Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar aynı zamanda kara listeye de kredi veriyor. Kötü sicile ve kara listeye kredi veren bankaları da araştırdık.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Banka sicili kötü kara listede olanlar bu sayfadan sicili bozuk olanlara kredi listesine ulaşarak, 2022 yılında bozuk sicile nasıl kredi çekilir sorusuna yanıt bulabilir. Sicil durumu kötü olarak kredi çekmek isteyenlere, hem hangi bankaların kolay yoldan kredi verdiklerini, sicili bozuk olan kişilerin yapması gerekenleri, yapmaması gerekenleri, alternatif kredi çekme yollarını araştırarak bu sayfamızı hazırladık. Bankalarda yer alan sicil sorgulaması KKB (Kredi Kayıt Bürosu) verilerinde saklanmaktadır. Ayrıca her bankanın kendi veritabanında sakladığı müşterilerin geçmiş hareketleri bulunmaktadır. Bir kişi kredi başvurusu yaptığında banka başvuruyu değerlendirmek için ilk olarak kredi notuna ve kişinin siciline bakmaktadır. Maddi durum olarak araştırılan geçmiş sicil; bankalarda geçminiz, aylık geliriniz, geçmiş ödemeleriniz, kredi başvurularınız gibi bilgilerinizi kapsamaktadır.

 

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar

Bankalara olan borçlarını zamanında ödeyemeyen kişiler bankalar tarafından "sicili bozuk müşteri" olarak kabul edilir. Artık tüm bankaların sistemi birbirlerine bağlantılı olduğundan dolayı bir bankada olan borçlarınızı, diğer bir banka da görebilmektedir. Bundan dolayı bir  bankadan sicilinizi bozduysanız diğer bankalar da bu durumu görüntüleyebilirler. Sicili bozuk olanların kredi çekebilmesi için pek çok yol bulunmaktadır. Bu yolların başında belli dönemlerde bankaların uyguladığı kampanyaları takip etmektir. Belli dönemlerde sicili bozuk olana, avukatlık olana, kredi notu düşük olanlara özel olarak bankalar "destek kredisi" vermektedir. Bu kredi kampanyalarını takip ederek siz de daha kolay yoldan kredi çekebilirsiniz. Ayrıca kredi notunuzu arttırma tekniklerini uygulayarak da sicilinizin temizlenmesi için çalışmalar gerçekleştirebilir ve ileride yapacağınız kredi başvurularının daha kolay onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Öncelikle içeriğimize başlarken şunu belirtelim; Eğer bankalarla avukatlık olduysanız ve borcunuzu ödemediyseniz o borcu ödeyene kadar size hiçbir banka kredi vermez. Ancak aşağıda yer alan yömtemleri inceleyerek, sicilin kötü olma durumunda bile kredi alabilmeniz (belli dönemlerde) mümkündür. Bir çok banka, özellikle Korona virüs sürecinde kişilerin siciline bakmadan bozuk sicile kredi verdiler. Bu bankaların özellikle 3 ay ertelemeli kredi kampanyaları pek çok vatandaşımız tarafından ilgiyle karşılandı. Sicili kötü olarak bir çok bankadan kredi başvurusunda olumsuz yanıt alan pek çok kişi, sicili kötü olmasına rağmen acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kredi çekmek istemektedir. En kolay kredi veren bankaları araştırarak bu sayfamızı sizler için hazırladık. Aşağıda yer alan bankalardan daha kolay yoldan "internetten" kredi başvurusu yaparak kredi kullanabilmeniz mümkündür. Ayrıca aşağıda yer alan bilgileri inceleyerek, sicili bozuk olanların kredi çekebilmeleri için alternatif para bulma yöntemlerini de karşılaştırabilirsiniz. 2022 yılında sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar:

 • Akbank
 • Fibabanka
 • Burgan Bank
 • Yapı Kredi
 • Odeabank
 • TEB
 • İş Bankası
 • Aktif Bank
 • Alternatifbank
 • Ziraat Bankası
 • Albaraka Türk
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası.

 

Sicili bozuk olalara kredi veren bankalar

Önceki yıllarda kredi borçlarından dolayı takibe düşme yani sicilin bozulma süresi 3 ay yani 90 gündü. Korona virüs salgınının ülkemizi etkisi altına alması ile birlikte takip süresi 90 günden 180 güne uzatılarak, bankaların borçlarından dolayı borçlu olan kişiyi takibe alma yani sicilin bozulması durumu 180 gün sonrasında başlatılıyor. Kötü bir süreçten geçen ülkemiz, ekonomik sıkıntılarla boğuşurken özellikle korona virüs salgını sürecine karşı hükümet yeni ekonomik paketleri bir bir açıkladı. Sicili bozuk olanlara, ev hanımlarına, işsizlere, geliri olmayanlara verilen destek kredisi, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bunun yanı sıra sicili bozuk olan vatandaşın kredi borçlarını yapılandırması için hükümet tarafından fırsat tanındı.

Borçlarını yapılandıran kişilerin de yeni kredi başvurularında, eski bozuk sicilin dikkate alınmaması için geçici kanun hazırlanarak Resmi Gazete'de yayımlandı. Ocak 2021 tarihi itibariyle siz de eski borçlarınızı yapılandırdıysanız, öncelikle bu borçlarınızdan kurtulmanızı öneririz. Sicili bozuk olana kredi veren bankaların ilk şartı kredi başvurusu yapacak kişinin borcunun olmamasıdır. Eğer geçmiş dönemde sicilinizin bozukluğundan dolayı şimdi yaptığınız kredi başvurularında olumsuz yanıt alıyorsanız yani kredi çekemiyorsanız, sicilinizin bozulduğu bankaya dilekçe vermeniz gerekmektedir. Dilekçede borçlarınızı temizlediğiniz ve bankadaki eski borcunuzdan dolayı sicilinizin bozulduğunu anlatmanız gerekmektedir. Ayrıca borçlarınız varsa yapıladırma yaparak da sicililizi geçici bir süre için de olsa "temiz" olarak gösterebilirsiniz.

 

Sicili Bozuk Olanlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk pek çok kişi, acil nakit ihtiyacından dolayı veya yeni bir iş kurmak istemesinden dolayı kredi çekmek istemektedir. Katılım Bankaları ise, uygun kar payı oranları ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Ancak, eğer ki daha önce kara listeye girmişseniz, bu durumda sicili bozuklara kredi veren katılım bankaları da başvurularınızı onaylamayacaktır. Eğer yeni bir iş kurmak için faizsiz olarak kredi arıyorsanız, Kosgeb ve TKDK gibi devlet kurumlarına başvuru yapabilir, faizsiz iş kurma kredilerinden siz de yararlanabilirsiniz. İşte sicili bozuk olana faizsiz kredi veren banka ve kurumlar:

 • Türkiye Finans
 • Kuveyt Türk
 • Ziraat Katılım
 • Vakıf Katılım
 • KOSGEB
 • TKDK.

Faizsiz kredi veren bankalar

İcralık banka borçları nasıl taksitlendirilir?

Kosgeb kredi başvurusu nasıl yapılır?

 

Kara Listedekiler Nasıl Kredi Alır?

Bankaya olan borçlarınızı gününde ödeyemeyen kişiler malesef ki bankalar tarafından "sicili bozuk" olarak kabul edilmektedir. Günümüzde tüm bankaların sistemleri birbirine bağlı olduğundan dolayı sicili bozulan kişi bankalardan kolay kredi alamaz. Korona virüs sürecinde sicili bozuk olana kredi kullandıran bankalar Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olmuştur. Belli dönemlerde bu bankalar kampanyalar yaparak kara listeye ve sicili bozuk olanlara bile kredi vermektedir. Ancak bir çok kişi de Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın vermiş olduğu destek kredisi başvurularından da red yemiştir. Peki bu bankalardan red yiyen sicili bozuk vatandaşlar ne yapmalı, aklınıza takılan tüm detaylar bu sayfamızda vardır.

 

Kredi notu kaç olanlar kredi çekebilir?

KKB (Kredi Kayıt Bürosu) verileri günümüzde tüm bankalar tarafından "ortak sistem" olarak kullanılmaktadır. Bir kişi bankaya kredi başvurusu yaptığında, banka kredi değerlendirmesinin ilk adımını kişinin kredi notu sorgulamasını yaparak tamamlar. Eğer bir kişinin kredi notu 1100 altı seviyedeyse, bankalar kolay kolay kredi vermezler. Eğer 1.100 ve üzerinde bir kredi notunuz varsa kredinin onaylanması için bankanın diğer kredi değerlendirme kriterlerinden de geçmeniz gerekmektedir.

Kredi notu seviyeleri

En Riskli

Orta Riskli

Az Riskli

İyi

Çok İyi

1 - 699

700 - 1099

1100 - 1499

1500 - 1699

1700 - 1900

İlgili sayfa: Ücretsiz kredi notu sorgulama

 

Kara Listeden Ne Zaman Çıkılır?

Banka kredi notunuzu ise Findeks, Merkez Bankası ile KKB(kredi kayıt bürosu) kayıtlarında kötü çıkmasıyla birlikte bankaların çoğu kredi, kredi kartı, konut kredisi, ihtiyaç kredisi gibi ürünleri reddetmekte, yani başvurular olumsuz kabul edilmektedir. Eğer siciliniz bozulduysa ve kara listeye girmişseniz, kara listeden çıkabilmeniz için öncelikle borçlarınızın tamamı bitmiş olması gerekmektedir. Borçlarınızı ödediğiniz son tarihten itibaren 5 yıl sonra otomatik olarak kara listeden çıkabilirsiniz. Böyle durumlarda ise kredi sicili kötü olanlara kredi veren bankalar üzerinden sizin ekonomik durumunuza bakılarak, maddi gelir toplamına göre kredi kullanılabilmektedir. Ayrıca ipotek göstererek de sicilinizi düzeltmek için kredi kullanabilirsiniz. Bir bankaya kredi başvurusunda bulunarak kredi notunuzu öğrenme şansınız vardır. Kredi notunuz kötü olabilir fakat kredi notunun düşük olmasıyla Merkez Bankası kara listesine girmek farklıdır. Kara listeye girmiş olan kişiler genelde 5 yıl kredi ve kredi kartı kullanamazlar ve kredisi bozuk olan kişilere kredi sicili kötü olana kredi veren bankalar kredi verebilmektedir.

Kredi sicili kötü olanlara kredi veren bankalar, kredi başvurunuzu olumlu sonuçlandırma seviyenizi artıracak bir yöntem ise kredi başvurusu sırasında ipotek göstermektir. İpotek göstererek kolaylıkla kredi kullanabilir ve sicilinizi düzeltebilirsiniz. Hem daha fazla kredi miktarına sahip olabilecek hem de daha uzun vadelerde kredi kullanabileceksiniz. Kredi sicili bozulması durumunda yapılması gereken şeyler, bankalarla aranızı iyi tutup sürekli olarak bankaya girdi çıktı göstermelisiniz. Kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödemekte güçlük çekiyorsanız, bankanıza giderek kredinizi yeniden yapılandırmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Banka bunu kabul etmiyorsa farklı bir bankaya giderek borç kapatma veya borç transfer kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu sayede tüm borçlarınızı tek bir bankada toplayarak kredi yapılandırması yapabilir, ödemelerinizi gerçekleştirerek sicilinizi düzeltebilirsiniz. Bankalara olan borçlarınızı bilmiyorsanız siz de banka borç sorgulama sayfasını ziyaret ederek hangi bankaya borcunuzun olduğunu hemen öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki sicili bozuk olana kredi çıkartan bankaları inceleyerek karşılaştırabilir, kredi özelliklerini öğrenebilirsiniz.

 

Sicilin Temizlenmesi İçin Bankaya Dilekçe Yollama

Yapılandırma yaptıktan sonra bankanın sicilinizi bozan krediyi sistemden kaldırması için bankanızın genel müdürlüğüne dilekçe yollamanız gerekmektedir. Bu dilekçede kredi sicilinizin bozulmasına neden olan borç miktarınız, kredi bilgileriniz, ilgili kanun maddesi ve kredi sicilinizde kayıtların silinmesi talebi yer alması gerekmektedir. Bu dilekçeyi doğru bir şekilde yazdıktan sonra PTT'den "iadeli taahhütlü" olarak bankanın genel merkez adresine yollamanız gerekmektedir. 1 ay içerisinde banka size cevap vermek zorundadır, eğer yapılandırma yaptıktan sonra banka dilekçenize olumsuz bir yanıt verdiyse, siz de BDDK şikayet sayfasına giderek bu bankayı durumu açık bir şekilde anlatarak ve dilekçenizi de şikayet konunuza ekleyerek şikayet ediniz. BDDK şikayet sayfasında yer alan "Şikayet işlemleri için tıklayın" butonuna tıkladıktan sonra e-Devlet şifrenizle giriş yaparak ilgili şikayeti Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna gönderebilirniz. Ayrıca dilekçe vermek için ilgili bankanın şubesine giderek de müşteri temsilcisi aracılığıyla dilekçenizi merkeze yollayabilirsiniz.

 

Kredi sicilinin düzelmesi için yapılması gerekenler

Eğer bankalara ait kredi ve kredi kartı borçlarınız yüzündan siciliniz kötü duruma geldiyse, bu durumdaki kişilerin yapması gereken şeyler bulunmaktadır. Bunları maddeler halinde sıraladık. Sicilinizin düzelmesi için bunları yapabilirsiniz:

 1. Birden fazla bankada hesabı bulunmak, sicili olumlu etkileyecek bir faktör değildir. Herhangi bir bankada hesap açarak ufak da olsa birikim yapmaya ve hesapta sürekli para tutmaya çalışın.
 2. Faturalarınızı bankanızın internet bankacılığı üzerinden “otomatik ödeme” ile ödeyin.
 3. Kira ödemesi gibi ödemelerinizi internet bankacılığından yapın.
 4. Bankaların bireysel emeklilik gibi ürünlerini kullanın.
 5. Altın hesabı, dolar hesabı gibi hesaplar açarak yatırımlarınızı banka üzerinde değerlendirin.

 

Sicili Bozuk Olana 50 Bin TL Kredi

5 Bin TL, 10 Bin TL, 20 Bin TL veya 50 Bin TL nakit paraya ihtiyacı olan kişiler, sicili bozuklara kredi veren bankalardan kredi çekmek istemektedir. Türkiye'de pek çok banka, belirli şartlar altında sicili kötü olan kişilere de kredi vermektedir. Özellikle sadece internet müşterileri önem veren Fibabanka, Enpara, N Kolay Kredi gibi bankaların internet şubelerinden kredi başvurusu yapanlara daha kolay kredi çıkmaktadır. Biz de bu bankaların 50 Bin TL ihtiyaç kredisini hesaplama yaparak bu sayfamıza ekledik.

Fibabanka (Özel)

Akbank (Özel)

Odeabank (Özel)

N Kolay Kredi (Özel)

Enpara.com (Özel)

 

Kara Listede Olanlara Kredi

Acil para lazım diyen kişiler, sicili bozuk olan kişilerin olduğu gibi, bankalardan kredi başvurusuna red yanıtı alan pek çok kişi bu süreçte sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara başvuru yapmaya başladılar. Siz de yasal takipte olanlara kredi veren bankalara başvuru yaparak başvurunun olumlu değerlendirilmesi için şansınızı arttırabilirsiniz. Sicili bozuk olanlara hangi bankalar kredi veriyor diyorsanız, Enpara.com, N Kolay Kredi gibi internet bankalarına başvuru yaparak belgesiz kredi avantajlarını değerlendirebilirsiniz. Öncelikle sayfamızın başında şunu belirtelim, kredi borcu veya kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe düşmüş, avukatlık olmuş kişiler kesinlikle kredi çekemez. Sicili bozuktan kastımız kredi notunun düşük olmasıdır. Eğer sizin de kredi notunuz düşük puanda yer alıyorsa yukarıda yer alan sicili kötü olanlara kredi veren bankalardan en kolay yöntemleri kullanarak ihtiyaç kredisi veya diğer kredileri çekebilirsiniz. Siz de böyle bir durumla karşılaşırsanız bankayla anlaşmaya çalışın ve kredinizi yeniden yapılandırın. Bu sayede yeniden yapılandırma yaptıktan sonra taksit ödemeleri düşürülerek, borçlu kişinin rahat bir şekilde kredi borcunun ödenmesi için yol haritası çıkarılacaktır. Kredi sicili bozuk olan kişiler, öncelikle bankalardan kredi alabilmeleri için diğer bankalarda bulunan borçlarını tek bir bankada toparlamak zorundadır. Siz de borç transfer kredi başvurusu yaparak bir kaç bankada olan borçlarınızı tek bir bankada toparlayarak kredilerinizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Bu sayede ödeme güçlüğü çektiğiniz krediler için vade sayısını uzatarak aylık ödemenizi düşürebilir ve kredi borçlarınızı daha rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz.

 

N Kolay Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi

2021 yılında kolay kredi veren bankalar arasında yer alan Aktif Bank, N Kolay Kredi uygulaması ile anında onaylanan kredi vermektedir. Siz de siciliniz bozuk olduğundan dolayı kredi alamıyorsanız nkolaykredi.com.tr adresine giriş yaparak hemen kredi başvurusu yapabilir, 36 aya varan vadeler ve %2,30 faiz oranlarıyla belgesiz kredinizi alabilirsiniz. Eğer diğer bankalara borçlarızı zamanında ödemediyseniz N Kolay Kredi başvurunuzu reddedecektir. Aktif Bank internetten kredi veren bankalar arasında yer alıyor, Türkiye'de şubesiz olarak hizmet veren Aktif Bank'a kredi başvurusu yapmak istiyorsanız n kolay kredi sitesine girebilir veya tüm PTT şubelerinden başvurunuzu hemen iletebilirsiniz. N Kolay Kredi'ye başvuru yaptıktan sonra kredinin onaylanması durumunda N Kolay Kredi yetkilileri krediyi kullandırmak için adresinizde sizi ziyaret edecektir. Kredi onaylandıktan sonra kredinizi tüm ATM'lerden nakit çekim ücreti karşılığında çekebilirsiniz. Ayrıca tüm PTT'lerden paranızı hiçbir ek ücret ödemeden nakit olarak alabilirsiniz.

N Kolay Kredi, Kredi başvuru sayfası için tıklayınız.

 

Halkbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Bir çok kişi Halkbank'ın sicili bozuk olanlara kredi veriyor mu diye bizlere soru yöneltmektedir. Evet, yukarıda yer alan yapılandırmayı yaparsanız Halkbank sicili bozuk durumuna bakmaksızın sizin kredi başvurularınızı kanuna uyarak değerlendirmek zorundadır. Halkbank ve Vakıfbank, son yapılan düzenleme ile birlikte sicili bozuk vatandaşlarımıza kredi ve kredi kartı vermektedir. Ayrıca Halkbank, borç kapatma ve borç transfer kredisi adı altında diğer bankada borçları olan kişilerin borçlarını tek bankada toplamaları için de kredi yapılandırma yapmaktadır.

 

Denizbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Kredi yapılandırmasını 2021 yılı sonuna kadar gerçekleştiren veya sicilin bozulmasına neden olan kredi borcunu tamamen kapatan kişiler, Resmi Gazete'de yayımlanan kanun gereğince bu kişilerin başvurularında bozuk sicil dikkate alınmayacaktır. Yani yapılandırma yapan kişilere diğer bankalar gibi Denizbank da kredi vermektedir. Denizbank borç transfer kredisi ile diğer bankada olan borçlarınızı Denizbank'a 36 aya varan vadeler ve %2,12 faiz oranıyla kredi vermektedir. Denizbank, kredi başvurularında kredinin onaylanıp onaylanmayacağını kendi bünyesindeki şartları doğrultusunda tamamlayacaktır.

 

Burgan Bank Sicili Kötü Olana Kredi

Türkiye'de uzun yıllardan beridir hizmet veren Burgan Bank, sicili kötü olanlara belgesiz ve kefilsiz anında onaylanan Dijital Kredi vermektedir. Siz de Burgan Bank internet şubesine giriş yaparak 36 aya varan vadelerle, kefilsiz kredi başvurusu yapabilir ve hemen online kredinizi alabilirsiniz. Burgan Bank'ta uygun taksit ile ihtiyaç kredisi başvurusunu hemen gerçekleştirebilirsiniz. Tatil, evlilik, eğitim, sağlık gibi ihtiyaçlara özel olarak Burgan Bank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak için hemen burgan.com.tr adresinden başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Burgan Bank müşterisiyseniz "Kişiye Özel İhtiyaç Kredisi" paketini kullanarak, size özel kredi faiz oranı indiriminden de yararlanmanız mümkündür. Ayrıca diğer bankada borçlarınızı yapılandırarak taşımak istiyorsanız, Burgan Bank'a borç transfer kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Odeabank İhtiyaç Kredisi Nakit Hazır

36 aya varan ve uygun faiz oranlarıyla banka sicili kötü olan kişilere krediyi Odeabank da vermektedir. Eğer sizin de siciliniz kötü durumdaysa, büyük ve köklü bankalara başvuru yapmak yerine henüz yeni ve müşteri kitlesi belli olan bankalara giderek daha kolay şartlarda kredi çekebilirsiniz. Odeabank müşterisi olanlara "Nakit Hazır Kredi Paketi" ile hiçbir belge ve şart olmaksızın 60 aya varan vadelerle 10.000 TL'ye kadar kredi çıkıyor.nDaha detaylı bilgiye ulaşmak ve kredi başvurusu yapmak için buraya tıklayınız.

 

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

Bir çok kişi Ziraat Bankası sicili bozuk olanlara ihtiyaç kredisi veriyor mu diye merak etmektedir. Özellikle korona virüs salgınında, Ziraat Bankası destek kredisi ile sicili bozuk olan kişilere de 3 Bin TL, 5 Bin TL ve 10 Bin TL destek kredisi verilmiştir. Bu kredinin faiz oranları da piyasaya göre oldukça düşük tutularak 6 ay ödemesiz dönemli verilmiştir. Ancak Ziraat Bankası, sicili bozuk olanlara her zaman kredi vermemektedir. Pandemi kredisi olarak da bilinen bu kredinin yanı sıra Ziraat Bankası'ndan teminat karşılığında, ipotek karşılığında veya kefil göstererek de kredi çekebilirsiniz. Ziraat Bankası'ndan kredi çekmenizin bir diğer yolu ek gelir gösterebilmektir. Eğer gelir belgeniz yoksa, kira geliri veya mevduat faizi geliri gibi ek gelirlerinizi kredi başvuru esnasında bankaya sunarak kredinin onaylanma ihtimalini daha da arttırabilirsiniz.

 

Sicili Bozuk Olana Konut Kredisi

Konut kredisi çekmek isteyen sicici kötü olan pek çok kişi bu sorunun yanıtını merak etmektedir. Konut kredisi şartları hatırlatmak gerekirse; Düzenli bir gelir sahibi olmak, kredi notunun iyi seviyede olması ve alınacak konutun yaşı ve konutun eksper değerinin yüzde 20'sini peşin olarak ödemek sayılabilmektedir. Eğer daha öncesinde kullanmış olduğunuz bir kredinin ödemesini geçirdiyseniz, geçmiş borçlarınızı ödemediyseniz, bankalarla avukatlık olduysanız konut kredisi kullanmanız biraz daha zorlaşacaktır. Bu durumda konut kredisi çekmek isteyen sicili bozuk olan vatandaşlarımıza, faizsiz konut kredisi veren firmaları önereceğiz. Eğer daha öncesinden kredi sicilinizi bozan kredilerin veya kredi kartlarının ödemesini yaptıysanız ve üzerinden 1 sene gibi bir zaman geçtiyse, bankalardan konut kredisi alma şansınız yükselecektir. Bu durumda TEB, Akbank, Vakıfbank, Odeabank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Denizbank gibi konut kredisi veren bankalara başvuru yapabilirsiniz. Faizsiz firmalar, katılım yöntemiyle kişilere faizsiz kredi vermekte ve çok düşük masraflarla sicili bozuk olana da konut kredisi vermektedir. İşte sicili bozuk olana konut kredisi sağlayan firmalar:

 

Sicili Bozuk Olana Taşıt Kredisi Çıkar Mı?

Araç kredisi de, diğer krediler gibi risk değerlendirmesinden geçtiğinden dolayı kredi sicili bozuk olan kişilerin yapılandırma yapmadan önce krediye başvuru yapmaları, kredinin onaylanmasını zorlaştıracaktır. Eğer kredi borcunuzu kapatmış veya yapılandırma yaptıysanız siz de siciliniz kötü olsa bile araç kredisi çekebilirsiniz. Tabi bunun için de bankaların aradığı belli şartlar bulunmaktadır. Araç kredisi alma şartları sayfamızdan tüm güncel ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Ayrıca bankalardan kredi çekebilmek için sicili düzeltmenin yollarına bakmak veya taşıt kredisi kullanma şartlarını yerine getirmek yerine, eğer sıfır olarak araç satın almak istiyorsanız, bir çok otomotiv firmasının kendi bünyesinde sunduğu taşıt kredilerini de inceleyebilirsiniz. MercedesFiatOpel, Peugeot, FordHyundai, Citroen, Volvo gibi pek çok otomotiv firması taşıt kredilerini kendi finans kuruluşları ile kullandırırlar. Ayrıca taşıt kredilerini bu firmalardan çeken kişilere özel faizsiz kredi seçenekleri de bazı dönemlerde kampanya olarak müşteriye sunulur.

 

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı

Sicilin kötü olması durumu, tüm bankalarda aynı derecede incelenmektedir. Sicilin bozuk olması kredi çekmeye engel bir durum değildir ancak kredi kartı almaya engel bir durum ortaya koyar. Bankalara ipotek, kefil göstererek veya farklı alternatifler kullanılarak kredi çekilebilir ancak bankalar kişilerin sicili bozuksa, kredi notu kötüyse kolay kolay kredi kartı vermezler. Ancak çok düşük limitli bir kredi kartı talebinde bulunursanız muhtemelen karta onay gelir ve ödemeleriniz düzenli yaparak limitinizi zamanla arttırabilirsiniz. Kara listedekilere af yasası çıktıktan sonra ise, bankalar kara listeye girenlere özel olarak kredi veren bankalar olmuşlardır. Bu bankaları açıklamak gerekirse; Akbank, İNG Bank, Denizbank, TEB, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi, İCBC, Odeabank'tır. Bu sıraladığımız bankalar da sicili kötü olana kredi veren bankalardır. Ayrıca icralık olan kişiler kredi çekebilir mi diye soran kişiler de bu bankalardan sorunsuz bir şekilde kredi çekebilirler. Diğer yandan bu bankalar hangi şartları öne sürerek bozuk sicile kredi vermektedir. Bu şartları yerine getiren kişiler anında kredi çekebilir ve acil nakit ihtiyaçlarını giderebilirler. Hatta bazı durumlarda banka şubesine gitmeden de ön onay almak adına internet üzerinden kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

Bankalardan kredi çekmek isteyen ve 2022 yılında sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunu birebir yüzyüze şubeye gidip yapmalılar. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan kredi başvuruları genellikle olumsuz sonuçlanmakta ve bu da kredi notunuzun olumsuz etkilenmesine aracılık etmektedir. Bankaya giderek kredi sicilinizin bozuk olduğunu, krediye ihtiyaç duyduğunuzu ve ne yapabileceğinizi sorun. İpotekleriniz varsa bankaya sunabilir ve kredi başvurunuzun olumlu olup olmayacağını anında öğrenebilirisiniz.

 

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

Gelir belgesiz kredi veren bankalar 

Yorum Yap:

Yorumlar

3 yorum yapılmış

Ali rıza erden

Kıredi çekmek istiyorum

2022-04-12 12:30:00 -
Mikail Karaca

Ssklı tekstil makina işçisiyim

2022-03-27 19:42:06 -
Özcan Atalay

Kredi kartlarimi toplamak istiyorum vakifkatilimli olmak istiyorum kredi çekin hep kartlarimi kapatmak ve tek kredikarta ödemek istiyorum lütfen yardımcı olurmusiniz

2021-12-12 12:03:14 -