Amazon Dropshipping Para Çekme

Amazon dropshipping para çekme işleminin nasıl yapıldığını bu sayfamızda açıkladık.

Amazon Dropshipping Para Çekme

Günümüzde en çok tercih edilen alışveriş sitesi Amazon üzerinden pek çok kişi "dropshipping" yöntemi ile e-ticaret yapmaktadır. Amazon.com veya Amazon'un diğer ülkelerinde satış yapan kişi veya şirketler Amazon'dan kazandığı parayı genellikle ayda 3 kere ödeme almaktadır. Siz de en ucuz Amazon'dan para çekme yöntemini öğrenmek istiyorsanız aşağıda yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Amazon ödeme alma işlemi için öncelikle Wise hesabı açmanız gerekir:

Wise hesap açmak için tıklayın.

Amazon Dropshipping Para Çekme

Amazon'da dropshipping yöntemi ile çalışan kişiler paralarını en ucuz yoldan Türkiye hesaplarına çekmek istemektedir. Araştırmalarımıza göre Amazon'da satış yapan Türk kullanıcılar paralarını genellikle Payoneer sistemini kullanarak çekmektedir. Ancak sizler için araştırma yaparak hem Amazon'un yasal olarak önerdiği, hem de Payoneer'e göre hem kullanışlı hem de daha uygun olan bir online banka sistemi bulduk.

Amazon'dan nasıl para alırım?

Amazon'da dropshipping satışı sonrasında biriken paralarını Türk banka hesaplarınıza çekmek için birçok farklı yöntem bulunuyor. Amazon'un da önerdiği para transfer yöntemi olan Wise kullanarak paralarınızı Wise hesabınıza aktarabilir, sonrasında anlık olarak Türkiye'de bulunan banka hesaplarınıza çok düşük komisyon ücretleriyle çekim yapabilirsiniz.

Amazon'dan para çekmek için öncelikle Wise hesabı açmanız gerekir:

Wise hesap açmak için tıklayın.

 • Wise hesabınızı açtıktan sonra Amazon Seller Central'a giriş yapın.
 • Sırasıyla Settings (Ayarlar) > Account İnfo (Hesap Bilgileri) > Deposit Methods (Ödeme Bilgileri) adımlarını takip edin.
 • Yeni depozito yöntemi ekle'yi seçin.
 • Banka konumunu seçin. (Bu seçim Wise bakiyenizin adresinde listelenen ülkedir. Örnek olarak USD bakiyesi ABD'dedir.
 • Amazon'a banka hesap bilgilerinizi ekleyin:
 • Amazon Europe: IBAN ve BIC bilgilerinizi ekleyin.
 • Amazon US: Sadece elektronik transferler almak için hesap numaranızı ve dokuz haneli ACH yönlendirme numaranızı ekleyin.
 • Amazon UK: Wise GBP tasnif (sort) kodu ve banka hesap numaranızı ekleyin.
 • Amazon Avustralya: Wise AUD banka eyalet şube kodunuzu (Wise hesabınızdaki BSB kodu), hesap numaranızı ve hesap sahibi adınızı ekleyin.
 • Son adımda banka hesap bilgilerinizi doğrulayın.
 • Bilgilerinizi kaydettikten sonra Amazon'dan para çekme işlemini Wise hesabınıza yapabilirsiniz.

Wise ile Türkiye'ye Para Gönderme

Wise ile yurtdışından Türkiye'ye para gönderebilirsiniz. Wise, diğer para transfer yöntemlerine göre daha ucuz ve kolay olduğundan dolayı güvenerek Wise'yi kullanabilirsiniz. Wise ile Türkiye'ye para göndermek için:

 • Wise hesabınıza giriş yapın. (Hesabınız yoksa buraya tıklayın hesap oluşturun.)
 • Wise anasayfasında yer alan "Para gönderin" butonuna tıklayın.
 • Para gönderebilmek için öncelikle Wise hesabınıza para yüklemeniz gerekmektedir.
 • Wise hesabınıza para yüklemesi yaptıktan sonra "Para gönderin" sayfasından gönderilecek para miktarını ve para kurunu seçin.
 • Kime para göndermek istediğiniz sorusunu yanıtlayın.
 • Karşı hesabın İBAN ve banka bilgilerini gerekli yerlere doldurun.
 • Para transfer işlemini kontrol ederek onaylayın.

Wise güvenilir mi?

Trustpilot sitesinde (dünya çapında tanınan güvenilirlik sitesi diyebiliriz) Transferwise yani yeni adıyla Wise bu yazıyı oluşturduğumuz 25 Ocak gününde 142,552 kullanıcının oy ortalamasından 4.6 almayı başarmış olarak gözüküyordu. Wise'nin hali hazırdaki şirket değeri ise 5 Milyar doları aşmış durumda. Şirketin piyasadaki değeri de ne kadar güvenilir olduğunu ön plana çıkarıyor.

Wise, Türkiye'de para transfer işlemlerine aracılık eden Birleşik Ödeme Hizmetleri Kurumu ile BDDK tarafından denetleniyor ve yetki belgesine sahip bir firma. Yani Türkiye'deki bankalardan farksız olarak hizmet veriyor diyebiliriz. İngiltere'de ise FCA onayı ile ABD'den FinCEN onayıyla beraber bir bankanın geçmiş olduğu denbetimlerden başarılı şekilde geçiyor.

Yani özel olarak Wise'ye güvenerek para yatırabilir, paralarınızı güvenle saklayabilir veya Wise'den banka hesaplarınıza para çekebilirsiniz.

Amazon banka kartı kabul etmiyor

Amazon, Türk banka hesap kartlarını kabul etmemektedir. Türk banka kredi kartlarını sadece dropshipping'de ürünü satın alırken kullanabilirsiniz. Amazon ödeme alma işlemini başarılı olarak tamamlamak istiyorsanız, yukarıda da bahsettiğimiz gibi Wise'den hesap açarak Amazon Seller Central hesabınıza tanımlamanız gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: Wise para alma

kaynaklar:

https://satis.amazon.com.tr/isinizi-buyutun/amazon-avrupada-satis

https://sellercentral.amazon.com/gp/help/external/19321?language=en-US&ref=mpbc_3485851_cont_19321

https://www.trustpilot.com/review/wise.com

Yorum yap:

Kapat