En Yüksek Vadeli Mevduat Faiz Oranları 2021
Sponsorlu Bağlantılar

 

En Yüksek Vadeli Mevduat Faiz Oranları 2021

 

Bu sayfadan tüm bankalar mevduat faiz oranları karşılaştırması yaparak en yüksek faiz veren bankanın hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

Sponsorlu reklamlar
En Yüksek Vadeli Mevduat Faiz Oranları 2021

  Bu sayfadan tüm banka vadeli mevduat faiz oranları yılı güncel karşılaştırmasına göz atabilir, en iyi mevduat faizi veren bankada paranızı değerlendirebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki tablodan 100 bin tl - 32 günlük faiz kazancı net faiz getirisini de öğrenebilir, kredibankalar.com'dan mevduat faizi hesaplaması da yapabilirsiniz. Bu sayfa en yüksek faiz veren bankaları karşılaştırarak parasını en iyi faizde değerlendirmek isteyenlere özel olarak hazırlanmıştır. Akbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Halkbank, Odeabank, Garanti gibi bankaların güncel mevduat faizlerini aşağıdan karşılaştırabilir, en yüksek faiz veren bankayı hemen inceleyebilirsiniz. Paranızı belirli bir miktarda bankaların vadeli mevduat hesaplarına yatırarak, siz de faiz oranı kadar kazanç elde edebilirsiniz. Türk Lirası, USD, Euro veya altın cinsinden yatırımlarınızı istediğiniz bankadan vadeli mevduat hesabı açarak değerlendirebilir ve siz de ek gelir elde edebilirsiniz. Aşağıda tüm bankaların güncel mevduat oranları karşılaştırmasını sizler için hazırladık. Ayrıca tablodan 100 Bin Türk Lirası'nı 32 gün yatırımlarında elde edilen "net kazanç" miktarı da yer almaktadır.

 

Mevduat Faiz Oranları 2021

Tüm bankaları karşılaştırarak en iyi faiz veren bankayı bulabilmek için siz de sitemizde yer alan mevduat hesaplama aracımızı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Aşağıda sizler için tüm bankaların güncel faiz oranlarını sıraladık. Siz de hangi banka daha yüksek faiz veriyor diye araştırma yapıyorsanız, aşağıda yer alan en yüksek faiz veren bankalar listesine göz atabilir, ne kadar faiz kazancı elde edebileceğinizi hesaplamalara göz atarak hemen öğrenebilirsiniz. Mevduat faiz oranları piyasa koşullarına göre anlık olarak güncellenebilmektedir, bankalar faiz oranlarını değiştirdikçe sayfamızı güncelleyerek sizler için en güncel oranları paylaşmaya dikkat ediyoruz. Mevduat faiz oranları 2020 listesi:

  • Burgan Bank mevduat faiz oranı: %16,50
  • İNG mevduat faiz oranı: %16,00
  • Ziraat Bankası mevduat faiz oranı: %14,50
  • Vakıfbank mevduat faiz oranı: %15,00
  • Halkbank mevduat faiz oranı: %15,50
  • Fibabanka mevduat faiz oranı: %16,50
  • Yapı Kredi mevduat faiz oranı: %12,75
  • Garanti BBVA mevduat faiz oranı: %12,00

 

Hesaplama Aracını Kullan: Mevduat faizi hesaplama

 

Banka

Mevduat faiz oranı (TL)

100 Bin TL - 32 günlük net kazanç

İNG e-Turuncu Hesap

%16,00

 1.333 TL

Burgan Bank e-mevduat

%16,50

 1.374 TL

Alternatifbank VOV Hesap

%16,00

 1.333 TL

Fibabanka Kiraz Hesap

%16,50

 1.374 TL

CEPTETEB Vadeli Hesap

%16,00

 1.333 TL

Odeabank Oksijen Hesap

%16,00

 1.333 TL

Vakıfbank E-Vadeli Mevduat

%15,00

 1.249 TL

İCBC

%15,50

 1.291 TL

HSBC E-Mevduat

%14,55

 1.208 TL

QNB Finansbank E-Vadeli Hesap

%13,20

 1.099 TL

Şekerbank vadeli mevduat

%12,25

 1.020 TL

Ziraat Bankası internet şube mevduat hesabı

%14,50

 1.208 TL

Denizbank E-Mevduat

%12,50

 1.041 TL

Halkbank E-Mevduat

%15,25

 1.270 TL

Yapı Kredi Vade Dönüşüm

%12,75

 1.061 TL

Akbank mevduat hesabı

%12,00

 999 TL

Garanti BBVA E-Vadeli Hesap

%12,00

 997 TL

İş Bankası Şubesiz Vadeli Mevduat

%10,65

 887 TL

 

GÜNCELLEME TARİHİ: 5 Aralık 2020 tarihinde yaptğımız son karşılaştırmaya göre en yüksek mevduat faiz oranları %15,50 faiz oranı ile BURGAN BANK olarak gözükmektedir.

 

Yukarıda yer alan en yüksek faiz veren bankalar listesi, faiz oranlarına göre sıralanmıştır. Mevduat hesaplaması 100.000 TL - 32 Günlük olacak şekilde yapılmış olup, mevduat faiz oranları mevduat vadesi ve tutarına göre değişiklik gösterebilir. Yukarıda yer alan bankaların mevduat faiz oranları, güncel piyasa koşullarına göre sık olmasa da değişebilir. Bazı bankaların belirtilen faiz oranı kişilerin yeni açacağı hesap için "hoşgeldin faizi" adı altında belirli bir süre ile kısıtlanmış olabilir. Diğer yandan üst bölümde de belirttiğimiz üzere mevduat faizleri belirtilen oranlar yıllık hesaplamalar için sunulmuştur. Dilerseniz aşağıda yer alan mevduat faiz hesaplama örneklerine göz atabilirsiniz.

 

Mevduat Nedir?

Mevduat hesabı, tüm bankalarda bulunan vadeli hesaplara verilen isimdir. Kısaca açıklamak gerekirse vadeli mevduat hesaplarına yatırılan para banka tarafından değerlendirilir ve karşılığında faiz kazancı mevduat sahibine verilir. Mevduat hesaplarından bankalar vergilerini kestikten sonra (faiz kazancı üzerinden) kalan net parayı hesap sahibine aktarır. Mevduat vadeleri çok çeşitlidir, günlük vadeli, 32 günlük vadeli, haftalık, aylık, 3 aylık, yıllık gibi paranızı bankaların vadeli mevduat hesaplarına yatırarak değerlendirebilirsiniz. Günümüzde en yüksek faiz veren bankalar özel bankalar olarak gözükmektedir. Ayrıca faizsiz kredi veren katılım bankalarının da mevduat hesabına benzer katılım hesapları bulunmaktadır, bu bankaların katılın hesaplarına para yatırarak siz de kar payı elde edebilirsiniz. Kar payı ve faiz arasındaki fark nedir sayfamızı inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

MEVDUAT HESAPLAMA:

10.000 TL Mevduat hesaplama
20.000 TL Mevduat hesaplama
30.000 TL Mevduat hesaplama
40.000 TL Mevduat hesaplama
50.000 TL Mevduat hesaplama
60.000 TL Mevduat hesaplama
70.000 TL Mevduat hesaplama
80.000 TL Mevduat hesaplama
90.000 TL Mevduat hesaplama
100.000 TL Mevduat hesaplama
200.000 TL Mevduat hesaplama
250.000 TL Mevduat hesaplama
300.000 TL Mevduat hesaplama
500.000 TL Mevduat hesaplama
1 Milyon TL mevduat hesaplama

 

Türkiye'de hizmet veren bankaların mevduat faiz oranlarını sizler için bu sayfamızda karşılaştırdık. Bu sayfadan mevduat faizlerini karşılaştırabileceğiniz gibi, mevduat hesaplama aracımızı kullanabilir, bankaların mevduat hesabına net kazançlarına göz atabilirsiniz. 2021 yılında vadeli hesap faiz oranları ile en yüksek mevduat faizi veren banka Burgan Bank, İNG Bank, Alternatif Bank gibi bankalar gözükmektedir. Bu bankalardan vadeli mevduat TL cinsinden hesabınızı açarak istediğiniz vadede paranızı hemen değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

 

Akbank

Her zaman en yüksek mevduat faizi veren bankalar arasında yer alan Akbank, 2020 yılında da kazandırmaya devam ediyor. Siz de birikmişlerinizi Akbank e-vadeli mevduat hesabına yatırın yüksek faizlerle paranızı hemen değerlendirmeye başlayın. Akbank mobilden veya Akbank internet şubesinden vadeli mevduat hesabınızı hemen açın, 400 güne kadar dilediğiniz vade seçenekleriyle paranız yüksek faizlerle değerlensin. Akbank İnternet şubesi ve mobil şubesinden dilediğiniz zaman vadeli mevduat getirinizi de kontrol edebilirsiniz. Akbank'ta TL mevduat hesabının yanı sıra vadeli döviz hesabı ve ara ödemeli mevduat hesabı da açabilirsiniz.

 

TEB

En güvenilir yatırım aracı olan mevduat faizi ile paranızı değerlendirmek istiyorsanız, siz de TEB internet bankacılığı veya TEB mobil bankacılıktan anında vadeli mevduat hesabı açabilir ve birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. TEB'de Ocak ayında mevduat faizleri güncellendi, siz de 100.000 TL paranızı TEB vadeli hesabınıza yatırarak 1 ay sonunda 359 TL net faiz kazancı elde edebilirsiniz. Yüzde 10,25 hoş geldin faizi ile TEB marifetli hesap, en yüksek  mevduat faizi veren bankalar arasında yer alıyor. Ayrıca TEB şubelerinden de anında TEB marifetli hesabınızı açabilir ve yatırımınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası

Devlet bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası da yüksek faizlerle kazandırmaya devam ediyor. Ziraat Bankası vadeli Türk Lirası mevduat hesabınızı Ziraat Bankası şubelerinden, Ziraat Bankası internet bankacılığından, Ziraat mobil şubeden açabilir ve hemen paralarınızı en iyi faizlerle değerlendirmeye başlayabilirsiniz. 730 güne kadar dilediğiniz vade aralığında farklı seçeneklerle siz de en yüksek faizi kazanmak için birikimlerinizi Ziraat Mevduat hesabında değerlendirebilirsiniz. 100 Bin TL 32 gün vadeli kazanç hesaplaması yaptığımızda 781 TL vade sonu net kar kalmaktadır. Ziraat Bankası'nda mevduat faiz oranı %10,50'den başlamaktadır.

 

Fibabanka Mevduat Hesabı

Fibabanka "kiraz hesap" adı altında en yüksek faizi veren banka konumundadır. Fibabanka kiraz hesap özelliklerinden bahsedecek olursak, %11 faiz oranı yeni hesap açan müşterilere özel olarak 90 gün boyunca sunulmaktadır. 90 gğn sonunda ise standart faiz oranına düşürülür. Standart faiz oranları ise %12,00 olarak belirlenmiştir.

 

ING Bank e turuncu hesap

İNG Bank da yüksek faiz veren bankalardan birisidir. İNG Bank'ta e-turuncu hesap açarak 1 yıl boyunca hoşgeldin faizinden yararlanabilirsiniz. İNG'de faiz kazancı günlük olarak yansıtılır ve e-turuncu hesap kullananlar hesap işletim ücreti ve havale, eft gibi şeylere komisyon ödemez.

 

Alternatif Bank Mevduat Faiz Oranları

Eski adıyla Abank, yeni adıyla Alternatif Bank da oldukça dikkatimizi çekiyor. Mevduat hesapları arasında en yüksek faizi veren bankalar arasında yer almaktadır. Alternatif Bank %11 faiz oranıyla 90 gün boyunca hoşgeldin faizi veriyor. 90 gün sonunda faiz oranları standart faizlere indiriliyor.

 

Denizbank Mevduat Hesabı

Sevilerek tercih edilen Denizbank'ta mevduat hesabı faiz oranı %11 olarak belirlenmiş. Ancak yine Halk Bankası'ndaki gibi Denizbank'ta da faizler yatırılan miktar ve vade sayısına göre değişebiliyor. En düşük faiz 6,25, en yüksek faiz oranı ise 13,95 olarak yansıtılmakta.

 

Halkbank Mevduat Hesabı

Ülkemizde kamu bankalarından birisi olan Halkbank'ta oldukça değişken faizler dikkatimizi çekmekte. 100.000 TL 32 günlük yatırımlarda %10 faiz oranı veriliyor ama faiz oranları her yatırım ve gün sayısına göre değişiyor.

 

Yukarıda sizler için hazırladığımız en yüksek mevduat faizi veren banka 2020 yılı içeriklerini inceleyerek sizde hangi bankadan mevduat hesabı açacağınıza karar verebilirsiniz. Mevduat hesaplarında çoğu banka yüksek faiz adı altında sadece belirli bir süre için faiz vermektedir. Devamında ise normal faiz oranlarına indirilmektedir. Lütfen vadeli mevduat hesabı kullanmadan önce bankaların mevduat hesabı için sunduğu özellik ve şartlara dikkat ediniz. Diğer banka  mevduat faiz oranları 2021  yılı verilerine yukarıda yer alan tablodaki banka isimlerine tıklayarak öğrenebilirsiniz. Sizde paranızı değerlendirebilmek için enyüksek faiz veren bankalardan birisinde e-vadeli mevduat hesabı açabilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yüksek faizlerden yararlanmak için ilk olarak banka hesabı açmalı ve sonrasında internet şubesinden e-vadeli hesap açmalısınız. E-vadeli mevduat hesapları ücretsiz olarak açılıp kapatılabilir, yıllık ücret ve aidat gibi durumlar söz konusu değildir. Faiz oranları sık sık güncellense de takibimizi sürdürerek siz değerli takipçilerimizin güncel içeriklere ulaşmanız için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Diğer yandan hatırlatmak gerekirse dolar/euro mevduat cinsinden faiz oranlarını da sitemiz üzerinden mevduat sayfasından inceleyebilirsiniz.

 

Mevduat hesabı nasıl açılır?

32 günlük en yüksek faiz veren banka

Hoşgeldin faizi veren bankalar

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Tülay Korkmaz
Tülay Korkmaz

tüm mevduat faizlerini tek bir sayfada topladığınız için sonsuz teşekkürler ama mevduat faizleri düşmüş gözüküyor :(

2020-02-07 23:00:04 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Biz teşekkür ederiz.

2020-06-25 11:49:37