Kuveyt Türk Hesap Açma (İnternetten Görüntülü Görüşme İle)

Kuveyt Türk hesap açma işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilir ve hemen Kuveyt Türk'ten banka hesabınızı açabilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesap Açma (İnternetten Görüntülü Görüşme İle)

Siz de Kuveyt Türk hesap açma istiyorsanız bu syfadaki bilgilerden yararlanabiilirsiniz. Faizsiz kredi veren bankalar listesi arasında yer alan Kuveyt Türk, Türkiye'de 1989 yılından itibaren faaliyetlerine başlamıştır. Kuveyt Türk toplanan fonlarda, kullandırılan fonlarda ve ktif büyüklükte faizsiz katılım bankaları arasında ilk sırada, tüm bankacılık sektöründe ise üçüncü sırada yerini almaktadır. İnternet alanında yaptığı yeniliklerle adından söz ettiren Kuveyt Türk, geçtiğimiz yıllarda Senin Bankan ismiyle internet bankacılığını aktif ettiğini duyurdu. Öncelikle QNB Finansbank'ın enpara.com ile başlattığı yeniliği Kuveyt Türk de takip ederek seninbankan.com.tr internet sitesiyle şube olmadan çalışmalarını yürütüyor. İleriye dönük olarak atılan bu adımlar sayesinde banka hesabı açmak isteyen kişiler banka şubesine gitmeden kolaylıkla hesabını internetten açabilir. Kuveyt Türk hesabı açmak istiyorsanız Kuveyt Türk'ün "Senin Bankan" uygulamasından veya bankanın şubesini ziyaret ederek hesabınızı hemen açabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde çıkan yasa ile birlikte artık bankalar görüntülü görüşme ile uzaktan müşteri kabul edebilecek. Buna göre müşterinin kimliği görüntülü görüşme ile kayıt edilecek ve müşterinin imzası olmadan banka hesap açabilecek. Siz de Kuveyt Türk ile görüntülü görüşme yaparak internet üzerinden birkaç dakika içerisinde yeni hesabınızı açabilirsiniz. Görüntülü görüşme ile hesap açmak için:

T.C. vatandaşı olmalı,

18 yaşını doldurmuş olmalı,

Türkiye'de ikamet etmeli,

Çipli kimlik kartına sahip olmalısınız.

Kuveyt Türk hesap açma

Kuveyt Türk mobil uygulamasını kullanarak yeni hesap açabilirsiniz. Hesap açma adımları:

 • Kuveyt Türk mobil uygulamasını indirin.
 • Ekranın üst köşesinde yer alan "Müşteri Ol" butonuna tıklayın.
 • Yönlendirmeleri takip ederek kimlik kartınızın arka yüzünü kameraya okutun.
 • Telefonunuzun arka üst kısmını kimliğinize yaklaştırarak  NFC ile bilgilerin okunmasını sağlayın. (Telefonunuzun NFC özelliği kapalı ise başvuruya başlamadan önce açmanız gerekmektedir. )
 • Yönlendirmeleri takip ederek yüzünüzü kameraya gösterin.
 • Sonra görüntülü görüşmeye bağlanarak müşteri temsilcimiz ile görüşün.
 • Görüntülü görüşmeden sonra ekrandaki sözleşmeleri onaylayın ve hesap açılışını tamamlayın.  
 • Hesap açılışınız tamamlandıktan sonra tarafınıza ileteceğimiz SMS’de belirtilen Geçici Şifre’yi kullanarak Kuveyt Türk Mobil’e giriş yapabilirsiniz.

Tüm bankalar: şubeye gitmeden hesap açma

Kuveyt Türk İnternetten Hesap Açma

Aşağıda yer alan adımları takip ederek Kuveyt Türk'ten hemen hesabınızı aktif edebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak https://www.seninbankan.com.tr/ adresine gidin
 • Ana sayfada "Senin Bankanlı Ol" butonuna tıklayın
 • Adınız soyadınız, telefon numaranız, T.C. kimlik numaranız gibi kişisel bilgileri doldurun
 • Kişisel verilerle ilgili  aydınlatma metnini okudum seçeneğini işaretledikten sonra "Hemen Başvur" butonuna tıklayın
 • Bu işlemlerden sonra başvurunuz işleme alınacaktır.

Kuveyt Türk Şubesinden Hesap Açma

En yakın Kuveyt Türk şubesine giderek müşteri temsilcisi aracılığıyla hesabınızı hemen aktif edebilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca Kuveyt Türk şubesinden banka kartı şifre alma, internet bankacılığı aktif etme ve şifre alma gibi işlemleri de tammalayabilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesap Açmak için Gerekli Belgeler

T.C. Vatandaşı

 • T.C. Nüfus Cüzdanı, Sürücü belgesi veya pasaport
 • Yerleşim yeri belgesi, son 3 aya ait abonelik gerektiren fatura.

Yabancı Uyruklular

 • Pasaport veya ikamet tezkeresi
 • Yabancı kimlik numarası
 • Adres teyit belgesi

Kuveyt Türk Hesapları

Kuveyt Türk'ten hesap açmak istiyorsanız öncelikle ne tür hesap açmak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Katılma Hesabı, Konut Hesabı, Çeyiz Hesabı, Sepet Hesap gibi pek çok farklı özellikte hesaplar Kuveyt Türk'te bulunmaktadır. Siz de aşağıda yer alan hesaplardan size en uygun olanını seçebilir, özelliklerini inceleyebilir ve buna göre hesabınızı hemen açabilirsiniz. Kuveyt Türk hesap listesi aşağıda hesap özellikleri ile yer almaktadır:

1 - Kuveyt Türk Cari Hesaplar

Kuveyt Türk'te açacağınız cari hesaplar TL, Döviz ve Altın gibi para cinslerinden vadesiz olarak açılabilen, karşılığında herhangi bir kar payı alınmayan hesaplardır. Bu hesap normal banka hesabı olarak da anılmaktadır. Cari hesaplardan yapılabilecek işlemler ise Para transferi, döviz alım satımı, kredi ve kredi kart ödemeleri, fatura, vergi, SGK ödemeleri, bağış ve kira aidat ödemeleri, çek ve senet tahsilat işlemleri, ileri tarihli EFT ve havale gibi para transferleri gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

2 - Katılma Hesapları

Kuveyt Türk katılılma hesabı ile birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Katılma Hesabında hesap sahibi ile Kuveyt Türk arasında kar-zarar ortaklığı çerçevesinde getirilerin paylaşıldığı hesap türüdür. Toplanan fonlar bankacılık ilkeleri doğrultusunda ticaret, sanayi ve hizmet sektörlerinde finansman olarak kullanılır. Elde edilen kar ise ortaklara paylaştırılır. Bu hesap diğer bankalarda yer alan vadeli mevduat hesapları ile hemen hemen aynı kazancı sunmaktadır. Kuveyt Türk Katılma Hesabında TL, USD, Euro gibi farklı para cinslerinden hesap açabilirsiniz.Bu içeriği oluşturduğumuz 19 Ağustos 2020 tarihinde TL Katılma Hesabı kar payı oranı %5,60 (yıllık) olarak hesaplanmaktaydı. Kar payı hesaplama yapmak istiyorsanız Kuveyt Türk katılma hesabı sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Kuveyt Türk Katılma Hesapları olarak Sepet Hesap, Ara Dönem Kar Ödemeli Hesaplar, Güvenceli Birikim Hesabı, Birikimli Katılma Hesabı, Konut Hesabı, Çeyiz Hesabı gibi farklı türlerden hesaplar yer almaktadır.

Sepet Hesap

Katılma hesabı ile yatırım fonunu aynı hesapta birleştiren Sepet Hesap ile yatırımlarınızı çeşitlendirerek daha yüksek kar elde edebilirsiniz. Yalnızca TL cinsinden aylık veya 32 - 91 günlük olarak açılabilen bu hesabın üst limiti 5 milyon TL'dir. Sepet Hesap bakiyesinin %50'si ile açılacak katılma hesabının kar paylaşım oranı 90/10'dur. Sepet hesap bakiyesinin kalan yüzde 50'si ile alınacak olan fon KT Portföy tarafından oluşturulmuş "ZAY" yatırım fonudur. Sepet Hesap açmak istiyorsanız yatırım hesabınızın aktif olması gerekmektedir. Yatırım hesabı açma işlemlerini Kuveyt Türk internet ve mobil bankacılıktan veya Kuveyt Türk şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Konut Hesabı

Ev sahibi olmak istiyorsanız Kuveyt Türk Konut Hesabı açarak birikimlerinizi devlet katkısı ve Kuveyt Türk kar payı oranları ile büyütebilirsiniz. Kendi üzerine kayıtlı bir konutu bulunmayan T.C. vatandaşları bu hesabı açarak devlet katkısından yararlanabilir. Konut hesabı ödeme periyodu aylık veya 3 aylık olabilmektedir. Hesap açılışında bir defaya mahsus olarak 57 Bin TL'ye kadar para hesaba yatırılabilir. Hesaptan bir yıl içerisinde 2 defa para çekim hakkı bulunmaktadır. Bir müşteri birden fazla konut hesabına sahip olamaz, konut hesabı ortak olarak açılamaz ve bankalar arasında taşınamaz. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayınız.

3 - Yatırım Hesabı

Diğer tüm bankalarda olduğu gibi Kuveyt Türk'te de yatırım hesabı açabilr, yatırım fonu, hisse senedi gibi yatırımlarınızı şekillendirebilirsiniz. Yatırım hesabı açılışlarında herhangi bir ücret alınmamaktadır. Kuveyt Türk dolar hesabı açma sayfasından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

4 - Altın Hesapları

Altın Cari Hesabı, Altına Altın Katılma Hesabı, Ziynet Altın Katılma Hesabı ve Birikimli Altın Katılma Hesabı gibi altın hesaplarının yanı sıra Altın Günleri de Kuveyt Türk'te sizi bekliyor. Kuveyt Türk'te Altın cari hesabı açarak altınlarınızın fiziki karşılığını istediğiniz zaman gram bazında Kuveyt Türk şubelerinden çekebilirsiniz. Altına Altın Katılma Hesabına altınlarınızı yatırarak kar payı elde edebilir hem de altının artışından kar kazanabilirsiniz. Altın hesabı hangi banka avantajlı sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Daha öncesinde internetten banka hesabı açmak güvenlik sebeplerinden dolayı zordu. Ancak artık internetin yaygınlaşması ve yeni bir yaşama şekline geçiş yapmamızdan dolayı internet üzerinden kolaylıkla banka hesabı açılabiliyor. Siz de Kuveyt Türk hesap açma işlemlerini  internet üzerinden gerçekleştirebilir, hemen Kuveyt Türk hesabınızı aktif ederek tüm bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Akbank hesap açma

Vakıfbank hesap açma

Yorum yap: