Faturalı Hatta Kredi: 15 Bin TL Hat Üzerine Kredi Almak

2021 yılında Faturalı hatta kredi veren yerler ile siz de faturalı hatlara kredi alma yollarını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi: 15 Bin TL Hat Üzerine Kredi Almak

Bu sayfamızda faturalı hatta kredi nasıl alınır, faturalı hat üzerine kredi alma yolları nelerdir, faturalı hat üzerine ne kadar kredi çekilir gibi aklınıza takılan sorulara yanıt aradık. Günümüzde özellikle kriz sürecinde pek çok kişi nakite ulaşmakta zorluk çekmektedir. Bankalarla da geçmiş dönemde olumsuz davranışlar sergileyen kişiler, kredi notunun düşük olmasından veya sicilinin kötü olmasından dolayı kredi çekemiyorlar. Biz de alternatif para bulma yöntemlerini araştırarak, bu sayfamızda yer alan güncel bilgileri değerlendirerek siz de üzerinize kayıtlı ve güncel kullanmış olduğunuz faturalı hat üzerine nakit alabilirsiniz. İstanbul, Mersin, Adana, Antalya, Ankara, İzmir ve diğer illerde faturalı hatta kredi nasıl alınıyor yollarını bu sayfada anlattık.

 

Faturalı hatta kredi nedir?

Artık kredi kartlarıyla taksitli olarak telefon alınmadığından dolayı, pek çok kişi faturalı hat üzerine cihaz alarak bunu nakite çevirmektedir. Faturalı hatta kredi demek, üzerinize kayıtlı ve kullanmaya devam ettiğiniz Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom hattınız üzerine taksitli olarak bir cihaz satın alıp, bu cihazı kutusundan açmadan sıfır olarak satarak nakite çevirme şekline denilmektedir. Bu yöntemi kullanarak bankalara kredi başvurusu yapmadan, kullanmış olduğunuz faturanız üzerine kredi almış olursunuz.

 

Faturalı hatta kredi nasıl alınır?

Faturalı hat üzerine kredi alabilmeniz için, öncelikle en az 3 ay düzenli olarak kullanıp faturalarını "gününde" ödemeniz gerekmektedir. Devamlı olarak kullandığınız faturanızın operatör bayisine giderek puan sorgulaması yaptırdıktan sonra, puanınıza göre bayi size taksitle alabileceğiniz cihazları (telefonları) söyleyecektir. Bu cihazları paketinize ek olarak taksitlendirebilir ve ödemelerinizi faturanız üzerine ekleterek cihazı satın alabilirsiniz. Faturalı hat üzerine kredi alabilmek için faturalarınızı en az 6 ay düzenli olarak ödeme yapmış olmanız gerekmektedir.

 

İlginizi çekebilir: Telefona taksit yapan kartlar

 

Faturalı hatta kredi şartları

Faturalı hat üzerine kredi almak istiyorsanız, bankalar gibi büyük şartlar aranmamaktadır. En önemli kredi kullanma şartı ise, en az 6 ay düzenli olarak hattınızı kullanmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğer aylık geliriniz yoksa, yine operatörler de kredi notu sorgulaması yaparlarsa cihazı vermeyebilirler. Yani 6 ay faturalı hat kullanan herkese operatör bayileri cihaz onaylamamaktadır. Bunun bir garantisi olmayacağı gibi, tüm insiyatif operatör bayisine aittir.

 

Faturalı Hatta Kredi Kaç Taksit Yapılır?

Geçtiğimiz günlerde çıkan yasa ile birlikte artık bu yöntemi de bankalar engellemeye başladı. Yasal olarak 3.500 TL üzerinde olan cihazlar için en fazla vade yani taksit sayısı 3 aydır Ancka 3.500 TL altındaki telefon, tablet ve diğer ürünler için taksit sayısı 12 ay olarak belirlenmiştir. Eğer 3.500 TL üzerinde kredi kullanmak ve 12 ay taksit yaptırmak istiyorsanız, 3.500 TL altındaki 2 adet ürünü faturanız üzerine taksitli olarak alabilirsiniz.

 

Faturalı Hat Üzerine Ne Kadar Kredi Alınır?

Faturası henüz 3 ayı yeni geçen kişiler, piyasada "ucuz" olarak tabir edilen Xianomi gibi cihazları satın alabilir. Ancak faturasını en az 6 ay düzenli olarak ödeyen ve aylık faturası 150 TL üzerinde olan kişiler, İphone 12 gibi piyasa değeri yüksek cihazları bile fatura üzerine satın alabilmektedir. Vodafone'da fatura üzerine verilen cihazlara baktığımızda İphone 12 için 3 ay taksit yapılırken; Huawei ve Samsung gibi markalara 12 ay taksit yapılmaktadır. En çok satan telefon modeli arasında yer alan Huawei P Smart 2021 cep telefonunu 12 taksitli olarak aylık taksit ödemesi 285 TL olmaktadır. Toplam ödemesi ise 3420 TL'dir. Bu telefonu taksitli olarak alarak kutusunu açmadan piyasada 2.800 - 3.000 TL arasında satabilmeniz mümkündür. Tabi telefoncular para kazanmak için fiyatı biraz indirebilmektedir, bundan dolayı faturalı hat üzerine kredi almadan önce belli bir telefoncuya durumu belirterek fiyat teklifi almanız yararınıza olacaktır.

 

Faturalı Hatta Kredi Veren Yerler

İnternet üzerinde reklamlarla karşınıza "faturalı hatta kredi veriyoruz", "1 saatte faturanız üzerine krediniz hazır" gibi ibarelerle reklam veren pek çok kişi vardır. Bu kişilerin dolandırıcı olduklarını ve bu reklamları vermelerinde tek amaç sizi dolandırmak istemeleri çok açık bir gerçektir. Bu gibi kişilere kesinlikle itibar etmeyiniz. Faturanız üzerine cihaz alıp satmak ve paraya dönüştürmek istiyorsanız, bu sayfadaki ücretsiz olarak sunulan yöntemleri kullanarak faturalı hatta kredi kullanabilirsiniz. Dolar kuru Türkiye'de çok oynak olduğundan dolayı ve bu cihazlar dolara endeksli olarak fiyatının değişmesinden dolayı, bu sayfamızda cihazların fiyatını vermemeye özen gösteriyoruz. Bunun yerine ilgili operatörlerin telefon fiyatı olan saylarının linklerini sizler için sayfamıza ekledik.

 

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

turkcell faturalı hatta kredi

Turkcell operatör bayinizde akıllı telefondan, tablete kadar çok farklı cihazlara 12 aya kadar taksitli olarak satın alabilirsiniz. Siz de Turkcell faturalı hat üzerine kredi nasıl alınır diyorsanız, öncelikle Turkcell faturanızı en az 6 ay kullanmış ve ödemelerini "zamanında" yapmış olmanız gerektiğini unutmayın. Bunun yanı sıra kredi notunuz da faturalı hat üzerine kredi almak için önemli bir kriterdir. Turkcell bayisine giderek puan sorgulaması yaptırın ve hangi cihazları "taksitli" olarak faturanız üzerine alabileceğinizi öğrenin. Cihaz alımına kadar verdikten sonra cihazı almadan önce bir telefon bayisine gidin ve bu cihazı ne kadara "sıfır olarak" alabileceğini sorun. Bir kaç tane telefoncu gezerek Turkcell'den faturanız üzerine telefon alıp sıfır olarak satmak istediğinizi söyleyin. Telefonculardan fiyat teklifi aldıktan sonra, cihazın aylık taksit ödemelerini ve bütçenizi de göz önünde bulundurarak Turkcell'den faturanız üzerine telefon alıp satarak, kredi çekmiş olursunuz. Turkcell cihazlar sayfasına giderek, hangi telefonu kaç taksit ve ne kadara alabileceğinizi karşılaştırabilirsiniz. Örnek olarak Turkcell mağazada Samsung Galaxy A12 telefonu için aylık 278 TL 12 ay taksitli olarak satın alabilir, toplamda bu cihaz için 2369 TL ödeyebilirsiniz. Bu telefonu kutusunu açmadan 300 - 400 TL aşağısına kolaylıkla satabilir ve nakite çevirebilirsiniz. Tabi satış yaparken Letgo, Sahibinden, Facebook MarketPlace gibi ilan sitelerini de kullanırsanız daha yüksek fiyattan telefonunuzun satışını yapabilirsiniz.

Turkcell faturalı hatta kredi sayfamıza göz atarak daha fazla ayrıntıya da göz atabilirsiniz.

 

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Türkiye'de en çok kullanılan ikinci operatör olan Vodafone ile, faturalı hat üzerine kredi alabilirsiniz. 3.500 TL altındaki cihazları 12 ay faturanız üzerine ekleterek satın alabilir, bu cihazı kutusunu açmadan satabilir ve kredi çekmiş olursunuz. Vodafone cihazlar sayfasına giderek, faturalı hat üzerine verilen cihazları ve aylık taksit tutarlarını öğrenebilirsiniz. Vodafone cihazlar sayfasından faturalı hat üzerine verilen cihazları inceleyebilir, karşılaştırabilir, fiyatlarını öğrenebilir, fiyat araştırması yaparak hangi cihazı taksitle alacağınıza karar verebilirsiniz. Ayrıca yurt genelinde yaygın olarak hizmet veren Vodafone bayilerine giderek, puan sorgulaması yaptırabilir ve hangi cihazı alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Vodafone faturalı hatta kredi sayfamızda daha fazla ayrıntı ve Vodafone'dan faturalı hatta kredi alma yollarını anlattık.

 

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi

En az 6 ay düzenli olarak kullanmaya devam ettiğiniz Türk Telekom faturalı hat üzerine, 12 aya varan taksitlerle cihaz satın alabilirsiniz. Türk Telekom cihazlar sayfasından, Türk Telekom tarafından satışa sunulan telefon modellerini ve fiyatlarını karşılaştırabilir, hangi cihazı faturanız üzerine alabileceğinizi hemen öğrenebilirsiniz. Türk Telekom'da Samsung, Apple, Huawei, Xianomi ve bir çok farklı markanın telefon modelleri satılmaktadır. Bu modellerden yaygın olarak kolay satılabilen bir ürünü tercih ederek, daha hızlı bir şekilde nakite çevirebilmeniz mümkündür.

 

Reklamlarda sık sık karşımıza çıkan faturalı hatlara kredi reklamlarıyla beraber bizde, kredi bankalar olarak bu konuyu araştırıp sizlere sunmaya karar verdik. Peki faturalı hatlara kredi nasıl alınır ve hat üzerine kredi almak şartları nelerdir. 2018 yılı için bu sayfamızı sizlere sunduk ve faturalı hatlara kredi almak ile ilgili tüm bilinmeyen ve merak edilenler;

Faturalı hatlara kredi nasıl alınır?
Acil olarak paraya sıkışıpta bankalardan kredi alamayan kişilerin yeni yöntemi de faturalı hatta kredi almaktan geçmektedir. Son zamanlarda bir çok kişi tarafından kullanılan bu yöntem ile kişiler kredi kullanabilmekteler. 1.000 lira ile 6.000 TL'ye kadar faturalı hat üzerine aynı gün içerisinde, kredi çıkartılır reklamları da birçok müşteriyi çekmektedir. Bankalardan kredi almakta güçlük çeken bu kişiler, aktif olarak kredi kartına sahip olmayıp faturalı hat sahibi olanları kapsayan bu uygulamayı sizler için araştırdık.

Faturalı Hatlara Kredi

Acil kredi lazım ama bankalar kredi vermiyor diyen kişiler bu durumdan faydalanabilirler. Ancak bu yöntemi araştırmadan bir şeye kalkışmanız doğru olmaz. Çünkü bu yöntem üzerinden bir çok kişi dolandırılmakta ve kredi dedikleri paralarını alamamaktalar. Peki bu sistem nasıl işlemektedir? Faturalı hat üzerinden kredi kullanabilmeniz söz konusu olamaz, ancak bazı kişiler kredi vereceğini vaat etmekteler. Faturalı hat üzerine kredi alabilmek için bölgenizde bulunan ve bu işi yapan bir kişiden ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizlere biz ön bilgi olsun diye bu işin nasıl yürüdüğünü açıklayacağız. Örneğin faturalı hattınız üzerinden paketinize göre cihaz kampanyasıyla beraber alabileceğiniz en pahalı telefon satın alınıp, faturanıza yansıtılıyor. 6.000 TL'lik bir telefon fatura üzerine yansıtılarak alınıyor ve daha sonrasında telefon sizin elinize geçmeden bu işi yapan kişi komisyonunu kestikten sonra size telefonu satın aldığına dair para ödemesi yapıyor. Bu yöntem de "faturalı hatta kredi" olarak anılıyor. 6.000 TL'lik bir telefonu siz bayiye tekrardan 5.500 olarak kutusunu açmadan satıyor ve anında 500 TL zarar ediyorsunuz. Bu telefonu yine 36 aya böldürme imkanınız bulunuyor ve yine faizsiz olarak ödüyorsunuz ancak faizi zaten ilk aşamada toplu olarak veriyorsunuz. Fakat birde bu durumun yasallık boyutunu sorgulamamız gerekiyor. Bu durum yasal olarak işlememektedir ancak herhangi bir şikayet olmadığından dolayı bu sistemin de önü kesilemiyor. 


Faturalı hatta kredi nasıl alınır?

Bankalardan kredi alamıyorsanız son çare olarak bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bu işi yapan kişileri sosyal medya üzerinden, reklamlardan yada belirli sosyal ağlardan ile çevrenizden de bulabilirsiniz. 6.000 TL'ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı bu yöntem sayesinde karşılayabilir ve kredinizi kullanabilirsiniz. Diğer yandan faturanıza ek alacağınız cihazı kutusunu açmadan internet üzerinden yada ikinci el telefon satın alan yerlere satışını yapabilirsiniz. Böylece, bu gibi kuruluşlara gerek kalmadan direk olarak kendi kredinizi karşılamış olursunuz. Faturalı hattınıza kredi alabilmek için kullandığınız operatör bayisine giderek puan sorgulaması yaptırabilir, ve puanınıza göre cihazınızı paketinize ek olarak satın alabilirsiniz. 

Faturaya ek cihaz alma şartları
En az 6 aylık olmak koşuluyla faturalı hattı kullanmış ve ödemelerini düzenli olarak yapmış olmalısınız. Ayrıca alacağınız cihazın kampanya paketinizin içinde yer alması veya tarifenin cihaz kampanyasında yer alması gerekmektedir. Faturalı hat üzerine kredi almak konumuzu burada noktalamış bulunuyoruz. Sizlerin sormak istedikleri varsa yada aklınıza takılan detayları öğrenmek, ilinizde bulunan "faturalı hatta kredi veren yerler" bulmak istiyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Ayrıca senetle kredi konusuna da bakabilir ve senet karşılığı kredi çözümlerine ulaşabilirsiniz. 
Bu sayfamızda yer alan bilgileri kullanarak siz de, yaklaşık olarak 1 saat içerisinde faturalı hatta kredi alabilirsiniz. Düzenli olarak kullanmaya devam ettiğiniz operatör bayinize giderek cihaz sorgulamasını "ücretsiz" olarak yaptırabilir ve hangi cihazları taksitli olarak alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Turkcell müşteri hizmetleri direk bağlanma

Vodafone müşteri hizmetleri direk bağlanma,

Telefon kredisi veren bankalar

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar

Yorum Yap:

Yorumlar

3 yorum yapılmış

Yaşar Usta
Yaşar Usta

Faturalı hat üzerine kredi

2019-07-20 15:08:34 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Nejat Bey merhabalar. Zonguldak'ta faturalı hattınız üzerine kredi alıp yüksek miktarlarda komisyonu ödemek yerine, en yakın bir Türk Telekom bayisine giderek hat üzerine bir telefon alıp kutusunu açmadan aynı gün satarak nakite çevirebilirsiniz. Bu sayede faturalı hatta kredi çekmiş gibi olacak ve ödemenizi yine faturanız üzerine aylık olarak yapacaksınız. Tük Telekom'da da faturalı hat üzerine 48 aya varan vadelerle cihaz alınabilmektedir. Yapmanız gereken kimliğinizle bir bayiye giderek puanınızı sorgulatmak ve hangi cihazların çıktığını kontrol edip bütçenize göre bir cihaz almanızdır. Bundan sonra yine telefon piyasa bedelinin 200 ile 500 TL aşağısına bir telefoncuya yada aldığınız bayiye satabilirsiniz. Ayrıca alacağınız cihazı sahibinden, letgo gibi ilan sitelerinde de satabilirsiniz.

2018-01-03 20:40:54 -
Nejat Bütün
Nejat Bütün

zonguldakta ikamet ediyorum.türk telekom faturalı hat kullanıyorum.zonguldak ilinde faturalı hatta kredi sağlayan bayi varmıdır.teşekkür ederim

2018-01-03 12:55:01 -