ederek ev hanımlarına özel çıkartılan kredi kartlarını karşılaştırabilirsiniz.
 

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Sicili bozuk olan, kredi notu düşük olan ev hanımlarına kredi alabilmesi için kredi notunun yükselmesi gerekmektedir. Kredi notunu yükseltmek istiyorsanız siz de kredi kartı kullanarak düzenli ödemeler yapmalı ve sonrasında kredi notunuzu arttırmalısınız. Bunun için Ziraat Bankası'ndan düşük limitli bir kredi kartı alabilir, kredi kartınızı düzenli olarak kullanarak kredi notunuzu arttırabilirsiniz. Ziraat Bankası'nda Bankkart, Bankkart Gold, Bankkart Platinum gibi farklı kartlar bulunmaktadır. Siz ister Bankkart (hem kredi kartı hem banka kartı olarak kullanabilirsiniz) isterseniz de Ziraat Bankası yıllık aidatsız kredi kartına başvurunuzu yaparak hemen kredi kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu sayfamızdan hemen kredi kartlarını ve özelliklerini inceleyebilir, Ziraat Bankası'na ev hanımlarına anında onaylı kredi kartına hemen başvurabilirsiniz.
 
 
 
Bu sayfada ev hanımlarına kredi veren bankalar  2020 yılı konusunu bu sayfada sizler için hazırladık. İsterseniz yukarıda yazan şartlar adı altında bankalara online kredi başvurusu da yapabilirsiniz. Aynı zamanda eğer sigortasız olarak çalışıyorsanız bankaya çalıştığınıza dair belgeleri iletmelisiniz. Çalışmayan ev hanımları da dediğimiz gibi eşinin üzerinden kefil olmasıyla birlikte kredi kullanabilmektedir. Burada eşinin aylık geliri de etkili olmakla beraber, eşiniz daha önce kredi çektiyse sizin kredi almanız da zorlaşabilir.
 
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar

4 yorum yapılmış

İrem Seken
İrem Seken

sigortalı olarak eşim çalışıyor, ancak eşimin kredi borcunun bitmesinden dolayı kredi çekemiyorum bana acil kredi lazım ne yapabilirim? Ev hanımlarına kredi veriliyor mu.

2019-07-22 11:35:50 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Merhabalar İrem hanım, konuda belirtildiği gibi teminat, ek gelir, ipotek göstererek bazı bankalar ev hanımlarına kredi vermektedir.

2020-06-19 19:34:15
Yasemin
Yasemin

ev hanımi olarak kredi çekmek istiyorum teminatim yok ama kocam sagolsun kefil olabilir sgkli olarak calisiyor evlendigimizden beridir bana en kolay kredi veren bankaya basvurmak istiyorum.

2019-07-13 23:23:21 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

merhaba Yasemin hanım, ev hanımlarına kredi veren bankalara başvurunuzu yaparak siz de kredi çekebilirsiniz.

2020-06-19 19:34:48
Tülay Şahin
Tülay Şahin

çok zor durumdayım, belgem yok sigortam yok ev hanımı kredi başvurusu yapmak istiyorum.

2019-07-05 00:11:28 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Sayfada yer alan bankaların resmi sitelerine giderek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Gelir belgeniz yoksa banka şubesine giderseniz banka yetkilileri gereken yolu göstereceklerdir.

2020-06-19 19:35:39
Aysel
Aysel

ev hanımıyım acil kredi çekmem lazım.

2018-10-06 19:21:18 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

ev hanımlarına kredi veren bankalara başvuru yaparak siz de kredi çekebilirsiniz.

2020-06-19 19:36:04