En Yüksek Faiz Veren Banka 2020 - GÜNCEL
sponsorlu bağlantılar

En Yüksek Faiz Veren Banka 2020 - GÜNCEL

Bu sayfadan tüm bankaların en yüksek faiz veren banka 2020 karşılaştırması yaparak mevduat ile paranızı değerlendirebilirsiniz.

En Yüksek Faiz Veren Banka 2020 - GÜNCEL

2020-05-16 12:10

 

Anasayfa > Mevduat > En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Siz de paranızı en yüksek faiz veren banka ile değerlendirmek istiyorsanız, bu sayfada yer alan tüm bankaların e-vadeli mevduat faiz oranlarını karşılaştırabilir, 2020 yılında paranızı vadeli hesapta değerlendirebilirsiniz. Sizler için bankaların mevduat hesabı faiz oranlarının yanı sıra, mevduat hesaplarıyla alakalı bankaların güncel avantaj ve özelliklerini, vadeli hesap açma şartlarını, mevduat hesaplarıyla alakalı güncel bilgileri de araştırarak hazırladık. Ayrıca sitemizde mevduat hesaplaması yaparak ne kadar paranıza ne kadar faiz kazanabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

 

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2020

Paranızı yüksek faiz oranlarıyla bankalarda değerlendirmek istiyorsanız, siz de aşağıda yer alan bankaların güncel mevduat faiz oranlarını karşılaştırabilir ve en yüksek faiz veren bankaya paranızı yatırabilirsiniz. Günümüzde en risksiz yatırım aracı bankaların mevduat hesaplarıdır, siz de güvenli olan bu aracı kullanarak birikmiş paranızı değerlendirebilir ve vade sonunda faiz kazancınızı alabilirsiniz. Faiz oranları piyasa koşullarına göre anlık olarak değişebilmektedir, ayrıca bankaların USD veya Euro mevduat faizlerini kullanabilirsiniz ancak TL mevduat hesaplarında yabancı para birimine göre daha yüksek faiz oranı vermektedir. Bundan dolayı paranızı TL olarak mevduat hesabında değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Aşağıda 27 Ocak tarihinde güncellenen bankaların en yüksek faiz veren bankaların sıralaması bulunmaktadır. Karşılaştırmanızı yaparak avantajlı faiz oranlarıyla siz de e-vadeli mevduat hesabınızı açabilir ve paranızı değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Mevduat faiz oranlarını karşılaştırmadan önce mevduat hesabıyla alakalı bilmeniz gereken banka terimlerini de öğrenmenizde fayda olacaktır. En yüksek faiz veren banka listesi:

 • Burgan Bankmevduat faiz oranı: %10,00
 • Odeabank mevduat faiz oranı: %10,00
 • Fibabanka mevduat faiz oranı: %9,50
 • Turkish Bank mevduat faiz oranı: %9,50
 • Vakıfbankmevduat faiz oranı: %8,75
 • Cepteteb mevduat faiz oranı: %8,50
 • İNG Bank mevduat faiz oranı: %8,50
 • HSBC mevduat faiz oranı: %8,5
 • Şekerbank mevduat faiz oranı: %8,25
 • Yapı Kredimevduat faiz oranı: %8,20
 • Ziraat Bankası mevduat faiz oranı: %8,00
 • Garanti BBVA mevduat faiz oranı: %8,00
 • Halkbank mevduat faiz oranı: %8,00
 • QNB Finansbankmevduat faiz oranı: %7,50
 • Denizbank mevduat faiz oranı: %7,50
 • İCBCmevduat faiz oranı: %7,20
 • Akbank mevduat faiz oranı: %6,75
 • İş Bankası mevduat faiz oranı: %6,50

 

Mevduat Hesaplama

 

 

Mevduat Hesabı Nedir?

Ülkemizde hizmet veren tüm bankalarda ücretsiz olarak açarak paranızı değerlendirebileceğiniz hesap türüdür. Banka hesabına para yatırdığımızda paranız otomatik olarak değerlenmez ancak bankada mevduat hesabı açarak banka paranızı değelendirir ve bunun karşılığında size faiz kazancını verir. Mevduat faiz oranları yıllık olarak hesaplanmakta olup, isterseniz günlük, dilerseniz aylık veya yıllık seçeneklerde paranızı değerlendirebilirsiniz. Mevduat hesabı, banka şubesinden açılan hesaplara denilmekle birlikte, artık bazı bankalarda e-mevduat ile mevduat hesabının farkı kalmamıştır. Yani önceki yıllarda banka şubesinden açılan mevduat hesapları için daha düşük faizler veriyor, müşteriyi bankanın internet şubesine yönlendirmek isteniyordu. Mevduat hesabı nedir diye merak edenler için bu açıklamayı yapma gereğinde bulunduk. Aşağıda tüm bankaların güncel mevduat faiz oranlarını karşılaştırdık, güncelleme tarihi tablonun altında yer almaktadır.

 

100 BİN TL AYLIK FAİZ KAZANCI

Banka – Hesap İsmi

100 Bin TL - 32 Günlük Net Kazanç

Burgan Bank e-mevduat

 817 TL

İCBC

 817 TL

Fibabanka Kiraz Hesap

 817 TL

Turkish Bank enerji hesap

 782 TL

Odeabank Oksijen Hesap

 764 TL

AlternatifbankVOV Hesap

 761 TL

İNG e-Turuncu Hesap

 743 TL

Şekerbank vadeli mevduat

 726 TL

Yapı Kredi Vade Dönüşüm

 715 TL

QNB Finansbank E-Vadeli Hesap

 707 TL

Denizbank E-Mevduat

 670 TL

HSBC E-Mevduat

 654 TL

CEPTETEB Vadeli Hesap

 631 TL

Ziraat Bankası internet şube mevduat hesabı

 594 TL

Garanti BBVA
E-Vadeli Hesap

 596 TL

Vakıfbank E-Vadeli Mevduat

 614 TL

İş Bankası Şubesiz Vadeli Mevduat

 484 TL

Halkbank E-Mevduat

 596 TL

Akbank mevduat hesabı

 594 TL

GÜNCELLEME TARİHİ: 16 Mayıs 2020

 

Yukarıda yer alan en yüksek faiz veren bankalar listesi, faiz oranlarına göre sıralanmıştır. Mevduat hesaplama 100.000 TL - 32 Günlük olacak şekilde yapılmış olup, mevduat faiz oranları mevduat vadesi ve tutarına göre değişiklik gösterebilir. Bu sayfada yer alan mevduat faiz oranları 4 Şubat 2020 tarihinde bankaların resmi sitelerinden mevduat hesaplama araçları kullanılarak hesaplanmış olup, söz konusu faiz oranları bankalar tarafından anlık olarak değişebilmektedir. Lütfen yatırım yapmadan önce bankadaki güncel mevduat oranlarını kontrol ediniz.

 

E Mevduat Hesabı Nedir?

Bankanızın internet bankacılığı veya mobil bankacılığı hesabınızı kullanarak açacağınız, paranızı değerlendirebileceğiniz hesap türüdür. Banka şubesinden açılan mevduat hesaplarına kıyasla internet ve mobil bankacılıktan açılan e-vadeli mevduat hesapları daha yüksek faiz oranlarıyla avantaj sağlamaktadır. Yukarıda yer alan bankaların yanı sıra faizsiz kredi veren bankalardan da mevduat ile para kazanabilirsiniz.

 

Alternatif Bank E-Mevduat Hesabı

Alternatif Bank yüksek faiz oranlarıyla paranızı değerlendirmenizde aracılık ediyor. Alternafit Bank E-Mevduat ile siz de hesabınızı Alternatif Bank internet bankacılığından hemen açabilirsiniz. 2 günden 732 güne kadar istediğiniz vade aralığında hesabınızı açabilirsiniz. Hesap açma alt limiti 1.000 TL'dir. Sabit getirilidir, piyasada değişen faiz dalgalanmasından etkilenmeden sabit faizlerle siz de paranızı değerlendirebilirsiniz. Alternafit Bank'da e-mevduat e-mevduat faiz oranları ise %12 - %16 arasında değişmektedir. Dolar hesabı için mevduat faiz oranı ise %0,35 ile %1,95 arasında değişmektedir. Dilerseniz Alternatif Bank Vov Hesap ile faiz oranını %12,25 yüksek faiz getirisinden tercih edebilirsiniz. %12,25 faiz oranı "hoş geldin faizi" yani tanışma faizi olarak verilmektedir.

 

MEVDUAT HESAPLAMA:

10.000 TL Mevduat hesaplama
20.000 TL Mevduat hesaplama
30.000 TL Mevduat hesaplama
40.000 TL Mevduat hesaplama
50.000 TL Mevduat hesaplama
60.000 TL Mevduat hesaplama
70.000 TL Mevduat hesaplama
80.000 TL Mevduat hesaplama
90.000 TL Mevduat hesaplama
100.000 TL Mevduat hesaplama
200.000 TL Mevduat hesaplama
250.000 TL Mevduat hesaplama
300.000 TL Mevduat hesaplama
500.000 TL Mevduat hesaplama
1 Milyon TL mevduat hesaplama

 

HSBC E-Mevduat Hesabı

HSBC 'de %10,25'den başlayan faiz oranıyla vadeli hesap sahibi olabilirsiniz. Siz de mevduat hesabınız HSBC'de açarak hemen en iyi faiz oranlarıyla para kazanmaya başlayabilirsiniz. Siz de en yakın HSBC şubesinden veya HSBC internet bankacılığına giriş yaparak e-vadeli mevduat hesabınızı açabilir ve yüksek faizlerle paranızı değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Birikimlerinizi risksiz bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız HSBC'nin sunduğu mevduat ürünlerinden birisini seçebilir ve sizin belirleyeceğiniz vadeye göre risksiz bir şekilde getiri elde edebilirsiniz.


Garanti Bankası mevduat faiz oranları

Garanti Bankası e-Vadeli Hesap hoşgeldin kampanyası kapsamında %8,25'ye varan faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca Garanti'de yatırımlara göre faiz oranları değişebilmektedir. Garanti Bankası'nda hoşgeldin faizi olarak yüksek faiz oranlarıyla e-vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Ayrıca Garanti Bankası'nda Euro %1,40, dolar yatırımları ise %3 üzerinden değerlendirilmektedir.


Denizbank mevduat faizi

Denizbank'ın sürekli yenilenen teknolojileri ve müşteri odaklı çalışmaları neticesinde e-vadeli hesap faiz oranları oldukça yüksek durumdadır. Denizbank'tan %12 oranında faizle e-vadeli hesap açabilirsiniz.  Denizbank'ta euro yatırımları %1,06, Dolar yatırımları ise %3,50 olarak değerlendirilebilir. Denizbank'ta Deniz Hesap, mevduat biriken hesap, MevduatFon, Ara dönem ödemeli hesap, Web'de Mevduat gibi pek çok farklı özelliklerde mevduat hesapları bulunmaktadır.

TEB mevduat hesabı

Türk Ekonomi Bankası (Teb) e-mevduat hesabında %11,25'e varan faiz seçenekleriyle hesap açabilirsiniz. Bankanın web sitesinden hesap açarak paranızı mevduat hesabından değerlendirebilirsiniz. CEPTETEB internet bankacılığı ve mobil bankacılığı kullanarak daha yüksek faizlerle paranızı değerlendirebilirsiniz. CepteTeb'de günlük, aylık, haftalık, yıllık veya sizin belirleyeceğiniz vade ile mevduat hesabı açabilirsiniz.


İş Bankası mevduat hesabı

İş Bankası yüksek faiz oranlarıyla e-mevduat hesabı sunmaktadır. Sürekli yenilenen teknolojik altyapısı ve yüksek müşteri memnuniyeti oranıyla İş Bankası'ndan %10 faiz oranıyla e-mevduat hesabında paranızı değerlendirebilirsiniz.İş Bankası mevduat hesaplarıarasında enflasyona endeksli TL mevduat hesabı, vade bekletmeyen hesap, Maksimum vadeli hesap, birikimli hesap, günlük kazandıran hesap, sabit hesap, değişken hesap, vadeli altın hesabı, vadeli döviz, vadeli TL gibi pek çok farklı özellik barındıran mevduat hesapları bulundurmaktadır. Size en uygun olan mevduat hesabını banka şubesine giderek veya internet ile mobil bankacılık aracılığıyla açabilir ve hemen paranızı değerlendirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.


Odeabank Oksijen Hesap

Odeabank mevduat hesabı ile siz de %12'ye varan avantajlı faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. 250.000 TL'ye kadar %18,50, 50.000 Dolar'a kadar ise %3,15 faiz oranı Odeabank Oksijen Hesapta sizleri bekliyor. Oksijen Hesap açarak siz de günlük vadesiz kullanım tutarını belirleyerek belli miktarda paranızı mevduat hesabınızı bozmadan kullanabilirsiniz. Ayrıca Oksijen Hesap'ta paranız değerlenirken aynı zamanda TEMA Vakfı'na da bapış yapabilirsiniz. Odeabank Oksijen hesap avantajları ise;

 • Mevduat hesabınızdan 7 gün 24 saat para  çekebilirsiniz,
 • Otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızın otomatik ödenmesini sağlayabilirsiniz,
 • Düzenli ödemelerinizi, Oksijen Hesap'tan yapabilirsiniz,
 • Her ay TEMA Vakfı aracılığı ile doğa eğitimlerine katkıda bulunabilir veya fidan bağışlayabilirsiniz.


ING Bank e-Turuncu Hesap

ING Bank'tan %12'ye varan yüksek faiz oranlarıyla paranızı değerlendirebilir, siz de 1 yıl hoşgeldin faizinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca Turuncu Ekstra'lılara özel %2 ek faiz getirisi de İNG Bank e-turuncu hesapta bulunmaktadır. %2 ek faizden faydalanmak için İNG Bank kartınızdan aylık 750 TL harcama veya vadesiz hesabınızdan fatura ödemesi yapmalı, hoş geldin faizi süresinde günlük ilan edilen faize ek olarak %2 ek faiz, hoş geldin faizi dışında ise günlük yayınlanan avantajlı faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

 

Akbank Mevduat Faizi

Türkiye'de hizmet veren en büyük bankalar arasında yer alan Akbank, direkt mobil uygulamasından e-vadeli hesap açılışlarına özel olarak %14'ye varan faiz avantajı sunmaktadır. Akbank'ın bu teklifinden yararlanmak için telefonunuzdan direkt uygulamasını indirmeniz ya da internet şubesine giriş yapmanız yeterlidir. Akbank'ta paranızı 7 günden 400 güne vadeli olarak değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Akbank mevduat hesabı özellikleri ise;

 • Sabit oranlıdır, piyasa hareketlerinden etkilenmez,
 • 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 12 ay vadeli mevduat hesabının yanı sıra 400 güne varan istediğiniz güne kadar belirleyebileceğiniz mevduat hesabınızı kullanabilirisiniz,
 • Akbank şubelerinden, Akbank internet ve mobil şubeden tek bir tıkla hesabınızı anında açabilirsiniz,
 • Hesap hareketlerinizi anlık olarak internet ve mobil şubeden takip edebilirsiniz.

 

Vakıfbank Vadeli Hesap
Türkiye'nin devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank, yine en yüksek faiz veren bankalar 2020 sıralamasında yer almaktadır. Bu doğrultuda yüksek faiz sunan banka müşterilerine %13 faiz sunmaktadır. Siz de Vakıfbank E-vadeli mevduat hesabı açmak için Vakıfbank internet bankacılığını kullanabilir, en iyi faizler ile paranızı anında değerlendirmeye ve yüksek faiz kazanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank şubesini ziyaret ederek de paranızı hesabınıza yatırabilir ve müşteri temsilcisi aracılığıyla e-vadeli mevduat hesabınızı istediğiniz vade kadar açtırabilirsiniz.


Halkbank E-Vadeli Hesap

Halkbank'tan e-vadeli hesap açmak isteyenlere de yüksek faiz oranları sunulmaktadır. %17,25'e varan faiz oranları ile Halkbank'ta paranızı değerlendirebilirsiniz. Halkbank internet bankacılığı veya mobil bankacılıktan siz de vadeli mevduat  hesabında paranızı hemen değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Halkbank mevduat hesabı özellikleri:

 • Şubeye gitmeden Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak, Halkbank internet şubesine veya mobil şubeye giriş yaparak anında hesap açabilirsiniz,
 • Avantajlı faiz oranlarını 28 günden 999 güne kadar kullanabilirsiniz,
 • Yatırımınız risksiz şekilde, devlet güvencesinde değerlenir.


Günlük faiz veren bankalar da, ING Bank, Garanti Bankası, Akbank, Odeabank, İş Bankası ve yukarıda yer alan diğer bankalardan e-vadeli hesabı ücretsiz olarak açabilirsiniz. Siz de bu bankalar arasından birini seçerek e-vadeli mevduat hesabıyla hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Siz de yüksek faiz oranlarından yararlanmak için banka şubenizden hemen bir e-vadeli hesap açın ve paranızı değerlendirmeye başlayın.  Mevduat hesaplama örneklerimize de göz atabilir ve paranızı mevduat hesabına yatırarak ne kadar para kazanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.  Diğer yandan Dolar/ Euro benzeri dövize yüksek faiz veren bankalara sitemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz. En yüksek faiz veren banka 2020 yılında değerlendirecek olursak; Garanti Bankası ve İNG Bank olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Denizbank'ta oldukça yüksek faiz oranlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Bu bankalar da yüksek faizi belli bir süre için (hoş geldin faizi) olarak vermekte ve verilen süre bitiminde faizler düşürülmektedir. Ayrıca vadeli hesaplardan Merkez Bankası, bsmv adı altında vergilendirme yapmaktadır. Bu vergi ve diğer masraflar düşürüldükten sonra net kazancınızı alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar

9 yorum yapılmış

Hakan TEK
Hakan TEK

2020 yılı Nisan ayı için en yüksek faiz veren bankalar listesini güncellediğiniz için teşekkür ediyorum. Bana göre şu anda yatırım için mevduat değil altın kullanılmalı.

2020-04-22 12:26:00 -
Necati Öztürk
Necati Öztürk

Merhabalar sevgili Kredibankalar.com takipçileri. Sizler için güncellememizi yaparak sayfamızı baştan aşağı yeniledik; Mevduat hesaplama aracımızı hizmetinize sunarak tüm bankaların güncel mevduat faizi hesaplama oranlarını tek bir sayfada karşılaştırıyoruz. Ayrıca bankaların faiz oranlarını ve detay sayfalarını da inceleyebilirsiniz.

2020-01-27 23:26:54 -
Ahmet Kurtürk
Ahmet Kurtürk

Merhaba, mevduat faizi hesaplama yaptım net kazanç yazan bölümde yer alan bilgiler acaba parayı yatırdıktan sonra kalan kazanç mı yani elimize geçecek net para mı yoksa vergi kesinti mevduat ücreti vs. de alınıyor mu?

2020-01-27 23:23:35 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Ahmet bey merhaba, net kazanç bölümündeki bilgiler elinize geçecek net paradır. Yani kesintiler vs. alındıktan sonraki kalan ve size verilecek faiz ücretidir. Saygılar.

2020-01-27 23:24:27
Hasan Türkmen
Hasan Türkmen

2020 yılında da mevduat faizleri artış göstermezse gram altında paramı değerlendirmeye başlayacağım. Hayır paramız TL mevduat hesabında kalsın dedikçe faiz oranları sürekli düşüyor...

2019-12-02 11:02:39 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Yorumunuz ve desteğiniz için teşekkürler. Sayfamızı yenileyerek sizler için mevduat faizi hesaplama aracımızı da yayınladık.

2020-01-27 23:25:35
Leyla Akdemir
Leyla Akdemir

sonunda tüm bankaların mevduat faiz oranlarını doğru ve güncel bir şekilde karşılaştıran bir site buldum, teşekkürler takipteyim.

2019-05-25 14:12:04 -
Jale Türkmen
Jale Türkmen

Ziraat Bankası'nın enflasyon mevduat hesabı çok yararlı olmuş para eriyor diye dolar alıyorduk artık paramızı faizde değerlendiririz.

2019-05-15 22:03:00 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Yasemin Hanım merhabalar. 0850 222 0 800 numaralı Denizbank müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. İyi günler dileriz...

2018-01-22 12:04:16 -
Yasemin pala
Yasemin pala

personel isyerime geldi kagltlarl imzaladlm fakat kart gelmedi

2018-01-21 02:07:46 -
Askinkocabasoglu
Askinkocabasoglu

2500 tl maaş alıyorum ve sizden kart başvuru şu.yaptim tesekkürler

2017-09-06 14:21:25 -