Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (2022 Ev Hanımı Kredileri)

2022 yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar ile 36 ay faizsiz ve kefilsiz kredi kampanyası detaylarını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (2022 Ev Hanımı Kredileri)

Bu sayfadan ev hanımlarına kredi veriyorlar mı? Diye merak etmektedir. Çalışmayan veya sigortasız olarak çalışarak ek iş yapan ev hanımlarının bankalardan kredi alabilmesi için belli şartları yerine getirmeleri gerekir. Daha önceki yıllarda gelir belgesi olmayan ev hanımlarına kredi verilmezken, artık birçok banka ev hanımına özel ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu bankaları ve şartlarını inceleyerek siz de kredi başvurusu yapabilir, acil nakit ihtiyaçlarınızı bu krediyle karşılayabilirsiniz. Ayrıca sayfanın sonlarına doğru kredi çıkmayan ev hanımlarına alternatif para bulma yöntemlerine de değindik.

 

Ev hanımlarına kredi

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; bankalar özellikle ev hanımlarına özel "belli dönem ve kampanyalar dışında" sabit bir kredi paketi sunmamaktadır. Ev hanımının kredi alabilmesi için öncelikle kredi notunun "iyi" seviye olarak bilindiği en az 1.000 ve üzerinde olması gerekmektedir. Hiçbir banka kredi notu sıfır olan veya kredi sicili bozuk olan kişilere kredi vermez. Bankalar birer ticari işletme olduğundan dolayı verdiği borçları zamanında geri ödenmesini ister ve buna göre kredi başvurusu yapan kişinin sicili ve geçmiş ödemeleri ile alakalı araştırmalar yaparlar. Bu araştırma ve değerlendirmelerden olumlu olarak geçen kredi başvurusu yapan kişiler ise bankadan kredi almaya hak kazanırlar. Günümüzde gelir belgesiz ve çalışmayan ev hanımlarına kredi veren pek çok farklı banka bulunmaktadır. Bu bankalar krediye karşılık olarak kefil veya teminat isteyebilirler. Ayrıca sabit olarak devletten alınan yardım parası veya aylıklar da "gelir" olarak gösterilebilir ve böyle bir geliriniz varsa bunu bankaya sunarak kredinin onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Mevduat geliri, kira geliri gibi ek gelirleriniz bulunuyorsa da bunları kredi başvurusu sırasında belgeli olarak bankaya sunarak kredi başvurusunun onaylanma ihtimalini de arttırabilirsiniz. Ayrıca sürekli olarak kredi kartını kullanmış olduğunuz bir bankaya kredi başvurusu yaparsanız kredinin onaylanma ihtimali; hiçbir şekilde daha önce banka ürünlerini kullanmadığınız bir bankaya yapacağınız kredi başvurusu onaylanma ihtimali artmış olacaktır.

 • Denizbank Ev Hanımlarına Özel Kredi
 • İNG Bank Belgesiz Kredi
 • QNB Finansbank Belgesiz Kefilsiz Kredi
 • Fibabanka
 • Akbank Direkt Kredi
 • Kuveyt Türk
 • İş Bankası
 • Vakıfbank
 • N Kolay Kredi (Aktifbank)
 • Yapı Kredi
 • TEB
 • Ziraat Bankası

 

Banka

Belge Talebi

Kredi Üst Miktarı

N Kolay Kredi

İstemiyor

 50.000  TL

CEPTETEB

İstemiyor

 100.000  TL

Enpara

İstenmiyor

 50.000  TL

Odeabank

İsteyebilir

 60.000  TL

ING

İsteyebilir

 100.000 TL

 

Vakıfbank Ev hanımlarına kredi

Devlet bankaları arasında hizmet veren Vakıfbank, uygun faiz oranlarıyla kredi vermeye devam ediyor. 36 aya varan vadelerle siz de ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız, dilerseniz Vakıfbank internet bankacılığı, mobil bankacılık veya Vakıfbank şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında istenilen belgeler ise T.C. kimlik belgesi aslı ve fotokopisi ile gelir belgesi olmaktadır. Beyaz eşyadan evliliğe, tüm nakit ihtiyaçlarınız için siz de Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Vakıfbank'ın istediği gelir belgelerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Vakıfbank'ta da 3 ay ertelemeli kredi kampanyası bulunmaktadır.

Kredi özellikleri:

 • 36 aya varan vade imkanı.
 • Düzenli gelir sahibi olan kişilere özel kredidir.
 • Teminat karşılığı kullandırılır.
 • Kredi kullanan kişiye Hayat Sigortası da yapılır.

 

Vakıfbank Kredi İçin Gerekli belgeler:

Çalışmayan, geliri olmayan ev hanımlarının bankalardan kredi alabilmeleri için bazı şartlar bulunmaktadır. Siz de bu şartları yerine getirerek bu sayfada yer alan bankalardan kolay kredi adı altında ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. İşte ev hanımlarına kredi için belgeler:

 • Kira geliri, emekli maaşı, mevduat gibi gelir bilgisi
 • Kefil
 • İpotek veya teminat
 • Banka varlığı, belgelenebilir birikim
 • İkamet belgesi

 

Cepteteb Ev hanımlarına kredi

Türkiye'de hizmet veren bankalar arasında yer alan TEB'in internet bankası olan Cepteteb ile banka şubesine gitmeden anında onaylanan krediye hemen başvurabilirsiniz. Siz de Cepteteb internet sitesine girerek anında online kredi başvurusu yapabilir, hiçbir şart ve belge, kefil olmadan anında kolaylıkla kredinizi çekebilirsiniz. Üstelik TEB müşterisi olmasanız bile hesabınız internet üzerinden anında açılır ve kredi onayı geldikten sonra para hesabınıza anında yatar. Kredi ödemeniz hesabınıza yattıktan sonra istediğiniz ATM'den hemen paranızı çekebilirsiniz. Kredi ödemesini ise isterseniz TEB şubesine giderek, isterseniz TEB bankamatiklerinden veya direk banka hesabınızın internet & mobil bankacılığına giriş yaparak ödeyebilirsiniz. Sizler için aşağıda TEB kredi hesaplama örneklerini de tablo halinde hazırladık. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, Cepteteb ev hanımlarına kredi sayfasına göz atabilirsiniz. Cepteteb ihtiyaç kredisi yıllık maliyet oranı ise %23,4668 olarak hesaplanmaktadır. Kredi tahsis ücreti olarak bir defaya mahsus olmak üzere 262 TL alınmaktadır.

50.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi 3-36 ay vadelerle verilmektedir. Cepteteb'de 3 ay kredi erteleme kampanyası da bulunmaktadır.

 • CEPTETEB mobil uygulamasını cep telefonunuza indirin.
 • Ana sayfada yer alan Menü ikonuna tıklayın.
 • "Müşteri Ol" butonuna tıkladıktan sonra seçeneklerden birisini seçerek CEPTETEB bankacılığını açın.
 • Eğer daha önceden TEB'de hesabınız varsa CEPTETEB uygulamasına giriş yapın.
 • Ana sayfada yer alan Başvurular -> Kredi Başvurusu -> İhtiyaç Kredisi adımlarını takip edin.
 • Kredi miktarı ve vadesini belirledikten sonra kredi başvurusunu bankaya iletin.

 

Garanti BBVA Ev hanımlarına kredi

Ev hanımlarına bazı şartlar altında kredi veren bankalar arasında yer alan Garanti; uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor. Siz de en yakın Garanti BBVA şubesini ziyaret ederek veya Garanti internet bankacılığından hemen ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Siz de belgesiz ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız, Garanti BBVA'ya başvuru yapabilirsiniz. Garanti BBVA'da ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,49 ile %2,05 arasında vade ve kredi miktarına göre değişmektedir.

 

Akbank Ev hanımlarına özel kredi

Akbank, internet üzerinden kredi başvurusu almaya devam ediyor. Özellikle gelir belgesiz ev hanımlarının ihtiyaçlarını karşılayan bu kredi paketi düşük limitli olarak Akbank internet bankacılığı ve Akbank Direkt mobil şubeden kolaylıkla alınabilir. Siz de Akbank müşterisiyseniz Akbank internet bankacılığına (https://www.akbank.com/) giriş yaparak Başvurular Kredi başvurusu adımlarını takip ettikten sonra ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak anında e-kredi avantajlarından yararlanabilirsiniz. 40 bin tl'ye kadar şubeye gitmeden kredi kullanabilir, hiçbir belge ve imza olmadan siz de kredinizi Akbank'tan 36 aya varan vadelerle çekebilirsiniz.

 

Denizbank Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi

Ev hanımlarına özel kredi imkanı sunan bankalardan birisi de Denizbank'tır. Siz de Denizbank ev hanımları özel kredi paketi kapsamında Denizbank'a kredi başvurusu yaparak uygun faiz oranları ve 12 aya varan ödeme imkanı ile ihtiyaç kredisini hemen çekebilirsiniz. Ev hanımına sunulan belgesiz kredi başvurusunda en yüksek limit 10.000 TL olarak belirlenmiş olup en fazla 12 aya kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Ayrıca Denizbank'ta ev hanımlarına özel kredi kartı, altın günleri ve biriktiren mevduat hesabı gibi farklı ürünler de bulunmaktadır.

 

Yapı Kredi Ev Hanımlarına Özel Kredi

Yapı Kredi'den ihtiyaç kredisi almak artık çok kolay. Siz de Yapı Kredi internet bankacılığına giriş yaparak veya Yapı Kredi şubelerini ziyaret ederek gelir belgesi ve kefil olmadan kredi kullanabilirsiinz. "Teminatlı Kredi" olarak adlandırılan bu krediyi kullanabilmek için bankaya üzerinize kayıtlı bir taşınmazı, yani arsa veya ev gibi değerli bir tapuyu ipotek ettirerek karşılığında kredi çekebilirsiniz. Ayrıca mevduat veya düzenli olarak kira geliriniz varsa, bu geliri Yapı Kredi'ye beyan ederek 50.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Yapı Kredi'de 3 ay kredi erteleme seçeneği de bulunmaktadır.

 

Ziraat Bankası Ev hanımına kredi

Devlet bankası olarak her zaman vatandaşımızın yanında olan Ziraat Bankası, gelir belgesi olmayan işsiz ev hanımlarına da kredi vermektedir. Ziraat Bankası'ndan gelir belgesiz kredi çekebilmeniz için; Ek gelir, emekli aylığı geliri, kira geliri, mevduat geliri göstermeli veya üzerinize kayıtlı bir taşınmazı ipotek göstererek karşışığında ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Ziraat Bankası, kredi başvurularında kredi notu, kredi sicili ve kişinin geçmiş ödemelerini kontrol ederek krediyi değerlendirmektedir. Eğer kredi notunuz 900 altında bir puanınız varsa bu krediden yararlanmanız oldukça zor olacaktır. Dilerseniz Ziraat Bankası kredi hesaplama sayfasından ihtiyaç kredisi hesaplaması yapabilir ve kredi başvurusunu gönderebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi sayfasından da daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

PTT Ev hanımlarına kredi veriyor mu?

PTT, Türkiye’nin her yerinde hizmet veren bir kurum olduğundan dolayı birçok ev hanımı, PTT’den kredi almak istemektedir. Özellikle son zamanlarda bankaların PTT ile anlaşması sonrasında bir form doldurarak hemen kredi başvurusu yapılıyor ve onay geldiği anda hemen paranızı PTT şubesinden alabiliyorsunuz. Ancak Postaneden de kredi almanız için yukarıda yer alan kredi şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. SGK veya belli bir geliriniz bulunmuyorsa, PTT’den de kredi alamazsınız. Aktifbank tarafından sağlanan PTT ihtiyaç kredisi, emeklilerden ev hanımlarına kadar pek çok kişiye verilmektedir. 36 aya varan vadelerle sağlanan bu krediden yararlanmak ve kredinizi hemen çekmek istiyorsanız, PTT'lerden Aktifbank PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca Aktifbank N Kolay Kredi sayfasından da internet üzerinden başvurunuzu Aktifbank'a gönderebilirsiniz.

 

Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına faizsiz olarak kredi veren pek çok farklı katılım bankası bulunmaktadır. Faizsiz kredi veren bankalar ve devlet bankaları arasında yer alan bu bankalara başvuru yaparak, anında onaylı ihtiyaç kredisi, konut kredisi veya taşıt kredisi kullanabilirsiniz. En uygun kar payı oranları ve farklı ödeme vadesi seçenekleri ile bu bankaların güncel kredi kampanyalarına (finansman) resmi internet sitelerinden göz atabilir, faizsiz kredi başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz. İşte ev hanımlarına faizsiz olarak kredi veren bankalar listesi:

Albaraka Türk

Türkiye Finans

Kuveyt Türk

Ziraat Katılım

Vakıf Katılım

Emlak Katılım

Türkiye Finans (Sermayenin büyük bölümü The National Commercial Bank ait)
 
Katılım Bankaları Kredi Kâr Payı Oranları
10.000 TL - 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Banka

Kâr Payı Oranı

Aylık Taksit

Kuveyt Türk

%1,53

382 TL

Vakıf Katılım

%1,70

395 TL

Albaraka

%1,79

402 TL

Ziraat Katılım

%1,63

389 TL

Türkiye Finans

%1,68

393 TL

Güncelleme: 12 Aralık 2021

 

Tüm bankaları karşılaştır: İhtiyaç kredisi hesapla

 

Ev Hanımlarına Kredi Şartları

Ev hanımlarının belli bir geliri olmasa da, her kişinin kredi notu vardır. Bankalara yapılan kredi başvurularında ilk olarak kişilerin kredi notu değerlendirilir. Eğer kredi notunuz, kredi çekecek düzeydeyse krediniz onaylanır. Eğer 1,300 altında bir puana sahipseniz, bir an önce kredi notunuzu yükseltmek için çaba göstermelisiniz.

 • Kira geliri, mevduat geliri gibi ek iş sayılabilecek sabit gelirinin bulunması.
 • SGK’lı olarak çalışan olması veya SGK’sız olarak çalışıyorsa bu işte çalıştığını belgelemesi.
 • Teminat göstermesi.
 • Kefil göstermek.
 • Emekli aylığı gelir olarak gösterilebilir.
 • Kredi notunuzun yüksek olması gerekir.
 • Ek gelir göstermeniz gerekir. Ek gelir olarak kira geliri, mevduat geliri gibi gelirler gösterilebilir.
 • Banka talep ederse kefil göstermeniz gerekir.
 • Eğer ipotek gösterilecekse eşin rızası istenir.
 • Kredinin taksitleri, aylık gelirin yarısını geçmemeli.
 • Bankalar tarafından avukata verilmemiş olmanız gerekir.
 • Kredi borcunuzun olmaması gerekir.

 

Kredi Notu Yüksek Olmalı: Kredi çekmek isteyen ev hanımının kredisinin kolaylıkla onaylanması için, kredi notunun en az 900 ve üzerinde olması gerekmektedir. Kredi notunun yüksek olması; geçmiş kredi ve kredi kartı ödemelerine bağlı bir durumdur.

Temimat Göstermek: Ev hanımlarına kredi verilirken bankaların en sık aradığı şartlar arasında teminat olmaktadır. Eğer üzerinize kayıtlı ev, arsa gibi taşınmazınız varsa bunu bankaya ipotek ettirerek karşılığında ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

Ek Gelir Göstermek: Eğer kira geliri, mevduat geliri gibi ek gelire sahipseniz bunu bankaya beyan ederek karşılığında kredinizi çekebilirsiniz.

Kefil Göstermek: Bankanın ihtiyaç duyması halinde krediye kefil göstermeniz gerekmektedir. Ev hanımına kefil olacak kişi, kredi çekmeye elverişli olması gerekmektedir.

Emekli - Dul Aylığı: Anne, babadan kalan veya eşden ayrılma durumunda dul aylığı alıyorsanız bu durumda bankalardan kredi kullanmanız da kolaylaşacaktır. Özellikle PTT kurumunda kredi başvurusu yaparsanız (aylığı Ptt'den alıyorsanız) sizin için daha kolay şartlarda kredi verilir.

 

Ev hanımlarına kredi başvurusu

Bankalar geçtiğimiz yıllarda sadece gelir belgesi olan, SGK'lı olarak çalışan kişilerin kredi başvurularını onaylıyordu. Ancak günümüzde nakit ihtiyacının artması ile birlikte, banka kurumları daha çok kişiye ulaşmak için artık kredi değerlendirmesinde gelir belgesi şartını ortadan kaldırdılar. Kredi başvurularında artık en önemli kredi değerlendirme kriteri, kişinin kredi notu ve kredi sicilidir. Bazı bankalar ise ev hanımlarına kredi paketleri oluşturarak, ev hanımlarına özel uygun faiz oranlı ihtiyaç kredisini "belli dönemlerde" vermektedir.

Biz de araştırmalarımızı yaparak ev hanımlarının daha kolay kredi alabilmesi için bu sayfamızda ev hanımlarına kredi veren bankalar ile kredi şartlarını karşılaştırdık. Ev hanımlarına kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler, bankaların istediği kredi şartlarını taşıyor olması gerekmektedir. Öncelikle şunu belirtelim, bankalar birer ticari işletme olduğundan dolayı kredi verdikleri yani borç para verdikleri kişinin parayı "zamanında" ödemesini isterler. Bundan dolayı kredi verilecek kişinin "risk taşımaması" yani belirli bir düzenli geliri olması, kredinin onaylanma ihtimalini arttırmaktadır. Eğer düzenli olarak ek gelir veya belgelenebilir bir geliriniz varsa bankalara yapacağınız kredi başvuruları daha kolay onaylanacaktır.

 

Ev hanımları kredi verilir mi?

Artık gelir belgesi olsun yada olmasın bankalardan günümüzde herkes kredi çekebilmektedir. Ev hanımlarına da kredi çekebilme kolaylığı günümüzde vardır. Ancak bankalar sadece "ev hanımlarına özel" olarak kredi vermezler. Bankaların kredi başvurusunda aradıkları belirli şartlar vardır, bu şartları yerine getirenler kredi çekebilirler. Ev hanımı olarak başvuru yapan kişi kredi başvuru değerlendirmesinde "gelir belgesiz kişi" olarak değerlendirmeye alınır. Son zamanlarda özellikle Korona virüs sürecinde işsizliğin artış göstermesi ve kişilerin gelir belgesi olmadan krediye başvurmalarında artış olmuştur. Gelir belgesi olmayan ev hanımlarının kredi alabilmesi için yapması gerekenleri konumuzda yer verdik. Herhangi bir gelir sahibi olmayan ev hanımları, bankalardan kredi çekerken veya kredi kartı alırken zorlanmaktadır. Bazı ev hanımları önceki kredi ödemelerini düzenli yapmadığından dolayı sicilinin bozuk olmasından dolayı kredi alamamaktadır.

Bankaya kredi başvurusunda ilk olarak kişinin gelir bilgisi ve kredi notu incelenmektedir. Ev hanımının kredi notu da düşükse malesef kredi başvurusunun olumlu sonuçlanma olasılığı da oldukça düşüktür. Fakat bir çok banka günümüzde kredi notu düşüklere bile kredi verebilmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalara başvuru yaparak siz de kredi kullanabilirsiniz. Ev hanımları, devletten yeni iş kurma hibe kredisi de çekebilirler, konumuzda tüm bu merak edilenlere yer verdik.

Geçmiş dönemlerde gelir belgesi olmayan, çalışmayan ev hanımlarının kredi almaları çok zor bir durumdu. Ancak artan maddi ihtiyaçların karşılanması adına bir çok banka gelir belgesiz ev hanımlarına da kredi ve kredi kartı vermektedir. Ayrıca ev hanımları yeni bir iş kurmak için de KOSGEB ve bir çok farklı devlet desteklemelerinden yararlanarak hibe kredi veya faizsiz kredi çekebilirler.

 

Kredinin onaylanması için kredi notu kaç olmalı?

Ev hanımlarının yaptığı kredi başvurusunda çoğu banka ilk olarak kredi notunu incelemektedir. Kredi notu kötü olanlara, sicili bozuk olanlara çoğu banka kolay ve anında kredi vermezler. Bunun en önemli nedeni bankalar kredinin geri ödenmesi için kendilerini sağlama alırlar.

Eğer geçmiş ödemeleriniz düzensiz ise, siciliniz bozuksa ve kredi notunuz 1200 seviyenin altında yer alıyorsa bankalardan kredi çekmeniz çok zor olacaktır. Eğer kredi notunuz düşükse ve bundan dolayı kredi çekemiyorsanız, ilk olarak yapmanız gereken şey kredi notunuzu arttırmak için gerekli faktörleri uygulamanız gerekmektedir. Siz de kredi notunuzu bazı belirli taktikleri kullanarak hızlı bir şekilde yükseltebilir ve istediğiniz bankadan anında onaylanan kredi çekebilirsiniz.

 • 0-799 Arası Kredi Notu: En düşük kredi notudur. Riskli grupta yer alır ve bunun en büyük nedeni düzensiz ödemelerdir. Bankada daha önce işleminiz yoksa da bu grupta yer alırsınız.
 • 800-1299 Arası Kredi Notu: Bu not aralığı da kredi çekmek için kefile ihtiyaç duyduğunuzu yada ipotek göstermeniz gerektiğini belirtir. Bu durum ise bankaların insiyatifine kalmış bir şeydir.
 • 1300-1499 Arası Kredi Notu: Bu not aralığı ise az risk grubu denmektedir. Genellikle herhangi bir sorun yoksa kolay olarak kredi kullanabilmektedirler.
 • 1500-1699 Arası Kredi Notu: Bu kredi notu aralığı ise başarılı bir seviyede yer almaktadır. Bu gruptakiler sadık müşterilerdir ve ödemelerini zamanında yaparlar. Bundan dolayı kredi başvuruları olumlu sonuçlanır.

 

Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi

2022 yılında kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına, KOSGEB 80 Bin TL hibe (geri ödemesiz), 100 bin TL ise faizsiz olarak geri ödemeli 36 ay vadeli iş kurma kredisi veriyor. Siz de KOSGEB girişimcilik sertifikasını alarak yeni bir iş kurabilir ve KOSGEB’den hibe kredi desteğinde bulunabilirsiniz. KOSGEB desteklerinden yararlanarak hayalinizdeki işi kurmak ve artık siz de para kazanmak istiyorsanız, öncelikle İş-kur tarafından organize edilen Kosgeb girişimcilik kursuna kayıt olmalı ve kurs başladıktan sonra bu kursu başarıyla tamamlamanız gerekir.

Daha sonrasında girişimcilik kursunda size öğretildiği şekilde kuracağınız işle alakalı projeyi KOSGEB'e sunarak, hibe desteklerinden yararlanarak iş kurabilirsiniz. KOSGEB'in yanı sıra bir çok farklı devlet kurumu da ev hanımlarının iş kurması ve ekonomiye katkı sağlaması için kredi desteğinde bulunmaktadır. Özellikle faizsiz kredileri takip ederek siz de fazsiz kredi desteklerinden yararlanabilirsiniz.

https://www.kosgeb.gov.tr/ Kosgeb resmi sitesine giderek kredi şartları, başvuru detayları ve hangi işlere destek verildiği hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Cepteteb ev hanımlarına kredi sayfamızı ziyaret ederek Cepteteb'in kredi şartları, faiz oranları, kredi detayı ve başvuru bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

KOSGEB başvuru şartları

KOSGEB desteklenen sektörler

 

Kredi Çıkmayan Ev Hanımlarına Para Bulma Yolları

Kredi başvurusu yaptığımızda bankalar pek çok kriteri değerlendirerek başvuruya sonuç veriyor. Pek çok nedenden dolayı başvurunuz olumlu geçmemiş, kredi başvurunuz reddedilmiş olabilir. Eğer acil paraya ihtiyacınız varsa bu durumda sizler için alternatif yöntemlerle para bulma yollarını da aşağıya ekledik. Acil para lazım sayfasından da detaylı bilgi alabilmeniz mümkündür.

 

Eksi bakiye başvurusu

Eğer bankalar kredi başvurunuzu onaylamadıysa veya bankalardan kredi çekmek istemiyorsanız, bu durumda kullanmış olduğunuz bankanıza ek hesap başvurusu yapabilirsiniz. Bankalar bu hesaplar için esnek hesap, eksi bakiye, ek hesap, elma bakiye gibi farklı isimler kullanmaktadır. Eksi bakiyenin tüm bankalarda kullanılan genel bankacılık terimi ise "Kredili mevduat hesabı" olarak adlandırılmaktadır. Siz de sürekli olarak kullandığınız bankaya giderek kredili mevduat hesabı başvurusu yapabilir, eksi bakiyenizi açarak eksi bakiyenizden alışveriş yapabilir veya nakit çekim, taksitli nakit çekim olarak parayı kullanabilirsiniz. Eksi bakiye faiz oranları ise kredi kartı nakit çekim faizine yakın olarak ücretlendirilmektedir. Eksi bakiye başvurunuzu bankanızın internet ve mobil bankacılık uygulamasına giriş yaparak da gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerini arayarak kredili mevduat hesap açılışı için başvuru yapılabilir.

Ziraat Bankası eksi hesap

Akbank eksi bakiye

İNG Bank eksi hesap

İş Bankası eksi hesap başvurusu

 

Ev hanımına kredi kartı veren bankalar

Yine ev hanımlarına ihtiyaç kredisinin yanı sıra bankalar kredi kartı da vermektedir. Özellikle Akbank, TEB, Yapı Kredi, Garanti Bankası, Finansbank ev hanımlarına özel kredi kartı avantajları vardır. Bu bankalara kart başvurusu yaparak bazı şartlar altında kredi kartınızı alabilirsiniz. Bunlardan birisi limit ilk olarak düşük verilmekte ve zamanla artmaktadır, diğeri ise teminat veya kefil de isteyebilmekteler. Ev hanımlarının kredi kartı alabilmesi için bir diğer yöntem, eşin rızasının alınmasıdır. Eşiniz kredi kartı alma konusunda kefil olursa bu yolla hemen kredi kartınızı alabilirsiniz. Artan ihtiyaçlarınızı anında karşılamak istiyorsanız siz de bankalardan anında onaylanan kredi kartı alabilirsiniz. Dilerseniz ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar sayfamızı da ziyaret ederek ev hanımlarına özel çıkartılan kredi kartlarını karşılaştırabilirsiniz.

 

Bu sayfamızda ev hanımlarına kredi veren bankalar 2022 yılı konusunu bu sayfada sizler için hazırladık. Diğer bankaların ev hanımlarına özel olarak sundukları kredileri öğrenmek için, ilgili bankanın internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. İsterseniz yukarıda yazan şartlar adı altında bankalara online kredi başvurusu da yapabilirsiniz. Aynı zamanda eğer sigortasız olarak çalışıyorsanız bankaya çalıştığınıza dair belgeleri iletmelisiniz. Çalışmayan ev hanımları da dediğimiz gibi eşinin üzerinden kefil olmasıyla birlikte kredi kullanabilmektedir. Ev hanımlarına kredi alma şartları ve tüm gerekli detayları sizler için tek bir sayfada birleştirdik. Burada eşinin aylık geliri de etkili olmakla beraber, eşiniz daha önce kredi çektiyse sizin kredi almanız da zorlaşabilir. Aklınıza takılan sorular için aşağıda bulunan yorum bölümüne yazarak bizlerden yardım alabilirsiniz.

 

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar

Gelir belgesiz kredi veren bankalar

Sigortasız kredi veren bankalar

İcralık olanlara kredi

Yorum Yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Ahmet Yerli

Eşime ev hanımlarına kredi veren bankalar listesindeki Fibabanka'dan 10 bin tl uygun faiz oranlı kredi kullandık. Kredimiz aynı gün onaylandı ancak beni kefil olarak kabul ettiler. Teşekkürler.

2021-12-12 17:30:47 -