Mevduat Faizi Hesaplama | Faiz Hesaplama : Kredibankalar.com

Mevduat Faizi Hesaplama

Mevduat faiz oranlarını karşılaştırarak mevduat hesaplama yapın, en yüksek faiz veren banka hangisi olduğunu hemen öğrenin.

Mevduat Hesaplama


Mevduat faizi hesaplama yapmak için yukarıdan mevduat miktarını girin, mevduat faiz oranları karşılaştırmasını hemen yapın.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama Taşıt Kredisi Hesaplama Konut Kredisi Hesaplama

Bu sayfada yer alan ücretsiz hesaplama araçlarımızı kullanarak siz de mevduat faizi hesaplama yapabilir ve tüm bankaların güncel mevduat faizlerini karşılaştırabilirsiniz. 2020 yılında en yüksek faiz veren bankayı bulabilmek için bu sayfadan 20'den fazla bankanın mevduat faizlerini hesaplayarak karşılaştırmalar yapabilir, en iyi faiz veren bankada mevduat hesabı açarak paranızı hemen değerlendirmeye başlayabilirsiniz.


Mevduat Faiz Oranları

Banka

Mevduat Faiz Oranı (TL)

100 Bin TL 32 günlük net kazanç

İNG e-Turuncu Hesap

%15,00

 1.249 TL

Burgan Bank e-mevduat

%14,00

 1.166 TL

Alternatifbank VOV Hesap

%14,00

 1.166 TL

Fibabanka Kiraz Hesap

%14,00

 1.166 TL

CEPTETEB Vadeli Hesap

%14,00

 1.166 TL

Odeabank Oksijen Hesap

%14,00

 1.166 TL

Vakıfbank E-Vadeli Mevduat

%13,75

 1.145 TL

İCBC

%13,70

 1.141 TL

HSBC E-Mevduat

%13,25

 1.104 TL

QNB Finansbank E-Vadeli Hesap

%13,20

 1.099 TL

Şekerbank vadeli mevduat

%12,25

 1.020 TL

Ziraat Bankası internet şube mevduat hesabı

%12,00

 999 TL

Denizbank E-Mevduat

%12,00

 999 TL

Halkbank E-Mevduat

%11,50

 958 TL

Yapı Kredi Vade Dönüşüm

%11,00

 916 TL

Akbank mevduat hesabı

%10,50

 875 TL

Garanti BBVA E-Vadeli Hesap

%10,00

 832 TL

İş Bankası Şubesiz Vadeli Mevduat

%9,75

 812 TL

Yukarıda yer alan en yüksek faiz veren bankalar listesi, faiz oranlarına göre sıralanmıştır. Mevduat hesaplaması 100.000 TL - 32 Günlük olacak şekilde yapılmış olup, mevduat faiz oranları mevduat vadesi ve tutarına göre değişiklik gösterebilir.

 

 Mevduat Faizi Hesaplama İçin Neden Kredibankalar.com?

 • Kredibankalar.com sizler için 20'den fazla bankanın mevduat faiz oranları en yüksek faiz veren bankayı bulabilmek için 20'den fazla bankayı karşılaştırır.

 • Mevduat faiz oranları için güncel verileri bankaların resmi sitelerinden anlık olarak alıyoruz.

 • Mevduat hesaplama yaparak, belirtilen miktardaki paranın net kazancını öğrenebilir, diğer bankalarla karşılaştırabilirsiniz.

 • Türkiye'de tüm bankaları karşılaştıran tek internet sitesiyiz.

 • Kesinlikle banka yönlendirmesi yapmaz, herhangi bir markayı öne çıkarmaya çalışmaz. Google ile anlaşmalı olarak sponsorluk çalışmaları yürütmektedir.

 

Mevduat faizi hesaplaması yaparak bankaların faiz oranlarını karşılaştırmak için, Kredibankalar.com'da yer alan "Mevduat Hesaplama" sayfamız üzerindeki hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz. Öncelikle ne kadar para yatıracağınızı belirleyin ve "Mevduat Miktarı (TL)" kutucuğuna rakam olarak girin. Sonrasında bu paranın kaç gün vadede kalmasını istediğinizi belirleyerek "Mevduat vadesini seçiniz" kutucuğundan vadeyi seçtikten sonra "Hesapla" butonuna tıklayarak bankaların karşılaştırmasını bekleyin.

 

Hangi Bankaların Mevduat Hesaplamasını Yapabilirim?

Kredibankalar'da hemen hemen tüm bankaların mevduat faizlerini karşılaştırabilirsiniz. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank, TEB, Alternatif Bank, İNG Bank, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Odeabank, Halkbank, İş Bankası, QNB Finansbank, Hsbc, İCBC, Denizbank ve diğer bir çok farklı bankanın mevduat ürünlerine ulaşabilir ve hesaplamaları araçlarımız sayesinde yapabilirsiniz.

 

Mevduat Hesabı Nedir?

Bankalarda kullanılan mevduat hesabı, belirli bir miktarda nakit parayı bu hesaba yatırarak "faiz veya kar payı" üzerinden değerlenmesini sağlayarak kar etme işlemine denilmektedir. Özel ve kamu bankalarının mevduat hesaplarının yanı sıra Katılım Bankalarında da mevduat yani kar payı hesabı açabilir ve belirli oranlar üzerinden siz de paranızı değerlendirebilirsiniz. Mevduat ek gelir olarak sayıldığından dolayı, mevduat hesaplarından kazanılan kar üzerinden devletimiz belirli vergilendirme yapmaktadır ancak ana para üzerinden herhangi bir kesinti yapılması söz konusu değildir. Mevduat yatırımının vatandaşlar tarafından sık tercih edilmesinin sebebi; risksiz ve güvenilir bir yatırım aracı olmasıdır. Günümüz bankalarının mevduat hesaplarına uyguladıkları vade süreleri ve faiz oranları farklılık gösterebilmektedir. Bu sayfa üzerinden mevduat faizi hesaplama 2020 yılı güncel faiz oranları ve tüm bankaların mevduat kampanya detaylarına ulaşabilirsiniz. Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar, ekonomiyi canlandırmak ve birikimlerinizi değerlendirmeniz için kampanyalı mevduat hesapları sunmaktadır. Günümüzün ‘kaybettirmeyen yatırımı’ olarak bilinen mevduat hesapları, 2020 yılında da avantajlı faiz oranlarıyla değerlenmektedir.  Mevduat hesaplarının faiz oranları, bankaya yatırdığınız paranın miktarına ve parayı bankada tutacağınız süreye (vade) bağlıdır. Vade ve faiz oranları bankadan bankaya farklılık gösterse bile oranlar arasında pek fazla fark gözlenmemektedir. Bu sayfadan mevduat faizi hesaplamanızı yapabilir, tüm bankaların en güncel faiz oranlarını karşılaştırabilir ve en avantajlı mevduat hesabına başvurunuzu gerçekleştirerek birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Güncel mevduat faiz oranlarına baktığımızda en yüksek faiz kazancı %12 olarak gözükmektedir. Tabi bu rakam piyasa koşulllarına göre anlık olarak çıkabilmekte veya düşebilmektedir.

 

Mevduat Ve Kar Payı Arasındaki Fark Nedir?

Yatırım yapmayı düşünen vatandaşlarımızın son zamanlarda merek ettiği konu; faiz oranı ve kar payı arasındaki farktır. Dünya nüfusunun %23’ünü oluşturan 1,6 milyar kişi İslam dininin gerektirdiği şekilde yaşamaktadır. Bu kesimdeki vatandaşlarımız, faizsiz prensibi ile çalışan bankaları benimsemiş ve bankaya yatırdıkları paranın helal olmasına dikkat etmektedir. Kar payı; belirlenen vade süresi içinde sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinde kullanılan anapara karının, vade süresi geldiğinde taraflara dağıtılmasıdır. Faiz ise; mevcut paranızın belirlediğiniz vade süresi içerisinde, bankanın belirlemiş olduğu oranlarla değerlenerek, vade sonunda kar elde etmenizi sağlaması anlamına gelir. Bankaların mevduat hesapları faiz usulüyle çalışmaktadır. Günümüz katılım bankaları da kar payı prensibiyle hizmet vermektedir. Mevduat hesapları güvenilir ve risksiz hesaplardır. Mevduat hesaplarında vade sonunda ne kadar kazanç elde edeceğinizi hesap açılışından önce bilirsiniz. Az miktarda olsa bile bir kazanç sağlarsınız. Fakat kar payı hesaplarında ise ne kadar kazanç elde edebileceğinizi bilemezsiniz. Kar payı hesaplarında kazanç elde etmenizin yanında zarar edebileceğiniz de unutmayınız. İşte faizsiz kar payı ve kredi veren bankalar:

 • Vakıf Katılım Bankası

 • Ziraat Katılım Bankası

 • Türkiye Finans

 • Kuveyt Türk

 • Albaraka Türk

 • Emlak Bank

 

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Birikimlerinizi değerlendirmenin en güvenli, risksiz ve karlı yolu mevduat hesaplarıdır. Günümüzde faaliyet gösteren bankalar arasından en yüksek faiz veren bankayı öğrenerek, kazancınızı daha çok arttırabilirsiniz. Kanunlar doğrultusunda yatırım araçlarından elde edilen kazançlardan vergi kesilir. Mevduat yatırımlarında yapılan bu kesintiye de stopaj kesintisi denmektedir. En yüksek faiz veren banka 2020 yılında yine her zamanki gibi İNG, Alternatif Bank ve diğer bankalar olmaktadır. Şu anda en yüksek faiz %13 olarak gözükmektedir ancak bu faiz oranı anlık olarak piyasa koşullarına göre bankalar tarafından değiştirilebilmektedir. Ayrıca yüksek faiz veren bankalardan bazıları "hoşgeldin faizi" adı altında mevcut faiz oranını belli bir vadeye kadar vermekte, vade sonunda ise faiz oranı düşürülmektedir. Paranızı herhangi bir bankada mevduat faizine yatırmadan önce bankanın koşul ve şartlarını iyi incelemenizi ve diğer bankalarla karşılaştırmanızı öneriyoruz.

 

Akbank Mevduat Hesaplama

Akbank’ın avantajlı mevduat hesabından yararlanarak, piyasadaki faiz hareketlenmelerinden etkilenmeden kazanç sağlayabilirsiniz. Mevduat hesabınızı 7 günden başlayarak 400 güne kadar dilediğiniz vadede açtırabilirsiniz. Akbank mevduat hesap açma limiti 1000 TL’dir ve %8,50 oranında faizlerden yararlanabilirsiniz. Başvurunuzu Akbank şubelerinden ve Akbank Direkt internetten yapabilir, internet üzerinden de dilediğiniz an takip edebilirsiniz.

 

Garanti Bankası Mevduat Hesaplama

Vadesi bozulmadan, dilediğiniz zaman para çekmek isterseniz Garanti Bankası e- vadeli hesaptan yararlanabilirsiniz. E- vadeli hesabınızı açtırdığınız zaman, piyasadaki faiz oranlarından daha yüksek oranlardan yararlanmaya başlarsınız ve daha çok birikim yapabilirsiniz. TL, USD, EUR, JPY, CHF, GBP, SEK, SAR, RUB, NOK, DKK, CAD ve AUD para birimleri ile hesabınızı açtırabilirsiniz. Hesap açtırma alt limitiniz 1000 TL’dir ve %8,25 oranında faiz fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Hesabınızı Garanti Bankası şubelerinden, Garanti İnternetten ve Garanti cep’ten açabilirsiniz. İnternet ve cep üzerinden açacağınız hesaplar, daha avantajlı faiz oranları sunmaktadır.

 

Ziraat Bankası Mevduat Hesaplama

Türk lirası cinsinden mevduat hesabı açtırarak, birimlerinizi avantajlı faiz oranlarıyla değerlendirebilirsiniz. Ziraat Bankası mevduat hesabınızı 1 günden başlayarak 730 güne kadar dilediğiniz vadede açtırabilirsiniz. Ziraat Bankası şubelerinden mevduat hesabı açtıracaksanız, 1000 TL ve üzeri tutarlar için faiz uygulandığını unutmayınız. Şubelerden, internet bankacılığından ve Ziraat mobil üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. %9,75 oranında faiz avantajlarından yararlanarak, TL cinsinden birikim yapabilirsiniz.

 

Vakıfbank Mevduat Hesaplama

Karlı yatırımlar için Vakıfbank mevduat hesabından yararlanabilirsiniz. Mevduat hesabınızı 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay vadede açtırabilir, %8,50 oranında faizlerden yararlanabilirsiniz. İnternet bankacılığından da mevduat hesabı açtırabilir 30 ile 750 gün arası vadelerden yararlanabilirsiniz. Vakıfbank şubelerinden, internet bankacılığından ve mobil şubeden mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Bu kanallar üzerinden ve 0850 222 0724 numaralı Vakıfbank müşteri hizmetlerinden, mevduat hesap takibini dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. Daha avantajlı vade ve faiz oranlarından yararlanmak için internet bankacılığını ya da mobil şubeyi kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

İş Bankası Mevduat Faizi Hesaplama

İş Bankası’ndan mevduat hesabı açtırmak istiyorsanız 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl, 2 yıl ve 3 yıl vadede hesap açtırabilirsiniz. İş Bankası hesap açılım alt limiti 1.000 TL’dir ve %13 gibi avantajlı faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Piyasa koşullarına göre belirlenen faiz oranlarından kazanç elde etmek istiyorsanız İş Bankası mevduat hesabınızı şubelerden açabilirsiniz. Şubelere gitmeden internet bankacılığı, mobil şube ve bankamatiklerden daha avantajlı şekilde hesap açtırabilirsiniz. Bu kanallar üzerinden TL, EUR, USD cinsi hesaplarınızı 1 aydan 3 yıla kadar vadelerde açtırabilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca İş Bankası mevduat hesaplarınıza rahatça ulaşabilir, gerekli takipleri yapabilirsiniz.

 

Yapı Kredi Mevduat Hesaplama

Yapı kredi mevduat hesabınızı aylık vade seçeneklerinden ve %15 gibi avantajlı faiz oranlarından yararlanarak açtırabilirsiniz. Mevduat hesabınızı banka şubelerinden, internet bankacılığı, mobil şube ve 444 0 444 numaralı Yapı Kredi müşteri hizmetlerinden açtırabilirsiniz. Aylık mevduat hesabının yanında kırık vadeli mevduat hesabı ile de birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Bu hesap, 1 günden başlayan gün seçenekleriyle sizin belirlediğiniz mevduat hesabıdır.

 

Halkbank Mevduat Hesaplama

Halkbank mevduat hesabınızı 500 TL, USD ve EUR alt limitinden başlayarak, 2.000.000 TL, 500 Bin USD ve EUR üst limitine kadar açtırabilirsiniz. Mevduat hesabınızda %11,50 gibi avantajlı faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Hesabınızı 28 günden başlayarak 999 güne kadar kırık vadeli şekilde açtırabilirsiniz. Halkbank şubelerinden, internet bankacılığından ve 0 850 222 0 400 numaralı Halkbank Diyalog üzerinden hesabınızı açtırabilirsiniz.

 

Paranızı değerlendirmek isteyen kişiler bu sayfada yer alan mevduat faizi hesaplama aracımızı ücretsiz bir şekilde kullanabilir ve hemen hemen tüm bankaların faizlerini karşılaştırarak ne kadar kar elde edebileceğini öğrenebilir. Paranızı değerlendirmek istiyorsanız bu sayfadan bankaları karşılaştırarak mevduat faizi hesaplama yapabilir, en yüksek faiz veren bankaya paranızı hemen yatırabilirsiniz. 2020 yılında %12'lere varan faizlerle paranızı değerlendirmek için hemen hesaplama aracımızı kullanarak bankaları karşılaştırın, karlı çıkın. Siz de bu sayfadaki bilgiler ve mevduat hesaplama aracımızı ücretsiz olarak kullanarak tüm bankaların faiz getirisini hesaplayarak, ne kadar paraya bankalardan ne kadar gelir elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca güncellenen mevduat faizlerine de göz atarak en yüksek faizi hangi bankanın verdiğini öğrenebilirsiniz.