Krediyi Başka Bankaya Taşıma İşlemleri

Çekmiş olduğunuz krediyi başka bankaya taşımak mı istiyorsunuz. O zaman borç tranferi, krediyi başka bankaya taşıma, kredi transferi gibi sorularınıza cevap verecek araştırma konusu aşağıdaki konuda yer almaktadır.

Krediyi Başka Bankaya Taşıma İşlemleri

  Bir bankadan kullanmış olduğunuz ve bazı sebeplerden dolayı krediyi başka bir banyaya taşıma mı yapmak istiyorsunuz. O zaman sizler için hazırlamış olduğumuz bu konuda krediyi başka bankaya taşıma, kredi transferi, başka bankaya krediyi taşıma işlemleri adı altında incelemesini yapabilirsiniz. Bankaların tüketicilere sunmuş olduğu konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve diğer kredilerde krediyi başka bir bankaya taşımak mümkündür.

Krediyi başka bankaya taşıma işlemleri

Kullanmış olduğunuz krediyi başka bankaya taşımak mı istiyorsunuz ya da bankalara olan borçlarınızı tek bankaya toplamak mı istiyorsunuz. O halde yazımızı okumaya devam edin. Herhangi bir bankadan ihtiyaç kredisi çekmiş olan tüketiciler; kredi ödemesi bitmeden önce herhangi bir zamanda kredisini başka bir bankaya taşıyabilirler. Kredinin başka bankaya taşınacağı zaman kredi çekmiş olduğunuz bankaya kredi kapatma bakiyesini sormalısınız. 
Borç kapatma kredisiadı altında verilen bu kredinin ayrıcalığı kredi ödemenizi başka bir bankada devam ettirebilmenizdir. Borç kapatma krediniz onaylandıktan sonra bu kredi miktarı size nakit olarak ödenmez şayet diğer bankaya transferi yapılır ve o bankaya olan kredi borcunuz kapatılıp kalan borcunuz yeni bankanızda devam eder. 

Bazı bankalar zaman zaman borç kapatma kredisi için kampanyalar düzenlemekte, müşteriyi kaybetmemek için elinden geleni yapmak istemektedirler. Kullanmış olduğunuz kredi faiz oranınız güncel faiz oranının üstündeyse banka düşük faizden devam edilmesini sunabilir. Borcunuzdan daha fazla bir kredi onaylanma durumundaysa borcunuzun üstündeki miktarı nakit olarak bankadan alabilirsiniz. Borç transferi konusunda dikkat etmeniz en önemli nokta ise faiz oranları, bankanın çıkardığı masraflar, hayat sigortası masrafları ve kredi ödemesinin vadesi olmalıdır. Kredi yapılandırma adı altında size çoğu banka tarafından kalan kredi tutarından %2'lik bir ücret yansıyabilmektedir.

Bu konuya da göz atabilirsiniz:Odeabank kredi yapılandırma

Konut Kredisi Borç Transferi

Konut kredisi kullanan tüketicilerin de kredi borcunu başka bir bankaya taşıması mümkündür. Konut kredisi yapılandırma yada transferi için diğer bankaya başvurunuzu yapmalı ve ekspertiz vb. onay sürecini geçtikten sonra da yeni bankanıza konut kredisi transferini yapabileceksiniz. Konut kredisi transferinde bazı bankalar ek masraflar sunabilmektedir. Örneğin tekrardan ekspertiz ücreti ödeyebilirsiniz. Yine ödeyeceğiniz ekstra masrafları iyi incelemeli, konut kredisi başka bankaya taşıma işlemi yaparken çok iyi araştırma yapmalısınız. Konut kredinizin borcunun devam ettiği zamanda güncel faiz oranlarının düşmesi nedeniyle de transfer yapabilirsiniz. 

Dikkat etmeniz gereken nokta ise kredinizi başka bir bankaya taşıma yapmadan önce ekspertiz, dosya, erken kapama masrafı, sigorta masrafları gibi ekstra ücretleri de hesaplayarak ne kadar kar edeceğinizi çıkarmanız sizin yararınıza olacaktır.

Krediyi Başka Bankaya Taşıma

Krediyi başka bankaya taşımak için Kredi yapılandırma, borç kapatma kredisi.

Özetle yine açıklayacak olursak krediyi başka bankaya taşıma yapmak isteyenler için kredinin taşınacağı gün kredi çektiğiniz bankaya giderek kapatma bakiyenizi öğrenmelisiniz. Krediyi taşıyacağınız banka KKB (Kredi Kayıt Bürosu) sisteminden kalan borcunuzu görebilecektir. Bu tutarda yada daha yüksek bir tutarda kredi başvurunuzu yaparak yeni başvuru yaptığınız bankanın onay vermesi durumunda borç transfer işlemleriniz başlatılacaktır. Bu durumda kredi borcunuz olan bankaya yeni banka tarafından eft yapılarak borcunuz kapatılır ve bu durum size bildirilir. Krediyi başka bankaya taşıma işlemlerinde borcunuz olan rakam size nakit olarak verilmez. Borcunuz direk olarak eft üzerinden kapatılır ve yeni kredi ödemenize başlarsınız. Ancak borcunuzdan yüksek bir krediniz onaylanmışsa borcunuzu aşan bedeli nakit olarak bankadan alabilir, yeni kredinizi kullanabilirsiniz.

Çoğu banka belli dönemlerde borç kapatma kredisi, yeniden yapılandırma kredisi gibi kredi kampanyaları da düzenlemektedir. Bu kampanyaları takip ederek daha çok kar edebilirsiniz.

Yorum yap: