Telefon meşgulken arayanı görme ve çağrı bekletme

Tüm hatlardan telefon meşgulken arayanı görme ve çağrı bekletme, Türk Telekom arama bekletme nasıl yapılır?

Telefon meşgulken arayanı görme ve çağrı bekletme

Telefonunuz meşgulken ve siz telefonla görüşme yaparken çağrı geldiğinde size bildirilmesini ister misiniz? Telefon meşgulken arayanı görme ve çağrı bekletme özelliği artık tüm operatörlerde yapılabiliyor. Bu özelliği kullanarak siz de arama sırasında sizin için önemli olan çağrıları cevaplayabilirsiniz. Bir görüşme yaparken diğerini bekletebilir, çağrılarınızı bu özellik sayesinde istediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

Telefon Meşgulken Arama Görme

Telefon ile görüşme yapıldığı esnada arayanı görmek çağrı bekletme özelliği ile yapılabilir. Çağrı bekletme özelliği aktif olduğu durumlarda siz telefonla görüşürken, telefonunuz çalmaya devam eder. Sizi arayan kişiye de başkasıyla konuştuğunuz bilgisi gidecektir. Bu uyarı geldiğinde mevcut çağrınızı bekleterek gelen çağrıyla görüşme yapabilirsiniz. Görüşmeyi kapatarak diğer kişiyle görüşme de yapabilirsiniz. Çağrı bekletme özelliği kapalı olduğu durumlarda ise siz görüşme yaparken sizi arayan kişi meşgule düşecektir. Telefonunuz meşgulken arayanları görme ve bekletmek için çağrı bekletme özelliğinizin operatörden açık olması gerekmektedir. Telefon ayarlarından veya GSM operatörünüzün ayarlarına ulaşarak çağrı bekletme özelliğini açabilir veya kapatabilirsiniz. Her iki ayarı yaptığınızda sizi arayanlar siz görüşme yaparken ekrana bildirim gelecek ve karşı tarafa da bilgi verilecektir.

Turkcell telefonla konuşurken arayanı görme

Turkcell çağrı bekletme ayarlarını aşağıda yer alan kısayol tuşları ile gerçekleştirebilirsiniz.

  • Turkcell telefon meşgulken arayanları görme için telefonunuzdan *43# tuşlarına basın.
  • Bu tuşlamayı yaparak çağrı bekletme ayarlarını açmış olursunuz. #43# tuşlaması yaparak çağrı bekletmeyi kapatabilirsiniz.
  • Çağrı bekletme açık mı kapalı mı sorgulamak için de *#43# tuşlamanız yeterli olacaktır.

Türk Telekom meşgulken arayanı görme

Kullandığınız hat Türk Telekom ise, bu durumda arama bekletme özelliğini kolay bir şekilde açabilirsiniz. Turkcell kullanıcıları için yukarıda belirttiğimiz *43# tuşlaması, Türk Telekom için de geçerlidir. Telefonunuzdan *43# tuşlaması yaparak Türk Telekom arama bekletme özelliğini açabilir, #43# tuşlaması yaparak arama bekletme özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Telefon meşgulken arayanı görme İphone

İphone cep telefonunuzdan telefonla görüşme yaptığınız sırada arayanları görmek için Ayarlar / Telefon / Arama bekletme menülerini takip ederek arama bekletme özelliğini açabilir veya kapatabilirsiniz. Bu sayfadan arama bekletme seçeneğini aktif hale getirerek telefonunuz meşgulken sizi arayanları görebilirsiniz.

Xianomi Telefon meşgulken arayanı görme

Xianomi cep telefonunuzdan ayarlar - sistem uygulamaları - arama ayarları - arama bekletme sayfalarını takip ederek arama bekletme özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

Telefon meşgulken arayanı görme Huawei

Huawei cep telefonunuzdan arama bekletme ayarlarını açmak için, ayarlara geldikten sonra diğer seçeneğini seçin. Arama bekletme seçeneğinden özelliği aktifleştirebilirsiniz.

Telefon meşgulken arayanı görme Samsung

Samsung cep telefonunuzdan Ayarlar sayfasına gelin. Diğer ayarlar sayfasına gelerek açılan sayfada "Arama bekletme" seçeneğini aktif hale getirin.

Siz de bu sayfada yer alan bilgileri inceleyerek telefon meşgulken arama bekletme açma veya kapatma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell numara gizleme

Yorum yap:

Kapat