Kuveyt Türk Kimin Hangi Ülkenin

Tüm bankacılık hizmetlerini en iyi şekilde sunan Kuveyt Türk, katılım bankaları arasında önderlik koltuğunu koruyor. Kuveyt Türk kimin hangi ülkenin diye merak eden vatandaşlarımız, alanında en iyisi olan bankanın yapısını sayfamızdan inceleyebilirler.

Kuveyt Türk Kimin Hangi Ülkenin

  Ülkemizde faizsiz bankacılık alanında hizmet veren bankalardan biri de Kuveyt Türk’tür. Kuruluş yılından bu yana faizsiz bankacılık alanında özenli, araştırmacı, istikrarlı ve güvenilir olan Kuveyt Türk kimin bankası, hangi ülkenin? Yurt içi ve yurt dışında her türlü teknolojiyi kullanarak, kaliteli hizmet veren Kuveyt Türk’ü tanıyalım. Faizsiz bankacılık hizmetinden yararlanmak istiyorsanız, bu alanın en iyilerinden Kuveyt Türk hakkında detaylı bilgiye sayfamızdan sahip olabilirsiniz. Kuveyt Türk kime ait, ortaklık yapısı nedir vb. merak ettiğiniz her soruya yanıt bulabilirsiniz. 


 
KUVEYT TÜRK SAHİBİ KİM
 
Kuveyt merkezli olan Kuwait Finance House’un 1989 yılında Türkiye pazarına girmesiyle, Kuveyt Türk katılım bankasının temelleri atılmaya başlanmıştır. Kuveyt Türk ilk olarak, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın izniyle ‘Kuveyt Türk Evkaf Finans Kurumu’ olarak faaliyete başlamıştır. Şu anki adını ise 2006 yılında almıştır ve hala Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. adıyla hizmet vermektedir. 2019 yılı itibariyle Türkiye’de 30. Yılını kutlayan Kuveyt Türk, müşterilerine sunduğu yenilikçi ve kusursuz hizmet ile katılım bankacılığı alanında öncü olmaya devam etmektedir. Faizsiz yani katılım bankacılığı alanına önemli katkı sağlayan Kuveyt Türk’ün ortaklık yapısını inceleyelim. Yukarıda Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.’nin ortaklık yapısını görmektesiniz. Katılım bankacılığı alanında ortaklarıyla istikrarlı bir şekilde ilerlemeye devam eden Kuveyt Türk, 386 şubesiyle ülkemizde hizmet vermektedir.  
 
Banka alanında yeni finansal ürün ve hizmeti müşterileri ile buluşturan Kuveyt Türk 6.000’e yakın çalışanı ile hizmet vermektedir. Alanında uzman ve eğitimli kadrosu ile faizsiz bankacılık alanında öncü olmaya devam etmektedir. 2016 yılında ‘Türkiye’nin en iyi islami finansal kuruluşu’ seçilmiştir. Dünya çapında adını duyurmak isteyen Türk yatırımcılar için Kuveyt Türk, finansal köprü görevindedir. Türkiye ve körfez bölgesinin ticari ilişkilerinin gelişmesine önemli katkı sağlamıştır. 2015 yılında Almanya’da ilk şubesini açmış ve faaliyete başlamıştır. Kuveyt Türk iştiraki olan KT Bank AG ile Avrupa’ya açılmış ve Almanya’daki ilk katılım bankası olmuştur. Kuveyt Türk hangi ülkenin diye merak eden vatandaşlarımız sayfamızdaki bilgileri detaylı inceleyebilirler. Faizsiz bankacılık hizmeti ile tanışıp, bu alanın öncüsü ile her türlü finansal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Yorum yap: