sponsorlu bağlantılar

Kredi Erteleme Nasıl Olur (Kredi Erteleme Yolları)

Bankalardan çekmiş olduğunuz kredileri vadesi geldiği zaman ertelemek mümkün mü? Kredi erteleme olur mu, nasıl yapılır diye merak eden kişiler bu sayfaya göz atabilir.

Kredi Erteleme Nasıl Olur (Kredi Erteleme Yolları)

2018-12-24 15:51:04

sponsorlu bağlantılar
  Hayat şartlarının gün geçtikçe zorlaşması bizleri, kredi çekmeye yönlendiriyor. İhtiyaçlarımızı karşılayabilmemiz için yardıma ihtiyaç duyuyoruz. Yakın çevremizde bize maddi destek verecek birini bulamayınca yardımımıza, bankalar koşuyor. Bu durumda bankalardan uygun faiz oranlarıyla kredi çekebiliyoruz. Çektiğimiz kredilerle sağlık, ev ve tatil giderlerimizi karşılayıp, borçlarımızı ödeyebiliyoruz. Kısacası borçlarımızı artık borçla kapatıyoruz. Peki, çektiğimiz kredilerin vadesi geldiği zaman ödemelerimizi nasıl gerçekleştiriyoruz? Vadesi gelen kredilerimizi ödemek için de pek çok sıkıntıya giriyoruz. Çekmiş olduğumuz kredileri ertelemek mümkün mü? Kredi erteleme nasıl olur ödemeye zorlandığımız, vadesi gelen kredilerimizi erteleyebilir miyiz? Kredi ödemelerimizi geciktirirsek ne olur? Beklenmedik bir durumda, yüklü miktarlara ihtiyacımız olabiliyor ve bu zamanlarda bankalardan uygun faiz oranlarıyla kredi çekiyoruz. Vade günü geldiğinde sizi zorlayacak kredilerinizin ertelenmesi hakkında merak edilenleri paylaşıyoruz. Haberimizi okuyarak, kredi erteleme konusunda merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Kredi Erteleme Nasıl Olur?

Beklenmedik durumlarda nakit ihtiyacımızı karşılamak için hemen krediye başvuruyoruz. Vadesi gelmiş kredilerin ödemesi de bir hayli zor oluyor. Bu durumlarda kredi ertelemeniz mümkün değil. Lakin, aylık taksit tutarınızı düşürebilirsiniz. Peki, bunu nasıl gerçekleştireceksiniz? Aylık taksit tutarınızı düşürmek istiyorsanız, kredi yapılandırması yapabilirsiniz. Mevcut olan kredi borcunuz, güncel faiz oranlarıyla yeniden hesaplanır. Bu sayede vadenizi uzatıp, aylık taksit tutarınızı düşürmüş olursunuz. Buradan anlayacağınız yapılandırma yapsanız dahi, vadesi gelen kredinizi ödemek zorundasınız. Herhangi bir erteleme işlemi yapamazsınız. Vadesi gelen kredilerinizin ödeme gününü geciktirdiğiniz durumda ise kredi puanınız düşecek ve bir sonraki kredi çekmeniz zorlaşacaktır. Banka tarafında uyarı mesajları gönderilecek ve 1 gün bile gecikse dahi faiz uygulanmaya başlanacaktır. Bu sebepten dolayı vadesi gelen kredilerinizi zamanında ödemeye dikkat ederek ya da aylık taksit tutarınızı düşürerek, biraz da olsa rahatlayabilirsiniz. Lakin bankaların çeşitli kampanyaları kapsamında çektiğiniz bazı kredi türleri için kredi erteleme mümkün olabiliyor. Taşıt, konut veya genellikle yaz aylarında çektiğiniz tatil kredilerinizi ertelemeniz mümkün mü? Haberimizin devamını okuyarak merak ettiklerine cevap bulabilirsiniz.

3 Ay Kredi Erteleme

Kredinizi 3 ay veya 6 ay periyoduyla erteleyebilmeniz mümkündür. Bunun için her bankanın farklı şart ve prosedürleri bulunmaktadır. Öncelikle kredi çektiğiniz bankayla iletişime geçerek böyle bir şeyin hangi şartlarda yapılacağını öğrenebilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtelim, bazı bankalar 3 ay ertelemeli olarak kredi verebilmektedir. Bunun yanı sıra kredi ödemekte güçlük keşen kişilere yine bazı bankalar kredi ödemelerini 3 ay erteleme yapabilmektedir. Tabi bu durumun kredi çektiğiniz banka kredi şartlarında bulunması gerekmektedir.

Daha fazla bilgi: 3 ay ertelemeli kredi


Taşıt Kredisi Erteleme Mümkün Mü?

Pek çok banka 0 km araçlara, uygun faiz oranı ve uygun ödeme koşullarıyla kredi imkanı sunuyor. Bankaların çeşitli kampanyalarından faydalanarak taşıt kredisi çekebilirsiniz.  Vadesi gelen taşıt kredilerinizi ödemeye zorlandıysanız, taksit ötemeli kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Yani, kredinizin vadesini değiştirmeden, ödemeye başladığınız tarihi 6 ay gibi belirli bir süre erteleyebilirsiniz. Lakin, kaç ay erteleyecekseniz, o aya kadar ki faiz, sonraki taksitlerinize eşit olarak dağıtılacaktır.


Konut Kredisi Erteleme Mümkün Mü?

Konut kredilerinizi sabit veya değişken olarak iki farklı şekilde çekebilirsiniz. Sabit konut kredilerinde, vadeniz boyunca sabit taksitlerle ödemelerinizi gerçekleştirirsiniz. Değişken konut kredilerinde ise, piyasa durumuna göre taksitleriniz ya artar ya da azalır. Peki iki farklı şekilde çekebileceğiniz konut kredilerinizi ödeme günü geldiğinde sıkıntıya düşeceksiniz? Bunun için konut kredinizi ertelemek istiyorsunuz. Peki, konut kredisi erteleme mümkün mü? Gelin hep birlikte öğrenelim. Konut kredisi çekeceğiniz zaman banka çalışanına ‘taksit ertelemeli konut kredisi’ diye belirttiğiniz zaman, krediniz yılda 1- 2 kez ertelenebiliyor. Konut kredisinin yanı sıra vatandaşlarımızın genellikle yaz aylarında çektiği tatil kredisini erteleme mümkün mü? En çok merak edilen konulardan biri de kredi erteleme nasıl olur? Paylaştıklarımızla merakınızı gidermeye çalışıyoruz. Haberimizi okumaya devam ederek kredi erteleme konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tatil Kredisi Erteleme Olur Mu?

Vatandaşlarımız yoğun çalışma şartları ve şehir hayatının stresi ile yaz aylarında tatil yapmak istiyor. Pek çok vatandaşımız ise tatiller için bankalardan kredi çekiyor. Tatil dönüşü ise, vadesi gelen kredilerin ödenmesi gerekiyor. Bunun için bankaların taksit erteleme seçenekleriyle, kolaylıkla vadesi gelen kredilerinizi ödeyebilirsiniz. Ertelemeli krediler için banka çalışanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Kredi erteleme olur mu diye merak edenlere özel olarak bu sayfamızı yayınladık. Bankalardan uygun faiz oranlarıyla çektiğiniz taşıt, konut ve tatil kredilerinde erteleme mümkün mü? Konuları hakkında detaylı bilgileri paylaştık. Sizler de, taksit ertelemeli seçeneklerle veya aylık taksit tutarınızı düşürerek, sıkıntıya girmeden vadesi gelen ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
TEB Pos Komisyon Oranları 2019
Tarih : 2019-08-20 21:34:41
Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?
Tarih : 2019-08-11 12:54:56
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA