EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? (EFT Hesaba Geçmedi)

Bugün, hafta sonu veya resmi tatil günlerinde yapılan EFT ne zaman hesaba geçer diye merak edenler için tüm ayrıntılarıyla bu sayfamızı hazırladık.

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? (EFT Hesaba Geçmedi)

EFT bankalar arasında yapılacak olan para transfer işlemlerine verilen isimdir. EFT ile farklı bankalar arasında sadece EFT saatleri (Hafta içi 09:00 - 17:00) içerisinde para transferi yapılabilir. Peki EFT işlemi yaptıktan sonra EFT ne zaman hesaba geçer? EFT hafta sonu hesaba geçer mi, cumartesi ve pazar günlerinde nasıl para gönderebiliriz? EFT hesaba geçmedi ne yapmalı, EFT ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri tek bir başlık altında ele aldık.

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Eğer yapılan EFT, bankaların açık olduğu iş günü içerisinde yani hafta içi 09:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılmışsa, yaklaşık 10 dakika içerisinde karşı hesaba geçecektir. Bankaların yoğun olarak çalıştığı bazı günlerde EFT işleminin karşı hesaba geçmesi yaklaşık olarak 30 dakikayı bulabilmektedir. Eğer EFT yaptıktan sonra yarım saat içerisinde karşı hesaba geçmediyse EFT gönderimi yapan kişi bankayı arayarak bilgi alabilir.

Resmi tatil günleri, hafta sonu cumartesi ve pazar günleri ile bankaların kapalı olduğu saatlerde EFT talimatı verilebilir. EFT talimatı verildiğinde paranın karşı hesaba geçmesi için bankanın açık olacağı ilk iş gününü beklemek gerekmektedir.

Dikkat:EFT talimatının karşı hesaba geçmeden önce iptal edilebilmesi mümkündür. Eğer araç veya ev satışı yaparak paranızı EFT ile alacaksanız, "paranız hesabınıza geçmeden satış vermeyiniz." Son zamanlarda dolandırıcılar sahte EFT belgesi düzenleyerek veya EFT talimatı verip sonradan iptal ederek insanları mağdur etmektedir.

EFT hesaba geçmedi

Eft havale arasındaki fark

Eft nedir?

Hafta Sonu Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde EFT ile para gönderilemez. Para göndereceğiniz banka hesabı, sizin bankanızla aynı ise bu durumda havale ile anında para gönderebilirsiniz. Havale ile gönderilen para transferi anında karşı hesaba geçecektir. Ayrıca bir kişiye günlük 2.000 TL'ye kadar FAST (Kolay Adres) ile para transferi yapabilirsiniz. FAST ile para göndermek için bankanızın mobil şubesine giriş yaptıktan sonra Para Transferi > FAST (Kolay Adres) sayfasına girerek karşı hesabın kolay adresi veya İBAN numarası bilgisi ile 2.000 TL'ye kadar günlük para gönderimi yapabilirsiniz. FAST ile yapılan para transferleri de anında karşı hesaba geçecektir.

Ayrıntı: Hafta sonu para transferi

Ziraat Bankası EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Ziraat Bankası eft saatleri içerisinde yapılan EFT işlemleri en geç 30 dakikaya kadar karşı hesaba geçmektedir. Eğer EFT işleminde bir hata olduğunu düşünüyorsanız 444 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak konu ile alakalı bilgi sahibi olabilirsiniz.

7 24 EFT Yapan Bankalar

FAST veya havale ile 7 gün 24 saat para transferi yapabilirsiniz. Ancak EFT işlemi yapmak istiyorsanız EFT saatlerini beklemeniz gerekmektedir. Henüz 7/24 EFT yapan bir banka yoktur. FAST ile günlük 2.000 TL'ye kadar EFT saatlerini beklemeden para gönderebilirsiniz. Hangi banka 7 24 EFT yaptırıyor?

  • Akbank: 09:00 – 17:00
  • Denizbank: 08:00 – 16:30
  • QNB Finansbank: 09:00 – 17:00
  • Garanti Bankası: 09:00 – 17:15
  • Halkbank: 08:00 – 17:15
  • İNG Bank: 08:30 – 17:15
  • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası): 09:00 – 17:15
  • Kuveyt Türk: 09:00 – 17:20

EFT hesaba geçmedi diye araştırma yapan kişilere özel olarak bu sayfamızı oluşturduk. EFT ne zaman düşer diye merak edenlere en net cevabımız ise yaklaşık 10 dakika içerisinde yapılan EFT işlemi "eğer EFT saatleri içerisinde yapılmışsa" karşı hesaba düşecektir.

Yorum yap: