Kredi Erteleme 2021 - Erteleme Yapan Bankalar

Koronavirüs önlem paketi olarak bir çok banka kredi erteleme yapıyor. Peki kredi erteleme yapan bankalar 2021 yılında hangileridir?

Kredi Erteleme 2021 - Erteleme Yapan Bankalar
Koronavirüs önlem paketi olarak bir çok banka kredi erteleme 2021 paketlerini duyurdu. Siz de ödemeye zorlandığımız, vadesi gelen kredilerimizi erteleyebilirsiniz. Siz de bu sayfada yer alan bankalara başvurunuzu yaparak kredi ödemelerinizi belli bir süre öteleyebilirsiniz. Siz de ödemekte güçlük çektiğiniz kredi borçklarınızı ileri bir tarihe erteleyebilir veya krediyi yeniden yapılandırabilirsiniz. Kredi borçlarınızı ertelemek için ilgili bankaya başvuru yapmanız gerekmektedir.
 
 

Kredi Erteleme Yapan Bankalar

Korona virüsünün Türkiye'de de etkisini göstermesiyle beraber hayat durağan hale gelmiştir. Bundan dolayı pek çok banka da korona virüse karşı önlem paketlerini açıklamaktadır. İlk olarak devlet bankaları kredi erteleme kampanyasını duyurdu. Daha sonrasında diğer özel bankalar da erteme hakkında paketlerini açıkladılar. İşte Nisan ayı itibariyle kredi erteleme yapan bankalar listesi:
  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • Akbank
  • Garanti Bankası
  • İş Bankası
  • Denizbank
  • QNB Finansbank
  • Yapı Kredi
  • Türkiye Finans

 

 
Halkbank Kredi Erteleme
Halkbank'tan yapılan açıklamada 31 Mart 2020 dönem sonu kredi borçları, müşterinin isteği olması durumunda ertelenebilecek. Halkbank'tan yapılan açıklamaya göre krediler 3 aya kadar ertelenebilecek. İşte bankanın resmi sitesinde yer alan açıklama: "Hassas günlerden geçtiğimiz bu dönemde devreye aldığımız “Ekonomiye Destek Paketi” kapsamında;
talep etmeniz halinde 25 Mart 2020’den önce kullandığınız Bireysel İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi taksit ödemelerinizi 3 aya kadar mevcut kredi faiz oranınız ile erteleyebilirsiniz.

Erteleme işleminden doğan faiz farkınız, kalan kredi vadenize eşit olarak dağıtılacaktır. Taksit erteleme talebiniz başvurunuz sonrası 7 iş günü içerisinde tamamlanacaktır. Taksit erteleme gerçekleştikten sonra tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılacak olup, yeni ödeme planınızı Halkbank İnternet Şube ve Mobil Şube’den görüntüleyebilirsiniz."
 
Ayrıca Halkbank tüm esnaf ve sanatkarlara 25 Bin TL kredi desteğinde de bulunacak. Detaylar için Halkbank esnaf kredisi 2020 sayfasına göz atabilirsiniz.
 
Devlet bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası, 31 Mart'ta ödenmesi planlanan kredi borçlarını, müşterinin isteği olması durumunda ödemenin ertelenmesini sağlayacak.
 
Vakıfbank Kredi Erteleme 2020
Vakıfbank'tan yapılan duyuruda 31 Mart dönem sonu kredinin faizleri de dahil olmak üzere 30 Haziran'a kadar kredi borçları ertelenecek. Borçları ertelemek için erteleme başvurusu yapmanız gerekmektedir.
 
Nisan 2020'ye kadar Akbank'ta kredi borcu olan bireysel ve kurumsal müşterilerin borçları talep olması halinde 30 Haziran 2020'ye kadar ertelenecek.
 
QNB Finansbank Kredi Erteleme
Kredi ertelemesi yapan bankalar arasında yer alan QNB Finansbank, Covid-19 (Corona Virüs) salgını dolayısıyla bireysel ve kurumsal müşterilerinden istek gelmesi durumunda kredi borçlarını 3 ay erteleyebilecek. Ayrıca dönemsel etkilenen sektörlerde faaliyet gösteren kurumsal müşterilerin de nakit akışı problemi yaşaması durumunda 6 ay ve 1 yıl geri ödemesiz dönemli şekilde kredi yeniden yapılandırılacak.
 
Yapı Kredi Kredi Erteleme
Yapı Kredi Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, corona virüs önlemleri kapsamında müşterilerin bu zor dönemden etkilenmemesi için bireysel ve tüzel müşterilerin 30 Nisan'a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemeleri talep olması durumunda 30 Haziran'a kadar ertelenebilecek. Ayrıca Yapı Kredi Bankası ATM'lerinden günlük para çekim limiti 5000 TL'ye yükseltildi.
 

Kredi Erteleme Nasıl Yapılır 2021
Beklenmedik durumlarda nakit ihtiyacımızı karşılamak için hemen krediye başvuruyoruz. Vadesi gelmiş kredilerin ödemesi de bir hayli zor oluyor. Bu durumlarda kredi ertelemeniz mümkün değil. Lakin, aylık taksit tutarınızı düşürebilirsiniz. Peki, bunu nasıl gerçekleştireceksiniz? Aylık taksit tutarınızı düşürmek istiyorsanız, kredi yapılandırması yapabilirsiniz. Mevcut olan kredi borcunuz, güncel faiz oranlarıyla yeniden hesaplanır. Bu sayede vadenizi uzatıp, aylık taksit tutarınızı düşürmüş olursunuz. Buradan anlayacağınız yapılandırma yapsanız dahi, vadesi gelen kredinizi ödemek zorundasınız. Herhangi bir erteleme işlemi yapamazsınız. Vadesi gelen kredilerinizin ödeme gününü geciktirdiğiniz durumda ise kredi puanınız düşecek ve bir sonraki kredi çekmeniz zorlaşacaktır. Banka tarafında uyarı mesajları gönderilecek ve 1 gün bile gecikse dahi faiz uygulanmaya başlanacaktır. Bu sebepten dolayı vadesi gelen kredilerinizi zamanında ödemeye dikkat ederek ya da aylık taksit tutarınızı düşürerek, biraz da olsa rahatlayabilirsiniz. Lakin bankaların çeşitli kampanyaları kapsamında çektiğiniz bazı kredi türleri için kredi erteleme mümkün olabiliyor. Taşıt, konut veya genellikle yaz aylarında çektiğiniz tatil kredilerinizi ertelemeniz mümkün mü? Haberimizin devamını okuyarak merak ettiklerine cevap bulabilirsiniz.

3 Ay Kredi Erteleme
Her bankada olmasa da bazı bankalarda koronavirüs önlemi olarak kredi borçları talep olması halinde 3 ay ertelenebiliyor. Kredinizi 3 ay veya 6 ay periyoduyla erteleyebilmeniz mümkündür. Bunun için her bankanın farklı şart ve prosedürleri bulunmaktadır. Öncelikle kredi çektiğiniz bankayla iletişime geçerek böyle bir şeyin hangi şartlarda yapılacağını öğrenebilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtelim, bazı bankalar 3 ay ertelemeli olarak kredi verebilmektedir. Bunun yanı sıra kredi ödemekte güçlük keşen kişilere yine bazı bankalar kredi ödemelerini 3 ay erteleme yapabilmektedir. Tabi bu durumun kredi çektiğiniz banka kredi şartlarında bulunması gerekmektedir.
 
Daha fazla bilgi: 3 ay ertelemeli kredi

Taşıt Kredisi Erteleme 2021
Pek çok banka 0 km araçlara, uygun faiz oranı ve uygun ödeme koşullarıyla kredi imkanı sunuyor. Bankaların çeşitli kampanyalarından faydalanarak taşıt kredisi çekebilirsiniz.  Vadesi gelen taşıt kredilerinizi ödemeye zorlandıysanız, taksit ötemeli kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Yani, kredinizin vadesini değiştirmeden, ödemeye başladığınız tarihi 6 ay gibi belirli bir süre erteleyebilirsiniz. Lakin, kaç ay erteleyecekseniz, o aya kadar ki faiz, sonraki taksitlerinize eşit olarak dağıtılacaktır.

Konut Kredisi Erteleme 2021
Konut kredilerinizi sabit veya değişken olarak iki farklı şekilde çekebilirsiniz. Sabit konut kredilerinde, vadeniz boyunca sabit taksitlerle ödemelerinizi gerçekleştirirsiniz. Değişken konut kredilerinde ise, piyasa durumuna göre taksitleriniz ya artar ya da azalır. Peki iki farklı şekilde çekebileceğiniz konut kredilerinizi ödeme günü geldiğinde sıkıntıya düşeceksiniz? Bunun için konut kredinizi ertelemek istiyorsunuz. Peki, konut kredisi erteleme mümkün mü? Gelin hep birlikte öğrenelim. Konut kredisi çekeceğiniz zaman banka çalışanına ‘taksit ertelemeli konut kredisi’ diye belirttiğiniz zaman, krediniz yılda 1- 2 kez ertelenebiliyor. Konut kredisinin yanı sıra vatandaşlarımızın genellikle yaz aylarında çektiği tatil kredisini erteleme mümkün mü? En çok merak edilen konulardan biri de kredi erteleme nasıl olur? Paylaştıklarımızla merakınızı gidermeye çalışıyoruz. Haberimizi okumaya devam ederek kredi erteleme konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.
 
Vatandaşlarımız yoğun çalışma şartları ve şehir hayatının stresi ile yaz aylarında tatil yapmak istiyor. Pek çok vatandaşımız ise tatiller için bankalardan kredi çekiyor. Tatil dönüşü ise, vadesi gelen kredilerin ödenmesi gerekiyor. Bunun için bankaların taksit erteleme seçenekleriyle, kolaylıkla vadesi gelen kredilerinizi ödeyebilirsiniz. Ertelemeli krediler için banka çalışanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Kredi erteleme 2021 diye merak edenlere özel olarak bu sayfamızı yayınladık. Bankalardan uygun faiz oranlarıyla çektiğiniz taşıt, konut ve tatil kredilerinde erteleme mümkün mü? Konuları hakkında detaylı bilgileri paylaştık. Sizler de, taksit ertelemeli seçeneklerle veya aylık taksit tutarınızı düşürerek, sıkıntıya girmeden vadesi gelen ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yap: