İcralık ve Avukatlık Olanlara Kredi Çıkartan Bankalar

İcralık olanlara kredi veren bankalar ile siz de avukatlık olduysanız kolay kredi başvurusu yapabilir ve kredinizi hemen onaylattırabilirsiniz.

İcralık ve Avukatlık Olanlara Kredi Çıkartan Bankalar
Türkiye'de bir çok kişi bankalar tarafından sicilinin bozulmasından dolayı kredi çekememektedir. Peki icralık olanlara kredi veren bankalarhangileridir? İcralık olanlara bankalar kredi veriyor mu, kredi notunun kredi başvurusu üzerinde etkisi nedir? Sizler için araştırmalarımızı yaparak avukatlık olan kişilerin acil nakit ihtiyacını çözme ve yol gösterme, öneriler verme adına bu konumuzu hazırladık. Dikkatli bir şekilde sayfamızı incelerseniz siz de nakit ihtiyacınızı giderecek önerileri öğrenebilirsiniz.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2021

İcralıklara kredi veren bankalar sayesinde siz de borçlarınızdan kurtulabilirsiniz. İcra takibinde olanlar, icrasını durdurmak ve borçlarını toparlamak için araştırmalar yapmaktadır. İnternet üzerinde pek çok yanlış bilgi bulunmaktadır bundan dolayı sizler için araştırmalarımızı yaparak bu sayfamızda bilgileri yazdık. Bankalardan çekilen ihtiyaç kredisi, konut kredisi veya taşıt kredisi bazı maddi zorluk zamanlarında taksitleri ödenemeyebiliyor. Böyle bir durumla çoğu zaman karşılaşıldığından dolayı bankalar, kredi verirken kendilerini güvenceye almak isterler. Bu güvence çoğu zaman krediye karşılık olarak teminat alınırken, bazı durumlarda ise kredinin onaylanmasına karşılık olarak kefil istenmektedir. Eğer kredinin belirli bir süre ödenmemesi olayıyla karşılaşılırsa, bu durumda ise ilgili bankanın avukatları aracılığıyla hukuki yollara başvuracaktır. Bu süreçte eğer kefil varsa kredinin ödemesi kefilden istenecektir, tabi bu durum son çare olarak gerçekleşecektir yani kredi borçlusundan ödemenin alınamaması sonrasında kefilden ödemenin yapılması hukuki olarak istenecektir. Ayrıca krediye karşılık taşınmaz veya taşınır teminat verildiyse bu teminat banka tarafından el konularak satışa çıkartılabilir. Bu durumların yanı sıra kredi borçlusunun üzerine kayıtlı olan mal varlığına el konulabilir bu durum ise icra olarak tanımlanmaktadır. İcra durumunda olanlara kredi veren bankalar bunlardır:
  • Aktif Bank N Kolay Kredi İcralıklara Kredi
  • Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi
  • Garanti Bankası Borç Transfer Kredisi
  • TEB Avukatlık Olanlara Kredi
  • İNG İcralık Olana Kredi
  • Akbank Anında Onaylı Kredi
  • Yapı Kredi İcralık Olanlara Kredi
 
 
 
Yasal Takipte Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?
Yasal takip olarak adlandırılan durum, İcra Müdürlüklerinde kişinin borcundan dolayı takibe alınmasıdır. Yasal takibe alınan kişi aynı zamanda kara listeye girmiş sayılmaktadır. Bu kişilere bankalar kredi vermezler ve kredi başvurularını reddelerler, ancak kredi yapılandırma başvurusu yapıldığından kredi çekilebilir ve yeniden yapılandırılabilir. Kredi ödenmezse kaç ay sonra takibe düşer adlı konumuza bakmadan, kredinin ne zaman avukata gideceğini öğrenebilirsiniz.
 
 
Aktif Bank N Kolay Kredi
Türkiye'de şubesiz olarak genellikle PTT şubelerinden ve internet bankacılığı üzerinden hizmetine devam eden Aktif Bank, icralık olan kişilere 30 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredi, kredi borçlusu kişinin borçlarını yapılandırma adı altında verilirken, banka 60 aya varan vadelerle ve uygun faiz oranlarıyla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Nkolaykredi.com.tr üzerinden siz de kredi hesaplamanızı yaparak ihtiyaç kredisi başvurusu yaptıktan sonra, banka yetkilileri başvuru yapan kişinin ödeme güçlüğünü ve sicilini kontrol edecektir. Bu araştırma sonrasında krediye olumlu ya da olumsuz olarak tarafınıza bilgilendirici olarak ulaşılacaktır. 60 ay vadeli 30 Bin TL Aktif Bank kredi hesaplaması yaptığımızda 919 TL aylık taksit ödemesi bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi faiz oranı ise %1,89'dur, faiz oranı anlık olarak piyasa koşullarına göre güncellenebilir.
 
Ziraat Bankası İcralık Olana Kredi
Devlet bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası, avukatlık olanların kredisini ödeyebilmek için borç yapılandırma kredileri vermektedir. Bu kredi, ihtiyaç kredisi borcu olan kişiler için geçerlidir. Geçtiğimiz yıl Ziraat Bankası kredi kartı borcu olan kişilere özel olarak da yapılandırma kampanyası düzenlemişti. Bu yıl da eğer başvurunuz olumlu değerlendirilirse Ziraat Bankası'nda kredi borçlarınızı kapatmak ve yeniden yapılandırmak için başvuruda bulunabilir ve uygun faiz oranları ile 60 aya varan vadelerle kredi çekebilirsiniz.
 
Garanti BBVA İcralık Olanlara Kredi
Garanti Bankası geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da borç transfer kredisi adı altında icralık olan kişilere özel olarak acil ihtiyaç kredisi vermektedir. Farklı bankalara veya Garanti'ye olan kredi borçlarınızı ödemekte güçlük çekiyorsanız, Garanti Bankası'na kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu sayede kredinizin vade sayısını arttırarak ödemenizi düşürebilirsiniz. Garanti'de %1,09 faiz oranıyla 60 aya varan vade ile 100.000 TL ihtiyaç kredisi kullanıldığında, aylık 2.415 TL taksit ödemesi bulunmaktadır.
 
TEB
Türk Ekonomi Bankası, icaralık ve avukatlık olanların kredi kullanmaları için yeni kampanyalar düzenlemektedir. TEB'de borç transfer kredisi başvurusu yaparak farklı bankalara olan borçlarınızı yeniden yapılandırabilir ve 60 aya varan vadelerle kredinizi kullanabilirsiniz. Borç kapatma kredisi başvurusu yaptığınızda 50 bin TL 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi için aylık taksit ödemesi 1.166 TL, faiz oranı ise %0,98'dir.
 
İNG BANK
Ülkemizde kolay kredi veren bankalardan birisi de İNG'dir. İng Bank şubesine giderek farklı bankalara olan borçlarınızı kapatmak ve icralık durumunuzu ortadan kaldırmak için kredi başvurusu yapabilirsiniz. 60 ay vadeli icralık olanlara kredi başvurusu yaptığınızda, %0,94 faiz oranı ise 691 TL aylık taksit ödemesi bulunmaktadır. Borç kapatma kredilerinden yararlanmak için başvurunuzu İNG şubelerinden yapabilirsiniz.
 
Akbank İcralık Durumda Olanlara Kredi
Akbank, farklı bankalara kredi borcu olanlara özel olarak bu yıl yeni kredi kampanyaları düzenlemektedir. 60 aya varan vadeler ve uygun faiz oranları ile siz de farklı bankalardaki kredinizi Akbank'a taşıyarak yeniden yapılandırma tekliflerinden yararlanabilirsiniz. 60 ay vadeli 50 Bin TL kredi hesaplaması yaptığımızda %1,15 faiz oranı ile 1.230 TL aylık kredi ödemesi olmaktadır. Bu krediden yararlanmak için Akbank şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Daha detaylı bilgilere Akbank borç transfer kredisi sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 
 
Avukatlık Olanlara Kredi
"Kredi Notunuzu Arttırın"
İcralık ve avukatlık olan kişilerin kredi notu ani bir şekilde dip seviyeye çekilmek ve sicili bozulmaktadır. Bu durumdan sonra ise, kişinin yapacağı şey kredi sicilini temizleyerek kredi notunu arttırmaktır. Kredi notunun artması için en önemli faktör ise, borçlarınızdan bir an önce kurtulmaktır. Borçlarınızı yeniden yapılandırarak aylık düzenli olarak ödeyebilir veya farklı bir yerden nakit para bularak bankaya peşin olarak borcunuzu kapatmanız gerekir. Borçlarınızdan kurtulduktan sonra ise yapmanız gereken şeyler, kredi kartınızı düzenli olarak kullanmak ve banka hesabınızda düzenli olarak para giriş çıkışını sağlamaktır. Eğer bankalarda işlem yaparsanız hızlı bir şekilde siciliniz temizlenecek ve bankalardan tekrardan kredi çekebileceksiniz. Daha fazla yöntemlere kredi notu yükseltme yolları sayfamıza bakabilirsiniz.

Senetle Para Verenler
Türkiye'de pek çok icralık olan kişiler, bankalardan kredi alamadığından dolayı senetle para veren tefecilere başvuru yapmaktadır. Bu kişilerin yüksek faizlerle para vermelerinden dolayı bu iş devletimiz tarafından yasaklanmıştır. Ayrıca senetle para veren ve para alan kişilerin tespit edilmesi halinde TCK kanunlarına göre ağır yaptırımlarla karşılaşılabilir. Özellikle internet üzerinde "senetle para veriyorum, senetle hemen nakit sağlıyorum" diye reklam veren kişilere itibar etmeyiniz. Kesin bir dille söylüyoruz bu kişiler dolandırıcıdır, başvuru yapan kişilerden dosya parası isteyerek ortadan kaybolacaklardır. Ayrıca yine internet üzerinde "komisyonla kredi çıkartıyorum" "icralık olanlara kredi çıkartıyorum" diye de pek çok reklam verilmekte ve kişilerle görüşülmesi halinde bankacı olduğu veya bankacı tanıdığı olduğunu söylemektedir. Lütfen bu kişilere de itibar etmeyiniz. Senetle kredi çekmek isteyenlere alternatif para bulma yollarını aşağıda sıraladık. Daha detaylı bilgileri senetle kredi sayfamızdan bulabilirsiniz.
 
Faturalı Hatta Kredi Verenler
Türk Telekom, Turkcell veya Vodafone hattınız varsa siz de taksitli olarak kredi kullanabilirsiniz. Bu yöntem bir çok kişi tarafından bilinse de bir çok kişi nasıl yapıldığını bilmemektedir. Siz de düzenli olarak kullandığınız operatör bayinize giderek puan sorgulaması yaptırabilir ve taksitle hangi telefonları alacağınızı öğrenebilirsiniz. Telefon aldıktan sonra kutusunu açmadan telefoncuya veya bir kişiye satışını yaparak nakit elde edebilirsiniz. Tüm gereken bilgileri faturalı hatlara kredi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
 
Beyaz Eşya Satan Yerlerden Senetle Alışveriş
Türkiye genelinde elden taksitle beyaz eşya satan pek çok mağaza bulunmaktadır. Bu mağazaya giderek televizyon, klima, bilgisayar, telefon gibi sıcak satışı olan elektronik ürünleri alarak aynı şekikde kutusunu açmadan satışını yaparak nakit elde edebilir ve icra durumunuza girmenize neden olan kredi borçlarınızı ödeyebilirsiniz.
 
Yukarıda yer alan bankalar icra durumuna göre ihtiyaç kredisi vererek borçları yeniden yapılandırmaktadır. Bankalar, birer ticaret merkezleri olduğundan dolayı krediyi "ödeyemeyecek" düzeyde olan kişilere kredi vermezler. Eğer kredinin onaylanmasını istiyorsanız ek gelir, teminat, kefil gibi ek teminatlar sunmalısınız. Zaten banka şubesine gittiğinizde banka size kredi vermek için elinden geleni yapacaktır. Eğer bankalara kredi başvurusu yapmış ve kredi başvurusu olumsuz sonuçlanmışsa bu durumda da sizler için yukarıda önerileri sıraladık. Bu sayfamızda icralık olanlara kredi veren bankalar  ve avukatlık olan kişilerin yapması gerekenleri, acil para bulma yöntemlerini ve kredi sicilini düzeltme yollarını bu sayfamızda sizler için hazırladık. Aklınıza takılan soruları aşağıda bulunan yorum bölümümüze yazabilir ve bizlerden yardım isteyebilirsiniz.
 
 
 

Yorum yap:

Yorumlar

4 yorum yapılmış

Yusuf derin

Mrb icralik oldum paraya ihtiyacim var yardımcı olurmusunuz emekliyim

2022-04-08 12:47:07 -
MUHARREM BALKAN

Kredi kullanmak istiyorum

2021-12-13 13:42:12 -
erhan ekici

hepsine başvurdum nerdeyse ama hiç birisi ne kredi kartı nede tüketici kredisi veriyor.

2020-12-20 00:25:57 -
İlknur adak

İcralarım var asgari ücretle çalışıyorum çok acil olarak borç kapatmak için 50 bin lira lazım

2020-07-31 18:00:31 -