Faturalı Hatta Kredi 2022 (13 Bin TL Fatura Üzerine Kredi)

2022 yılında faturalı hatta kredi başvurusu ve faturalı hat üzerine kredi nasıl alınır sorusuna açıklamalı yanıtı bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi 2022 (13 Bin TL Fatura Üzerine Kredi)

Faturalı hatta kredi! Kulağınıza biraz uzak gelmiş olabilir ancak bu yöntemle Türkiye'de kredi çeken milyonlarca kişi bulunuyor. Siz de Turkcell, Vodafone, Türk Telekom faturalı hat sahibiyseniz bu sayfada sizler için hazırladığımız yöntemi kullanarak 20 Bin TL'ye kadar faturalı hat üzerine kredi kullanabilirsiniz. Özellikle 2021 yılında bankalar artık kredi verirken daha titiz davrandığından dolayı, paraya sıkışan kişiler alternatif kredi yöntmelerine yöneldiler. Faturalı hatta kredi yöntemi de krediye alternatif olarak pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu sayfada faturalı hat üzerine kredinin nasıl alındığını ayrıntılı olarak anlattık.

 

Faturalı hatta kredi nasıl alınır?

Artık kredi kartlarıyla taksitli olarak telefon alınmadığından dolayı, pek çok kişi faturalı hat üzerine cihaz alarak bunu nakite çevirmektedir. Faturalı hatta kredi demek, üzerinize kayıtlı ve kullanmaya devam ettiğiniz Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom hattınız üzerine taksitli olarak bir cihaz satın alıp, bu cihazı kutusundan açmadan sıfır olarak satarak nakite çevirme şekline denilmektedir. Bu yöntemi kullanarak bankalara kredi başvurusu yapmadan, kullanmış olduğunuz faturanız üzerine kredi almış olursunuz.

 

Faturalı Hatta Kredi İmkanı Anında Nakit Para

Bankalardan kredi çekemediğiniz zamanlarda nakit sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Bu durumda para bulma yolları arasında yer alan Faturalı hatta kredi alabilmeniz için, öncelikle en az 3 ay düzenli olarak kullanıp faturalarını "gününde" ödemeniz gerekmektedir. Devamlı olarak kullandığınız faturanızın operatör bayisine giderek puan sorgulaması yaptırdıktan sonra, puanınıza göre bayi size taksitle alabileceğiniz cihazları (telefonları) söyleyecektir. Bu cihazları paketinize ek olarak taksitlendirebilir ve ödemelerinizi faturanız üzerine ekleterek cihazı satın alabilirsiniz. Faturalı hat üzerine kredi alabilmek için faturalarınızı en az 6 ay düzenli olarak ödeme yapmış olmanız gerekmektedir.

 

Faturalı Hatta Kredi Alma Şartları

Faturalı hat üzerine kredi almak istiyorsanız, bankalar gibi büyük şartlar aranmamaktadır. En önemli kredi kullanma şartı ise, en az 6 ay düzenli olarak hattınızı kullanmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğer aylık geliriniz yoksa, yine operatörler de kredi notu sorgulaması yaparlarsa cihazı vermeyebilirler. Yani 6 ay faturalı hat kullanan herkese operatör bayileri cihaz onaylamamaktadır. Bunun bir garantisi olmayacağı gibi, tüm insiyatif operatör bayisine aittir.

  • En az 6 ay faturalı hattın kullanılması,
  • Başka bir operatöre borcu olmamak,
  • Kara listede hattınız bulunmamalı,
  • Fatura ödemelerinizi düzenli yapmış olmalısınız.

 

Faturalı Hatta Kredi Kaç Taksit Yapılır?

Geçtiğimiz günlerde çıkan yasa ile birlikte artık bu yöntemi de bankalar engellemeye başladı. Yasal olarak 3.500 TL üzerinde olan cihazlar için en fazla vade yani taksit sayısı 3 aydır Ancka 3.500 TL altındaki telefon, tablet ve diğer ürünler için taksit sayısı 12 ay olarak belirlenmiştir. Eğer 3.500 TL üzerinde kredi kullanmak ve 12 ay taksit yaptırmak istiyorsanız, 3.500 TL altındaki 2 adet ürünü faturanız üzerine taksitli olarak alabilirsiniz.

 

Faturalı Hatta Ne Kadar Kredi Alınır?

Faturası henüz 3 ayı yeni geçen kişiler, piyasada "ucuz" olarak tabir edilen Xianomi gibi cihazları satın alabilir. Ancak faturasını en az 6 ay düzenli olarak ödeyen ve aylık faturası 150 TL üzerinde olan kişiler, İphone 12 gibi piyasa değeri yüksek cihazları bile fatura üzerine satın alabilmektedir. Vodafone'da fatura üzerine verilen cihazlara baktığımızda İphone 12 için 3 ay taksit yapılırken; Huawei ve Samsung gibi markalara 12 ay taksit yapılmaktadır. En çok satan telefon modeli arasında yer alan Huawei P Smart 2021 cep telefonunu 12 taksitli olarak aylık taksit ödemesi 285 TL olmaktadır. Toplam ödemesi ise 3420 TL'dir. Bu telefonu taksitli olarak alarak kutusunu açmadan piyasada 2.800 - 3.000 TL arasında satabilmeniz mümkündür. Tabi telefoncular para kazanmak için fiyatı biraz indirebilmektedir, bundan dolayı faturalı hat üzerine kredi almadan önce belli bir telefoncuya durumu belirterek fiyat teklifi almanız yararınıza olacaktır.

 

Faturalı Hatta Kredi Veren Yerler

İnternet üzerinde reklamlarla karşınıza "faturalı hatta kredi veriyoruz", "1 saatte faturanız üzerine krediniz hazır" gibi ibarelerle reklam veren pek çok kişi vardır. Bu kişilerin dolandırıcı olduklarını ve bu reklamları vermelerinde tek amaç sizi dolandırmak istemeleri çok açık bir gerçektir. Bu gibi kişilere kesinlikle itibar etmeyiniz. Faturanız üzerine cihaz alıp satmak ve paraya dönüştürmek istiyorsanız, bu sayfadaki ücretsiz olarak sunulan yöntemleri kullanarak faturalı hatta kredi kullanabilirsiniz. Dolar kuru Türkiye'de çok oynak olduğundan dolayı ve bu cihazlar dolara endeksli olarak fiyatının değişmesinden dolayı, bu sayfamızda cihazların fiyatını vermemeye özen gösteriyoruz. Bunun yerine ilgili operatörlerin telefon fiyatı olan saylarının linklerini sizler için sayfamıza ekledik.

 

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Turkcell operatör bayinizde akıllı telefondan, tablete kadar çok farklı cihazlara 12 aya kadar taksitli olarak satın alabilirsiniz. Siz de Turkcell faturalı hat üzerine kredi nasıl alınır diyorsanız, öncelikle Turkcell faturanızı en az 6 ay kullanmış ve ödemelerini "zamanında" yapmış olmanız gerektiğini unutmayın. Bunun yanı sıra kredi notunuz da faturalı hat üzerine kredi almak için önemli bir kriterdir. Turkcell bayisine giderek puan sorgulaması yaptırın ve hangi cihazları "taksitli" olarak faturanız üzerine alabileceğinizi öğrenin. Cihaz alımına kadar verdikten sonra cihazı almadan önce bir telefon bayisine gidin ve bu cihazı ne kadara "sıfır olarak" alabileceğini sorun. Bir kaç tane telefoncu gezerek Turkcell'den faturanız üzerine telefon alıp sıfır olarak satmak istediğinizi söyleyin. Telefonculardan fiyat teklifi aldıktan sonra, cihazın aylık taksit ödemelerini ve bütçenizi de göz önünde bulundurarak Turkcell'den faturanız üzerine telefon alıp satarak, kredi çekmiş olursunuz.

 

Turkcell cihazlar sayfasına giderek, hangi telefonu kaç taksit ve ne kadara alabileceğinizi karşılaştırabilirsiniz. Örnek olarak Turkcell mağazada Samsung Galaxy A12 telefonu için aylık 278 TL 12 ay taksitli olarak satın alabilir, toplamda bu cihaz için 2369 TL ödeyebilirsiniz. Bu telefonu kutusunu açmadan 300 - 400 TL aşağısına kolaylıkla satabilir ve nakite çevirebilirsiniz. Tabi satış yaparken Letgo, Sahibinden, Facebook MarketPlace gibi ilan sitelerini de kullanırsanız daha yüksek fiyattan telefonunuzun satışını yapabilirsiniz. Turkcell hat sahipleri kredi limitinin ne kadar olduğunu öğrenmek için Turkcell mağazaları, Turkcell müşteri hizmetleri (0532 532 0000), Dijital Operatör Uygulaması veya Paycell Uygulamasını kullanabilir. Paycell üzerinden limit sorgulamak istiyorsanız Google Play Store'dan veya App Store'dan Paycell uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra giriş yapın ve "Tüm İşlemler" butonuna tıklayın. Sonrasında "Kred Limitini Öğren" seçeneğine tıkladıktan sonra ne kadarlık cihaz alacağınızın limitini ekranda sorgulayabilirsiniz.

 

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Türkiye'de en çok kullanılan ikinci operatör olan Vodafone ile, faturalı hat üzerine kredi alabilirsiniz. 3.500 TL altındaki cihazları 12 ay faturanız üzerine ekleterek satın alabilir, bu cihazı kutusunu açmadan satabilir ve kredi çekmiş olursunuz. Vodafone cihazlar sayfasına giderek, faturalı hat üzerine verilen cihazları ve aylık taksit tutarlarını öğrenebilirsiniz. Vodafone cihazlar sayfasından faturalı hat üzerine verilen cihazları inceleyebilir, karşılaştırabilir, fiyatlarını öğrenebilir, fiyat araştırması yaparak hangi cihazı taksitle alacağınıza karar verebilirsiniz. Ayrıca yurt genelinde yaygın olarak hizmet veren Vodafone bayilerine giderek, puan sorgulaması yaptırabilir ve hangi cihazı alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Vodafone faturalı hatta kredi sayfamızda daha fazla ayrıntı ve Vodafone'dan faturalı hatta kredi alma yollarını anlattık.

 

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi

En az 6 ay düzenli olarak kullanmaya devam ettiğiniz Türk Telekom faturalı hat üzerine, 12 aya varan taksitlerle cihaz satın alabilirsiniz. Türk Telekom cihazlar sayfasından, Türk Telekom tarafından satışa sunulan telefon modellerini ve fiyatlarını karşılaştırabilir, hangi cihazı faturanız üzerine alabileceğinizi hemen öğrenebilirsiniz. Türk Telekom'da Samsung, Apple, Huawei, Xianomi ve bir çok farklı markanın telefon modelleri satılmaktadır. Bu modellerden yaygın olarak kolay satılabilen bir ürünü tercih ederek, daha hızlı bir şekilde nakite çevirebilmeniz mümkündür.

Acil kredi lazım ama bankalar kredi vermiyor diyen kişiler bu durumdan faydalanabilirler. Ancak bu yöntemi araştırmadan bir şeye kalkışmanız doğru olmaz. Çünkü bu yöntem üzerinden bir çok kişi dolandırılmakta ve kredi dedikleri paralarını alamamaktalar. Peki bu sistem nasıl işlemektedir? Faturalı hat üzerinden kredi kullanabilmeniz söz konusu olamaz, ancak bazı kişiler kredi vereceğini vaat etmekteler. Faturalı hatta kredi alabilmek için bölgenizde bulunan ve bu işi yapan bir kişiden ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizlere biz ön bilgi olsun diye bu işin nasıl yürüdüğünü açıklayacağız.
 

Yorum Yap:

reklamı kapat
x