Banka Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar?
Sponsorlu Bağlantılar

 

Banka Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar?

 

Banka kartında hesap numarası nerede yazar diye merak ediyorsanız bankaların hesap numarasının nerede olduğunu bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

 

Sponsorlu reklamlar
Banka Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar?

Tüm bankalar, müşterilerinin para yatırmaları için yeni hesap açmak zorundadır. Bu hesaplar da "hesap numarası" ile ayırt edici hale getirilmektedir. Peki hesap kartında kart no nerede yazar, bunun cevabını da sizler için hazırladık. Banka kartlarının hesap numaraları genellikle para transfer işlemlerinde kullanılmaktadır. Tüm bankalar, para transferi işlemlerini bu hesap numaraları ile gerçekleştirir. Banka kartlarınız sayesinde tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz, internet bankacılığını kullanabilir, ek hesaplar açabilir, kredi başvurusu yapabilir veya para transfer işlemlerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Banka kartlarında tüketicileri çileden çıkaran en büyük sorun ise "banka hesap kartlarında hesap numaralarının olmayışıdır." Bu durumda ise bir çok kişi araştırma yapmaktadır. Hesap numaraları genellikle banka kartlarında yazmaz ancak hesap numaranızı ATM'lerden veya bankanızın internet ve mobil bankacılığına giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Ayrıca aşağıda banka ehsap numarası öğrenme yöntemlerine de yer verdik.

Banka Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar?
Banka kartı üzerindeki rakamlar hesap numarası mıdır diye bir çok kişi merak etmektedir, ancak banka kartı üzerinde bulunan 16 rakam hesap numarası değil, kart numarasıdır. Bu numara ile para transferi yapamaz, işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Hesap numarası ile bazı bankaların ön yüzünde küçük rakamlarla yazıldığı gibi, çoğu bankanın kartın üzerine yazmadığı da bir gerçektir. Banka kartında hesap numarası olmayan kart sahiplerinin, hesap numaralarını öğrenebileceği en kestirme yol ise telefon bankacılığı veya bankamatiklerdir. Bankanın müşteri temsilcisini aradıktan sonra "hesap numaramı öğrenmek istiyorum" diyerek sesli yanıt servisinin sizi ilgili menüye yönlendirmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda hesap numarası bilgilerinizi cep telefonunuza mesaj gönderilmesini de talep edebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Banka kartında İBAN numarası nerede yazar?

 

İBAN ve hesap numaralarını bankanızın İnternet bankacılığı ve mobil bankacılığından kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Pek çok bankanın banka kartında hesap numarası ve İBAN numarası gibi bilgiler yer almaz. Bundan dolayı siz de internet bankacılığı şifrenizi alarak bankanızın internet şubesine giriş yaptıktan sonra hesap numaranızı Hesaplar - Hesap bilgileri adımlarını takip ederek hemen öğrenebilirsiniz.


İban Numarasında Hesap Numarası Hangisi?
Bazı banka kart sahiplerinde (Vakıfbank, Ziraat) kart üzerinde İBAN numarası yazmaktadır. İBAN numarasından hesap numarasına da ulaşmak mümkündür. TR ile başlayan İBAN numarasının son 16 hanesi de hesap numarası olarak kullanılabilir. Aynı zamanda hesap kartınızı bankamatiğe giriş yaptıktan sonra "hesaplar -> hesap bilgileri" bölümünden kartınıza ait hesap numarası ve iban numaralarını da öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap No Öğrenme
Şube Kodu: 3 - 4 haneli olabilir.
Hesap Numarası: 8+4 haneli olmalıdır.
Örnek; 0457-88445521-5410 gibi bir hesap numarası bu şekilde olacaktır.
Para transferi gerçekleştirirken, en başta eksik kalan yerler (0) sıfır ile doldurulmalıdır. ATM'ye giriş yaparak kartınızın hesap numarasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası hesap no öğrenmek isteyenler 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilir. Bunun yanı sıra internet bankacılığına giriş yaparak "hesaplar" bölümünden hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.


Garanti Bankası Hesap Numarası Nerede Yazar?
Şube Kodu: 1-4 hane arasında olabilmektedir.
Hesap numarası: 7 haneli olmalıdır.
Örnek olarak: 730 7745869
Garanti Bankası hesap numarası nerede yazar diyenler için, malesef ki Garanti'nin banka kartı üzerinden hesap numarasını öğrenemezsiniz. 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın hesap/iban bilgilerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı yada atm'lerden de hesap numarası ücretsiz olarak öğrenilebilir.


Akbank Hesap Numarası Nerede Yazar?
Şube Kodu: 1-2-3-4 haneli olabilmektedir.
Hesap Numarası: 7 haneli olması gerekir.
Örnek: 4470 - 4411007
Akbank müşteri hizmetleri numarası 444 25 25'i aradıktan sonra hesap numarasını öğrenebilirsiniz.  Ayrıca Akbank internet şubesi, Akbank mobil şube yada Akbank bankamatiklerine giriş yaparak da hesap numarasını öğrenebilmeniz mümkündür.

 

İş Bankası kartında hesap numarası nerede yazar?

Türkiye İş Bankası kartlarında hesap numarası kartın ön yüzünde yazmaktadır. İş Bankası hesap numarası 7 hanelidir; İlk 4 rakam şube kodunu, kalan 7 rakam ise hesap numarasını temsil etmektedir. Toplamda 11 haneli olan şube - hesap kodu 1222 - 1234567 şeklinde olması gerekmektedir. Şube kodunuzu ve hesap numaraları bazı kartların ön yüzünde açık şekilde yer almaktadır.

 

Vakıfbank hesap numarası nerede yazar?

Para transferi yaparken en sık sorulan sorulardan birisi de Vakıfbank kartında hesap no nerede yazar olmaktadır. Vakıfbank kredi kartı ve banka kartlarında hesap ve İBAN numarası bilgileri yer almaz. Banka kartının ön yüzünde yazan rakamlar kart numarasıdır ve para transferi yaparken bu numaralar bir işe yaramaz. Siz de Vakıfbank müşteri temsilcisini arayarak veya Vakıfbank internet bankacılığına giriş yaparak Hesaplar - Kartlar sayfasından hesap numarası & şube kodu veya İBAN numarası bilgilerine ulaşabilirsiniz. EFT veya havale ile para gönderecek kişiye İBAN numarası bilginizi de yollayarak para transfer işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfbank bankomat hesap numarası öğrenme sayfasına göz atarak Vakıfbank hesap numarasının nereden öğrenebileceğinizi inceleyebilirsiniz.


Çoğu banka güvenlik ihlali olabileceğini düşünerek banka kartlarına hesap numarasını yazmazlar. Banka şubesine giderek de hesap numarasını hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.  Bu konumuzda banka kartında hesap numarası nerde yazar diye merak edenler için, yol gösterici bilgileri sunduk. Yukarıda yer alan bankalardan farklı olarak hesap kartı kullananlar da "bankalar listesi" konumuzdan tüm bankaların iletişim numaraları ile internet site adreslerini öğrenebilir.

 

Diğer bankaların iletişim numaraları için tıklayın: Bankalar listesi

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar

4 yorum yapılmış

Hasan Tek
Hasan Tek

Çok teşekkür ediyorum 1 saattir banka kartında hesap numarasının nerede olduğunu arıyordum buradan öğrendim.

2020-05-13 20:45:17 -
SAVAŞ
SAVAŞ

Verdiğiniz çok faydalı bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum.

2019-02-04 15:46:41 -
Savaş Salaksolak
Savaş Salaksolak

Ziraat Bankası kartındaki hesap numarası hangisi diye merak ediyordum...

2019-02-04 15:46:41 -
apdullah
apdullah

kredi kartım çıksın

2018-12-13 16:10:52 -


Reklamı Kapat