Kuveyt Türk Dolar Hesabı Açma

Bu sayfadan Kuveyt Türk dolar hesabı açma yollarını öğrenerek, Kuveyt Türk internet bankacılığından dolar alım satımı yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Dolar Hesabı Açma

Türkiye'de hizmet veren faizsiz kredi veren katılım bankaları arasında yer alan Kuveyt Türk, yenilikçi teknolojileri müşterilerinin kullanımına sunmaya devam ediyor. Dolar alım satımı internet üzerinden diğer bankalar sadece "mesai saatleri içerisinde" dolar satımında makas aralığı düşük tutulurken, Kuveyt Türk'ün uygulaması olan TradePlus ile siz de 5/24 yani hafta içi 24 saat dolar alım satımını güncel piyasaya göre alabilirsiniz. Bu sayfamızda Kuveyt Türk dolar hesabı açma ve TradePlus üyeliği ile ilgili bilgiler verdik.

Kuveyt Türk dolar hesabı nasıl açılır?

Kuveyt Türk'ten dolar veya döviz hesabı açabilmeniz için, Kuveyt Türk hesabınızın olması gerekmektedir. Hesabınız yoksa, Kuveyt Türk hesap açma sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Kuveyt Türk dolar hesabınızı mobil ve internet bankacılığından açabileceğiniz gibi, Kuveyt Türk çağrı merkezinden, Kuveyt Türk şubesinden veya ATM'lerden açabilirsiniz.

Mobil'den: Kuveyt Türk hesabınıza girdikten sonra Menü butonuna basın. Hesap Aç > Hesap Türünden "Cari Hesap", Döviz Türü seçiminden "Amerikan Doları" ve hesap adınızı yazdıktan sonra "Okudum, onaylıyorum" butonuna tıklayın. Bilgileri kontrol ederek "Onay" butonuna tıkladıktan sonra hesabınız açılacaktır. Bu işlemden sonra Kuveyt Türk mobil bankacılıkta "hesaplarım" sayfasından dolar hesabınızı kontrol edebilir, dolar alım satımı gerçekleştirebilirsiniz. 5/24 dolar alım satımı yapmak istiyorsanız, Kuveyt Türk TradePlus uygulamasını indirmenizi öneririz.

Müşteri Hizmetlerinden: Kuveyt Türk müşteri hizmetleri numarası 444 0 123 veya 0850 251 0 123 numarasını arayarak dolar veya euro hesap açılışı yapabilirsiniz.

Banka şubesinden:Kuveyt Türk'ün Türkiye genelinde yaygın şube ağını ziyaret ederek dolar veya diğer yabancı para cinsinden hesabınızın açılışını gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk dolar hesabı ücretli mi?

Hayır, Kuveyt Türk'te, diğer bankalarda olduğu gibi döviz hesaplarından ekstra bir ücret alınmamaktadır.

Kuveyt Türk döviz alış satış saatleri

Kuveyt Türk mobil bankacılıktan 7/24 dolar alım satımı yapabilirsiniz ancak, mesai saatleri dışında makas aralığı oldukça yüksek tutulmaktadır. Mesai saatlerine takılmadan 5/24 güncel piyasa şartlarına göre işlem yapmak istiyorsanız Kuveyt Türk'ün TradePlus uygulamasını kullanabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: 7 24 altın alım satımı yapan bankalar

Kuveyt Tür Döviz Alım Satım Limiti

Kuveyt Türk'te günlük olarak dolar veya euro alım satım limiti 1.500.000 TL'dir. Bireysel olarak döviz alım satımının aylık limiti ise 30 Milyon TL'dir. Kurumsal işletmelere günlük 1.5 Milyon TL, aylık 30 milyon TL işlem limiti bulunmaktadır.

Kuveyt Türk dolar alım satım komisyonu

Döviz alış işlemlerimnde BSMV (Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) oranı binde 2 (0,2) olarak yansıtılmaktadır. Kuveyt Türk Mobil / İnternet şube, TradePlus ve tüm Kuveyt Türk şubesinden gerçekleştirilecek döviz alış işlemlerinde, alış tutarından binde 2 oranında BSMV alınmaktadır.

Zİraat Bankası dolar hesabı açma

Yorum yap: