sponsorlu bağlantılar

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor 2018

Bir çok kişinin merak ettiği; Kredi çekmek için kaç ay sigorta lazım? Bir çok kişi 2018 yılında kredi alabilmek için kaç ay sigortalı çalışmak gerektiğini merak etmektedir.

sponsorlu reklamlar

2018-03-10 14:23:28

 

ANINDA ONAYLANAN

KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın, başvuru formunu doldurun, kartınız hemen adresinize gönderilsin.

 

sponsorlu reklamlar
Kredi çekmek için kaç ay sigorta lazım diye bir çok kişi sorular yöneltmektedir. Bankalar, kredi vereceği kişilerin SGK kayıtlarında çalışıyor olmasına dikkat etmektedir. Ayrıca kredi başvurusu değerlendirmelerinde en önemli nokta kişinin kaç aylık çalışıyor olması ve kredi notudur. Bizde Kredi Bankalar ekibi olarak finans konularında tüm merak edilenleri sizlere aktarıyoruz. 

Öncelikle şunu belirtelim ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerinde sigorta oranı her banka için değişiklik gösterebilmektedir. Ancak biz genel kabul edilen ve genellikle kaç ay sigortalı olan kişilerin kredi çekebileceğini belirteceğiz. Bankalar kredi başvurularında inceledikleri en önemli şey kredi notu ve kredi başvurusu yapan kişinin aylık geliridir. Aylık geliri de doğru tespit edebilmek için SGK kayıtları incelenir ve kaç ay ssk'lı olarak çalıştığı ve ne kadar maaş aldığı detayları incelenmektedir. Bu inceleme sonrasında bankanın "kredi verebilme" kriterlerine göre kredi başvurusu yapan kişiye olumlu yada olumsuz olarak dönüş yapılır.

Ev kredisi alabilmek için, ihtiyaç yada taşıt kredisi alabilmek için kredi başvurusu yapacak olan kişinin en az 3 ay sigortalı olarak çalışıyor gözükmesi gerekmektedir. Bazı bankalar bu sınırı bazen yukarı çekse de genel kabul edilen durum budur. Yine kredi başvurusunda istenilen miktarın oranı; Kredi notunuz, aylık geliriniz ve birkaç kritere göre belirlenmektedir. Bankalar, kredilerini güvenceye alabilmek için kredi verecek kişilerin bilgilerini iyi incelerler. Yine şunu da belirtmek isteriz, ne kadar uzun süre çalışmışsanız (devamlı olarak) o kadar fazla miktarda kredi alabilirsiniz.

3 Aylık Sigortaya Kredi

Asgari ücretle, 3 ay boyunca sigortalı olarak çalışan bir kişiye düşük miktarlarda kredi verilirken (5 bin tl civarında), 1 sene devamlı olarak çalışan bir kişiye 20.000 TL'ye kadar kredi çıkabilir. Tabi buda bankaların kredi verebilme kriterlerine bağlı olarak değişebilir. Sizlere önerimiz ise acil bir ihtiyacınız bulunmuyorsa, başvurunuzu riske atmamak adına kredi başvurusunu işe girdikten 4 ay sonra yapmanız yönündedir. 4 ay düzenli olarak sigortalı çalışan kişilere bankalar kolaylıkla kredi verirler.Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor 2018 diye merak edenlere bu sayfamızı hazırladık. Yine burada da belirtmek gerekirse, ev kredisi alabilmek için kaç ay sigorta lazım diye merak eden kişilere de şunu belirtelim, Ev kredileri ipotekli olarak verildiğinden dolayı genellikle 3 - 4 aylık sigorta sonrasında başvurular onaylanmaktadır. Yine de kesin bilgiyi ilgili banka şubelerinden alabilirsiniz. Aynı zamanda sitemizde yer alan sayfaları inceleyerek aklınızdaki soruların yanıtlarını alabilirsiniz. Ayrıca Kredibankalar.com'u sosyal medyalardan takip ederek en güncel kredi kampanyalarına da ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ:Kredi çekmek için sigorta şart mı?
İpotek karşılığında kredi çekmek
Ne Kadar Kredi Çekebilirim Sorgula

Başvur:

Akbank Axess kredi kartı başvurusu

 

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Ne Demişler?

5 yorum yapılmış

Circle image
Ahmet Osman

3 ay sigortalı çalıştım kredi çıkar mı?

2018-05-23 06:49:31 -
Circle image
Kredibankalar.com

Büyük ihtimalle kredi notunuz düşüktür. Sitemizde yer alan kredi notu artırma yöntemlerini okuyabilirsiniz.

2018-03-11 12:44:09 -
Circle image
Kredibankalar.com

Musfafa bey merhabalar, bankalar konuda belirttiğimiz gibi verilen kredileri sağlama almak istiyorlar. Geçtiğimiz yıllarda bir çok banka batık kredilerden dolayı zarar etti. Komisyoncular bankalarda tanıdığı olduğu ve bankacılara komisyon verdiklerinden dolayı belgelerde sahtecilik yapmaktalar bunun da bir çözümü yok. Diğer yandan çocuğunuzun 5 bin tl aylıkla çalışması ve kredi alamamasını da, daha önce kredi kartı borcunu ödememe gibi şeylere yada daha önce bankalarda hiçbir ürünü kullanmamasına bağlıyoruz. Sitemizde yer alan kredi notu yükseltme tekniklerini uygulayabilirsiniz.

2018-03-11 12:39:17 -
Circle image
Ahmet aslan

Ben 6 ay sigortalı olmama rağmen kredi başvurusu yaptım ve bana kredi çıkmadı. Galiba bankalarda bir sorun var anlamadım gitti.

2018-03-11 01:03:29 -
Circle image
mustafa aydın

ya güzel iyi hoşta...benim anlamadıgım eve ipotek koyan banka neden kredi notuna yada ssk ya takar...emlakcılar veya komisyonculara yüzde verince nasıl çıkıyor bu çıkmayan krediler...benim çocuk 18 yaşına girdi ssk sı 5 bin tl den yatırıyorum kart bile çıkmıyor anlaşılmaz...galiba saglam adam yaramıyor bu bankalara.

2018-03-11 01:03:28 -
Güncel:
Vakıfbank EFT Limiti Yükseltme
Tarih : 2019-06-07 18:20:00
İş Bankası Veri Uzmanı Sınavı 2019
Tarih : 2019-06-04 18:52:00
reklam kodu
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA