Kuveyt Türk Hesap Kapatma (Hesap İptali)

Kuveyt Türk hesap kapatma ve iptali işlemlerini bu sayfadan inceleyerek hesabınızı hemen kapatabilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesap Kapatma (Hesap İptali)

Herhangi bir nedenden dolayı siz de Kuveyt Türk hesap kapatma işlemi gerçekleştirerek Kuveyt Türk bankasında bulunan hesalarınızın silinmesini sağlayabilirsiniz. Banka şubesine gitmeye gerek kalmadan, kullanmak istemediğiniz banka hesaplarınızı kolayıkla kapatabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Banka hesabı nasıl kapatılır?

 

Kuveyt Türk Hesap İptali

Bireysel ve kurumsal katılım bankacılığı alanında öncü bankalardan olan Kuveyt Türk, her zaman yenilikçi çalışmalarını müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Eğer siz de Kuveyt Türk'ün bankacılık ürünlerinden memnun değilseniz, hesabınızı veya kredi kartınızı kolayca iptal edebilirsiniz. Aşağıda yer alan yollardan birisini deneyerek Kuveyt Türk hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınızı istediğiniz bir nedene dayalı olarak iptal edebilirsiniz. Bankalar müşterilerini kaybetmek istemeyeceğinden dolayı Kuveyt Türk'e ulaştığınızda, hesabınızı kapatmamak için bankanın ilgi çeken ürünlerini size sunacaklardır. Eğer hesabınızı kapatmak için ısrarcı olursanız hesabınız kapatılarak müşteri kayıtlarınız bankadan silinecektir.

 

  • Müşteri hizmetlerinden hesap kapatma: 444 0 123 Kuveyt Türk müşteri hizmetlerini 7/24 arayabilir, hesabınızın kapatılması için talepte bulunabilirsiniz.
  • İnternet bankacılığından hesap kapatma: Kuveyt Türk ek hesap veya mevduat hesaplarınızı kapatmak için bu yolu deneyebilirsiniz. Kuveyt Türk internet bankacılığına girdikten sonra Hesaplar sayfasından kapatmak istediğiniz hesabınızı seçiniz (ana hesap hariç), hesap iptali menüsünden hesabınızın kapatılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Şubeden hesap kapatma: Türkiye'nin her yerinde şubesi bulunan Kuveyt Türk şubesini ziyaret ederek, hesabınızın iptali için talepte bulunabilirsiniz. Sadece kimlik belgenizle Kuveyt Türk çalışma saatlerinde şubeyi ziyaret ederek hesabınızı kapatabilirsiniz.

 

Kapanan hesaptaki bakiye ne olur?

Kullanmak istemediğiniz hesabınızı kapatmak için başvuru yaptığınızda hesabınızın bakiyesi sıfır olması gerekmektedir. Bundan dolayı hesabınızın kapanış başvurusunu yapmadan önce hesapta bulunan bakiye miktarını çekmeniz ve hesabınızı sıfırlamanız gerekmektedir. Bakiyenizi farklı bir banka hesabına transfer edebilir veya direkt ATM'den veya şubeden çekebilirsiniz. Şubeye gitmeden de sayfamızda yer alan yönergeleri takip ederek Kuvet Türk hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kuveyt Türk bakiye sorgulama

Yorum yap:

Kapat