Çocuk Parası Sorgulama Numarası

Siz de çocuk parası için başvurmuş ve sorgulamasını yapmak istiyorsanız, ptt çoçuk parası sorgulama telefon numarası ile

Çocuk Parası Sorgulama  Numarası

  PTT, Türkiye'nin her noktasında hizmet vermeye devam ediyor. Çocuk parası almak isteyen kişiler ilk olarak resmi başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra ptt çoçuk parası sorgulama numarası araması yaparak, Ptt hesabına para yatıp yatmadığını kontrol edebilirler. Peki çocuk parası sorgulamak için farklı yöntemler nelerdir?

Ptt çoçuk parası sorgulama telefon numarası
444 1 788

Yukarıda yer alan Ptt müşteri hizmetleri numarası sayesinde siz de hesabınıza çocuk parası yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz. Ancak ptt müşteri hizmetleri numarasının oldukça yoğun şekilde kullanılmasından dolayı sürekli olarak sıra oluşabilmektedir. Bundan dolayı siz de adresinize en yakın Ptt şubelerine giderek kimlik belgenizle sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca ptt internet şubesine giriş yaparak da hesabınıza para girişi olup olmadığına bakabilirsiniz. Eğer Ptt şifrenizi almadıysanız, Ptt internet bankacılığı şifre alma konumuza göz atabilirsiniz.

 

Ptt Şubelerinden Sorgulama

Siz de en yakın Ptt şubesini ziyaret ederek, paranın yatıp yatmadığını gişeden kimlik belgenizle sorgulama yapabilirsiniz. Ptt şubesi uzak olan kişiler telefon ile yada diğer yöntemleri kullanarak ne kadar paranın yattığını öğrenebilirler.

 

Genellikle ödemeler yapıldıktan sonra, başvuru yapıldığı sırada vermiş olduğunuz cep telefon numarasına şu kadar para yatırıldı diye uyarı sms'i gönderilecektir. Ancak operatörünüz reklam mesajlarına engelli ise bu mesaj size ulaşmayabilir. Bu durumda ara sıra PTT'den doğum yardımı sorgulaması yapabilir, Ptt şubelerini ziyaret ederek çocuk parasının yatıp yatmadığını hemen öğrenebilirsiniz. Ayrıca Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı numarası 144 çağrı merkezini veyaAile, Kadın, Çocuk, Engelli Danışma Hattı 183 numarasını arayarak da çocuk parası hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz.

 

Çocuk Parası Ne Kadar

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2019 yılında da çocuk parası (doğum parası) verilmeye devam edilmektedir. Devletimizin çocuk başına ödediği yardım parası ne kadar diye merak edenlere aşağıda açıklamalarını yaptık;

  • 1. çocuk için 300 TL,
  • 2. 3. ve 4. çocuk için 400 TL çocuk yardımı alabilirsiniz.

Çocuk Parası Nedir?

Doğum yardımı da denilebilen çocuk parası, yeni doğum yapan anneye devletimiz tarafından verilmekte olan karşılıksız bir paradır. Yeni doğan ilk bebek için 300 TL, 2. 3. ve 4. çocuk için 400 TL ücret ödenmektedir. Doğum yardımı almak isteyenlere Aile Bakanlığı İl Müdürlüklerine, ilçede bulunan kaymakamlıklara giderek doğum belgesi ile beraber başvuru yapmak yeterli olacaktır. Çocuk parası almak için Sgk il müdürlüklerine, bebeğinizin ve doğum yapmış olan annenin kimlik belgeleriyle beraber başvuru yapılması gerekmektedir.

 

Siz de çocuk parası başvurusu yaptıktan sonra paranın yatıp yatmadığını merak ediyor ve çocuk parası ne zaman yatar diye merak ediyorsanız bu sayfada yer alan bilgiler ile çocuk parası sorgulama telefon numarası ile müşteri hizmetleri araması yapabilirsiniz. Doğum yardımı sorgulaması yaptıktan sonra Ptt hesabınıza doğum yardımı ücretinin yatıp yatmadığını anında öğrenebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Doğum parası alma şartları

Çocuk parası başvurusu

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

Yasemin Aktepe

çocuk parası sorgulaması yapmak istiyorum ancak sistem sürekli hata veriyor alternatif yöntemler yok mu, teşekkürler.

2019-06-29 00:44:53 -
songül çelik

çocuk maaşları neden az? 4 çocuk çin sadece 75 lira verildi sebebi nedir ?09.25.2018

2018-09-27 18:32:39 -