Kredi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır

Bir bankaya kredi başvurusu yaptınız ve kredi başvurusu kaç günde sonuçlanır diye merak mı ediyorsunuz. O halde konumuzu inceleyin.

Kredi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır

Kredi başvurusu kaç günde sonuçlanır diye soran takipçilerimiz için bankalar kredi başvurularında kaç günde dönüş yapar diye araştırdık. Bankalara yaptığınız kredi başvuruları, birkaç yolla yapılabilmektedir. Banka şubesine giderek, telefon bankacılığı ile, bir mesaj yollayarak sms ile kredi başvurusu yapıldığu gibi, bankaların internet sitelerinden ya da atmlerden bile kredi başvurusu yapılabilmektedir. Yine bankalara internetten kredi başvurusu yapıp yine sonucunu internet üzerinden takip etmekte mümkün olmaktadır.

Kredi başvuru sonucunu hemen sorgulayın

Kredi başvurunuzu internet üzerinnde ya da sms ile yaptığınız taktirde krediniz onaylanırsa evrakları bankaya götürmek zorundasınız. Bankaya gittiğinizde ön başvurunuz incelenir ve evraklar hazırlandıktan sonra krediniz nakit olarak verilir veya hesabınıza yatırılır. Yine kredi başvurunuzun sonuçlanması imzaları attıktan sonra netice alacaktır. Yaptığınız başvurular ilk etapta operasyon yetkililerine daha sonrasında ise banka genel merkezine gönderildikten sonra sizin kredi notunuz, gelir durumunuz, borç durumunuz vev daha önce kullandığınız krediler incelenerek geri dönüş yapılır.

 

Cevap süresi kaç gün?

Bankalar, yaptıkları kredi başvurusu incelemelerinde size olumlu ya da olumsuz olarak dönüş yapacaklardır. Eğer kredinize onay gelirse bankaya giderek evrakları imzaladıktan sonra banka gişesinden krediniz nakit olarak tarafınıza sunulur veya hesabınıza aktarılır.

Bankalara yapılan kredi başvuruları genellikle 1 ile 6 gün içerisinde sonuç bulmaktadır. Çoğu banka, yapılan kredi başvurularına çok hızlı yanıt verirken, bazı bankalar yoğunluğa göre 5 güne kadar dönüş yapabilmektedir. Bazı sistemdeki sorunlardan dolayı da kredi başvuru sonucunuz gecikebilmektedir.

Ayrıca bankalara yaptğınız kredi başvuru sonucunu öğrenebilmek için banka şubelerine gidebilir, müşteri hizmetleri numarasını arayabilir ya da sms ile kredi sonucunuza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bankaların internet sitelerinden de kredi başvuru sonucu öğrenebilirsiniz. Kredi başvurusu kaç günde sonuçlanır diye soranlar için bu konuyu hazırladık. Sizde kredi başvurusu yapmış ve sonuç bekliyorsanız yukarıda yazanlara göre hareket edebilirsiniz.


Kredi başvurusu nasıl yapılır konumuzu da inceleyebilir ve kredi başvurusunun nasıl yapıldığına dair bilgiler alabilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat