Banka Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar

Bir çok kişinin merak ettiği şey, banka kartında hesap numarası nerede yazar olmaktadır. Bankaların hesap numarasının nerede olduğunu araştırıp sizlere hazırladık.

Banka Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar

2018-02-26 22:13:51

sponsorlu reklamlar
Tüm bankalar, müşterilerinin para yatırmaları için yeni hesap açmak zorundadır. Bu hesaplar da "hesap numarası" ile ayırt edici hale getirilmektedir. Pekihesap kartında kart numarası nerede yazar, bunun cevabını da sizler için hazırladık. Banka kartlarının hesap numaraları genellikle para transfer işlemlerinde kullanılmaktadır. Tüm bankalar, para transferi işlemlerini bu hesap numaraları ile gerçekleştirir. Banka kartlarınız sayesinde tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz, internet bankacılığını kullanabilir, ek hesaplar açabilir, kredi başvurusu yapabilir veya para transfer işlemlerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Banka kartlarında tüketicileri çileden çıkaran en büyük sorun ise "banka hesap kartlarında hesap numaralarının olmayışıdır." Bu durumda ise bir çok kişi araştırma yapmaktadır. 

Banka Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar?

Banka kartı üzerindeki rakamlar hesap numarası mıdır diye bir çok kişi merak etmektedir, ancak banka kartı üzerinde bulunan 16 rakam hesap numarası değil, kart numarasıdır. Bu numara ile para transferi yapamaz, işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Hesap numarası ile bazı bankaların ön yüzünde küçük rakamlarla yazıldığı gibi, çoğu bankanın kartın üzerine yazmadığı da bir gerçektir. Banka kartında hesap numarası olmayan kart sahiplerinin, hesap numaralarını öğrenebileceği en kestirme yol ise telefon bankacılığı veya bankamatiklerdir. Bankanın müşteri temsilcisini aradıktan sonra "hesap numaramı öğrenmek istiyorum" diyerek sesli yanıt servisinin sizi ilgili menüye yönlendirmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda hesap numarası bilgilerinizi cep telefonunuza mesaj gönderilmesini de talep edebilirsiniz.

Güncel içerik: Vakıfbank bankomat hesap numarası öğrenme


İban Numarasında Hesap Numarası Hangisi?

Bazı banka kart sahiplerinde (Vakıfbank, Ziraat) kart üzerinde İBAN numarası yazmaktadır. İBAN numarasından hesap numarasına da ulaşmak mümkündür. TR ile başlayan İBAN numarasının son 16 hanesi de hesap numarası olarak kullanılabilir. Aynı zamanda hesap kartınızı bankamatiğe giriş yaptıktan sonra "hesaplar -> hesap bilgileri" bölümünden kartınıza ait hesap numarası ve iban numaralarını da öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap No Öğrenme

Şube Kodu:3 - 4 haneli olabilir.
Hesap Numarası:8+4 haneli olmalıdır.
Örnek;0457-88445521-5410 gibi bir hesap numarası bu şekilde olacaktır.
Para transferi gerçekleştirirken, en başta eksik kalan yerler (0) sıfır ile doldurulmalıdır. ATM'ye giriş yaparak kartınızın hesap numarasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası hesap no öğrenmek isteyenler 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilir. Bunun yanı sıra internet bankacılığına giriş yaparak "hesaplar" bölümünden hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.


Garanti Bankası Hesap Numarası Kaç Hanelidir?

Şube Kodu:1-4 hane arasında olabilmektedir.
Hesap numarası:7 haneli olmalıdır.
Örnek olarak:730 7745869
Garanti Bankası hesap numarası nerede yazar diyenler için, malesef ki Garanti'nin banka kartı üzerinden hesap numarasını öğrenemezsiniz. 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın hesap/iban bilgilerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı yada atm'lerden de hesap numarası ücretsiz olarak öğrenilebilir.


Akbank Hesap Numarası Kaç Haneli?

Şube Kodu:1-2-3-4 haneli olabilmektedir.
Hesap Numarası:7 haneli olması gerekir.
Örnek:4470 - 4411007
Akbank müşteri hizmetleri numarası 444 25 25'i aradıktan sonra hesap numarasını öğrenebilirsiniz.  Ayrıca Akbank internet şubesi, Akbank mobil şube yada Akbank bankamatiklerine giriş yaparak da hesap numarasını öğrenebilmeniz mümkündür.

Diğer bankaların iletişim numaraları için tıklayın:Bankalar listesi


Banka Kartı Hesap Numarası Öğrenme

Ayrıca İş Bankası kartlarının ön yüzünde hesap numarası bilgisi olduğu gibi, çoğu banka güvenlik ihlali olabileceğini düşünerek banka kartlarına hesap numarasını yazmazlar. Banka şubesine giderek de hesap numarasını hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.  Bu konumuzdabanka kartında hesap numarası nerde yazardiye merak edenler için, yol gösterici bilgileri sunduk. Yukarıda yer alan bankalardan farklı olarak hesap kartı kullananlar da "bankalar listesi" konumuzdan tüm bankaların iletişim numaraları ile internet site adreslerini öğrenebilir.
sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Ne Demişler?

3 yorum yapılmış

SAVAŞ
SAVAŞ

Verdiğiniz çok faydalı bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum.

2019-02-04 15:46:41 -
Savaş Salaksolak
Savaş Salaksolak

Ziraat Bankası kartındaki hesap numarası hangisi diye merak ediyordum...

2019-02-04 15:46:41 -
apdullah
apdullah

kredi kartım çıksın

2018-12-13 16:10:52 -
Güncel:
PTT Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma
Tarih : 2019-12-09 21:34:44
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA