ODEABANK Taksitli Ek Hesap Nasıl Kullanılır

Bu sayfadaki bilgiler ile Odeabank ek hesap açma yollarını öğrenerek Kredili Mevduat Hesabınızı kullanabilir ve hesabınızda para olmasa bile eksi bakiyeden kullanabilirsiniz.

ODEABANK Taksitli Ek Hesap Nasıl Kullanılır
 Öncelikle eksi hesabın ne olduğunu açıklayarak başlayalım. Eksi hesap, vadesiz mevduat hesabınıza banka tarafından tanımlanan ve mevcut paranız tükendiğinde kullanabileceğiniz bir çeşit kredi ürünüdür. Odeabank ek hesap açma ile ilgili bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yani, bankadan faizi ile ödemek koşuluyla küçük tutarda borç almaktır.Eksi hesabın adlandırılması bankadan bankaya farklılık gösterir. Avans hesap, artı hesap, nakit avans, kredili mevduat hesabı gibi isimlerle anılan ek hesaba halk arasında eksi bakiyeye düşmek de denir.Eksi hesap ile bankanın size sunduğu limit dahilinde, paraya sıkıştığınız anda, anında borç para alabilirsiniz. Eksi hesap faizleri genellikle günlük işler ve faiz oranı oldukça düşüktür. Bu nedenle acil nakit ihtiyacınız olduğunda eksi hesaptan hemen para çekebilir ve faiz oranı oldukça düşük olduğundan geri ödeme konusunda zorluk yaşamazsınız.Makalemizde Odeabank eksi hesap nasıl açılır hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara gerekli ve güncel cevapları verdik.

Odeabank Ek Hesap

 
Ek hesap bankaların sunduğu düşük limitli bir kredi ürünüdür. Bu nedenle ek hesabın ödenmemesi ya da geç ödenmesi kredi notunuzda değişikliğe neden olur. Aynı kredi ve kredi kartı borçlarında olduğu gibi ek hesabınızın borcunu ödemeyi geciktirdiğinizde kredi notunuz bu durumdan olumsuz etkilenir. Ek hesabı kullanmak ve borcunu zamanında ödemek ise kredi notunuzu olumlu etkileyerek yükselmesini sağlayacaktır.
Kredi mevduat hesabından aldığınız borcu ödememeniz halinde de yine kredi ve kredi kartında gördüğünüz muameleyi görürsünüz. Borcunuzu 90 gün boyunca ödemediğiniz takdirde hakkınızda yasal takip başlatılabilir. Bu nedenle ek hesap olarak sunulan kredi limitini kullanırken geri ödeyip ödeyemeyeceğinizden emin olarak kullanmanızda fayda var.

İlginizi çekebilir: Odeabank kredi kartı başvurusu
 
Odeabank eksi hesap özellikleri
 
Eksi hesap limitinizi;hesabınızda yeterli bakiye bulunmasa bile dilediğiniz zaman acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla kullanabilirsiniz.Eksi hesap sayesinde fatura ödeme tarihlerini artık dert etmenize gerek kalmaz.Fatura ödemelerinizi Eksi hesabınızın bağlı olduğu hesabınıza bağlayın,faturalarınızı sürekli takip etme zahmetine katlanmayın.Kira ödemenizi geciktirmemek, ya da yakınlarınıza yaptığınız düzenli para gönderimlerinde nakit sıkışıklığı yaşamamak için Ek hesap limitinizi kullanabilirsiniz.Kısa süreli ihtiyaçlarınızı kolayca karşılar,sadece kullandığınız gün sayısı kadar faiz ödersiniz.Tüm bu avantajlara Odeabank eksi hesap sayesinde kavuşabilir ve nakite ihtiyaç duyduğunuz durumda varolan olumsuz durumunuzdan kurtulabilirsiniz. 
 
Odeabank eksi hesap hakkında siz değerli okurlarımıza hazırlamılş olduğumuz makalemizi inceleyerek eksi hesap hakkında bilgi sahibi olmanız mümkündür. Odeabank eksi hesap nasıl açılır ve diğer birçok soruya cevabınızı makalemizden bulabilir ve eksi hesap kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum yap:

Kapat