Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar - 2021 Ev Hanımı Kredileri

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar - 2021 Ev Hanımı Kredileri

Bu sayfadan ev hanımlarına kredi veren bankalar karşılaştırmasını yaparak, gelir belgesiz ve kefilsiz ev hanımlarının nasıl kredi alabileceğini öğrenebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar - 2021 Ev Hanımı Kredileri
Türkiye'de hizmet veren bankalar, sigortasız olarak çalışan ve geliri olmayan kişilere kredi vermiyor ancak ev hanımlarına kredi ile bir çok farklı bankada kredi seçenekleri bulunmaktadır. Bu bankaların başvuru şartları ve kredi detayları aşağıda yer almaktadır. Türkiye'de yüzbinlerce kadın ev hanımı olarak hayatına devam etmektedir, bankalar da ev hanımlarına kredi kampanyalarını sunarak ev hanımlarının acil nakit ihtiyaçlarında destek olmak istemektedirler. Siz de uygun faiz oranlarıyla ev hanımına kredi imkanı sunan bankalar listesine aşağıdan ulaşabilir, kredi başvurusu yaparak anında onaylanan kredinizi hemen kullanabilirsiniz. Ev hanımlarının daha kolay yoldan ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi alabilmeleri için bu sayfamızda bankaların kredi kampanyaları ve şartlarını sıraladık. Bu sayfamızda ev hanımlarının daha kolay yoldan nasıl kredi alabileceğini, ev hanımlarına belgesiz kredi veren bankaların kredi şartları ve kredi hesaplama tablolarını, kredi başvurusunun nasıl yapılacağını anlattık.
 
 
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; bankalar özellikle ev hanımlarına özel bir kredi paketi sunmamaktadır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar gelir belgesiz ve kefilsiz kredi vermektedir. Krediye başvuru yapıldığında banka sizin ev hanımı olup olmadığınıza bakmaz, sadece aradığı şartları taşıyıp taşımadığınıza bakar ve krediyi "gelir belgesiz ihtiyaç kredisi" olarak değerlendirmeye alır. Öncelikle bankalardan kredi alabilmeniz için geçmiş ödemelerinizin düzenli olması, kredi notu ve kredi sicilinizin iyi seviyede olması gerekiyor. Çekilen kredinin geri ödemesi için bir gelirinizin olması da aranan şartlar arasında yer alıyor. Bazı bankalar krediye kefil talep ederken, bazıları ise krediye karşılık taşınmaz teminat istemektedir. Teminat ise üzerinize kayıtlı ev, arsa, araç ve benzerleri taşınmaz mallar olabilir. Bunu da bankalar kredilerini güvenceye almak için isteyecektir. Diğer yandan çalışmayan ev hanımlarının, maaş bordrolu eşlerinin kefil olması sonrasında kredi alma imkânı da vardır. Eşinin gelir belgesiyle kredi başvurusu yapan ev hanımları 36 aya varan vadelerle, ihtiyaç kredisi kullanabilir ve maaşın 10 katına kadar kredi çekebilir. Eğer teminat verilecek taşınmaz ortak tapulu ise eşin de yazılı rızası istenecektir. Şubeye gitmeden ev hanımlarına kredi veren bankalar:
 • CEPTETEB
 • Akbank
 • Denizbank
 • İNG
 • İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Enpara.com (QNB Finansbank)
 • N Kolay Kredi (Aktif Bank)
 • Yapı Kredi
 • TEB
 • Ziraat Bankası
 • Şekerbank
 • QNB Finansbank
 • HSBC
 • PTT

Ev hanımlarına kredi

Banka

Belge Talebi

Kredi Üst Miktarı

N Kolay Kredi

İstemiyor

 50.000  TL

CEPTETEB

İstemiyor

 50.000  TL

Enpara

İstenmiyor

 40.000  TL

Odeabank

İsteyebilir

 60.000  TL

ING

İsteyebilir

 70.000 TL

 

Ev Hanımları Kredi Alabilir Mi?

Artık gelir belgesi olsun yada olmasın bankalardan günümüzde herkes kredi çekebilmektedir. Ev hanımlarına da kredi çekebilme kolaylığı günümüzde vardır. Ancak bankalar sadece "ev hanımlarına özel" olarak kredi vermezler. Bankaların kredi başvurusunda aradıkları belirli şartlar vardır, bu şartları yerine getirenler kredi çekebilirler. Ev hanımı olarak başvuru yapan kişi kredi başvuru değerlendirmesinde "gelir belgesiz kişi" olarak değerlendirmeye alınır. Son zamanlarda özellikle Korona virüs sürecinde işsizliğin artış göstermesi ve kişilerin gelir belgesi olmadan krediye başvurmalarında artış olmuştur. Gelir belgesi olmayan ev hanımlarının kredi alabilmesi için yapması gerekenleri konumuzda yer verdik. Herhangi bir gelir sahibi olmayan ev hanımları, bankalardan kredi çekerken veya kredi kartı alırken zorlanmaktadır. Bazı ev hanımları önceki kredi ödemelerini düzenli yapmadığından dolayı sicilinin bozuk olmasından dolayı kredi alamamaktadır. Bankaya kredi başvurusunda ilk olarak kişinin gelir bilgisi ve kredi notu incelenmektedir. Ev hanımının kredi notu da düşükse malesef kredi başvurusunun olumlu sonuçlanma olasılığı da oldukça düşüktür. Fakat bir çok banka günümüzde kredi notu düşüklere bile kredi verebilmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalara başvuru yaparak siz de kredi kullanabilirsiniz. Ev hanımları, devletten yeni iş kurma hibe kredisi de çekebilirler, konumuzda tüm bu merak edilenlere yer verdik. Geçmiş dönemlerde gelir belgesi olmayan, çalışmayan ev hanımlarının kredi almaları çok zor bir durumdu. Ancak artan maddi ihtiyaçların karşılanması adına bir çok banka gelir belgesiz ev hanımlarına da kredi ve kredi kartı vermektedir. Ayrıca ev hanımları yeni bir iş kurmak için de KOSGEB ve bir çok farklı devlet desteklemelerinden yararlanarak hibe kredi veya faizsiz kredi çekebilirler.
 

Ev Hanımlarına Kredi Şartları 2021

Ev hanımlarına kredi

Ev hanımlarının belli bir geliri olmasa da, her kişinin kredi notu vardır. Bankalara yapılan kredi başvurularında ilk olarak kişilerin kredi notu değerlendirilir. Eğer kredi notunuz, kredi çekecek düzeydeyse krediniz onaylanır. Eğer 1,300 altında bir puana sahipseniz, bir an önce kredi notunuzu yükseltmek için çaba göstermelisiniz. Ev hanımlarına kredi şartları:
 • Kira geliri, mevduat geliri gibi ek iş sayılabilecek sabit gelirinin bulunması.
 • SGK’lı olarak çalışan olması veya SGK’sız olarak çalışıyorsa bu işte çalıştığını belgelemesi.
 • Teminat göstermesi.
 • Kefil göstermek.
 • Emekli aylığı gelir olarak gösterilebilir.
 • Kredi notunuzun yüksek olması gerekir.
 • Ek gelir göstermeniz gerekir. Ek gelir olarak kira geliri, mevduat geliri gibi gelirler gösterilebilir.
 • Banka talep ederse kefil göstermeniz gerekir.
 • Eğer ipotek gösterilecekse eşin rızası istenir.
 • Kredinin taksitleri, aylık gelirin yarısını geçmemeli.
 • Bankalar tarafından avukata verilmemiş olmanız gerekir.
 • Kredi borcunuzun olmaması gerekir.

 

Faizleri Karşılaştır: İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

 

Kredi Notu Yüksek Olmal

Kredi çekmek isteyen ev hanımının kredisinin kolaylıkla onaylanması için, kredi notunun en az 900 ve üzerinde olması gerekmektedir. Kredi notunun yüksek olması; geçmiş kredi ve kredi kartı ödemelerine bağlı bir durumdur.
 

Temimat Göstermek

Ev hanımlarına kredi verilirken bankaların en sık aradığı şartlar arasında teminat olmaktadır. Eğer üzerinize kayıtlı ev, arsa gibi taşınmazınız varsa bunu bankaya ipotek ettirerek karşılığında ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.
 

Ek Gelir Göstermek

Eğer kira geliri, mevduat geliri gibi ek gelire sahipseniz bunu bankaya beyan ederek karşılığında kredinizi çekebilirsiniz.
 

Kefil Göstermek

Bankanın ihtiyaç duyması halinde krediye kefil göstermeniz gerekmektedir. Ev hanımına kefil olacak kişi, kredi çekmeye elverişli olması gerekmektedir.
 

Emekli - Dul Aylığı

Anne, babadan kalan veya eşden ayrılma durumunda dul aylığı alıyorsanız bu durumda bankalardan kredi kullanmanız da kolaylaşacaktır. Özellikle PTT kurumunda kredi başvurusu yaparsanız (aylığı Ptt'den alıyorsanız) sizin için daha kolay şartlarda kredi verilir.
 
 

Kredinin onaylanması için kredi notu kaç olmalı?

Ev hanımlarının yaptığı kredi başvurusunda çoğu banka ilk olarak kredi notunu incelemektedir. Kredi notu kötü olanlara, sicili bozuk olanlara çoğu banka kolay ve anında kredi vermezler. Bunun en önemli nedeni bankalar kredinin geri ödenmesi için kendilerini sağlama alırlar. Eğer geçmiş ödemeleriniz düzensiz ise, siciliniz bozuksa ve kredi notunuz 1200 seviyenin altında yer alıyorsa bankalardan kredi çekmeniz çok zor olacaktır. Eğer kredi notunuz düşükse ve bundan dolayı kredi çekemiyorsanız, ilk olarak yapmanız gereken şey kredi notunuzu arttırmak için gerekli faktörleri uygulamanız gerekmektedir. Siz de kredi notunuzu bazı belirli taktikleri kullanarak hızlı bir şekilde yükseltebilir ve istediğiniz bankadan anında onaylanan kredi çekebilirsiniz.
 
0-799 Arası Kredi Notu: En düşük kredi notudur. Riskli grupta yer alır ve bunun en büyük nedeni düzensiz ödemelerdir. Bankada daha önce işleminiz yoksa da bu grupta yer alırsınız.
 
800-1299 Arası Kredi Notu: Bu not aralığı da kredi çekmek için kefile ihtiyaç duyduğunuzu yada ipotek göstermeniz gerektiğini belirtir. Bu durum ise bankaların insiyatifine kalmış bir şeydir.
 
1300-1499 Arası Kredi Notu: Bu not aralığı ise az risk grubu denmektedir. Genellikle herhangi bir sorun yoksa kolay olarak kredi kullanabilmektedirler.
 
1500-1699 Arası Kredi Notu: Bu kredi notu aralığı ise başarılı bir seviyede yer almaktadır. Bu gruptakiler sadık müşterilerdir ve ödemelerini zamanında yaparlar. Bundan dolayı kredi başvuruları olumlu sonuçlanır.
 

Vakıfbank Ev Hanımlarına Belgesiz Kredi

Devlet bankaları arasında hizmet veren Vakıfbank, uygun faiz oranlarıyla kredi vermeye devam ediyor. 36 aya varan vadelerle siz de ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız, dilerseniz Vakıfbank internet bankacılığı, mobil bankacılık veya Vakıfbank şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında istenilen belgeler ise T.C. kimlik belgesi aslı ve fotokopisi ile gelir belgesi olmaktadır. Beyaz eşyadan evliliğe, tüm nakit ihtiyaçlarınız için siz de Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Vakıfbank'ın istediği gelir belgelerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Vakıfbank'ta da 3 ay ertelemeli kredi kampanyası bulunmaktadır.
 
Kredi özellikleri:

36 aya varan vade imkanı.

Düzenli gelir sahibi olan kişilere özel kredidir.

Teminat karşılığı kullandırılır.

Kredi kullanan kişiye Hayat Sigortası da yapılır.

 

Gerekli belgeler:

Çalışmayan, geliri olmayan ev hanımlarının bankalardan kredi alabilmeleri için bazı şartlar bulunmaktadır. Siz de bu şartları yerine getirerek bu sayfada yer alan bankalardan kolay kredi adı altında ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. İşte ev hanımlarına kredi için belgeler:
 • Kira geliri, emekli maaşı, mevduat gibi gelir bilgisi
 • Kefil
 • İpotek veya teminat
 • Banka varlığı, belgelenebilir birikim
 • İkamet belgesi
 

Cepteteb Ev Hanımlarına Kredi

Türkiye'de hizmet veren bankalar arasında yer alan TEB'in internet bankası olan Cepteteb ile banka şubesine gitmeden anında onaylanan krediye hemen başvurabilirsiniz. Siz de Cepteteb internet sitesine girerek anında online kredi başvurusu yapabilir, hiçbir şart ve belge, kefil olmadan anında kolaylıkla kredinizi çekebilirsiniz. Üstelik TEB müşterisi olmasanız bile hesabınız internet üzerinden anında açılır ve kredi onayı geldikten sonra para hesabınıza anında yatar. Kredi ödemeniz hesabınıza yattıktan sonra istediğiniz ATM'den hemen paranızı çekebilirsiniz. Kredi ödemesini ise isterseniz TEB şubesine giderek, isterseniz TEB bankamatiklerinden veya direk banka hesabınızın internet & mobil bankacılığına giriş yaparak ödeyebilirsiniz. Sizler için aşağıda TEB kredi hesaplama örneklerini de tablo halinde hazırladık. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, Cepteteb ev hanımlarına kredi sayfasına göz atabilirsiniz. Cepteteb ihtiyaç kredisi yıllık maliyet oranı ise %23,4668 olarak hesaplanmaktadır. Kredi tahsis ücreti olarak bir defaya mahsus olmak üzere 262 TL alınmaktadır.
 
50.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi 3-36 ay vadelerle verilmektedir. Cepteteb'de 3 ay kredi erteleme kampanyası da bulunmaktadır.
 
CEPTETEB Kredi Hesaplama Tablosu:

Kredi Miktarı

Faiz Oranı

Vade Sayısı

Aylık Ödeme

Toplam Ödeme

10.000 TL

%1,45

36 AY

376 TL

13.540 TL

20.000 TL

%1,45

36 AY

752 TL

27.081 TL

30.000 TL

%1,45

36 AY

1.128 TL

40.622 TL

40.000 TL

%1,45

36 AY

1.504 TL

54.163 TL

50.000 TL

%1,45

36 AY

1.880 TL

67.704 TL

 • CEPTETEB mobil uygulamasını cep telefonunuza indirin.
 • Ana sayfada yer alan Menü ikonuna tıklayın.
 • "Müşteri Ol" butonuna tıkladıktan sonra seçeneklerden birisini seçerek CEPTETEB bankacılığını açın.
 • Eğer daha önceden TEB'de hesabınız varsa CEPTETEB uygulamasına giriş yapın.
 • Ana sayfada yer alan Başvurular -> Kredi Başvurusu -> İhtiyaç Kredisi adımlarını takip edin.
 • Kredi miktarı ve vadesini belirledikten sonra kredi başvurusunu bankaya iletin.

 

Garanti BBVA Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına bazı şartlar altında kredi veren bankalar arasında yer alan Garanti; uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor. Siz de en yakın Garanti BBVA şubesini ziyaret ederek veya Garanti internet bankacılığına (https://www.garantibbva.com.tr/tr) hemen ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Siz de belgesiz ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız, Garanti BBVA'ya başvuru yapabilirsiniz. Garanti BBVA'da ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,49 ile %1,94 arasında vade ve kredi miktarına göre değişmektedir.

 
Garanti Bankası Kredi Hesaplama Tablosu:

Kredi Miktarı

Faiz Oranı

Vade Sayısı

Aylık Ödeme

Toplam Ödeme

10.000 TL

%1,94

36 AY

413 TL

14.878 TL

20.000 TL

%1,84

36 AY

811 TL

29.199 TL

30.000 TL

%1,74

36 AY

1.193 TL

42.972 TL

40.000 TL

%1,74

36 AY

1.591 TL

57.296 TL

50.000 TL

%1,64

36 AY

1.951 TL

70.256 TL

 • Kredi tahsis ücreti: 525 TL
 • Sigorta tutarı: 1.250 TL
 • Yıllık maliyet oranı: %24,1690

 

Akbank İnternetten Belgesiz Kredi Başvurusu

Akbank, internet üzerinden kredi başvurusu almaya devam ediyor. Özellikle gelir belgesiz ev hanımlarının ihtiyaçlarını karşılayan bu kredi paketi düşük limitli olarak Akbank internet bankacılığı ve Akbank Direkt mobil şubeden kolaylıkla alınabilir. Siz de Akbank müşterisiyseniz Akbank internet bankacılığına (https://www.akbank.com/) giriş yaparak Başvurular Kredi başvurusu adımlarını takip ettikten sonra ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak anında e-kredi avantajlarından yararlanabilirsiniz. 40 bin tl'ye kadar şubeye gitmeden kredi kullanabilir, hiçbir belge ve imza olmadan siz de kredinizi Akbank'tan 36 aya varan vadelerle çekebilirsiniz.
 

Akbank İhtiyaç Kredi Hesaplama Tablosu:

Kredi Miktarı

Faiz Oranı

Vade Sayısı

Aylık Ödeme

10.000 TL

%2,05

36 AY

422 TL

20.000 TL

%1,85

36 AY

812 TL

30.000 TL

%1,79

36 AY

1.205 TL

40.000 TL

%1,79

36 AY

1.607 TL

50.000 TL

%1,62

36 AY

1.944 TL

Aylık Maliyet Oranı: %1,9767

Yıllık maliyet oranı: %26,4767

 

Denizbank Ev Hanımlarına Özel Kredi

Ev hanımlarına özel kredi imkanı sunan bankalardan birisi de Denizbank'tır. Siz de Denizbank ev hanımları özel kredi paketi kapsamında Denizbank'a kredi başvurusu yaparak uygun faiz oranları ve 12 aya varan ödeme imkanı ile ihtiyaç kredisini hemen çekebilirsiniz. Ev hanımına sunulan belgesiz kredi başvurusunda en yüksek limit 10.000 TL olarak belirlenmiş olup en fazla 12 aya kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Ayrıca Denizbank'ta ev hanımlarına özel kredi kartı, altın günleri ve biriktiren mevduat hesabı gibi farklı ürünler de bulunmaktadır.
 

Denizbank İhtiyaç Kredi Hesaplama Tablosu:

Kredi Miktarı

Faiz Oranı

Vade Sayısı

Aylık Ödeme

10.000 TL

%2,17

36 AY

431 TL

20.000 TL

%2,17

36 AY

863 TL

30.000 TL

%2,17

36 AY

1.294 TL

40.000 TL

%2,17

36 AY

1.725 TL

50.000 TL

%2,17

36 AY

2.156 TL

Yıllık maliyet oranı: %36,68

 

Yapı Kredi Gelir Belgesiz Kredi

Yapı Kredi'den ihtiyaç kredisi almak artık çok kolay. Siz de Yapı Kredi internet bankacılığına giriş yaparak veya Yapı Kredi şubelerini ziyaret ederek gelir belgesi ve kefil olmadan kredi kullanabilirsiinz. "Teminatlı Kredi" olarak adlandırılan bu krediyi kullanabilmek için bankaya üzerinize kayıtlı bir taşınmazı, yani arsa veya ev gibi değerli bir tapuyu ipotek ettirerek karşılığında kredi çekebilirsiniz. Ayrıca mevduat veya düzenli olarak kira geliriniz varsa, bu geliri Yapı Kredi'ye beyan ederek 50.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Yapı Kredi'de 3 ay kredi erteleme seçeneği de bulunmaktadır.
 

Yapı Kredi İhtiyaç Kredi Hesaplama Tablosu:

Kredi Miktarı

Faiz Oranı

Vade Sayısı

Aylık Ödeme

10.000 TL

%2,18

36 AY

434 TL

20.000 TL

%2,18

36 AY

864 TL

30.000 TL

%2,11

36 AY

1.280 TL

40.000 TL

%2,11

36 AY

1.706 TL

50.000 TL

%2,03

36 AY

2.102 TL

Aylık maliyet oranı: %2,5400

Yıllık maliyet oranı: %35,1237

 

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Devlet bankası olarak her zaman vatandaşımızın yanında olan Ziraat Bankası, gelir belgesi olmayan işsiz ev hanımlarına da kredi vermektedir. Ziraat Bankası'ndan gelir belgesiz kredi çekebilmeniz için; Ek gelir, emekli aylığı geliri, kira geliri, mevduat geliri göstermeli veya üzerinize kayıtlı bir taşınmazı ipotek göstererek karşışığında ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Ziraat Bankası, kredi başvurularında kredi notu, kredi sicili ve kişinin geçmiş ödemelerini kontrol ederek krediyi değerlendirmektedir. Eğer kredi notunuz 900 altında bir puanınız varsa bu krediden yararlanmanız oldukça zor olacaktır.
 

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredi Hesaplama Tablosu:

Kredi Miktarı

Faiz Oranı

Vade Sayısı

Aylık Ödeme

10.000 TL

%1,75

36 AY

398 TL

20.000 TL

%1,75

36 AY

797 TL

30.000 TL

%1,75

36 AY

1.196 TL

40.000 TL

%1,75

36 AY

1.594 TL

50.000 TL

%1,75

36 AY

1.993 TL

Yıllık maliyet oranı: %28,8237

 
 

PTT Ev Hanımlarına Kredi

PTT, Türkiye’nin her yerinde hizmet veren bir kurum olduğundan dolayı birçok ev hanımı, PTT’den kredi almak istemektedir. Özellikle son zamanlarda bankaların PTT ile anlaşması sonrasında bir form doldurarak hemen kredi başvurusu yapılıyor ve onay geldiği anda hemen paranızı PTT şubesinden alabiliyorsunuz. Ancak Postaneden de kredi almanız için yukarıda yer alan kredi şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. SGK veya belli bir geliriniz bulunmuyorsa, PTT’den de kredi alamazsınız. Aktifbank tarafından sağlanan PTT ihtiyaç kredisi, emeklilerden ev hanımlarına kadar pek çok kişiye verilmektedir. 36 aya varan vadelerle sağlanan bu krediden yararlanmak ve kredinizi hemen çekmek istiyorsanız, PTT'lerden Aktifbank PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca Aktifbank N Kolay Kredi sayfasından da internet üzerinden başvurunuzu Aktifbank'a gönderebilirsiniz.
 
 

Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi

2021 yılında kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına, KOSGEB 80 Bin TL hibe (geri ödemesiz), 100 bin TL ise faizsiz olarak geri ödemeli 36 ay vadeli iş kurma kredisi veriyor. Siz de KOSGEB girişimcilik sertifikasını alarak yeni bir iş kurabilir ve KOSGEB’den hibe kredi desteğinde bulunabilirsiniz. KOSGEB desteklerinden yararlanarak hayalinizdeki işi kurmak ve artık siz de para kazanmak istiyorsanız öncelikle İş-kur tarafından organize edilen Kosgeb girişimcilik kursuna kayıt olmalı ve kurs başladıktan sonra bu kursu başarıyla tamamlamanız gerekir. Daha sonrasında girişimcilik kursunda size öğretildiği şekilde kuracağınız işle alakalı projeyi KOSGEB'e sunarak, hibe desteklerinden yararlanarak iş kurabilirsiniz. KOSGEB'in yanı sıra bir çok farklı devlet kurumu da ev hanımlarının iş kurması ve ekonomiye katkı sağlaması için kredi desteğinde bulunmaktadır. Özellikle faizsiz kredileri takip ederek siz de fazsiz kredi desteklerinden yararlanabilirsiniz.
https://www.kosgeb.gov.tr/ Kosgeb resmi sitesine giderek kredi şartları, başvuru detayları ve hangi işlere destek verildiği hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Cepteteb ev hanımlarına kredi sayfamızı ziyaret ederek Cepteteb'in kredi şartları, faiz oranları, kredi detayı ve başvuru bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
 
İlgili sayfalar:
 
 
Ev Hanımları Kredi Kartı Veren Bankalar
Yine ev hanımlarına ihtiyaç kredisinin yanı sıra bankalar kredi kartı da vermektedir. Özellikle Akbank, TEB, Yapı Kredi, Garanti Bankası, Finansbank ev hanımlarına özel kredi kartı avantajları vardır. Bu bankalara kart başvurusu yaparak bazı şartlar altında kredi kartınızı alabilirsiniz. Bunlardan birisi limit ilk olarak düşük verilmekte ve zamanla artmaktadır, diğeri ise teminat veya kefil de isteyebilmekteler. Ev hanımlarının kredi kartı alabilmesi için bir diğer yöntem, eşin rızasının alınmasıdır. Eşiniz kredi kartı alma konusunda kefil olursa bu yolla hemen kredi kartınızı alabilirsiniz. Artan ihtiyaçlarınızı anında karşılamak istiyorsanız siz de bankalardan anında onaylanan kredi kartı alabilirsiniz.
Dilerseniz ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar sayfamızı da ziyaret ederek ev hanımlarına özel çıkartılan kredi kartlarını karşılaştırabilirsiniz.
 
 

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Sicili bozuk olan, kredi notu düşük olan ev hanımlarına kredi alabilmesi için kredi notunun yükselmesi gerekmektedir. Kredi notunu yükseltmek istiyorsanız siz de kredi kartı kullanarak düzenli ödemeler yapmalı ve sonrasında kredi notunuzu arttırmalısınız. Bunun için Ziraat Bankası'ndan düşük limitli bir kredi kartı alabilir, kredi kartınızı düzenli olarak kullanarak kredi notunuzu arttırabilirsiniz. Ziraat Bankası'nda Bankkart, Bankkart Gold, Bankkart Platinum gibi farklı kartlar bulunmaktadır. Siz ister Bankkart (hem kredi kartı hem banka kartı olarak kullanabilirsiniz) isterseniz de Ziraat Bankası yıllık aidatsız kredi kartına başvurunuzu yaparak hemen kredi kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu sayfamızdan hemen kredi kartlarını ve özelliklerini inceleyebilir, Ziraat Bankası'na ev hanımlarına anında onaylı kredi kartına hemen başvurabilirsiniz.
 
Diğer bankaların ev hanımlarına özel olarak sundukları kredileri öğrenmek için, ilgili bankanın internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Bu sayfada ev hanımlarına kredi veren bankalar  2021 yılı konusunu bu sayfada sizler için hazırladık. İsterseniz yukarıda yazan şartlar adı altında bankalara online kredi başvurusu da yapabilirsiniz. Aynı zamanda eğer sigortasız olarak çalışıyorsanız bankaya çalıştığınıza dair belgeleri iletmelisiniz. Çalışmayan ev hanımları da dediğimiz gibi eşinin üzerinden kefil olmasıyla birlikte kredi kullanabilmektedir. Burada eşinin aylık geliri de etkili olmakla beraber, eşiniz daha önce kredi çektiyse sizin kredi almanız da zorlaşabilir. Aklınıza takılan sorular için aşağıda bulunan yorum bölümüne yazarak bizlerden yardım alabilirsiniz.
 
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar

4 yorum yapılmış

İrem Seken
İrem Seken

sigortalı olarak eşim çalışıyor, ancak eşimin kredi borcunun bitmesinden dolayı kredi çekemiyorum bana acil kredi lazım ne yapabilirim? Ev hanımlarına kredi veriliyor mu.

2019-07-22 11:35:50 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Merhabalar İrem hanım, konuda belirtildiği gibi teminat, ek gelir, ipotek göstererek bazı bankalar ev hanımlarına kredi vermektedir.

2020-06-19 19:34:15
Yasemin
Yasemin

ev hanımi olarak kredi çekmek istiyorum teminatim yok ama kocam sagolsun kefil olabilir sgkli olarak calisiyor evlendigimizden beridir bana en kolay kredi veren bankaya basvurmak istiyorum.

2019-07-13 23:23:21 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

merhaba Yasemin hanım, ev hanımlarına kredi veren bankalara başvurunuzu yaparak siz de kredi çekebilirsiniz.

2020-06-19 19:34:48
Tülay Şahin
Tülay Şahin

çok zor durumdayım, belgem yok sigortam yok ev hanımı kredi başvurusu yapmak istiyorum.

2019-07-05 00:11:28 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Sayfada yer alan bankaların resmi sitelerine giderek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Gelir belgeniz yoksa banka şubesine giderseniz banka yetkilileri gereken yolu göstereceklerdir.

2020-06-19 19:35:39
Aysel
Aysel

ev hanımıyım acil kredi çekmem lazım.

2018-10-06 19:21:18 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

ev hanımlarına kredi veren bankalara başvuru yaparak siz de kredi çekebilirsiniz.

2020-06-19 19:36:04