Belediye Maddi Yardım Başvurusu 2022 (Belediye Maddi Yardımları)

2022 Belediye maddi yardım başvurusu ile ilgili tüm gerekli bilgilere ulaşabilir, belediyenize erzak ve maddi yardım için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Belediye Maddi Yardım Başvurusu 2022 (Belediye Maddi Yardımları)

Belediye yardım başvurusu Özellikle korona virüs salgınının da ülkemize gelmesinde sonra pek çok sektör olumsuz etkilendi. Bir çok kişi işsiz kaldı ve iş arayan kişiler sosyal izolasyon kuralları ve sokağa çıkma yasakları sonrasında iş bulamadı. Devletimiz, vatandaşların maddi olarak zorluk çektiğini bilerek bir çok farklı kurum harekete geçerek maddi yardım ve gıda yardımı gibi kampanyalar başlatıldı. Ankara, İstanbul, Adana, Mersin gibi büyükşehir belediyelerin yanı sıra Türkiye'de bir çok belediye yardım organizasyonları yaparak bu yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Siz de sizlerin  belediye maddi yardım başvurusu yapmak isteyenlere özel olarak araştırmalarımızı yaparak bu sayfamızı hazırladık. Aşağıda yer alan bilgileri inceleyerek siz de bulunduğunuz il ve ilçe belediyelerine ulaşarak maddi yardım başvurusu yapabilir ve onaylanması halinde düzenli olarak veya tek seferlik maddi yardım alabilirsiniz.

Belediye Maddi Yardımları 2022

Özellikle büyükşehir belediyelerinin düzenlediği maddi yardım kampanyalarını Türkiye'de her belediye yapmamaktadır. İmkanlar neticesinde düzenlenen bu organizasyonlar sayesinde ihtiyaç sahiplerine devlet aracılığıyla ulaşılmaktadır. Özellikle Korona virüs salgını sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın başlatmış olduğu askıda fatura, destek kolisi gibi yardım kampanyalarına büyük ilgi oluşmuştu. Ak Parti bu yardımlara karşı çıksa da halktan gelen tepkiler sonrasında yardımlaşma kampanyalarına devam edildi. Özellikle Mansur Yavaş'ın başlattığı "6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin" kampanyasında ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi köprü görevi görerek 6 Milyon 385 Bin TL'lik faturanın ödenmesini sağladı. Ayrıca İftar Ver kampanyasına da yoğun ilgi oluşmuştu bu kampanyada 7.5 Milyon TL toplanarak ihtiyaç sahiplerine günlük  sıcak yemek gönderildi.

https://www.ankaratekyurek.com/ internet sitesi üzerinden kampanyaya devam edilmektedir. Ayrıca CHP'li Adana, İzmir ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri'nin de Korona virüs salgın sürecinde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdıkları bilinmektedir. Siz de bu belediyelerin yardım kampanyalarına başvurunuzu yaparak maddi yardım, giyecek yardımı, yiyecek yardımı gibi yardımları talep edebilirsiniz. İşte belediyelerden alınabilecek yardım türleri listesi:

 • Belediye maddi yardımı (Nakit yardım)
 • Gıda kolisi yardımı
 • Durumu kötü olanlara kira yardımı
 • Esnaflara kira yardımı
 • Eğitim için kırtasiye ve eğitim malzemeleri yardımı
 • Giyecek yardımı
 • Belli dönemlerde erzak yardımı
 • Kışlık yakacak odun ve kömür yardımı
 • Gazi ve şehir yakınlarına yapılan yardımlar
 • İlaç yardımları
 • Bebek bezi ve mama yardımı
 • Öğrenciler için belediye bursları
 • Engelliler için maddi yardımlar
 • Yaşlı ve bakıma muhtaç olanlara  bakım yardımı
 • Düzenli olarak her ay para yatırılan maddi yardım kartları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

İstanbul'da yaşayan kişiler İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenli olarak verdiği ve pandemi yani salgın sürecince vereceği yardımlara başvuru yapabilir. Ekrem İmamoğlu'nun başlatmış olduğu maddi yardımlara başvuru yaparak siz de korona virüs salgını süresince belediyeden yardım alabilirsiniz. İstanbul'da yaşayanlar için başlatılan maddi yardım kart uygulaması geçtiğimiz günlerde başlamıştır. Bu kartlar ile düzenli olarak ihtiyaç sahiplerine maddi yardımlar yapılmaktadır. Bu kartı alabilmek için durumunuzu özetleyen bir başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru sonrasında araştırmalar gerçekleştirilerek ihtiyaç görülmesi halinde düzenli olarak veya tek seferlik maddi yardım alabilirsiniz. İstanbul maddi yardım başvurusu için https://sosinc.ibb.gov.tr/ sitesine gidebilir ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından da yürütülen pek çok sosyal yardım türü bulunmaktadır bunlara https://sosyalhizmetler.ibb.gov.tr/index.html sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Maddi yardım kartı İstanbul'da pek çok alışveriş merkezinde kullanılmaktadır. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı, giyecek yardımı, barınma yardımı, yaşlı bakım hizmeti gibi pek çok kalemde vatandaşlarımıza yardımlaşma ulaştırmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Korona virüs salgın sürecini en iyi yöneten belediyelerin başında gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi maddi yardım yapmaya devam ediyor. Fatura yardımı, gıda yardımı ve maddi yardım hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız siz de belediyeye başvuru yapmanız gerekmektedir. https://www.ankara.bel.tr/dayanisma-platformu sitesi üzerinden "ihtiyaç sahipleri talep formu" sayfasına giderek ilgili sayfada "okudum anladım" kutusunu işaretledikten sonra Onayla butonuna basarak devam ediniz. Sonrasında açılacak sayfada ilgili bölümleri doldurup kontrol ederek Ankara maddi yardım başvurusunu yapabilirsiniz.

Yukarıda Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin yardım kampanyalarına başvuru bilgileri yer almaktadır. Aşağıda diğer belediyelerin yardım sayfalarını da sizler için hazırladık. Ayrıca il ve ilçelerde yer alan ve Belediyelere bağlı olarak hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek bizzat maddi yardım ve gıda kolisi erzak yardımı başvurusu yapabilirsiniz. Size yakın olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın adresini almak için Google'a "sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı" yazarak adres ve telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvuru sayfası için  buraya tıklayın

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvuru sayfası için buraya tıklayın

Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvuru sayfası için buraya tıklayın

Belediye Erzak Yardımı Başvurusu

Belediyelerin dağıtmış olduğu erzak kolisi yardımları herkese verilmemektedir. Belediyeler erzak kolisi yardımı yaparken ihtiyaç sahiplerine yardımı ulaştırmaktadır. Her belediyenin belirli bütçesi olduğundan dolayı herkese ulaşma gibi bir şansları bulunmamaktadır. Koli miktarı ne kadar çok ise, yardım yapılacak aile de o kadar artmaktadır. Belediyeler ilgili kurumları ve muhtarlıklar aracılığıyla yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Siz de muhtarlıklara ve belediyenize başvuru yaparak yardım erzak kolisi alabilirsiniz. Siz de bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak belediye maddi yardım başvurusu yapabilir, ilgili başvuruyu belediyenize göndererek maddi yardım ve gıda yardımı alabilirsiniz.

Belediye yardım başvurusu 2022 yılında da devam etmektedir. İhtiyaç sahiplerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve diğer tüm illerin ve ilçelerin belediyeleri yardım etmektedir.

Ayrıca bakınız:

Maddi yardım yapan kişiler

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

Hakan

Belediye maddi yardım başvurusu yapmak istiyorum.

2021-12-15 17:02:13 -
Tülay Boztepe

Adana büyükşehir belediyesine maddi yardım almak için başvuru yaptım çok teşekkür ediyorum acil parayaı ihtiyacım var bu haber iyi oldu

2020-05-20 19:03:57 -