Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar 2018 Yılı Teşvik ve Hibeler
sponsorlu reklamlar

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar 2018 Yılı Teşvik ve Hibeler

Son zamanlarda en büyük yatırım yapılan alanlardan birisi de hayvancılıktır. Peki hayvancılık kredisi 2018 yılında hibe krediler ve hayvancılık kredisi veren bankalar hangileridir?

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar 2018 Yılı Teşvik ve Hibeler
sponsorlu reklamlar
Hayvancılık kredisi veren bankalar 2018 yılında ülkemizde çok sayıda kişinin gelir kaynağını büyükbaş hayvancılık oluşturmaktadır. Hem ülkemizin daha iyi yerlere gidebilmesi adına hem de çiftlik teknolojilerini en ileri seviyelere taşımak adına , sağlıklı üretimin artırılması için devletimiz ve bankalar hayvancılık kredisi adı altında çiftçilere kredi imkanı vermektedir. Daha modern ve teknolojiyle donatılmış tesislerde büyükbaş hayvancılık işi yapacak olan kişiler, hayvanların yetiştirilmesi ve masrafların karşılanması adına devlet tarafından destekler sunulmaktadır. Büyükbaş hayvancılık kredisi veren bankalar yapan kişilere özel olarak düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle birlikte hayvancılığa daha çok teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Hayvancılık kredisi nasıl alınır 2018?


Devletimiz tarafından sunulacak olan hayvancılık kredisi 2018'ye başvurabilmek için belli şartlar bulunmaktadır. İlk etapta bu şartları açıklamak gerekirse 18 yaşının üstünde olmak gerekmektedir. Kişilerin kredi alabilmeleri için öncelikle girişimcilik belgelerinin de olması istenmektedir. Ayrıca Kosgeb hayvancılık kredisi veriyor mu diyen kişilere yanıtımız hayır olacaktır. Kosgeb, geçtiğimiz yıllarda hayvancılık kredisi için hibe teşvikleri sunuyordu ancak artık çiftlik açmak için Kosgeb'ten destek alamıyoruz.

Hayvancılık kredisi alma şartları


Girişimciler bankalara hayvancılık kredisi başvurusu yaparken öncelikle ilk olarak çiftçi belgesi alınması gerekmektedir. Bu belgeyle birlikte başvuru yapacak kişilerin hayvancılık sektörünü bildiğini göstermektedir. Bankaya giderken nüfüs cüzdanınızı da götürmeyi unutmayınız. Bankalardan çekilecek olan hayvancılık kredisi için bankalar herhangi bir ipotek istememektedirler. Mevcut hayvanlarınız üzerinden de kredilendirme yapılabilmektedir. Bu nedenler kredileri uzun süre ödemezseniz hayvanlara haciz gelebilmektedir. Ancak son yapılan çalışmalarla birlikte bu durumun da önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Bankaların vermiş olduğu hayvancılık kredisi veren bankalar 2018 aşağıda yer almaktadır. Bu bankalara başvurarak hayvancılık kredisi alabilirsiniz.

Ayrıca tarım kredi destekleri 2018 yılı konusuna da bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvancılık kredisi için çiftçilere ve hayvancılıkla uğraşan girişimcilere özel olarak bu destek proğramında yer almaktadır. Birçok kişi ve kurum Ziraat Bankası'ndan kredi çekerek işlerini yürütmektedir. Belli şartları sağlamanız halinde düşük faizli hayvancılık kredisi kullanabilirsiniz. Hayvancılık kredisi için bazı belgeler talep edildiği için sadece şubeler üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Yani Ziraat müşteri hizmetleri numarasından hayvancılık kredisi başvurusu yapamazsınız. Yani en yakın Ziraat şubelerine giderek müşteri temsilcisine durumu izah etmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında sizden talep edilen belgeleri bankaya ulaştırmanız halinda hayvancılık kredi başvuru sonucu size iletilecektir. 
Gün içinde onaylanmış krediler yine Ziraat Bankası'ndan kolaylıkla alınabilmektedir.


Vakıfbank Bankası hayvancılık kredisi

Vakıfbank ta Ziraat gibi hayvan kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Kişilerin hayvan kredisi yanı sıra yem, gübre, tadilat giderleri için kredi sunulurken, büyükbaş hayvan satın alımları için de kredi imkanı tanınmaktadır. Vakıfbank şubelerinden hayvancılık kredisi 2018 için müşteri temsilcisiyle görüşme yapabilirsiniz. Yanınızda çifçi belgenizi alarak bankaya giderseniz kısa zamanda size kredi imkanı sunulabilmektedir. Hayvancılıkla geçimini sağlayan yada sağlayacak kişiler Vakıfbank'ın düşük faizli büyükbaş hayvan kredisi imkanından faydalanarak işlerinizi büyütebilirsiniz. 
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: