Kredi Faizi Nasıl Hesaplanır


Kredi Faizi Nasıl Hesaplanır

Bankalardan çekilen kredilerin kredi faizi nasıl hesaplanır. Bunun için formül nedir. İşte sizler için faiz hesaplama formülü ve açıklaması.

sponsorlu reklamlar
Kredi Faizi Nasıl Hesaplanır
18 Mayıs 2017 Perşembe 19:58 tarihinde paylaşıldı.

sponsor:
HEMEN ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Siz de buraya tıklayıp Akbank kredi kartı başvurusu yapın, onaylandığında kartınız hemen adresinize gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar
 Acil nakit ihtiyaçlarımızda bankalardan kredi çekmek için başvuru yaparız. Bankalar da kar etme amacıyla kredilerden faiz ücreti almaktadır. Peki kredi faizi nasıl hesaplanır ve kredi faizleri kimler tarafından belirlenmektedir. Kredi faiz hesaplamasında formül nedir. İşte faizlerle ilgili aklınıza takılan sorulara yanıt bulabileceğiniz bir araştırma konusu sizlerle.

Kredi Faizi Nasıl Hesaplanır?

Bankalardan kullanılan krediler kredi hesaplama formülü üzerinden hesaplanmaktadır. Buna göre, bankalar ilk aylarda faiz ücretlerini yüksek tutarak kredinin erken kapama gibi bir durumda faiz gelirini garanti altına alırlar. Peki faiz hesaplama nasıl yapılır ve formülü nedir?


Kredi Faizi Hesaplama Formülü


Bankalardan kullanılan konut, ihtiyaç, taşıt ve diğer tüm tüketici kredilerinde faiz ücreti alınmaktadır. Peki bu faizler kim tarafından hesaplanır ve formülü nasıl yapılır. İşte sizlere bankaların kredi kullandırımlarında kredi hesaplama formülü. 
Formülde gösterilen "Faiz" ise faizin oranı olarak hesaplanmaktadır. Örneğin faiz oranınız %0,80 ise hesaplama yaparken siz 0,0080 faiz oranını kullanmanız gerekir.

Taksit Tutarı =  Kredi Tutarı x Faiz(1+Faiz)Taksit Sayısı / (1+Faiz)Taksit Sayısı -1

BSMV ve KKDF Vergileri

Bankalardan kredi çekerken birçok vergiyle karşı karşıya kalıyoruz. Bunların başında ise KKDF ve Bsmv gelmektedir. K
onut kredilerinde bu vergilendirme türü kaldırılmış olup, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredilerinde bu vergiler alınmaktadır. Taşıt ve ihtiyaç kredilerinde faiz oranına %15 KKDV ve % 5 BSMV eklemek gerekmektedir. Örneğin %2 ile kullandığınız krediye %20 vergi eklenecektir. Yani siz toplamda %2,40 olarak faiz ödeyeceksiniz. Sizler için hazırlanan bu bilgiler ile sizde kredi faizi nasıl hesaplanır ile ilgili aklınıza takılan sorulardan kurtulabilirsiniz. Yukarıdaki formül ile kredilerin faizleri hesaplanacak olup, kkdv ve bsmv vergileri de faiz oranına eklenmektedir. Daha detaylı faiz hesaplamaları için internet üzerinde yer alan kredi faiz hesaplama proğramlarını indirebilirsiniz.

Kredi faizi nasıl hesaplanır ile ilgili sorularınızın yanıtını bu konudan ulaşabilirsiniz. Sizde kredi hesaplama formülü ile bankalardan kullanacağınız kredilerin faiz ücretini hesaplayabilirsiniz.
sponsorlu reklamlarBu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • E-mail:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.