Banka Mevduat Faiz Oranları 2020 - ŞUBAT

Banka Mevduat Faiz Oranları 2020 - ŞUBAT

Siz de Şubat ayına ait güncel banka mevduat faiz oranları 2020 TL , Dolar ve Euro karşılaştırmasına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Banka Mevduat Faiz Oranları 2020 - ŞUBAT

2020-02-04 14:51

Anasayfa->Mevduat-> Banka Mevduat Faiz Oranları 2020

Bu sayfadan tüm banka mevduat faiz oranları 2020 yılı güncel karşılaştırmasına göz atabilir, en iyi mevduat faizi veren bankada paranızı değerlendirebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki tablodan 100 bin tl - 32 günlük faiz kazancı net faiz getirisini de öğrenebilir, kredibankalar.com'dan mevduat faizi hesaplaması da yapabilirsiniz. Bu sayfa en yüksek faiz veren bankaları karşılaştırarak parasını en iyi faizde değerlendirmek isteyenlere özel olarak hazırlanmıştır.

 

Banka Mevduat Faizleri 2020

Paranızı belirli bir miktarda bankaların vadeli mevduat hesaplarına yatırarak, siz de faiz oranı kadar kazanç elde edebilirsiniz. Türk Lirası, USD, Euro veya altın cinsinden yatırımlarınızı istediğiniz bankadan vadeli mevduat hesabı açarak değerlendirebilir ve siz de ek gelir elde edebilirsiniz. Aşağıda tüm bankaların güncel mevduat oranları karşılaştırmasını sizler için hazırladık. Ayrıca tablodan 100 Bin Türk Lirası'nı 32 gün yatırımlarında elde edilen "net kazanç" miktarı da yer almaktadır.

 

 
                   Mevduat Faizi Hesaplama
         
           
           
                         
           
Mevduat faizi hesaplama aracını Kredibankalar.com'dan ücretsiz kullanabilirsiniz!

Bankaları karşılaştır:

Mevduat Faizi Hesaplama

 

 

Banka – Hesap İsmi

Mevduat Faiz Oranı (TL)

100 Bin TL -

32 Gün Net kazanç

CEPTETEB Vadeli Hesap

%8,00

 581 TL

AlternatifbankVOV Hesap

%11,50

 826 TL

Burgan Bank e-mevduat

%11,60

 864 TL

İCBC

%11,50

 857 TL

Fibabanka Kiraz Hesap

%11,50

 857 TL

İNG e-Turuncu Hesap

%11,50

 857 TL

Denizbank E-Mevduat

%11,40

 849 TL

Turkish Bank enerji hesap

%10,50

 782 TL

OdeabankOksijen Hesap

%10,25

 764 TL

HSBC E-Mevduat

%10,25

 763 TL

QNB FinansbankE-Vadeli Hesap

%10,20

 760 TL

Şekerbank vadeli mevduat

%10,00

 745 TL

Ziraat Bankası internet şube mevduat hesabı

%9,75

 724 TL

Halkbank E-Mevduat

%9,50

 708 TL

Yapı Kredi Vade Dönüşüm

%9,45

 704 TL

Vakıfbank E-Vadeli Mevduat

%8,50

 633 TL

Akbank mevduat hesabı

%8,50

 632 TL

Garanti BBVA
E-Vadeli Hesap

%8,25

 615 TL

İş Bankası Şubesiz Vadeli Mevduat

%8,15

 607 TL

22 Şubat 2020 tarihinde yaptğımız son karşılaştırmaya göre en yüksek faiz veren banka %11,60 faiz oranı ile Burgan Bank olarak gözükmektedir.

 

Yukarıda yer alan  en yüksek faiz veren bankalar  listesi, faiz oranlarına göre sıralanmıştır. Mevduat hesaplaması 100.000 TL - 32 Günlük olacak şekilde yapılmış olup, mevduat faiz oranları mevduat vadesi ve tutarına göre değişiklik gösterebilir. Yukarıda yer alan bankaların mevduat faiz oranları, güncel piyasa koşullarına göre sık olmasa da değişebilir. Bazı bankaların belirtilen faiz oranı kişilerin yeni açacağı hesap için "hoşgeldin faizi" adı altında belirli bir süre ile kısıtlanmış olabilir. Diğer yandan üst bölümde de belirttiğimiz üzere mevduat faizleri belirtilen oranlar yıllık hesaplamalar için sunulmuştur. Dilerseniz aşağıda yer alan mevduat faiz hesaplama örneklerine göz atabilirsiniz.

 

Akbank

Her zaman en yüksek mevduat faizi veren bankalar arasında yer alan Akbank, 2020 yılında da kazandırmaya devam ediyor. Siz de birikmişlerinizi Akbank e-vadeli mevduat hesabına yatırın yüksek faizlerle paranızı hemen değerlendirmeye başlayın. Akbank mobilden veya Akbank internet şubesinden vadeli mevduat hesabınızı hemen açın, 400 güne kadar dilediğiniz vade seçenekleriyle paranız yüksek faizlerle değerlensin. Akbank İnternet şubesi ve mobil şubesinden dilediğiniz zaman vadeli mevduat getirinizi de kontrol edebilirsiniz. Akbank'ta TL mevduat hesabının yanı sıra vadeli döviz hesabı ve ara ödemeli mevduat hesabı da açabilirsiniz.

 

TEB

En güvenilir yatırım aracı olan mevduat faizi ile paranızı değerlendirmek istiyorsanız, siz de TEB internet bankacılığı veya TEB mobil bankacılıktan anında vadeli mevduat hesabı açabilir ve birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. TEB'de Ocak ayında mevduat faizleri güncellendi, siz de 100.000 TL paranızı TEB vadeli hesabınıza yatırarak 1 ay sonunda 359 TL net faiz kazancı elde edebilirsiniz. Yüzde 10,25 hoş geldin faizi ile TEB marifetli hesap, en yüksek  mevduat faizi veren bankalar arasında yer alıyor. Ayrıca TEB şubelerinden de anında TEB marifetli hesabınızı açabilir ve yatırımınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası

Devlet bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası da yüksek faizlerle kazandırmaya devam ediyor. Ziraat Bankası vadeli Türk Lirası mevduat hesabınızı Ziraat Bankası şubelerinden, Ziraat Bankası internet bankacılığından, Ziraat mobil şubeden açabilir ve hemen paralarınızı en iyi faizlerle değerlendirmeye başlayabilirsiniz. 730 güne kadar dilediğiniz vade aralığında farklı seçeneklerle siz de en yüksek faizi kazanmak için birikimlerinizi Ziraat Mevduat hesabında değerlendirebilirsiniz. 100 Bin TL 32 gün vadeli kazanç hesaplaması yaptığımızda 781 TL vade sonu net kar kalmaktadır. Ziraat Bankası'nda mevduat faiz oranı %10,50'den başlamaktadır.

 

Fibabanka Mevduat Hesabı

Fibabanka "kiraz hesap" adı altında en yüksek faizi veren banka konumundadır. Fibabanka kiraz hesap özelliklerinden bahsedecek olursak, %11 faiz oranı yeni hesap açan müşterilere özel olarak 90 gün boyunca sunulmaktadır. 90 gğn sonunda ise standart faiz oranına düşürülür. Standart faiz oranları ise %12,00 olarak belirlenmiştir.

 

ING Bank e turuncu hesap

İNG Bank da yüksek faiz veren bankalardan birisidir. İNG Bank'ta e-turuncu hesap açarak 1 yıl boyunca hoşgeldin faizinden yararlanabilirsiniz. İNG'de faiz kazancı günlük olarak yansıtılır ve e-turuncu hesap kullananlar hesap işletim ücreti ve havale, eft gibi şeylere komisyon ödemez.

 

Alternatif Bank Mevduat Faiz Oranları

Eski adıyla Abank, yeni adıyla Alternatif Bank da oldukça dikkatimizi çekiyor. Mevduat hesapları arasında en yüksek faizi veren bankalar arasında yer almaktadır. Alternatif Bank %11 faiz oranıyla 90 gün boyunca hoşgeldin faizi veriyor. 90 gün sonunda faiz oranları standart faizlere indiriliyor.

 

Denizbank Mevduat Hesabı

Sevilerek tercih edilen Denizbank'ta mevduat hesabı faiz oranı %11 olarak belirlenmiş. Ancak yine Halk Bankası'ndaki gibi Denizbank'ta da faizler yatırılan miktar ve vade sayısına göre değişebiliyor. En düşük faiz 6,25, en yüksek faiz oranı ise 13,95 olarak yansıtılmakta.

 

Halkbank Mevduat Hesabı

Ülkemizde kamu bankalarından birisi olan Halkbank'ta oldukça değişken faizler dikkatimizi çekmekte. 100.000 TL 32 günlük yatırımlarda %10 faiz oranı veriliyor ama faiz oranları her yatırım ve gün sayısına göre değişiyor.
 

Yukarıda sizler için hazırladığımız en yüksek mevduat faizi veren banka 2020 yılı içeriklerini inceleyerek sizde hangi bankadan mevduat hesabı açacağınıza karar verebilirsiniz. Mevduat hesaplarında çoğu banka yüksek faiz adı altında sadece belirli bir süre için faiz vermektedir. Devamında ise normal faiz oranlarına indirilmektedir. Lütfen vadeli mevduat hesabı kullanmadan önce bankaların mevduat hesabı için sunduğu özellik ve şartlara dikkat ediniz. Diğer  banka mevduat faiz oranları 2020 yılı verilerine yukarıda yer alan tablodaki banka isimlerine tıklayarak öğrenebilirsiniz. Sizde paranızı değerlendirebilmek için enyüksek faiz veren bankalardan birisinde e-vadeli mevduat hesabı açabilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yüksek faizlerden yararlanmak için ilk olarak banka hesabı açmalı ve sonrasında internet şubesinden e-vadeli hesap açmalısınız. E-vadeli mevduat hesapları ücretsiz olarak açılıp kapatılabilir, yıllık ücret ve aidat gibi durumlar söz konusu değildir. Faiz oranları sık sık güncellense de takibimizi sürdürerek siz değerli takipçilerimizin güncel içeriklere ulaşmanız için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Diğer yandan hatırlatmak gerekirse dolar/euro mevduat cinsinden faiz oranlarını da sitemiz üzerinden mevduat sayfasından inceleyebilirsiniz.

 

Güncelleme tarihi: 07.02.2020 22:51

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Ne Demişler?

1 yorum yapılmış

Tülay Korkmaz
Tülay Korkmaz

tüm mevduat faizlerini tek bir sayfada topladığınız için sonsuz teşekkürler ama mevduat faizleri düşmüş gözüküyor :(

2020-02-07 23:00:04 -
Güncel:
,
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA
İlgili İçerikler: