sponsorlu bağlantılar

Bankaların Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2018

Yüksek faiz veren bankaların mevduat faiz oranları 2018 yılı verilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Tüm bankaların e-vadeli mevduat faiz oranlarını karşılaştırarak karlı çıkın.

Bankaların Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2018

2018-03-22 18:48:45

sponsorlu bağlantılar
  Paranızı değerlendirmek istiyorsanız öncelikle tüm bankaların mevduat faiz oranları 2018 yılı karşılaştırması yapmalısınız. E-vadeli faiz hesabı açarak daha çok para kazanmak isteyen kişiler genellikle "en yüksek faiz veren banka" araştırmasıyla beraber vadeli hesap açacağı bankayı belirlemektedir. Sizde 2018 yılında paranızı banka üzerinde değerlendirmek ve faiz geliri almak istiyorsanız aşağıda yer alan mevduat faizlerini inceleyebilir, karşılaştırabilir ve online bankacılıktan e-vadeli hesap açarak hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

Banka Mevduat Faiz Oranları 2018

2018 yılında geçen yıla göre mevduat faizleri yükselmiştir. Sitemizde banka şubelerinden açılan mevduat hesapları yerine e-vadeli mevduat hesap faizlerini sunuyor; takipçilerimizin daha çok kazanmasını istiyoruz. Geçen yıla göre kıyaslayacak olursak %12 seviyelerinde seyreden mevduatlar, bu yıl güzel bir yükseliş yakalayarak hemen hemen 15,00 seviyelerin kadar gelmiştir. Tabi bu faizler yıllık olarak hesaplanmakta olup, tüketicilere günlük, haftalık, yıllık veya belirlenen süre kadarını faiz olarak yansıtılmaktadır. Mevduat faiz hesaplamasında en çok yapılan hatalardan birisi de faiz oranlarına bakılarak yapılan aylık hesaplamalardır. Oysa ki örneğin bir bankanın %14,00 olarak belirlediği faiz oranı yıllık olarak geçerli olmaktadır. Yine bu bankaya 100.000 TL para yatıracağımızı varsayarsak bize 1 ayda kazandıracağı para 1189 TL, 1 yılda kazandıracağı para ise 14.000 TL olmaktadır. Yine bu kazançlardan Bsmv ve Kkdf gibi farklı isimlerde vergiler kesilmekte olup, net getirisi ise vergiler ve giderler çıkarıldıktan sonra hesaplanır.

Aşağıdaki tabloda yer alan banka mevduat faiz oranları 2018 yılı verileri, bankaların sitelerinden alınmış olup 100.000 TL 32 günlük yatırımlar için geçerli faiz oranlarıdır. Bazı bankalarda faiz oranları sabit kalırken, bazılarında yatırılan para ve vade sayısı baz alınarak faiz oranları değişebilmektedir.

Banka Mevduat Faiz Oranları 2018


 Banka

 Mevduat faiz oranı 2018 (%) (TL)Fibabanka Kiraz Hesap

 

14,50

 

Alternatif Bank E-Mevduat

 

14,50

 

İNG Bank - e turuncu hesap


 

14,00

 
Halkbank e-Mevduat

 

13,55

 

Teb - Cepteteb Vadeli Hesap

 

13,25

 

Denizbank Web Mevduat

 

13,00


 

Şekerbank Vadeli Mevduat

 

13,50

 

Vakıfbank Mevduat Hesabı

 

12,50


 

Ziraat Bankası Mevduat 

 

10,75

 

Akbank Mevduat Faizi

 

10,75


 

İş Bankası Mevduat Hesabı

 

10,10

 

Garanti Bankası Mevduat Hesabı


 


11,75

 

QNB Finansbank Vadeli Mevduat

 


9,00

 

Odeabank Oksijen Hesap


 


11,00Burgan Bank e-vadeli

 

10,00

 

Yukarıda yer alan bankaların mevduat faiz oranları, güncel piyasa koşullarına göre sık olmasa da değişebilir. Bazı bankaların belirtilen faiz oranı kişilerin yeni açacağı hesap için "hoşgeldin faizi" adı altında belirli bir süre ile kısıtlanmış olabilir. Diğer yandan üst bölümde de belirttiğimiz üzere mevduat faizleri belirtilen oranlar yıllık hesaplamalar için sunulmuştur. Dilerseniz aşağıda yer alan mevduat faiz hesaplama örneklerine göz atabilirsiniz.
Mevduat faiz hesaplama:

 


10.000 tl faiz hesaplaması
20.000 tl faiz hesaplaması
30 bin tl faiz getirisi
50.000 tl faiz getirisi
100.000 tl faiz kazancı


 


Bankaların belirlemiş olduğu mevduat hesapları internet şubesinden açılan mevduatlar içindir. İnternet şubesinden e-vadeli hesap kullanmak için ilk olarak ilgili bankadan vadesiz banka hesabı açmalı ve internet şubesini aktifleştirmelisiniz. Daha sonra internet şubesine giriş yaptıktan sonra genellikle "yatırım > e-vadeli mevduat hesabı" menüsünden kolaylıkla mevduat hesabı açabilir ve yatırımlarınızı anlık olarak izleyebilir, pek çok seçenekten yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu sayfanın en altında bulunan yorum bölümüne sormak istediklerinizi yazabilir ve bizlere ulaştırabilirsiniz. Aşağıda bulunan bankaların mevduat faizleri için sunduğu özellik ve teklifleri de değerlendirebilirsiniz.

Fibabanka Mevduat Hesabı

Fibabanka "kiraz hesap" adı altında en yüksek faizi veren banka konumundadır. Fibabanka kiraz hesap özelliklerinden bahsedecek olursak, %14,50 faiz oranı yeni hesap açan müşterilere özel olarak 90 gün boyunca sunulmaktadır. 90 gğn sonunda ise standart faiz oranına düşürülür. Standart faiz oranları ise %12,00 olarak belirlenmiştir.

Devamı: Fibabanka mevduat faiz oranları 2018


ING Bank e turuncu hesap

İNG Bank da yüksek faiz veren bankalardan birisidir. İNG Bank'ta e-turuncu hesap açarak 1 yıl boyunca hoşgeldin faizinden yararlanabilirsiniz. İNG'de faiz kazancı günlük olarak yansıtılır ve e-turuncu hesap kullananlar hesap işletim ücreti ve havale, eft gibi şeylere komisyon ödemez.

Devamı: İng Bank Mevduat Faiz Oranları 2018


Alternatif Bank Mevduat Faiz Oranları

Eski adıyla Abank, yeni adıyla Alternatif Bank da oldukça dikkatimizi çekiyor. Mevduat hesapları arasında en yüksek faizi veren bankalar arasında yer almaktadır. Alternatif Bank %14,50 faiz oranıyla 90 gün boyunca hoşgeldin faizi veriyor. 90 gün sonunda faiz oranları standart faizlere indiriliyor.

Devamı: Alternatif Bank Mevduat Faiz Oranları 2018


Denizbank Mevduat Hesabı

Sevilerek tercih edilen Denizbank'ta mevduat hesabı faiz oranı %13 olarak belirlenmiş. Ancak yine Halk Bankası'ndaki gibi Denizbank'ta da faizler yatırılan miktar ve vade sayısına göre değişebiliyor. En düşük faiz 6,25, en yüksek faiz oranı ise 13,95 olarak yansıtılmakta.

Denizbank mevduat faiz oranları


Halkbank Mevduat Hesabı

Ülkemizde kamu bankalarından birisi olan Halkbank'ta oldukça değişken faizler dikkatimizi çekmekte. 100.000 TL 32 günlük yatırımlarda %13,55 faiz oranı veriliyor ama faiz oranları her yatırım ve gün sayısına göre değişiyor.

Devamı: Halkbankası mevduat faiz oranları 2018


Yukarıda sizler için hazırladığımız en yüksek mevduat faizi veren banka 2018 yılı içeriklerini inceleyerek sizde hangi bankadan mevduat hesabı açacağınıza karar verebilirsiniz. Mevduat hesaplarında çoğu banka yüksek faiz adı altında sadece belirli bir süre için faiz vermektedir. Devamında ise normal faiz oranlarına indirilmektedir. Lütfen vadeli mevduat hesabı kullanmadan önce bankaların mevduat hesabı için sunduğu özellik ve şartlara dikkat ediniz.

Bankaların Mevduat Faiz Oranları 2018

Diğer bankaların mevduat faiz oranları 2018 yılı verilerine yukarıda yer alan tablodaki banka isimlerine tıklayarak öğrenebilirsiniz. Sizde paranızı değerlendirebilmek için enyüksek faiz veren bankalardan birisinde e-vadeli mevduat hesabı açabilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yüksek faizlerden yararlanmak için ilk olarak banka hesabı açmalı ve sonrasında internet şubesinden e-vadeli hesap açmalısınız. E-vadeli mevduat hesapları ücretsiz olarak açılıp kapatılabilir, yıllık ücret ve aidat gibi durumlar söz konusu değildir. Faiz oranları sık sık güncellense de takibimizi sürdürerek siz değerli takipçilerimizin güncel içeriklere ulaşmanız için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Diğer yandan hatırlatmak gerekirse dolar/euro mevduat cinsinden faiz oranlarını da sitemiz üzerinden mevduat sayfasından inceleyebilirsiniz. En yüksek banka mevduat faiz oranları 2018 yılında değerlendirmes yapacak olursak; Fibabanka Kiraz Hesap, Alternatif Bank, İNG Bank e-turuncu hesap, Halk Bankası ve diğer sayacağımız bankalar yüksek faiz adı altında müşterilerine kazanç sunmaktadır.
sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Ne Demişler?

4 yorum yapılmış

Kredi Bankalar
Kredi Bankalar

Ahmet bey merhabalar, sitemizde yer alan içerikler bilgilendirme amaçlı yayınlanmakta olup biz yönlendirici ve aracı olarak müdahale etmemiz doğru değildir. İçerikte yer alan bilgiler doğrultusunda sizde mevduat faizleri 2018 arasında en yüksek mevduat oranlarına göre bankaları karşılaştırabilir ve karlı olan bankayı tercih edebilirsiniz. Bol kazançlı günler dileriz.

2018-03-25 23:40:10 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Sitemizi takip ettiğiniz için biz teşekkür ederiz.

2018-03-25 23:39:45 -
Ayşe
Ayşe

en yüksek mevduat hesabı faiz oranı 2018 yılı haberinizi okudum. yardımlarınızdan dolayi tesekkür ediyorum.

2018-03-25 23:39:16 -
Ahmet Yurdakul
Ahmet Yurdakul

abi merhaba, ben mevduat faiz oranları 2018 listesi arasında en çok faizi hangi bankadan alacağıma karar veremedim. sizde banka mevduatları arasında ing'yi seçsem karlı çıkarmıyım?

2018-03-25 23:38:35 -
Güncel:
TEB Pos Komisyon Oranları 2019
Tarih : 2019-08-20 21:34:41
Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?
Tarih : 2019-08-11 12:54:56
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA