Faturalı Hatta Kredi 2020
sponsorlu reklamlar

Faturalı Hatta Kredi 2020

Faturalı hatta kredi nasıl alınır diye merak ediyorsanız tüm operatörlerden faturalı hat üzerine kredi alma yöntemleri bu sayfada yer almaktadır.

Faturalı Hatta Kredi 2020
sponsorlu reklamlar

 Bankalardan kredi notunuzun düşük olmasından, sicilinizin kötü, sigortalı olarak çalışmıyor olmanızdan dolayı kredi alamıyor musunuz? O halde siz de aşağıda bulunan yöntemler ile faturalı hatta kredi  veren firmalardan kredinizi kullanabilirsiniz. Birçok kişinin bilmediği, bazı kişilerin de yeni duyduğu bu yöntemin tüm ayrıntılarını kredibankalar.com ekibi olarak araştırdık ve yayına aldık. Siz de eğer şartlara uyuyorsanız Turkcell, Avea veya Vodafone hat üzerine kredinizi kullanabilir, paranızı alabilirsiniz. Faturalı hatta kredi verenler bulundukları şehirler ise İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Antalya, Konya, Bursa, İzmir, Malatya ve diğer illerde de bulunmaktadır. Faturalı hat üzerine nakit alabilmek için yöntem şöyle işlemektedir;


Faturalı Hatta Kredi 2020
En az 3 ay kullanmış olduğunuz Turkcell, Vodafone, Turk Telekom (Avea) hattınızla beraber faturalı hat veren telefon bayilerine veya direk olarak operatör bayilerine (Turkcell faturalı hat ise Turkcell dükkânına) giderek hattaki puanınızı taksitli olarak paraya dönüştürebilirsiniz. 2 yöntemle yapılabilen bu kredi yöntemini aşağıda maddeler halinde açıkladık. Faturalı hatta nasıl kredi alınır diye merak edenler ve bu sayede nakit bulmak isteyenlere özel olarak araştırarak bu konumuzu hazırladık. Siz de hattınız faturalı ise bunun üzerine aynı gün nakit alabilirsiniz. Bu sayede “bankalardan kredi çekemiyorum” diyenler de acil para bulma yollarından faydalanabilir. Peki, faturalı hatta kredi veren yerler Türkiye’nin her yerinde bulunuyor mu, nasıl fatura üzerine hemen kredi çekilir işte tüm aklınıza gelen sorulara net yanıt.

 

Faturalı Hatta Kredi Nedir?

Son zamanlarda bankalardan kredi çekemeyen veya kredi çekmek istemeyen kişilerin kullanmış olduğu faturalı hat üzerine kredi almak oldukça popüler bir hale gelmiştir. Özellikle kredi notu kötü olan ve sicili bozuk olan kişilerin başvurmuş olduğu bu yöntem şu şekilde işlemektedir; en az 3 aydır kullanmış olduğunuz faturalı hat operatör bayinize giderek veya operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayarak cihaz almak istediğinizi belirtiyorsunuz. Bu işlemden sonra yetkililer sizin için puan sorgulaması yaparak hangi cihazı alabileceğinizi belirtiyorlar. Sonrasında fatura üzerine taksitli olarak cep telefonu alarak bu cep telefonunu kutusunu açmadan telefoncuya veya Letgo, Sahibinden gibi sitelerden bireysel kullanıcılara satarak nakit elde edebilirsiniz. Sicili bozuk olanlara kredi sayfamıza bakarak diğer kredi çekme yollarını da kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 

YOL HARİTASI:
Bayiden Faturalı Hat Üzerine Kredi

İlk yöntemimizde faturanız hangi operatörünüze  bağlıysa bu operatörün bayisine gidiyoruz. Vodafone hattınız varsa bir Vodafone bayisine giderek hat üzerine telefon almak istediğinizi ve bu telefonu satarak paraya çevirmek istediğinizi belirtin. Telefon bayisindeki personeller size gereken yardımı ve desteği sağlayacaklardır. Faturalı hat üzerine telefon alabilmeniz için telefon bayide bulunan kredi notunuzun iyi çıkması gerekmektedir. Telefon bayileri de aynı bankalar gibi çalışır ve fatura ödemelerinizi düzenli yaptıysanız hat üzerine telefonu size verirler. Yine herkesin faturasına bağlı olarak belli bir kredi limiti bulunmaktadır. Bu puanlara bakılarak hangi puana kadar hangi telefonları alabileceğiniz de belirtilmektedir. Örneğin iyi bir puanı bulunan kişi faturalı hat üzerine İphone X marka cep telefonunu alarak, 5 bin tl gibi bir fiyata (yaklaşık bir fiyatta olabilir) kutusunu açmadan satabilir. Tabi burada dikkat etmeniz gereken nokta aylık taksit tutarınız ve telefonun size ne kadara mal olacağıdır. Bu hesaplamayı yaptıktan sonra telefon bayisinden puanınıza göre bir telefon alarak isterseniz sahibinden.com, letgo.com gibi ilan sitelerinden de bu telefonu "sıfır" olarak gösterebilir ve satabilirsiniz. Çok acelem var, acil para lazım diyen kişiler telefonu en yakın ikinci el telefon alan telefon bayilerine giderek satabilirler. Ancak bu bayiler cihazları oldukça düşük fiyata alacaklarından dolayı size önerimiz facebook.com gruplarından veya yukarıda bulunan ilan siteleri aracılığıyla satış yapmanızdır.

 

Faturalı hatlara kredi veren yerler

Faturalı hat üzerine kredi veriyorum, faturalı hatlara nakit gibi reklamları son zamanlarda siz de sıkça görmüşsünüzdür. Biz de bu reklamların sıkça çıkmasından sonra bu araştırma konusunu sizlere sunmaya karar verdik. Bu işin nasıl yapıldığını yukarıda detaylı şekilde açıklamaya çalıştık. İkinci yöntemde ise sadece "faturalı hat üzerine para" vermek isteyen ve bu sektörde faaliyet gösteren firmalarla alakalıdır. Genellikle telefon bayileri olarak çalışan bu firmalar kişilerin puanlarına göre ana bayiden telefon satışı göstererek müşteriye telefonu vermeden parayı nakit olarak verirler.  Alınan telefonu ise farklı bir fiyattan satarak kar ederek faaliyetlerine devam ederler. Yani bu firmalar örnek olarak Turkcell üzerinden alınan cep telefonunu, faturalı hat üzerine telefon alan kişiden uygun fiyata alıp sonrada bunun üzerine kar marjını koyarak satışını yapmaktadır. Krediyi alan kişi ise ödemeyi yine operatöre yani Turkcell'e yapacak, faturasını aylık olarak ödeyecektir. Puan ve cihaz sorgulaması yapmak için siz de hangi operatörü kullanıyorsanız aşağıda yer alan müşteri hizmetleri numaralarını arayabilir ve faturanız üzerine alabileceğiniz cihaz başvurusu yapabilirsiniz.

 

İPUÇLARI:

Faturalı hat kullanan kişilerin yakından takip ettiği ve araştırdığı bu konuyu araştırarak sizler için hazırladık. Birçok kişi internet üzerinden faturalı hattınız üzerine 1.000 TL ile 7.000 TL kredi veriliyor diye reklam yapmaktadır. Bu işi yapan gerçek kişiler olsa da, birçok kişi bu işi suiistimal ederek dolandırıcılık yöntemlerine başvurmaktadır. Kredi Bankalar olarak sizlere uyarımız, "faturalı hat üzerine kredi veriyorum" diyerek sizlerden ön ödeme, kapora gibi para isteyen kişilere, dolandırıcılara kesinlikle itibar etmeyiniz. Sizden ön ödeme isteyen kişiler kesinlikle dolandırıcıdır. Bu kişileri siber suçlara bildirmekten çekinmeyiniz. Öncelikle faturalı hat üzerine kredi almak istiyorum diyorsanız, nerede yaşıyorsanız o bölgede hizmet veren telefoncularla iletişime geçiniz. Sizler için en etkili olabilecek yöntem ise, hangi faturalı hattı kullanıyorsanız o bayiye giderek fatura üzerine telefon/cihaz almanız ve bu cihazı kutusunu açmadan satmanız. Küçük de olsa zarar edebilirsiniz, bunu da şu şekilde açıklayalım. Örnek olarak piyasa değeri 2.000 TL olan bir cihazı Vodafone veya diğer operatör bayiileri kar marjı katarak bunu 2200 TL gibi bir miktara satıyorlar. Bu cihazı siz piyasa altından satacağınız için en fazla 1.800 TL'ye satabilirsiniz. Buradaki kaybınız ise 400 TL'dir. Yine bankadan kredi çekseniz zaten bu parayı faiz olarak bankaya vereceksiniz. Bankalardan kredi alamıyorsanız siz de kredi notu düşüklere kredi sayfamıza bakabilir ve belli taktikleri uygulayarak kredi notunuz düşük seviyede olsa bile bankalardan kolay yoldan kredi çekebilirsiniz.

 

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Turkcell operatörün faturalı hattını kullanan kişiler, en az 3 ay faturasını düzenli ödedikten sonra kolaylıkla fatura üzerine kredi çekebilir. Bu yöntem yukarıda anlatılsa da yine de kısaca bahsedeceğiz. En yakın Turkcell yetkili bayisine giderek fatura üzerine cihaz (telefon) almak istediğinizi belirtin. Müşteri temsilcisi sizin puanınızı sorguladıktan sonra fatura üzerine hangi telefonları alabileceğinizi ve ödeme şartlarını belirtecektir. Size uyan telefonu alarak kutusunu açmadan farklı bir telefon bayisine ya da şahısa satabilir ve hemen nakit elde edebilirsiniz.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Siz de Vodafone faturalı hat sahibiyseniz ve faturalarınızı düzenli ve zamanında ödüyorsanız en yakın Vodafone bayisine giderek faturanız üzerine telefon satın alabilirsiniz. Ayrıca Vodafone müşteri temsilcisini arayarak da cihaz sorgulaması yaptırarak hangi telefonları faturanız üzerine satın alabileceğinizi hemen öğrenebilirsiniz.

 

Turk Telekom Faturalı Hatta Kredi

Avea yani Türk Telekom faturalı hat sahipleri de bu yöntemden kolaylıkla faydalanabilir. Siz de hemen Turk Telekom müşteri hizmetleri numarasını arayarak cihaz sorgulaması yaptırabilir ve faturanız üzerine telefon alarak bu telefonu satıp nakit elde edebilirsiniz. Bu yöntem ile aynı bankadan kredi kullanmış gibi olacaksınız. Ayrıca en yakın Türk Telekom bayilerini ziyaret ederek de cihaz sorgulaması yaptırabilir ve faturanız üzerine hangi cihazları alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Ayrıca banka dışında kredi veren firmalar sayfamıza bakarak banka dışında nerelerden kredi alabileceğinizi de 2020 yılında öğrenebilirsiniz.

 

Bilmeniz Gereken Önemli Noktalar:

  • Ödeme durumu olmayan kişiler için alınması gereken bir kredi türü değildir. Eğer fatura bedeli, aylık ödeme planınızı geçmiyorsa ve bütçenizi sarsmıyorsa bu yöntemi deneyebilirsiniz.
  • Fatura üzerine alınacak cihazın satılması, telefonu alacak kişinin kararına bağlıdır.
  • Alınan cihazların belli bir sürede satılması yada satılmaması ile ilgili bir durum söz konusu değildir. Bununla ilgili operatörden yada telefon bayisinden herhangi bir hak iddia edemezsiniz.
  • Telefonunuzu satacaksanız, 2. el alım satımı için Emniyet Genel Müdürlüğü'nün belirlediği cihaz alım satım belgesi doldurulmalı veya kimlik fotokopisi alınarak cihazın imeisi yazılarak bu cihazın şu kişiye satıldığı açık şekilde belirtilip imzalanmalıdır.
  • Faturalı hatta kredi veren birçok aracı kişi (firma değil) bulunmaktadır. Bu kişiler genellikle ön ödeme adı altında kredi çekmek isteyen kişilerden para istemektedir. Sizlere uyarımız bu kişilere kişisel bilgilerinizi vermeyiniz, ön ödeme göndermeyiniz. Bu kişiler açık şekilde dolandırıcılık yaparak insanların hakkına geçmektedir.
  • Faturalı hat üzerine kredi kullanmak için en güvenilir yer operatör bayinizdir. Siz de Turkcell hat kullanıyorsanız Turkcell bayisine giderek cihaz satın alabilir, cihazı faturanız üzerine taksit yaptırabilir ve cihazın satışını yaparak nakit elde edebilirsiniz.

 

EK CİHAZ ALMA ŞARTLARI

Faturanız üzerine ek cihaz almak istiyorsanız operatörünüzün bazı şartları olacaktır. İstenilen şartları tamamlamanız halinde siz de ek cihaz alarak bu cihazı satabilir ve acil paranızı bulabilirsiniz. Şartlardan bahsedecek olursak;

  • En az 6 ay faturanızı kullanıyor olmanız gerekiyor.
  • Faturalarını düzenli ve günü geçmeden ödemelisiniz.
  • Son yıl içerisinde kullanmış olduğunuz cihaz kampanyasından ceza almamış olmalısınız.
  • Hattınızda bulunan puanın, cihazı almak için yeterli puanda olması gerekiyor.

Yukarıda yer alan şartları tamamlıyorsanız siz de operatör bayinizi ziyaret ederek ek cihaz satın alabilirsiniz. GSM operatörlerinin yanı sıra bazı firmalar da aracılık yaparak faturalı hatta kredi imkânı sunmaktadır. Bu kişiler birçok kişi tarafından "güvenilir" olarak gösterilse de, biz bu firmaları kesinlikle önermiyoruz.

 

Faturasız Hat Kullananlar Kredi Çekebilir Mi?

Son dönemlerde faturasız katlara cihaz alınabilir mi diye birçok soru alıyoruz. Maalesef ki faturasız olmayan hatlara operatörler cihaz vermiyorlar, sadece faturalı hatlara cep telefonu alabilirsiniz. Bu sayfada belirtilen şartları tamamlayarak en yakın GSM bayisini ziyaret ederek puan sorgulaması yaptırarak hangi telefonları alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Eğer faturalarınızı düzensiz bir şekilde ödemişseniz fatura üzerine telefon alamazsınız. Telefon bayileri de artık aynı bankalar gibi çalışmakta, sadık ve güvenilir müşterileri tercih etmektedir. Örnek olarak 2 bin liralık bir telefon alındığında vade farkıyla birlikte size 2500 TL civarına gelecektir. Tabi telefon bayileri bazı dönemlerde kampanyalar yapıyorlar, bu kampanyaları da takip ederek değerlendirmek lazım. Yine cihaz alınmadan önce faturanız 50 TL ise ve cihaz aylık ödemesi 150 TL olarak tahmin edersek aylık faturanız 200 TL olacaktır. Bu yönteme birçok kişi tarafından bozdurma telefon satmak da denilmektedir. Yani kişi Arçelik, Beko ya da telefon bayilerinden taksitle telefon alarak paraya çevirme yöntemidir.

 

Operatörler Dışında Taksitle Telefon Nereden Alınır? (Yeni Yöntem)

Bu başlık ise, bankalardan kredi alamayan telefon bayilerinden puanlarının kötü olmasından dolayı telefon alamayan kişileri kapsamaktadır. Yine bizim de yeni aklımıza gelen bu yöntemi sizlere sunmak için araştırma yaptık. Günümüzde artık büyük mağazalar da telefon satışına başlamıştır. Özellikle Türkiye'nin her yerinde hizmet veren Arçelik, Beko, Vestel, Evkur gibi elden taksitli ürün satan mağazalardan kimlik üzerine cep telefonu satın alarak bunu taksit yaptırabilir ve telefonun satışını yaparak paraya çevirebilirsiniz. Tabi bu mağazaların da bazı şartları bulunacaktır. Siz de bu saydığımız mağazaları ziyaret ederek şartlarını öğrenebilir, taksitle cep telefonu satın alabilirsiniz. Ayrıca bu mağazaların da taksit yaptıklarında vade farkı (faiz) aldıklarını da unutmamak lazım.

 

Bu Yöntem Dışında Para Bulma Yolları Nelerdir?

Bu sayfada yer alan yöntem tabii ki de bankalardan kredi çekemeyen veya bankadan kredi çekmek istemeyen kişilerin "acil para" bulabilmesi için kullanılmaktadır. Bu işin herhangi bir yasal olmayan yönü bulunmamaktadır ki zaten biz kredibankalar.com olarak yasal olmayan hiçbir işi önermemekteyiz. Faturalı hat üzerine kredi almak yerine siz de farklı acil para bulma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Acil kredi lazım sayfamızda anlatılan gibi beyaz eşya alabilir, televizyon ve diğer elektronik aletleri taksitli alabilir ve nakite çevirebilirsiniz. Bu ve buna benzer birçok farklı para bulma yolları da bulunmaktadır.

 

Aracı Firmalar Güvenilir Mi?

Arkadaşlar, bu sayfada birçok bilgi yer alıyor ancak biliyoruz ki bu sayfaya giren her kişi konuyu tamamen incelememekte ve başlıklara göz atmaktadır. Yine yukarıda söylediğimizi bu başlık altında da belirteceğiz. "Faturalı hatlara kredi çıkartılır" diye hizmet veren çoğu kişi ve firma bulunmaktadır. Bu firmaların güvenilir olup olmadıklarını kimse bilemez fakat bu kişiler kişisel bilgilerinizi kopyalayabilir, sizin haberiniz olmadan sizin üzerinize bir ürün alabilir. Yani yasal olmayan yollara bu kişiler başvurabilir, bu yüzdendir ki biz aracı firmalarla çalışılmasını önermiyoruz. Siz de en yakın telefon bayisini ziyaret ederek veya müşteri hizmetlerini arayarak faturanız üzerine hangi cihazları alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Kaç Ay Vade Yapılıyor?

Şu anki güncel yasalara göre cep telefonları 12 aya varan vadelerle (taksitle) satışı yapılabilir. Maksimum taksit sayısı 12 ayı geçemez. Bu yöntem ile 13 bin liraya kadar nakit bulmanız mümkündür. Örneğin İphone Xs Max'ın fiyatı günümüzde 12 bin liranın üzerindedir. Cep telefonuna kredi almak isteyenler bu bilgileri de göz önünde bulundurmasını öneriyoruz. Yukarıdaki yöntemlerde müşterilerden yani faturalı hatlara kredi almak isteyen kişilerden herhangi bir komisyon/para istenmez. İnternet üzerinden bu işi de fırsata çevirmek isteyen dolandırıcılar mevcuttur. Bu dolandırıcılar "100 TL yollayın faturalı hattınıza kredi verelim" gibi basit ve sahte yöntemlerle kurban aramaktadır. Kredi Bankalar olarak uyarımız eğer bu işe girecekseniz kesinlikle internet üzerinden bir kişiye para göndermeyin ve para isteyen kişilere inanmayın. Siz de bölgenizde bulunan faturalı hatlara kredi verenler yerleri bulabilir ve faturanız üzerine parayı alabilirsiniz.

 

BUNLARI DA İNCELEYİN:

Senetle Kredi

Telefon kredisi

Faizsiz kredi veren bankalar

 

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar

5 yorum yapılmış

Ali Türk
Ali Türk

Faturalı hatta kredi başvurusu yapmak istiyorum.

2020-08-19 22:31:19 -
Mehmet uzundayı
Mehmet uzundayı

türk telekom

2019-03-20 13:05:58 -
mustafa çiçek
mustafa çiçek

para

2019-03-04 10:26:48 -
abdullah fener
abdullah fener

kiredi kullanmak

2018-12-22 00:53:46 -
Özgür AKBALIK
Özgür AKBALIK

si̇tenize reklam vermek istiyoruz

2018-10-25 11:06:43 -